PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

beamer

Banned
Też tak myślę. Też ostatnio używam cały czas trybu AVCHD Disc. Płyty DVD-DL bardzo potaniały i kupuje je teraz po 2.5 zł. Po szybkim zmuksowaniu (10-20 min) w mkv2vob do AVCHD, wypalam to szybciutko na taką płytę programem ImgBurn. No i faktycznie mamy zachowany pełny dźwięk DTS, który ma lepszy bitrate i dynamikę od Dolby Digital. Od niedawna mkv2vob potrafi też usunąć zielone pasy w przypadku niestandardowej rozdzielczości zripowanego do mkv filmu Blu-ray i zastępuje czarnymi pasami kinowymi. :cool:

Żeby było słychać DTS 5.1 na PS3 z tak zmuksowanego filmu na mkv2vob, trzeba w opcjach A/V settings podczas włączonego filmu przełączyć LPCM na Bitstream (w innym wypadku amplituner wyświetla co prawda logo DTS ale audio słychać zaledwie w stereo).
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
beamer napisał:
Żeby było słychać DTS 5.1 na PS3 z tak zmuksowanego filmu na mkv2vob, trzeba w opcjach A/V settings podczas włączonego filmu przełączyć LPCM na Bitstream (w innym wypadku amplituner wyświetla co prawda logo DTS ale audio słychać zaledwie w stereo).

a czy wiesz moze czemu tak sie dzieje?!
i drugie pytanie- w jaki sposob amplituner przy podanej mu sciezce dzwiekowej w formie LPCM rozpoznaje w niej DTS ?!?!
 

beamer

Banned
Wydaje mi się, że to nie kwestia techniczna, a raczej problem płatnej licencji na odtwarzanie DTS. Jak wrzucisz oryginalną płytę z filmem do typowego odtwarzacza, bez jakiegos kombinowania to wszystko działa. Wiele "półoficjalnych" urządzeń i patentów ma natomiast takie problemy np. urządzenie do pirackiego oglądanie mkv Popcorn Hour, przerabiane na mkv2vob filmy etc. ("kukurydza" puszcza DTS tylko poprzez passthrough czyli w ogóle go nie dekoduje i trzeba mieć amplituner z dekoderem DTS, a w przypadku PS3 mkv2vob "oszukuje" konsolę by sprawić aby w takich filmach DTS był syszalny)

Co do drugiego pytania to nie wiem i nie zawracałbym sobie tym głowy. Who cares co wyświetla, skoro film jest w DTS i amplituner go rozpoznaje jako DTS.

LPCM to audio nieskompresowane. Ma cholernie wysoki bitrate, a co za tym idzie studyjną jakość. Występuję tylko na oryginalnych płytach Bluray i nie których tylko na niektórych grach eksluzywnych PS3 np. Gran Turismo 5: Prologue ma opcję LPCM 7.1 :D . Żeby to usłyszeć trzeba mieć amplituner z HDMI i duże kolumny podłogowe.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
beamer napisał:
Co do drugiego pytania to nie wiem i zawracałbym sobie tym głowy. Who cares co wyświetla, skoro film jest w DTS i amplituner go rozpoznaje DTS.

rozumiem ze jestes pewny ze jest to DTS z plyty a nie np.DTS neo z amplitunera. w takim razie pozwole sobie powolywac sie czasami na twoja wypowiedz - w kwestii wykrywania DTS ze sciezki LPCM
 

beamer

Banned
mat74 napisał:
rozumiem ze jestes pewny ze jest to DTS z plyty a nie np.DTS neo z amplitunera. w takim razie pozwole sobie powolywac sie czasami na twoja wypowiedz - w kwestii wykrywania DTS ze sciezki LPCM
Nie chce nieporozumienia. Przy LPCM z płyty mój amplituner nic nie wyświetla (ani loga DD ani loga DTS), bo to audio nieskompresowane (DD i DTS to audio skompresowane; jego dekompresja i odkodowywanie przebiega albo na PS3 albo dalej na amplitunerze, o ile mamy amplituner). I nie mówię tu o samym ustawieniu w opcjach PS3 audio output na LPCM, bo to nie to samo i nic to nie ma do rzeczy jaki dźwięk słyszymy. Film mkv nie ma rzecz jasna audio LPCM. Mówię tu o oryginalnych grach, koncertach i filmach na Bluray np. koncert Queen na BD, ktore często zawierają opcjonalna ścieżkę LPCM, a PS3 -odpowiednio skonfigurowana - potrafi coś takiego przepuścić dalej do amplitunera dzięki temu że PS3 ma HDMI 1.3. Amplituner też musi spełniać standardy, czyli mieć audio over hdmi i najlepiej HDMI 1.3, bo taki strumień danych (audio LPCM + video HD) ma bardzo dużą objętość.

Nieskompresowane LPCM stereo o bitrate ok. 3 mbit/s (prawie 1,5 mbit na kanał!!!) z koncertu Queen na BD brzmi nieziemsko :D i zdecydowanie bardziej dynamicznie i głęboko niż skompresowany Dolby Digital lub DTS. LPCM To audio dla audiofili-posiadaczy amplitunerów i ciężkich kolumn podłogowych. DTS i DD to format słabszej jakości, akurat dla przygłuchej babci, na plastikowe glośniczki komputerowe Logitech'a albo też na mini-głośniczki "zestawu kina domowego" z supermarketu Media Markt za 600 zł. DD i DTS z uwagi na wysoką kompresję nadaje się też dla filmów na płycie DVD, która ma nie wielką pojemność kilka gigabajtów, a co zatem idzie nie pomieści już audio LPCM.

Mieszasz pojęcia. Mylą ci się ustawienia audio output na PS3 z formatem dźwięku na źródle. Jedno z drugim nic nie wspólnego! LPCM (brak kompresji) to nie to samo co Dolby Digital (duża kompresja) i nie to samo co DTS (mniejsza kompresja, a zatem ciut lepsza jakość niż DD).
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
beamer napisał:
trzeba w opcjach A/V settings podczas włączonego filmu przełączyć LPCM na Bitstream (w innym wypadku amplituner wyświetla co prawda logo DTS ale audio słychać zaledwie w stereo).

beamer napisał:
. Przy LPCM z płyty mój amplituner nic nie wyświetla (ani loga DD ani loga DTS).

beamer napisał:
DTS i DD to format słabszej jakości, akurat dla przygłuchej babci, na plastikowe glośniczki komputerowe Logitech'a albo też na mini-głośniczki "zestawu kina domowego" z supermarketu Media Markt za 600 zł. .

i to wszystko pisze ta sama osoba w dodatku w tym samym watku!

beamer napisał:
LPCM To audio dla audiofili-posiadaczy amplitunerów i ciężkich kolumn podłogowych.

z tym to sie akurat nie zgodze- raczej dla prawdziwych hd maniakow ktorym nie odpowiadaja pirackie niedorobki... to monitory nie moga byc ?!:confused:

ps.do przeslania LPCM wystarczy lacze HDMI 1.1
 

beamer

Banned
mat74 napisał:
i to wszystko pisze ta sama osoba w dodatku w tym samym watku!

Nadal mylisz pojęcia. Ustawienie na PS3 audio output LPCM nie oznacza że z filmu mkv masz audio LPCM. Żeby mieć LPCM musisz go mieć na zródle, czyli w praktyce wyłącznie na oryginalnej płycie Bluray z filmem, koncertem lub grą.

Przy prawdziwym LPCM na wyświetlaczu amplitunera nie powinno świecić się logo DD ani DTS, bo to zupełnie inny strumień audio. Inaczej zakodowany, a przede wszystkim nieskompresowany jak DD czy DTS.

mat74 napisał:
z tym to sie akurat nie zgodze- raczej dla prawdziwych hd maniakow ktorym nie odpowiadaja pirackie niedorobki... to monitory nie moga byc ?!:confused:

ps.do przeslania LPCM wystarczy lacze HDMI 1.1

Do stereo LPCM wystarczy nawet kabel optyczny ;) . DO LPCM 5.1 lub 7.1 już tylko HDMI (nie jestem pewien czy HDMI 1.1 wystarczy w każdym przypadku).

Kolumny Monitor mogą być rzecz jasna. Mam na myśli słabsze plastikowe małe głośniki komputerowe z membranami o bardzo malej średnicy czy plastikowe piszczałki w "zestawach kina domowego DVD" za kilkaset czy tysiąc złotych bez amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
to ty mylisz pojecia....
opis sciezki na BD np. pcm 5.1 oznacza ze jest to zapis bez kompresji
a przesyl w formie LPCM oznacza ze jest to przesyl w formie nieskompresowanej
w przypadku ps3 w ten sposob przesylana jest zarowno sciezka PCM zawarta na plycie BD jak i rozkodowane formaty bezstratne DD TRUE HD i DTS HD MA

aczkolwiek do tej postaci mozna rowniez rozkodowac i przeslac formaty stratne czyli "stare" DD i DTS (jak wiesz sciezka stereo rowniez moze byc przeslana w tej formie)
dlatego tez pytalem cie -dlaczego tak sie dzieje ze konsola potrafi wlasciwie rozkodowac np.DTS HD MA a nie potrafi rozkodowac wlasciwie i przeslac "starego" DTS ?!
myslalem ze jako expert od ps3 i wszelkich konwersji (wnioskuje to z twoich postow) potrafisz mi to wyjasnic...

nie chodzilo mi o glosniki Monitor tylko o glosniki typu "monitor"- czyli "niepodlogowki"

a jesli juz wracamy do stereo LPCM - jak sam stwierdziles potrafi osiagnac bitrate 3mbs - kabel optyczny (jak zapewnie wiesz) jest w stanie przepuscic 1.5 mbs.....czyli zaledwie "jeden kanal"....
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
beamer napisał:
(...)Żeby było słychać DTS 5.1 na PS3 z tak zmuksowanego filmu na mkv2vob, trzeba w opcjach A/V settings podczas włączonego filmu przełączyć LPCM na Bitstream (w innym wypadku amplituner wyświetla co prawda logo DTS ale audio słychać zaledwie w stereo).
U mnie przy podłączeniu optykiem w opcji LPCM nie wyświetla się logo DTS - reszta się zgadza.
Ty masz bambo pewnie podłączone HDMI?

Coś mi się wydaje, że lekko mylicie tutaj pojęcia przesyłania DTSu w AVCHD i w opcji z pliku - wtedy dźwięk jest lpcm i chociaż konsola pokazuje 2 kanały to jest to pełny DTS 6-kanałowy i tak też rozpoznaje go amplituner zapalając logo DTS.
W tym przypadku też nie ma znaczenia co macie wybrane czy LPCM czy Bitstream - wsio rowno.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masta_J Coś mi się wydaje napisał:
i to jest wlasnie pelna i rzeczowa odpowiedz na moje pierwsze pytanie!
pozostaje tylko kwestia czy kolega beamer slyszal tylko dwa kanaly czy "slyszal" widzac informacje wyswietlana przez konsole.....
w przypadku gdy na plycie jest zapisana sciezka wielokanalowa DTS to nie powinno miec wiekszego znaczenia gdzie bedzie rozkodowany dzwiek - efekt powinien byc ten sam- dzwiek wielokanalowy ! w kazdym badz razie niepowinno "wyjsc z tego" 2 kanalowe stereo...
 

beamer

Banned
OK. Może troche namieszalem. Obiecuję sprawdzić w wolnej chwili jak to u mnie chodzi z różynymi kablami i ustawieniami z płyt BD oraz płyt z wypalonym AVCHD z mkv.

W każdym razie na 99% koncert Queen na BD daje radę u mnie z LPCM prawie 3 mbit w stereo po optyku. Ale przysięgam jeszcze sprawdzić.

@Masta: na razie mam też jak Ty po optyku audio, ale mogę też protestować HDMI
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@mat74

Ok, tylko pamiętaj, że mówimy tutaj o formacie wynikowym File w mkv2vob.
Jeśli formatem wynikowym jest AVCHD to tutaj już ma znaczenie ustawienie bitstream i lpcm w konsoli i o tym zdaje się całkiem poprawnie wspominał beamer.
Przy bitstream masz DTS a przy lpcm otrzymujemy dwa kanały, które amplituner sam sobie przerabia korzystając np. z Dolby Pro Logic ale to już nic wspólnego z DTSem nie ma.

beamer napisał:
OK. Może troche namieszalem. Obiecuję sprawdzić w wolnej chwili jak to u mnie chodzi z różynymi kablami i ustawieniami z płyt BD oraz płyt z wypalonym AVCHD z mkv.
Moim zdaniem na początku miałeś rację, potem trochę zamotałeś.

W każdym razie na 99% koncert Queen na BD daje radę u mnie z LPCM prawie 3 mbit w stereo po optyku. Ale przysięgam jeszcze sprawdzić.
3 mbit po optyku to raczej nie bardzo.

@Masta: na razie mam też jak Ty po optyku audio, ale mogę też protestować HDMI
Sprawdź czy z AVCHD w lpcm zapala Ci się DTS.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
podlacz ps3 przez HDMI do amplitunera i wlacz jeszcze raz ten Queen z BD- szkoda ze jest tam tylko DTS HD (niestety kompresja stratna) - powinno dac ci to juz jakis poglad na sciezki dzwiekowe dostepne z BD - jestem przekonany ze jednak odkryjesz w sobie "dusze audiofila" i bez zalu wydasz troche kasy na nastepny koncert .....(szukaj przynajmniej DTS HD MA najlepiej PCM )
jestem ciekaw co wtedy bedziesz sadzil o kopiach w stylu mkv. w stosunku do jakosci dzwieku i obrazu z plyty BD....
 

masta_slowik

New member
Tak czytam i sie zastanawiam skąd wy bierzecie filmy z dzwiękiem DTS, że o PCM nie wspomnę? Większość filmów jakie ja zasysam są co najwyżej z AC3...
 

gianbuffon

New member
Masta_J napisał:
Nagrywasz ten folder AVCHD do głównego katalogu pendrive'a.

Pozdrawiam,

czy ten film moge ogladnac tylko z podlaczonym penem, czy da sie zgrac na dysk? i pendrive musi byc w FAT32, tak? nie mam aktualnie jak sprawdzic...
z gory dzieki, pozdro;)
 

Sammy

New member
beamer mam pytanie jak ustawiasz imgburn zeby wypalic filmy avchd disc...bo tam jest kilka opcji...
ja wypalilem burning studio ustawilem udf 2.5 i konsola jej nie widzi moze przyczyna lezec w tym ze to dvd+r?
pozdrawiam:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
gianbuffon napisał:
czy ten film moge ogladnac tylko z podlaczonym penem, czy da sie zgrac na dysk? i pendrive musi byc w FAT32, tak? nie mam aktualnie jak sprawdzic...
z gory dzieki, pozdro;)
Tak, film oglądasz bezpośrednio z pena uruchamiając strukturę AVCHD.
Inaczej sformatowanego pena konsola i tak nie rozpozna.

@Sammy
Jeśli stosujesz się do tego to powinno wszystko śmigać:

m2v.jpg


Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Do góry