Ps4 czy warto

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tak, wpadłem na to gdzieś na YouTube.
Zapomniałem, że mam jeszcze The Order z aukcji co Piramida podesłał. Sprawdzę to w końcu :)

P. S. Magia gier pudełkowych. Kupiłem CoD za 177 zł, wystawiłem chwilę temu na Allegro i sprzedał się w kilka minut za 180 zł. Odliczając prowizję za sprzedaż przejście gry kosztowało mnie 11 zł.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie to żeby negował, absolutnie, ale logistycznie i obiektywnie, grasz na swoim koncie. Jedyne co musisz zrobić, to wpisać mail/hasło. Potem grasz jak u siebie i tyle Cię interesuje. Bez chodzenia na pocztę, paczkomatu, gdziekolwiek.
Ja uważam, że takie gry się kupuje i nie ma o czym gadać, dlatego pisałem, że mogę płacić 20-30zł za demo, ale gdybym miał i tak przejść i odsprzedać, to lepiej wypada cyfrówka. Co innego jak zatrzymujemy do kolekcji, co u mnie jest nagminne i leżą potem takie po 200zł warte dziś 30zł.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Przyznam, że nie wiem jak to działa. Wszystkie zapisy zostają na moim koncie? Gdzie podaje ten login i hasło? Tworząc nowe konto czy jak?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie. Klikasz utwórz nowe konto w menu XB, zaraz pod swoim, logujesz się zakupionym i wchodzisz w bibliotekę tego konta, następnie widzisz tam grę którą kupiłeś na tym koncie, klikasz "ściągnij", chwile czekasz i przelogowujesz się na swoje konto - wszystkie osiągnięcia, save itp. masz na swoim koncie. Nic więcej Cię nie interesuje. Oczywiście, zdarzają się czasem mniejsze/większe problemy, ale to margines - mowa tutaj o online, jak grasz offline, to problemów nie ma. Generalnie działanie proste jak budowa cepa.
Tu już nawet nie chodzi o to, że można kupić za pare zł. grę, bo piractwa nie popieram jako takiego, ale o tą szybkość dostępu i bezproblemowość.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Czytam na Allegro:
1. Zaloguj się na "Kupiony profil".
2. Nie usuwaj kupionego profilu z konsoli (pobierz grę).
3. Uruchom "Kupioną grę" z "Kupionego profilu".
4. Odłącz konsolę od internetu.
5. Zmień i graj na swoim profilu

Punkt 4 jest konieczny? Co jak nie odłączę konsoli od internetu?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, nie jest konieczny. Dużo zależy jaki tytuł i od kogo kupujesz.
Jak kupisz w dniu premiery mocny tytuł za 6zł, a gość sprzedał 100 sztuk, to można się spodziewać, że Cię wyloguje z uwagi na duża ilość ściągających - i jak rozumiem, zalogowanych na tym samym koncie.
Natomiast w praktyce, problemy nie zdarzają się często.
Ja osobiście unikam tych sprzedających, którzy idą w ilość, wolę dopłacić te 2-3 zł i kupić od kogoś kto sprzedał 5-10 sztuk. Są też tacy, co kupują od sprawdzonych i sami wystawiają. Dlatego dobrze jest znaleźć takiego sprzedającego, który jest faktycznie właścicielem konta. Piszą o tym często w opisie.
Jest tego do wyboru do koloru.

Samo odłączenie konsoli od sieci, to dosłownie 2-3 kliknięcia w menu konsoli (nie wyciągasz kabla, jak niektórzy piszą). Da Ci to spokój, gdybyś miał zakupione konto w tle. Jak Cię nie interesuje granie online, to w ogóle problemu nie powinno być. Ja w 7 na 10 przypadków nic nie robię.
Natomiast w większości przypadków, przed uruchomieniem gry, musisz przełączyć konto na zakupione, uruchomić z niego grę i przelogować się na swoje. Wszystkie te czynności, to kwestia kilku sekund.
Więcej pisania jak roboty.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
"GRY W POSTACI CYFROWEJ NA KONCIE TYLKO DO UŻYTKU OFFLINE***!!! PROFIL WSPÓŁDZIELONY Z INNYMI GRACZAMI !!!
BRAK JAK I ZAKAZ*** ***USTAWIENIA KONTA JAKO KONSOLA DOMOWA
ZABRANIA SIĘ*** ZMIANY HASŁA ORAZ INNYCH ZABEZPIECZEŃ.
PROFIL POZOSTAJE WŁASNOŚCIĄ SPRZEDAJĄCEGO !!!
ZAKAZ*** ***ODSPRZEDAŻY JAK I UDOSTĘPNIANIA OSOBĄ TRZECIM"

Januszerka pełną parą na tym Allegro :D Jakim cudem nikt z tym jeszcze nie zrobił porządku?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też się zastanawiałem przy pierwszym zakupie, potem przestałem się przejmować :D No, ale działa, czyż nie? Standardowy tekst, przecież nie zamierzasz odsprzedawać dalej? Cała reszta bez znaczenia.

Swoją drogą, na Ebay, też są podobne aukcje. Mało tego, sprzedają jako firmy, a co jak co, jak na Ebayu nic z tym nie robią, to podejrzewam, że musi być jakaś luka prawna. Nie wnikam.
MS, generalnie daje możliwość udostępniania, to jest pokłosie wtopy przy premierze XBO.
Zapewne, niekoniecznie odpłatnie, ale to już inna para kaloszy.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tak właśnie myślę, że póki nie odsprzedaje ktoś dalej to raczej bezpieczna sprawa. Patrzę jednak na te konta Allegro i tam mają goście po kilkanaście tysięcy (sic!) komentarzy i kilkaset wystawionych, pracujących aukcji o_O
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie się wybieram do Pako, ale nie mogę coś jachtem nakręcić i się przedłuży :D

Lada moment pojawi się remaster Modern Warfare 2 ze słynną misją "No Russian", nie wiem czy kto jeszcze pamięta, ale to ta, gdzie się urządza rzeż na lotnisku i wybija Ruskich. Głośno o tym było.

Niestety, nie będzie trybu online, a szkoda, bo znam te mapy na pamięć, a ta z lotniska jedna z lepszych.
 
Do góry