PS3 Media Server

mustang77

New member
Konfiguracja DLNA dla PS3 media serwer

Witam,proszę o wskazówki dla konfiguracji PS3 Media Server v1.00 , nie umiem sobie z tym poradzić,nigdy tego nie robiłem.Proszę o wskazówki.
Posiadam :
Laptop Toshiba Model Satellite A200-1M8 ,
Router Edimax BL-6402 WLG ,
Telewizor Sony Bravia 32' W5500.
Proszę o pomoc,przeszukiwałem fora różne ale nie odniosłem skutku.
 

kamilor

New member
napisy wlaczone = lag?

hi,
u mnie dziala prawie wszystko bez zarzutu. Jak to mozliwe? Puszczam film w 1080 bez napisow (opcja wylacz napisy definitywnie) i pieknie smiga w najlepszej jakosci.. Proba z napisami - i juz film sie zacina - zupelnie nie do ogladania. Co moze byc przyczyna? Napisy tak bardzo obciazaja procesor?
Please help! :)
 

KwaK-0

New member
Czy ktoś kto streemuje 1080p z napisami może napisać jaką ma konfigurację kompa i jakie kodeki zainstalowane ?
Ja mam AMD Athlon 64 X2 4200+ (chyba:) ) i przy streemowaniu napisów proc jest obciążony 95-99% a film co jakiś czas się przycina. Bez napisów jest wszystko OK.

Pozdrawiam
 

djslavko

Member
Problem z dts "ptaszek"

Witam !!!
Mam problem z PS3 Media Server z którym walcze już kilka dni: w zakładce Ustawienia transkodowania jest opcja "Keep DTS audio stream..." (Pozostaw dźwięk DTS....) ale w moim przypadku nie mogę postawić na nim "ptaszka", pokazuje się okienko info. o zaleceniach ale znaczka w okienku nie ma i moja konsola nie dekoduje dźwięku DTS z kompa. Konsola połączona z kompem po Lan-ie, do TV po HDMI, dźwięk do amplitunera (który oczywiście ma dekoder DTS) po optical. System XP Prof. Miał ktoś taki problem? Sprawdzałem na dwóch innych komputerach i normalnie pozostawia znaczek na tej opcji! O co chodzi ??!!
Pzdr
Sławek
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Próbowałeś reinstalować PS3 Media Server?
Problem wygląda, że jest z Twoim kompem a nie samym programem.

Pozdrawiam,
 

djslavko

Member
Próbowałeś reinstalować PS3 Media Server?
Problem wygląda, że jest z Twoim kompem a nie samym programem.

Pozdrawiam,

Tak, reinstalowałem media server, czyściłem rejestr, przeinstalowałem XP-eka i dalej bez efektu !!! Już brakuje mi sił !!!
A gdzie on zapisuje ustawienia (konfiguracje) bo pomimo w/w czynności cały czas pamięta ustawienia servera z 1 razu ??? Gdzie to wywalić (resetować)? Może coś w usługach windowsa?
PZDR
 
Ostatnia edycja:

tomykid

New member
kopiowanie

Udało mi się podłączyć ten serwer na drugim stacjonarnym komputerze podłączonym po kablu. Teraz udostępniłem katalog z filmem mkv na PC i bez problemu widzę go pod PS3 ale jak dam kopiowanie pliku to kopiuje go w nieskończoności. Doszło nawet do 11GB a film ma 5,4GB, więc przypuszczam że go podczas kopiowania konwertuje do jakiegoś innego formatu. Jak więc skopiować ten film w oryginalnej postaci?

czy jest ktos w stanie odpowiedziec na ten problem pozdrawiam,
 

vasyndrom

New member
czy jest ktos w stanie odpowiedziec na ten problem pozdrawiam,

mozesz tak czekac i czekac ps3 nie przyjmie pliku wideo zapisanego w kontenerze mkv, jedyne co mozesz zrobic to remux tegoz pliku do m2ts/mp4/ts obslugiwanego przez ps3.

sam remux nie powinien zajac wiecej niz 5-10min na sprzecie typu c2d, "problem" pojawi sie dopiero gdy w twoim filmie sa uzyte kodeki nie wspierane przez ps3 (przy mkv rzadko sie to zdaza bo 99% filmow jest w h264) albo jak bedziesz chcial miec napisy.
 

XentrixPL

New member
Też walczyłem z zacinającymi się filmami 720p i 1080p ale udało mi się wygrać tę nierówną walkę. Przede wszystkim zainstalowałem najnowszą wersję beta 1.20.397. W silniki plików wideo zmieniłem priorytet dla MEncoder na górze. Zaznaczyłem opcję rozszerzone wsparcie wielordzeniowe dla zawartości HD H264, w ustawieniach jakości obrazu wybrałem keyint=1:vqscale=1:vqmin=1 oraz w ustawieniach dźwięku zaznaczyłem "Pozostaw dźwięk DTS w strumieniu". Dodatkowo przekierowałem port 5001 na routerze. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.
 

mustang77

New member
Witam
Problem mam z wyświetlaniem programu PS 3 media serwer.
Przycina mi obraz na kompie tego programu i nie widzę wszystkich opcji ustawień.Sam nie wiem co tu jest problemem,może rozdzielczość.
Poprostu okno programu jest za duże i nie mam możliwości zweryfikowania wszystkich ustawień tego programu a przesunąć nie da rady.
Proszę o pomoc.
 

mustang77

New member
Dzięki Masta_J za odpowiedź.
Twoja sugestia była słuszna.
Rozmiar czcionek w programie PS3 Media Serwer ma znaczenie.
Teraz widzę całe okno programu.
Dziękuje.
 
Do góry