PS2 przez component

arsenal

Moderator
VIP
Z tego wszystkiego odłączyłem z powrotem kabel Euro żeby to sprawdzić. Nic z tego, obraz jest zielony a po wybraniu skanowania skacze niemiłosiernie. Wszystko się wyjaśniło. Nie jest możliwe załączenie porgressive scan w konsoli bez posiadania kabla component. Posiadasz kabel Euro i większość gier zapewne w NTSC czyli wersje ze Stanów. Sygnał NTSC jest automatycznie skanowany progresywnie przez twój tv zamiast użycia 100Hz,tak jak u mnie. Nawet jeśli podłączysz konsolę zwykłymi chinchami. Ale chcąc mieć obraz skanowany już na wyjściu konsoli musisz użyć componenta. Sprawa jakości tego kabla i ogólnej jakości obrazu z twojego telewizora to co innego. Po prostu masz dobry tv, który nawet ze średniej jakości sygnału wyciągnie ile się da. Mój tv pokazuje te różnice bardziej widocznie. Największy skok w jakości po załączeniu skanowania jest widoczny w Tekken5 bo wtedy mamy 575p. Polecam sprawdzić.
Podaj mi dokładnie jak załączałeś te skanowanie progresywne bo nadal mi coś mi tu nie gra.
 

Wiciu

New member
Wlasnie mam jak i konsole tak i gry PAL, na kablu RGB nie mam zadnego zielonego koloru czy na filmach czy na grach, nie wiem czy ma znaczenie ale mam ta wersje PS2 slim. A co do tego jak wlaczalem 480p na RGB, to zalaczalem tak jak to opisales jednakze na componencie to sie po przelaczeniu pyta czy zachowac te ustawienie 480p czego na RGB nie bylo, jednak i tak byla naprawde duza roznica w jakosci obrazu wiec producenci gry sami nie wiedza ze mozna cos zrobic lepiej.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jak masz gry w PAL'u to nie ma w nich funkcji progressive( ma ją tylko Black). Ściągnąłem instrukcję obsługi do PS2Slim i wyrażnie pisze w niej, że jedynie kabel component jest zgodny z progressive scan a samo skanowanie działa tylko na filmach DVD w NTSC i graz z tą opcją. Ale to nie ważne bo jeśli na filmach po kablu Euro nie masz zielonego obrazu to ten kabel nie przesyła sygnału RGB. Ma tylko kompozyt i Svideo. Więc jakim sposobem załączyłeś w PS2 skanowanie bez kabla component? Samo wybranie tej opcji w menu konsoli nie znaczenia gdy kabel nie przesyła sygnału RGB lub YPbPr. Przy RGB będzie brak obrazu lub będzie zielony.
 

Wiciu

New member
arsenal napisał:
Jak masz gry w PAL'u to nie ma w nich funkcji progressive( ma ją tylko Black). Ściągnąłem instrukcję obsługi do PS2Slim i wyrażnie pisze w niej, że jedynie kabel component jest zgodny z progressive scan a samo skanowanie działa tylko na filmach DVD w NTSC i graz z tą opcją. Ale to nie ważne bo jeśli na filmach po kablu Euro nie masz zielonego obrazu to ten kabel nie przesyła sygnału RGB. Ma tylko kompozyt i Svideo. Więc jakim sposobem załączyłeś w PS2 skanowanie bez kabla component? Samo wybranie tej opcji w menu konsoli nie znaczenia gdy kabel nie przesyła sygnału RGB lub YPbPr. Przy RGB będzie brak obrazu lub będzie zielony.

BTW na component video jakas taka jakby wieksza pikselizacja byla np na kantach budynkow itp, zas w FIFA 2006 jak sa szybkie akcje to smuzy.
 

arsenal

Moderator
VIP
Fifę można sobie odpuścić. Polecam Pro Evolution Soccer wzamian. Gra lepsza i smużenia nie ma.
Ta "pikselizacja" a może raczej ząbki na kantach obiektów to brak sprzętowego wygładzania tekstur. To jest wada samego PS2 a kabel component pokazuje ją dokładniej bo nic nie ulega rozmyciu.
 

Wiciu

New member
arsenal napisał:
Fifę można sobie odpuścić. Polecam Pro Evolution Soccer wzamian. Gra lepsza i smużenia nie ma.
Ta "pikselizacja" a może raczej ząbki na kantach obiektów to brak sprzętowego wygładzania tekstur. To jest wada samego PS2 a kabel component pokazuje ją dokładniej bo nic nie ulega rozmyciu.

Czyli wynika ze na grach ktore nie maja progressive scan obraz na component moze byc gorszy niz na RGB. Wiec pozostaje dylemat: Component - i cieszyc sie lepszym obrazem na zaledwie kilku tytulach(nie tylko black wspiera progressive scan), albo przelaczac kable Component - RGB, badz pozostac na RGB jak do tej pory.
 

Wiciu

New member
Tu zamieszczam liste gier for PS2 ktore wykorzystuja Progressive Scan.

Black (podczas bootowania konsoli X+/\)
Burnout:Revenge (podczas bootowania konsoli X+/\)
Ghost Hunter (ustawiamy w menu)
Primal (ustawiamy w menu)
The Getaway (ustawiamy w menu)
Soul Calibur 2 (podczas bootowania konsoli X+/\)
Prince of Persia: Sands of Time (ustawiamy w menu)
Beyond Good and Evil (ustawiamy w menu)
Haunting Grounds (podczas bootowania konsoli X+/\)
JakII (ustawiamy w menu)
JakIII (ustawiamy w menu)
Jak X: Combat Racing (ustawiamy w menu)
Suikoden IV (podczas bootowania konsoli X+/\)
Resident Evil 4 (podczas bootowania konsoli X+/\)
Shadow of the Colossus (ustawiamy w menu)
Tekken 5 (ustawiamy w menu)
Tekken 4 (podczas bootowania konsoli X+/\)
Soul Calibur 3 (podczas bootowania konsoli X+/\)
 

arsenal

Moderator
VIP
Co do tego, żę w PAL'u skanowanie progresywne ma tylko Black to oczywiście mój błąd. To jedyna gra w PAL'u z mojej kolekcji ze skanowaniem. Do zeszłego miesiąca. Teraz doszedł Tekken5. Ta gra chyba najwięcej zyskuje w tym trybie.
Dobry pomysł z tą listą gier PAL z obsługą progressive scan Wiciu. Może ktoś wie o innym tytule i pomoże uzupełnić tą listę.
Ciekawostka. Niektóre gry na PS2, mimo że posiadają progresywne skanowanie nie mają trybu 16/9( Prince of Persia: Sands of time na przykład).
 

Maniaczek

New member
Posiadam oryginalną wersję Tekken 5 w PAL'u.
Nie ma w żadnym menu opcji wyboru Progressive Scan. Coś wam się pomyliło. Mozliwe, że macie wersję NTSC, a ta i owszem takowy tryb posiada. Jak mniemam bawicie na pirackiej kopii ;).
 

pudel31

New member
mamtekena 4 z opcją w meni "50 hz,60 hz i progresiw scan/gdy wybieram progresiw obraz sie pojawia ale przesuniety w lewo o połowe,Co robie żle?
konsola podłączona componentem przez przejsciówke do dvi w telewizorze ,w meni przestawione na component.ćzy ktoś wie z jakiej przyczyny to przesunięcie?
 
Ostatnia edycja:

pudel31

New member
mamtekena 4 z opcją w meni "50 hz,60 hz i progresiw scan/gdy wybieram progresiw obraz sie pojawia ale przesuniety w lewo o połowe,Co robie żle?
konsola podłączona componentem przez przejsciówke do dvi w telewizorze ,w meni przestawione na component.ćzy ktoś wie z jakiej przyczyny to przesunięcie?
 

Wiciu

New member
pudel31 napisał:
mamtekena 4 z opcją w meni "50 hz,60 hz i progresiw scan/gdy wybieram progresiw obraz sie pojawia ale przesuniety w lewo o połowe,Co robie żle?
konsola podłączona componentem przez przejsciówke do dvi w telewizorze ,w meni przestawione na component.ćzy ktoś wie z jakiej przyczyny to przesunięcie?
Te przesuniecie to wydaje mi sie wynika wlasnie z tej przejsciowki, do PS2 starczy poprostu Component z tego DVI i tak wiecej nie wycisiniesz niz daje Component, oczywiscie chodzi wlasnie mi i PS2.

Dobrze ze zapytales i Tekkena, bo ja w Tekken 5 nie widze opcji Progressive Scan, czy rozdzielczosci 480p poprostu mam w menu do wyboru 50h i 60h, czy ja cos zle szukam?
 
Ostatnia edycja:

zorkas

New member
Witam

A macie namiar na jakis sklep ktory oferuje gry tzn. dobre tytuly w NTSC czy trzeba sciagac ze stanow ?
Myslalem ze jak kupie kabel component do ps2 i plazmy to wyciagne cos wiecej z tych gier a tutaj okazuje sie ze trzeba miec gry w NTSC sic!
 

qualcuno

New member
robertoII napisał:
Witam wszystkich!

Niedawno nabyłem kabel component aby podłączyć Playstation2 do telewizora (plazma Panasonic TH-42PA50). Ustawiłem odpowiedni typ wyjścia w menu konsoli i ... jest problem.

O ile kolory i jakość obrazu są OK, to w tle widać przeplot pionowych pasków o różnych odcieniach szarości. Kabel to raczej nie jest (wymieniłem i to samo). Niestety nie mam DVD z componentem aby zweryfikować, czy to przypadkiem nie problem telewizora ...

Czy ktoś doswiadczył podobnych objawów. Z góry dziękuję za pomoc!
RZ.
witam
gdzie mozna kupic taki kabelek?
 

qualcuno

New member
component i PS2 ?

pudel31 napisał:
mamtekena 4 z opcją w meni "50 hz,60 hz i progresiw scan/gdy wybieram progresiw obraz sie pojawia ale przesuniety w lewo o połowe,Co robie żle?
konsola podłączona componentem przez przejsciówke do dvi w telewizorze ,w meni przestawione na component.ćzy ktoś wie z jakiej przyczyny to przesunięcie?
witam jak wlaczyc progressiv scan w PS2? gdyz mam konsole podpieta do telewizowa poprzez component ale po uruchomieniu konsoli obraz mam przesunietu w lewo :(
 

arsenal

Moderator
VIP
qualcuno napisał:
witam jak wlaczyc progressiv scan w PS2? gdyz mam konsole podpieta do telewizowa poprzez component ale po uruchomieniu konsoli obraz mam przesunietu w lewo :(
W ustawieniach konsoli ustaw YPbPr zamiast RGB. Jeśli nadal będą problemy, napisz. Coś wymyślimy.
 

qualcuno

New member
zly obraz z PS2 ?

witam
wiem i mam konsole ustawiona na YPbPr ale wlasnie obraz jest przesuniety w lewo
konsola podlaczona za pomoca kabelka component z alegro
DVD YAMAHA S-550 podlaczone poprzez kabelek component PROFIGOLD PGV 332
do amplitunera YAMAHA RX-V 559
a amplituner do TV SAMSUNG CW-29Z408PQ
jezeli chodzi o obraz z DVD to super
wiec co jest grane? a i obraz jest gorszy niz poprzez RGB
prosze o pomoc
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
u mnie jak podłącze ps 2 componentem pod projektor, to tez obraz jest troche przesuniety w lewo. Masz jednak w menu konsoli opcje przesuwania obrazu i to Ci na pewno pomoze.
 
Do góry