PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

alien2004

New member
Witam, niestety mam to samo. Z tego co zauważyłem to napewno wina softu, filmy przerobione z rozdzielczościami pełnymi 720p i 1080p odtwarzają się ok, ale np. 1280x544 jez nie i albo jest czarny obraz albo powiększony. Może nowa wersja multiavchd coś pomoże, albo będziemy czekać aż Sony poprawi soft.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy ktos mógłby mi pomoc w sprawie posta 1269 ? dorzuce jeszcze to:



mam film a w zasadzie strukture blue-rya zywcem z płyty. ma prawie 50GB. ma w sobie kilkanascie sciezek dzwiekowych i tylez samo z plików tekstowych/napisów. chce zrobic tak:

1) nie chce zachowywac istniejącego menu, chce zrobic swoje a w zasadzie ksorzystac z szablonu multiavchd

2) chce wyciąc sciezki audio i zostawic tylko ENG dts i POL ac3

3) chce wyciąc napisy i zostawic tylko ENG i POL

4) hipotetycznie, zalowzmy ze film ten nie ma polskich napisów, jak je dozlozyc i zsynchronizowac z filmem ??

5) to sam j.w. w 4) tylko nie ma sciezki PL, jak ją dolozyc i zsynchronizowac z filmem ?

6) pytanie ze tak powiem ekstra - czy moge zrobic kompilacje z dwoch struktur BL na jednej plycie ? tzn zalozmy ze mam dwa filmy (dwie struktury BL) no i chce je miec na jednej plucie, korzystam oczywiscie wtedy z menu multi bo nie moge miec menu oryginalnego z jednego filmu i drugiego z drugiego, no.. no i co dalej..

dzienks. czuje ze ten program potrafi wiele ze kurcze czaje sie wokol niego i jeszcze nie wiem jak go ugryzc
 

gianbuffon

New member
Kurde ja tez mam problem. Przemuxowałem sobie film mkv 1920x816 z polskimi napisami w mkv2vob i niesttey napisów nie ma. Co więcej jak wcisnę select i ukaże się info z czasem filmu, itd., to później nie mogę tego wyłączyć. Na dole cały czas jest ten pasek. Próbowałem jeszcze przepuścić przez mkvtoolnix, ale nie pomogło. Także lipa, już sobie nie oglądnę żadnego filmu, przynajmniej z napisami...
 
Ostatnia edycja:

skomora

New member
Panowie proszę napiszcie mi czy ps3 można jakoś zaktualizować o nowe kodeki?
nie mam dzwięku w niektórych nowych filmach ?
dziękuję za odp.

Pozdrawiam
Paweł
 

gianbuffon

New member
Spróbowałem z kolejnymi filmami i nie ma napisów a obraz jest brzydki, rozpikselowany :( Zarówno przerabiając na mkv2vob jak i multiavchd.
Kurcze, szkoda, bo ostatnio konsola służyła mi praktycznie tylko do oglądania filmów a teraz jest bezużyteczna. Ciekawe, czy uda się to jakoś naprawić...
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Szukaj dobrych plików żródłowych nie baw sie z byle czym - teraz każdy bawi sie w tworzenie roznych wersji filmów i potem trzeba szukać solidnych kompilacji - do ogladania na PS3 dvdripow uzywaj PS3Media Serwera to on wezmie prawie każde SD po lanie jeśli masz siec a porzadne (4GB i wzwyż ) pliki HD matroski przerabiaj MultiAVCHD na usb hdd - teraz niestety da sie tylko te które nie są obciete czyli 1080 lub 720 ( a na razie robia 544 najczesciej ). a forum deanbg jest post w tej sprawie wiec czekamy moze Dean cos znajdzie lub wymysli. Boje sie tez ze tak naprawde moze to dotyczyc waskiej grupy osob a nie wszystkich uzytkownikow PS3.:niewiem:
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Tak oczywisice - nawet sam szukalem sposobu zeby wrocic do starego softu ale wolalem nie kombinowac juz - kto ma podlaczona do netu konsole ten aktualizuje - ogolnie problem nie jest popularny w sieci wiec albo malo osob robi avchd albo tylko niektorzy robiacy maja ten problem albo nie sa w sieci i nie maja softu albo .....?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ale też robisz do AVCHD?

Video może być zrobione na bardzo wiele różnych sposobów, jeśli tylko coś nawet jednego małego zmienili to już mogą być takie kłopoty.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli właśnie obaliłeś teorię, że to filmy z niepełną rozdziałką mają problem.
Trza śledzić fora multiAVCHD i mkv2vob, może tam chłopaki do czegoś dojdą.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
houdini2008, a to film z napisami, czy lektorem?
Bo mi napisy w ogóle się nie wyświetlają, jeden film miał normalny obraz, natomiast pozostałe jakieś 5-6 są rozpikselowane. Nawet film Home, który ma 1920x1080 nie działa jak powinien.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
jako w multiavchd nie moge przeskoczyc zrobienia z nienaruszonej struktury BR jednego pliku MKV, posłużyłem się sprytnym i dosyc intuicyjnym narządkiem mianowicie makemkv. ładuje film (w tym przypadku wolfman) i oczom mym ukazuje sie takie oto drzewko.



Spośród wszystkich tych plików oczywiscie najbardziej interesuje mnie pozycja gdzie są rozdziały połączone razem, łatwo poznac po wielkości. Ku mojemu zdziwieniu ten film ma dwie kompilacje rozdziałów, jedna to j.w. na zdjeciu trwa 1h42m18s (okienko po prawej), natomiast kompilacja nastepna trwa 1h58m58s (zdjecie ponizej). Czy to znaczy ze ta druga to jest takas rozszerzona wersja czy cos takiego ?



Dalej. Gdy chce wyłowic z tej struktury co mi sie że podoba no to , rozwijam sobie tą drugą i widze cos takiego:
http://imageshack.us

No i niech mnie ktoś oświeci, co znaczy jak zawdziankuje subtitles - english a co jak subtitles-english (forced only) ??


Pytanie o mkvmerge, i wydaje mi sie nawiązuje do poprzedniego:

obrazek


default track flag i forced flag track - czym to sie rozni od siebie ?
 

houdini2008

New member
houdini2008, a to film z napisami, czy lektorem?
Bo mi napisy w ogóle się nie wyświetlają, jeden film miał normalny obraz, natomiast pozostałe jakieś 5-6 są rozpikselowane. Nawet film Home, który ma 1920x1080 nie działa jak powinien.

Filmy tylko z napisami oglądam. Napisy pewnie miałeś jak ja w tym jednym felernym filmie, tylko nie widziałeś, bo jest tylko lewa górna ćwiartka obrazu, ale one są, wystarczy wejść w opcje podczas odtwarzania tej pikselozy, i powinieneś zobaczyć (nie same napisy ale napis polish przy próbie włączenia napisów). Wczoraj kumpel do mnie dzwonił, ma ten sam problem tylko chyba z większą ilością filmów. Więc co konsola to inaczej, może jest to zależne od modelu hmm...? Nic tylko pozostaje czekać na naprawę tego buga.
Pozdrawiam.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Zrobilem sobie z małego filmu mkv egzemplarz testowy i walcze z ustawieniami - dzis zrobilem sobie w mkv2vob strukture avchd i niestety jest to samo co w multiavchd nie ma obrazu tylko dzwiek juz mi rece opadaja. Houdini mogłbys mi podeslac swoje ustawienia mkv2vob do wgladu plis jakis screen moze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry