PS2 przez component

qualcuno

New member
w jakim menu? system configuration? a gdzie Pan kupil kabelek? bo moze moj jest kiepskiej jakosci. chcialem kupic lepszy ale nigdzie nie mozna kupic nawet dzwonilem do Sony ale powiedzieli ze na rynek polski nie sprowadzaja orginalnych kabli component do PS 2
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
nie potrafie Ci dokladnie powiedziec w ktorym menu, gdyz jestem teraz w pracy i nie mam dostepu do PS 2, a jak wroce do domu, to sprawdze i dam znac.Mam wersje ps2 to duzą ,(nie ps 2 slim),ale mysle, ze i w slimie tez mozna przesunac obraz. sadze, ze przewod component, ktory masz jest ok. Daj sobie "na wstrzymanie", po południu sie odezwe.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
juz mi cos swita;-)), prawdopodobnie jest ta opcja w system configuration, odszukaj SCRREN RATIO, dzieki własnie tej opcji mozesz przesuwac ekran, pozdrawiam
 

reters

New member
Czesc.Ostatnio podlaczylem ps2 po komponencie do mojego lcd ale niestety mam problemy z dzwiekiem.Ogulnie strasznie buczy i wogule sa jakies dziwne zaklocenia szczegulnie jak jest jakas stala plansza,bialy kolor itp.Mniej slychac buczenie jak gra muzyka z gry itp.ale i tak bardzo przeszkadza w graniu.Podpowiecie mi jak to mozna naprawic? Amoze ktos mial podobny problem..
 

moGuai

New member
Wiciu napisał:
Tu zamieszczam liste gier for PS2 ktore wykorzystuja Progressive Scan....
Tekken 5 (ustawiamy w menu)
Soul Calibur 3 (podczas bootowania konsoli X+/\)
...
niewiem, ale jakoś nie dziala mi ta opcja w SC3 ani nie widze w menu w TK5??? Czyżby kolega używał wersji NTSC (pewnie "nie do końca oryginalnych"). Może ktoś ma listę gier (w PAL) które obsługują Progressive Scan to mógłby napisać.
Ja mogę dodać że Out Run 2006: Coast To Coast posiada takową (wybieramy przed rozpoczęciem gry 50/60Hz/480p).
 
Ostatnia edycja:

frizior

New member
Pomocy!

Witam.
Mam kilka pytań odnośnie progressive scan'a w PS2.
Po pierwsze wszyscy tutaj piszą o kupnie kabla komponent do PS2. Ale przecież do konsoli był dołączony kabel komponent z przejściówką SCART.
Po drugie w Prince Of Persia w ustawieniach jest opcja Progressive Scanu. Niestety gdy ja włączam obraz robi się całkowicie zielony.
Konsole mam podłączoną do monitora 19calowego o rozdziałce 1280x1024 przez zewnętrzny tuner TV który obsługuje max 1280x1024.
BŁAGAM o pomoc!
 

Jake79

New member
Do PS2 NIE JEST DOŁĄCZONY COMPONENT, ale composite, z przejściem na scart, a to podstawowa różnica.

A propos typów połączeń - to wystarczyło odwiedzić stosowny temat - na niniejszym forum (vide "połączenia AV").

Abstrahując...CZY NA PS2 MOŻNA UZYSKAĆ DOBRĄ JAKOŚĆ OBRAZU NA lcd,przy grach, które nie wspierają skanowania progresywnego?? Czy sam component coś tu pomoże?? Czyli czy np. taki God of War będzie wyglądał jak God of War (to samo a propos np. Metal Gear Solid 3).

Z góry thx za pomoc i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Rhol

New member
Witam,
Zarejestrowałem się na tym forum gdyż potrzebuję pomocy. Już przeszukałem chyba wszystkie wątki na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Mianowicie zakupiłem telewizor LCD Samsung LE32R82B, posiadam PS2 Slim model 77004, dokupiłem na allegro kabel komponent za 20 zł bo kolejne to już spora różnica cenowa.
Jednak po podłączeniu za pomocą tego kabla ps2 do tv i wcześniejszej zmianie w ustawieniach konsoli z RGB na komponent, są problemy z wyświetlanymi kolorami. Są przesycone barwy różowe i zielone. Zdażało się że na pare minut barwy wracały do normy. Jednak teraz już ciągle pozostają odcienie różowo-zielone.
Czy ktoś się orientuję w czym jest problem?

Edit:
Aha zapomniałem dodać, że to występuje nie tylko w każdej grze, ale i w samych opcjach konsoli.
 
Ostatnia edycja:

Rhol

New member
Tak właśnie też mi się wydawało, dlatego już zamówiłem oryginalny kabelek Sony. Jak przyjdzie i przetestuję to napiszę czy to rozwiązało problem, aby inni mieli już ewentualną gotową odpowiedź na podobny problem:)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
hdtv player do ps2 sprawi że każda gra będzie chodziła z progresywnym skanowaniem, od tak na wszelki, gdyby ktoś miał jeszcze ten dylemat.
 

bartiko

New member
PS2 mam podłączoną do Panasonica Viera 37" przez kabel component. Niestety nie mogę w żaden sposób ustawić aby obraz rozciągnięty był na pełny ekran. Jest on lekko przesunięty względem środka i po bokach (z każdej strony) mam niewielkie 1-3 centymetrowe czarne paski.

Wyświetlanie konsoli jest ustawione na 16:9, telewizor również jest ustawiony na 16:9 lub Auto. Mogę dać ZOOM ale wtedy obraz robi się za duży. Konsola ma wlutowany chip Modbo.

Czy da się jakoś rozciągnąć obraz na całą powierzchnię telewizora, bez tych czarnych pasków po bokach?
 
Do góry