PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

JankesZiom

New member
A teraz mam problem z M2V. Po dodaniu pliku z wmuxowanymi wcześniej napisami w mkvmerge i kliknięciu Add File wyskakuje błąd tsmuxer.exe. Ale najpierw transkoduje dźwięk i dopiero przy próbie transkodowania filmu wyłącza się
 

sidnej1

New member
Witam

Czy wy też macie problem że czasami po przerobieniu filmu z mkv na mpg na kompie wszytki idzie świetnie i jest odtwarzane natomiast na ps3 film zatrzymuje się w jakimś momencie jak by był ucięty.

jak temu zaradzić? i czym to może być spowodowane?
 

Pablo.

New member
Mam pewien problem z MultiAVCHD. Mianowicie mam film z napisami w jezykach angielskim , francuskim i hiszpańskim te napisy wpisane sa w strukture mkv. Ściągnąłem sobie wiec napisy w jezyku polskim w formacie srt.Po przerobieniu filmu wyświetla mi bardzo ładnie napisy w naszym ojczystym jezyku ale jednoczesnie wyżej mam napisy w jeżyku angielskim których nie moge wyłaczyć. Wczesniej niby usuwałem te napisy w programie multiavchd i nic to nie daje. Dodatkowo program tworzy jakos dziwny plik srt o nazwie (tytułfilmu).mkv.eng.srt. Jak zrobić tak aby napisy były tylko i wyłacznie w jezyku polskim?
 

Pablo.

New member
Napewno nie są ponieważ na kompie można je normalnie właczać i wylączać. Teraz przerobiłem nastepny film w którym napisy polskie są w strukturze mkv i multiavchd przerobił film tak że wyświetlany jest polski jezyk podwójnie jedne napisy na wyżej drugie niżej. Dodatkowo program tworzy jakieś dziwne pliki srt w katalogu z mkv.Po przerobieniu tych filmów przez mkv2vob wszystko jest ok ale bardzo mi zależy aby działało to na multiavchd . Może to mieć związek z kodekami?
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam panów.

Mam mały problem.

Mam film MKV + napisy SRT.

Problem jest taki, że po muxowaniu nie mam napisów. Napisy mają taką samą nazwę jak film MKV.

Jest na to jakiś sposób w ogóle?
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
uff, przekopałem się przez cały temat, dzieki temu moj post bedzie dw razy krótszy ;P

m2v - program gid ale im dalej w las czytając , i biorąc pod uwage moje zapotrzebowania, bede skłaniał się ku multiavchd. Tyle że przebrnąłem cały temat żeby umieć m2v od a do z zeby na koniec zmienic na inny program, trudno. a moje zapotzrebowania to wiecej niz jedna struktura avchd na plycie (dvd, bd...). To jest mój cel. Zapewne pojawią sie może pytania na które są juz tu odpowiedzi, ale po tylu stronach naprade ciezku juz opanowac co sie wie, a co nie, co bardzej co mniej.


1) mkv vs multiavchd - czy prawdą jest że ten drugi "wypluwa" filmy cichsze , niekiedy artefaktuje itd ?

2) mkv vs m2ts - co ma lepszą jakosc. Gotowce mkvy czy pliki pochodzące strikte 1:1 ze struktury blue-ray ? pytam, bo nie wiem czy np oplaca się sciągac film z całaą strukturą BD, wyciągac z niego to co potzreba i potem zlozyc w nowy avchd, zamiast gotowy mkv z tym co chce (oczywiscie tych samych parametrów) i z tego avchd.


3)mam taki film, wkleje loga:


Ogólne
Pełna ścieżka : H:\Robin Hood.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 15,0 GB
Czas trwania : 2h 35 min.
Całkowita przepływność bitów : 13,8 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2010-09-08 04:57:03
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v3.2.0 ('Beginnings') 编译于 Feb 12 2010 16:46:17
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 2h 35 min.
Przepływność bitów : 12,3 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 800 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.334
Rozmiar strumienia : 13,1 GB (87%)
Tytuł : Robin.Hood.Unrated.DC.2010
Biblioteka zapisująca : x264 core 102 r1666 d058f37
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.05:0.10 / mixed_ref=1 / me_range=48 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=6 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=12300 / ratetol=2.0 / qcomp=0.70 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=50000 / vbv_bufsize=50000 / ip_ratio=1.40 / aq=1:0.90 / nal_hrd=none
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 2h 35 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,64 GB (11%)
Tytuł : DTS-HD MA CORE 1536K
Język : Angielski
I tak. robie go m2v, ale nie transkoduje dts tylko go zostawiam. puszczam na goły TV, bez zadnego ampli i slychac dzwiek normalnie, jak mi to ktos wytlumaczy, bo jak tu czytam to bez ampli z obslugą dts to nie powinienem nic slyszec.

dalej.

co ja slysze w takim razie, czy slysze zdownmixowane kanłay do stereo ? czy moze slysze tylk oco jestw stereo, a np jesli jakies odglosy byly w satelitach to ja tego nie slysze bo ich nie mam ?

zrobilem z tego filmu avchd usb , film działa ale przykleił mi sie do gornej krawedzi telewizora. czy ma to cos wspolnego z tym że wysokosc tego filmu to 800 lini a nie 1080 czy moze tego: Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek. bo w sumie nie wiem czemu nie mam tego filmu na srodku. wiem wiem, jest sposob na to - always transcode, ale to nie wchodzi w gre, nie mam tyle czasu.

dalej, przy scenach typu mniej wiecej jeden kolor jasny na duzej czesci ekranu, da sie dostrzec ziarnistosc filmu. 15GB i takie hece ? czy to tak normalnie jest ?

dalej, skąd m2v wie ktory jezyk jest taki, a inny siaki ??

dalej, otworyzlem sobie wlasnie ten film w multiavchd i na czerwono podswietliło mi to co widac ponizej



co to znaczy , i czy juz w tym filmem nic nie zrobie w tym programie ?

czy mozna zrobic avchd z avi ? (xvid)

jak sie dodaje sciezkie dzwiekową swoją, skąd wiadomo że bedzie pasowac z video, - jesli nie to jak sie synchronizuje ?


czy mozna zrobic na jednym dysku dvd bądz bd np jedną strukture avchd i jeden plik avi i zeby wsyzstko działało ?

generalnie trudno o film który ma 1080p, bo przewaznie jest troche mniej. na co patrzec przy parametrach filmów jesli są podane, żeby po zrobiemu z niego struktury avchd, nie powędrował mi do góry telewizora ? Masta, ty tylko sciagasz dokladnie 1920/1080 ? czy 1920/(mniej niz 1080) tez ci sie zdazrzają ?

bede wdzieczny za nawet część odpowiedzi na moje pytania. zabieram ie za czytanie watku o multiavchd w dziale kamery. uuff , kolejne 100 stron, moze cos nowego wpadnie
 
Ostatnia edycja:

houdini2008

New member
Witam, mam ciekawy, a zarazem nietypowy problem z jednym filmem. Zawsze robie filmy AVCHD i zawsze było ok, no ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Więc odpalam film jak zwykle (M2V przemielił bez ziewania), i widze jakby małe makrobloki, na początku nie skojarzyłem, i myślałem że jest to cały obraz, wszedłem w strukturę odpalam plik z folderu stream i obraz cacy.
I w tym momencie mnie olśniło, w przypadku odpalenia normalnego mam 1/4 ekranu, dokładnie lewa górna ćwiartka :shock:. I ręce mi opadły, nie wiem co jest nie tak. Miał ktoś coś podobnego?
Zdjęcie robione dokładnie wtym samym momencie, dziwne, ale cóż człowiek uczy się przez całe życie.
Pozdrawiam.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    119,9 KB · Wyś: 69
  • 2.jpg
    2.jpg
    120,9 KB · Wyś: 65

Sammy

New member
Witam, miałem to napisać 2 dni temu myślałem na początku, że to wina mkv2vob(zmieniałem wersje)...poźniej kombinowałem z mergem...problem dotyczył tylko filmów 720p o dziwo seriali w tej rozdziałce nie. W 1080p z kolei nie muxował napisów nie wiem czemu. Próba analizy sytuacji wskazuje, że to wina nowego softu PS3 3.5 wg mnie, bo inne składowe pozostały bez zmian, nie wiem czy jest rozwiązanie problemu.
 

houdini2008

New member
Też już myślałem że coś w sofcie spierd..ili, ale inne 720p normalnie lecą, przetestowałem kilka innych filmów na VLC na kompie, otwierając folder AVCHD, i przy tym filmie mam komunikat:

Moduł dekodera nie nadaje się:
VLC nie wspiera formatu audio lub wideo "undf". Niestety nie ma sposobu, aby to naprawić.
VLC nie rozpoznaje formatu wejścia:
The format of 'file:///I:/Filmy%20HD/The.Wolfman.Unrated.2010.Bluray.720p.DTS.x264-CHD/AVCHD/BDMV/MOVIEOBJ.BDM' cannot be detected. Have a look at the log for details.


ale mimo to otwiera w normalnych poporcjach, przy innych AVCHD komunikatów brak.
:hmm:
Pozdrawiam.
 

jedrzejzgierz

New member
Witam
Ostatnio pojawil sie u mnie dziwny problem. Mianowicie wszystkie nowe seriale z aktualnych sezonow (weeds s06, supernatural s06, dexter s05 i big bang theory s04) wywalaja mi w mkv2vob komunikat 'muxing failed'. Poczatkowo myslalem, ze moze to byc wina routera lub ogolnie jakis problem z netem, ale sciagnalem jeden z odcinkow 'big bang theory' z poprzedniego sezonu, ktory przerabial mi sie bez problemu i teraz rowniez sie przerobil. Sprawdzilem rowniez program multiAVCHD (z ktorego czasem korzystam) i w nim rowniez wystapil jakis problem. Aby jeszcze bardziej sie upewnic, sprobowalem przerobic jeden z odcinkow u znajomego, ale u niego rowniez mkv2vob wywalil 'muxing failed'. Dziwne jest to tymbardziej, ze ostatnie odcinki 'lie to me', ktore trwaly jeszcze, gdy 'weeds' sie pojawil, rowniez nie wykazaly problemow. Czy ktos z Was ma problem z aktualnymi sezonami ww. seriali?? Sugerujecie moze jakies rozwiazanie lub chociaz jak sprawdzic log w mkv2vob by rozszyfrowac co kryje sie pod tajemniczym 'muxing failed'? Z gory dzieki
pozdrawiam

Ponizej wyciag z programu mediainfo (jeden odcinek serialu dexter, ktory wywala 'muxing failed' i jeden serialu big bang theory, z ktorym jest wszystko OK)
Ogólne
Pełna ścieżka : C:\Downloads\Dexter\dexter.s05e01.720p.hdtv.x264-orenji.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 1,46 GB
Czas trwania : 53 min.
Całkowita przepływność bitów : 3.903 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2010-02-22 21:41:29
Aplikacja zapisująca : no_variable_data
Biblioteka zapisująca : no_variable_data

Wideo
ID : 2
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L3.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@3.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 53 min.
Przepływność bitów : 3.518 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.159
Rozmiar strumienia : 1,28 GB (88%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 85 r1442tw
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=240 / keyint_min=24 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=50 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=3518 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 1
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 53 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 147 MB (10%)
Ogólne
Pełna ścieżka : C:\Downloads\the.big.bang.theory.s03e05.720p.hdtv.x264-ctu.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 559 MB
Czas trwania : 20 min.
Całkowita przepływność bitów : 3.769 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-10-20 02:27:33
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.3.0 ('Freak U') built on Oct 7 2008 20:39:59
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 2
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L3.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 3 klatki
Format_Settings_GOP : M=4, N=5
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@3.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 20 min.
Przepływność bitów : 3.381 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.153
Rozmiar strumienia : 491 MB (88%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 68 r1184tw
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=6 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=240 / keyint_min=24 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=3381 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 1
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 20 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 57,0 MB (10%)
 
Ostatnia edycja:

houdini2008

New member
Witam, ja podobny problem miałem jak kolega, czyli muxing failed, i okazało się że z napisami było coś nie tak, dlatego błąd wywalało. A co było z nimi nie tak to nie wiem,wziąłem inne niby takie same, i po problemie, spróbuj tego sposobu. Opisywałem w tym wątku gdzieś ten problem zresztą.

Pozdrawiam
 

Sammy

New member
Nadal m2v nie radzi sobie z 720p (powiększa ćwiartke obrazu) a 1080p ma tzw. 'ząbki' obraz jest nieostry (avchd usb, kiedy odpale z katalogu stream obraz jest idealny), nie mam bladego pojęcia o co chodzi, przeszukałem większe fora i nikt o tym nie wspomina;/ te uptade'y firmware'u w końcu doprowadzą do tego, że nic nie obejrzymy oprocz oryginałów.
 

houdini2008

New member
Witam, ja mam ten problem na szczęście tylko w jednym filmie. Ale też wydaje mi się że to jest wina ostatniej aktualizacji. Czytałem że po tej aktualizacji powinna się pojawić jakaś nowa ikona, pod audio, ale ja niestety nic nie widzę. A jak u Was?
Pozdrawiam.
 

Sammy

New member
W związku z faktem, iż mam tak praktycznie z każdym release'm drażni mnie to niezmiernie. Masta_J co ty sądzisz o tym problemie? Dla zilustrowania jak jest a jak powinno być po procesie muxowania do avchd usb w mkv2vob (multiavchd taki sam obraz)....ImageShack Album - 4 images
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Ogólnie to cos musi byc z softem 3.50 - ja ostatnio zrobilem sobie 3 filmy multiAVCHD i zadnego nie obejrzalem - albo dark skrin i tylko audio albo pikseloza nawet nie calego obrazu bo przesuniete w prawo i wyzoomowane. Pomyslalem ze to przez nowy update (multiAVCHD 4.1.770) bo juz czasem mi psikusy robil ( brak top menu tylko audio ) wiec nie szukalem rozwiazan dalej tylko w programie i plikach mkv ale nic nie pomoglo. Dzis odebralem od kolezki swoj dysk z kolekcja wczesniejszych struktur AVCHD ktore pieknie smigaly i o zgrozo tez mi juz ich nie odtwarza ! zalamalem sie

Znalazlem tylko jeden post na eu.ps z identycznym problemem

http://www.community.eu.playstation...6;jsessionid=B1A9E53B91C5D38FC7C749C3CB574FED

niestety moze tylko wybrancy maja palec w oko :-(


sprwdzam dalej okazuje sie ze odtwarza jeden tytul ale bez napisow ???
ale jeden znalazlem w pelni sprawny - nie kumam ? zalezy od opcji starych kompilacji ???
 
Ostatnia edycja:
Do góry