Ps4 czy warto

Seizo

Active member
Bez reklam
Teraz same perełki wychodzą. Street Fighter V, Far Cry Primal, The Division, Uncharted 4, Dark Souls 3... Ja kupię Far Cry Primal, The Di5vision oraz Uncharted 4.
Chciałbym wszystkie ale skąd kaskę brać ☺

Tapatalk - S5
Street Fighter V do perełek był nie zaliczał. Czytałeś recenzje i oceny. 5/10, 6/10 to max. Gra jest okrojona do absolutnego minimum i za cene 240 zł dostajesz wersję Beta. Pozbawiono ją nawet standardowego trybu Arcade. W Capcom to już się chyba totalnie w doopach komuś poprzewracało. Ja dziękuję za taką perełkę i oby takich było jak najmniej. Do MK X daleka jeszcze droga.

O Far Cry się nie wypowiadam. Schematyczna i nudna aż do bólu i to w dodatku już po kilku godzinach grania. Z Primal jest to samo, poczytaj recenzje. Powtarzalność wykonywania misji zabija grywalność tej produkcji. Po ograniu i przemęczeniu się z Far Cry 4 mówię zdecydowane NIE dla kolejnej odsłony Ubisoftu. Tak jak mówię NIE kolejnym częściom AC, czy Watch Dogs.

Division, tutaj jest znacznie lepiej. Pograłem w Bete i zapowiada się kapitalnie. Z drugiej jednak strony to znowu Ubisoft, więc nie spodziewam się całokształtu utrzymanego na tak wysokim poziomie.

DS3 i U4 to raczej pewniaki, ND nie da ciała z ostatnią odsłoną swojej perełki.
Czytałem też, że za DS3 odpowiedzialna jest ekipa, która tworzyła DS2 więc może być różnie. Nie mniej jednak, z trailerów DS 3 prezentuje się zacnie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Far Cry 4 był całkiem fajną grą. Co do primala to ja sobie odpuszczę bieganie z łukiem i dzidą... Największe jaja sobie zrobili z Quantum Break wypuszczają ją bez polskiej wersji językowej. Nie żebym nie umiał ang, ale to brak szacunku dla naszego rynku... bojkot, nie kupię
 

crimson-pirate

New member
czytałeś recenzje ? gra dostaje po 9/10 jeśli chodzi o grywalność .
Nie musze czytać bo grałem i gra jest świetna, mimo ze narazie mamy tylko multiplayer. Capcom dawno wpsominał , że tryb arcade,story mode wyjdzie w okolicach czerwca i bedzie to darmowe , jak i wszsytkie inne DLC beda darmowe do odblokowania za walute w grze lub ewentualnie do zakupeinia za prawdziwa gotówke. Gra jesli chodzi o bijatyke jest swietna, zero lagu , niesamowicie miodna. Zadna inna gra z tego typu przez ostatnich kilka lat nie spodobala mi sie tak jak SF5 .
a gra dostala niskie noty zaledwie w paru kiepskich recenzjach, na poczatku slabo działały serwery ,dlugo szukalo przeciwnikow itp.
teraz wszsytko działa jak nalezy. Granie cross na PC gram z PS4 uzytkownikami , przeciwnika wyszukuje max do 15 sekund.
gre goraco polecam jak ktos szuka czegos w tym klimacie .
pozdrawiam
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Far Cry 4 był całkiem fajną grą. Co do primala to ja sobie odpuszczę bieganie z łukiem i dzidą... Największe jaja sobie zrobili z Quantum Break wypuszczają ją bez polskiej wersji językowej. Nie żebym nie umiał ang, ale to brak szacunku dla naszego rynku... bojkot, nie kupię
To w takim razie to już pozostaje kwestia gustu. Ja kupiłem, pograłem i szybko odsprzedałem aby nie stracić za dużo a dodam, że zwykle gry zostają na stałe w mojej kolekcji.
O braku polonizacji w niektórych produkcjach nawet nie mów. Śmiechu warte. Dosłownie. Do tej pory nie potrafię zrozumieć dlaczego tak genialnej pozycji jak Life is Strange nikt nie pokusił się chociażby wydanie polskiej wersji kinowej. MGSV to samo.

czytałeś recenzje ? gra dostaje po 9/10 jeśli chodzi o grywalność
Gdzie Primal zdobywa same 9? Oceny są właśnie bardzo mieszane od 6 do 8 w skali 10 więc wygląda na średniaka ale to tylko kwestia gustu. Polskimi pismakami się nie sugeruję.

Gamespot – 8/10
Forbes – 8/10
GameReactor – 8/10
Time – 4/5
Hardcore Gamer – 4/5
IGN – 7.9/10
ShackNews – 6/10
GamesRadar+ – 3/5

Tak jak napisałem powyżej, najwidoczniej gra dla fanów i jednemu się spodoba a drugie już nie - proste. Perełką jednak bym tej pozycji nie nazwał. Wiedźmin 3 również zbierał 10 od polskich pismaków. Ja gram około 10 godzin i w mojej ocenie jak na razie jest średnio. Po MGSV:pP ludzie również jechali, a wg mnie jest to tytuł zasługujący na 10+. Kwestia gustu. Ja wyraziłem tylko i wyłącznie swoją subiektywną opinię do której mam jak najbardziej prawo na tym forum i nikt nie musi się z tą opinią zgadzać. Masz odmienne zdanie - szanuję. Podoba Ci się Primal - super, graj i ciesz się rozgrywką bo to jest najważniejsze i za to płacimy.

Odnośnie SFV - 249 zł za muli i kilka innych ubogich opcji to jest po prostu żenada. Kupię na pewno, ale jeszcze nie teraz i nie w takiej postaci.
 
Ostatnia edycja:

Kolos28

New member
Co za problem kupic teraz SFV jak poźniej będzie ona za darmo ulepszana i będą darmowe DLC w postaci trybów?
Dla mnie to perełka bo w czerwcu będzie w pełni sił.
Primal również uważam za perełkę bo uwielbiam takie klimaty i dla mnie to najlepszy Far Cry. The Division jest również mocno wyczekiwanym tytułem ale wolę Far Cry Primal bo znudziły mi się strzelanki a TD szybko pójdzie w zapomnienie moim zdaniem. Podoba mi się wizualnie ale ciągłe bieganie po ulicach może być nudne. Far Cry ma super klimat i wolę polować na zwierzynę niż zabijać się po ulicy. Nie mniej jednak TD kusi i pewnie go kupie ☺

Tapatalk - S5
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Taki problem, że to kupowanie kota w worku. W dniu premiery Capcom sprzedaje tylko namiastkę Street Fightera i całą garść obietnic za 249 zł?! Co by tylko inni producenci nie zaczęli czerpać od półmózgów z Capcomu i nie wydawali gier w takiej postaci. To tak jakby kupić film, ale na jego końcówkę musimy poczekać pół roku bo reżyser nie zdążył dokończyć. Ile z tych obietnic uda się zrealizować na czas, zobaczymy. Zobaczymy też, czy wszystkie DLC zgodnie z obietnicami będą darmowe. Na początku zawsze wszystko jest cacy i obiecują cuda na kiju, a finalnie nigdy nie wychodzi dobrze na korzyść odbiorcy. Jak dla mnie taka polityka jest po prostu chora, ale jeżeli Wam to nie przeszkadza i gra w takiej postaci jest w pełni akceptowalna to kupijcie, grajcie i cieszcie się nową odsłoną. Ja mam zupełnie inne wymagania. Ten tytuł w obecnej fazie jest wart nie więcej jak 80 zł. Powinno to działać w drugą stronę, kupujesz taniej wersję okrojoną, a jeżeli chcesz dodatki to zapłać za każde kolejne. Capcom schodzi na psy. Wieści o nowym Residencie żadnych, same remastery, a V i VI część tej serii to po prostu jakiś żart, a nie stary dobry RE. Rok przed premierą PS4 głośno zapowiadano Deep Dawn i jak teraz można się dowiedzieć gra wyjdzie w wersji free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami, o czym wcześniej nie było nawet wzmianki, a pokładałem w tym tytule spore nadzieje i liczyłem na dobrego singla. Widać że firmie chyba nie najlepiej się powodzi o czym świadczy chociażby brak dobrych tytułów w ostatnich latach, ale jak to mówią tonący brzytwy się chwyta.
Dorastałem z tą serią i nigdy nie zapomnę tych wszystkich godzin spędzonych jeszcze w salonie gier przy SFII więc kupię na pewno, ale dopiero wtedy, kiedy Capcom wywiąże się ze składanych obietnic. A do tego czasu cena również stopnieje.
Podobnie było w przypadku Life is Strange. Grę nabyłem dopiero po ukazaniu się wszystkich epizodów w wersji limitowanej. Chociaż w tym przypadku jeden epizod kosztował na PSS raptem 20 parę zł.

Division opłaciłem już preorderka. Pozostaje czekać. Na chwilę obecną jako odskocznia od wszystkich sanboxów i innych tego typu produkcji, ogrywam Unravel. Genialna i bardzo przyjemna gra, a zarazem pewna alternatywa dla LBP.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Bo SF to bardzo dobra bitka ale na chwilę obecna biedna. Nie raz włączam 4 odsłonę na PS3 i jestem przekonany, że finalna wersja 5 będzie genialna. Dlatego też cierpliwie na to czekam.
 

tata1989tom

New member
A czy ktos z Was posiada dwie konsole ?
Ps 4 i Xbox One?
Sam posiadam xbox a one . Wiadomo, że sprzętowo ps4 wygrywa ale czy to jest aż tak widoczna różnica ?
Natomiast jeśli chodzi o "darmowe " gry to znowu xbox bije ps4 i to jak bardzo.Czytałem również o padać,te w ps4 wypadają podobno gorzej.
Czy opłaca się zatem wymienić konsole ?
Pytam bo dostałem taką propozycję
 

tata1989tom

New member
Sherlock Holmes: Crimes and Punishments
Lords of the Fallen
Killer Instinct
Thief
The walking dead
Tomb Raider
Metal Gear Solid V

A to tylko niektóre gry
Dodam jeszcze ze na xbox można kupić abonament roczny za 100 zl i mamy gry od ea sports
Fifa 15
Battlefield
NBA 15
Madden 15
Ufc
Dragon inkwizycja
W maju będzie Fifa 2016
I tak co jakiś czas dodają nowe gry
Dlatego sam juz nie wiem co robic
 

Seizo

Active member
Bez reklam
A czy ktos z Was posiada dwie konsole ?
Ps 4 i Xbox One?
Sam posiadam xbox a one . Wiadomo, że sprzętowo ps4 wygrywa ale czy to jest aż tak widoczna różnica ?
Natomiast jeśli chodzi o "darmowe " gry to znowu xbox bije ps4 i to jak bardzo.Czytałem również o padać,te w ps4 wypadają podobno gorzej.
Czy opłaca się zatem wymienić konsole ?
Pytam bo dostałem taką propozycję
Ja mam PS4 ale szwagier posiada XO (tylko i wyłącznie z uwagi na kinecta) więc dużo na nim pogrywam. Moim zdaniem obie konsole są dobre. Każda ma swoje wady i zalety. XO jest słabsza. Dużo gier, które PS4 obsługuje w 1080p i 30 FPS, XO ma problem i muszą ścinać do 900p celem zachowania płynności, a ta różnica jest widoczna. XO ma kinecta, w PS4 kiepsko z kolei działa PSN.
Zależy czego od konsoli oczekujesz. Odnoście padów się nie wypowiadam. To jest osobista kwestia gustu. Dla mnie użytkownika konsoli Sony od czasów PSX włącznie, nic nie przebije DualShocka 4. Po prostu nie ma dla mnie wygodniejszego pada. Kuleje natomiast żywotność jego baterii, która jest o połowę krótsza w stosunku do DS3 i częściej trzeba ładować. Można dokupić i podłączyć dodatkową baterię, która wydłuży czas pracy o kilkanaście godzin i problem rozwiązany.

PS4 natomiast bezapelacyjnie wygrywa w przypadku gier na wyłączność, które po prostu trzeba w życiu ograć. Uncharted, The Last of Us, Heavy Rain, Beyond, Until Dawn, Bloodborne + dodatek, Little Big Planet, God of War, Infamous - to tylko część z nich. Za niedługo premiera wyczekiwanego Uncharted 4. Na ten rok zapowiedziano Last Guardian, Horizon:Zero Dawn, świetnie zapowiada się też Detroid. A na X co??? Niestety ale konsola Microsoftu w tym temacie nie dorasta Sony nawet do pięt. W Rise of Tomb Raider zagram jeszcze w tym roku na PS4. Quantum Break będzie na PC. Forza, Gearsy i Halo - jedyne godne uwagi Exy na Xboxa.

Wybór pozostawiam Tobie. Tzw gry darmowe to sprawa drugorzędna. Chcesz opłacasz plusa, nie chcesz, nie płacisz, ale w tym wypadku nie masz dostępu do multi. Twój wybór. Zresztą za 16,50 zł miesięcznie nie oczekujmy tutaj żadnych cudów i produkcji za które trzeba zapłacić ponad 150 zł. Jedno jest pewne, ja z PS4 na XO nie przesiadłbym się nawet za dopłatą.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Temat stary jak świat.
Dla mnie kwintesencją obecnego gamingu jest online.
Czyli rozgrywka ze znajomymi, tudzież żywymi graczami.
Jeżeli większość znajomych posiada PS4, to wybieraj tą platformę.
Będzie z kim grać. Te wszystkie single są dobre do czasu.
Druga sprawa exclusivy, dla mnie lepsze w XO. Kwestia gustu.

Następnie pad. Tutaj już nie ma co porównywać.
Dużo o tym pisaliśmy swojego czasu.
Jak dla mnie, Xpad (każdy) biję na głowę nowego Duala pod każdym względem, o starszych konstrukcjach już nawet nie wspominam. Archaiczna i bezmyślna ergonomia.
Po za online (znajomi), to chyba najważniejszy argument, radzę przetestować osobiście przed decyzją.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jak widzisz zdania są podzielone. Dla mnie pad Xa jest strasznie niewygodny. Chociaż już trochę zdążyłem sie przyzwyczaić to jednak i tak wolę DS4. Exy z Xa również nie trafiają w moje gusta. Jeden woli to a inny tamto. Sprawdź na sobie i sam zdecyduj.
 

tata1989tom

New member
Jednak zostaje przy xbox one
Byłem w markecie i zagrałem na konsoli. Co do obrazu, jak dla mnie Mała różnica .
Co do padu, ps4 tragedia.
Gry na wyłączność jeśli jest tak jak mówicie to zgodzę się z tym.
A co do darmowych to sorry na ps4 są takie buble ze szok.
Nie wspominając już o ea Access
W kieszeni mam około 700 zł
Reasumując zostaje przy xbox
Dzięki za dyskusje
 

Caparzo

New member
Bez reklam
kilka filmów obejrzałem i różnice są tak małe, że jak dla mnie ważniejsze było by czy znajomi mają daną konsole i gry aby w sieci im kopać tyłki. W tej klasie sprzętu grafika jest super, i szukanie różnic w grafice to wydziwianie. Liczy się grywalność ;P plus sieć i więcej nie trzeba nic.
osobiście nauczony od psx nie zmienił bym sony na nic innego ;)
 

Kolos28

New member
XO ma kinecta a PS4 Kamerkę tylko gier nie ma na nią ale just dance działa tak samo jak na XO z kinectem, wiem bo mam i moja dziewczyna zagrywa czasem ☺

Tapatalk - S5
 
Do góry