przeglądarka internetowa w PS3

Masta_J

Active member
Bez reklam
To kwestia bardziej pingu niż prędkości.
Oczywiście jakieś minimum trzeba zachować.

Pozdrawiam,
 

brx

New member
:mrgreen: a podobno to ja piszę nonsensowne posty. Co to znaczy "bardziej pingu niż prędkości"? Ping określa m.in. latencję przesyłanych pakietów (zwaną lagami). Na ping, a właściwie jego wyniki, znaczący wpływ ma więc prędkość (przepustowość) łącza, ale również wiele innych czynników. Chyba nie chcesz powiedzieć, że na łączu 56kb/s będziemy mieli takie same wyniki "pingowania" jak na łączu 1mb/s?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak to podobno?! :mrgreen: :mrgreen:

Chodzi o to, że każdy pyta o prędkość łącza a można mieć i łącze 3 mbit/s z żałosnym pingiem wobec czego lepiej będzie się grało nawet na 512 kbps ale z praktycznie natychmiastowym czasem odpowiedzi.

Pozdrawiam,
 

brx

New member
W teorii może tak, zakładając, że przesyłane pakiety w trakcie grania online, będą miały rozmiary pakietów wykorzystywanych przez program ping. Powiedz mi kolego w takim razie, którzy operatorzy zapewniają "natychmiastowe czasy odpowiedzi" (nie określiłeś skąd te odpowiedzi, więc zakładam, że zewsząd). :mrgreen: Chętnie zmienię na takiego, który mi to napisze w umowie.
Sorry, ale znowu jakieś ogólniki. :rolleyes:

Pozdro
 

szakal9999

New member
brx napisał:
Chyba nie chcesz powiedzieć, że na łączu 56kb/s będziemy mieli takie same wyniki "pingowania" jak na łączu 1mb/s?
Powinny być zbliżone, bo wysyłany jest jeden pakiet. (na sztucznie ograniczanym transferze). Po łączu i tak poleci z max prędkością, a opóźnienia spowodowane są przez to jaki ruch jest w sieci i jakie urządzenia są po drodze.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Standardowo w pingu idą chyba pakiety 32 bajty więc nawet na leciwym modemie teoretycznie można uzyskać takiego pinga jak na 1 mbps.

Co do jakości łącz to chyba zgodzisz się, że DSL ma lepszego pinga od Neo, znowu DSLa bije frame relay.
A Neo to przecież nie jest demon prędkości czasów odpowiedzi i w kablówkach np. osiedlowych spotyka się często gorsze wyniki.

Mówię o pingu ogólnie bo nie sposób to teraz jeszcze rozdzielać w różne miejsca na świecie.

Generalnie wszystko zależy, do której części szkieletu jesteśmy wpięci.

Pozdrawiam,
 

szakal9999

New member
yyy
Neo to też xDSL (konkretnie ADSL).
Wszystko tak naprawdę zalezy gdzie trafimy.
Ja do niedawna byłem abonentem GHNET i opinie o nim zależały od rejonu. U mnie były pewnie starsze urządzenia/źle skonfigurowane/więcej użytkowników niż u kumpla. Ten sam operator, dwie zupełnie różne wartości pingów. (Dzięki nim zobaczyłem ping chyba koło 1500:p).
 

brx

New member
Do tego zmierzałem. ping tak naprawdę określa nam dostępność usługi i ciężko jest wybrać dostawcę i rodzaj oferty - sugerując się jedynie tymi wartościami. ISP (dostawcy) gwarantują określoną przepustowość jedynie do ich routera brzegowego - co znajduje się za nim, to już inna bajka. Warto więc sprawdzić, do jakiego szkieletu przynależy dostawca.
 

KwaK-0

New member
potwierdzanie poprzez X uruchamiających się pluginów

Bardzo często przy przechodzeniu ze strony na stronę inną wyskakuje pytanie czy uruchomić jakiśtam plugin. Każdorazowo trzeba potwierdzić to X. Czy ktoś wie może jak to wyłączyć ? Strasznie mnie to denerwuje i jakoś nie mogę znaleźć w menu gdzie i czy da się to wyłączyć.

Pomóżcie jeśli umiecie :)
 

1stmadafaka

New member
KwaK-0 napisał:
Bardzo często przy przechodzeniu ze strony na stronę inną wyskakuje pytanie czy uruchomić jakiśtam plugin. Każdorazowo trzeba potwierdzić to X. Czy ktoś wie może jak to wyłączyć ? Strasznie mnie to denerwuje i jakoś nie mogę znaleźć w menu gdzie i czy da się to wyłączyć.

Pomóżcie jeśli umiecie :)

dołaczam się do pytanka....
 

mrtwister

New member
hmmm

generalnie przeglądanie stron wypada w ps3 słabo. W szczególności nie pomaga pad. Strony otwierają się wolno i niestety nie wszystkie działają. Jest to trochę dziwne, gdyż dane np. z ps store sciągają się w tempie sieci lokalnej niemalże.

Wnioski są takie, iż jeżeli chcesz kupić ps3 do przeglądania stron, to daj sobie spokój - ta możliwość jest tylko przy okazji dołączona do pleja i żadko z niej korzystam.

Co ciekawe wszystkie gry chodzą po sieci rewelacyjnie, lagi są wręcz niespotykane (no może poza soul calibur 4)
 

greczko

New member
mrtwister napisał:
generalnie przeglądanie stron wypada w ps3 słabo. W szczególności nie pomaga pad. Strony otwierają się wolno i niestety nie wszystkie działają.

IMO przeglądarka internetowa w PS3 to jej jedyna słaba strona. Brak polskich liter przy czytaniu polskich www wkurza niesamowicie. Gdyby TYLKO obcinało polskie ogonki, ale nie, polskie litery po prostu są usunięte z wyrazów. :(


Słuchajcie, na jednym z forów polskich PS3 przeczytałem następujący pomysł: "wyślijmy wszyscy emaile domagające się dodania polskiego języka do menu PS3 oraz do jej przeglądarki internetowej. W końcu znudzi im się odpisywanie (a odpisać mają obowiązek) i coś z tym zrobią". Tak nam Panie Boże dopomóż :D

Tak więc poniżej znajdziecie gotowca wysłanego przeze mnie do helpdesku w Wielkiej Brytanii. Kto zna angielski, sam sobie przetłumaczy, kto nie zna, niech mi zaufa i wyśle tą treść. Jestem pewien, że helpdesk wykonuje statystyki, jakiego rodzaju problemy są zgłaszane, więc jeśli dostaną masę zgłoszeń dotyczących naszego rodzinnego języka, może jakiś ważny typek się tym wreszcie zajmie.


do: help@uk.playstation.com
temat: polish language

Hello,
I'm a PS3 user from Poland, please describe how to set Polish language in XMB and how to setup the internet browser to be abble to read Polish characters.

Best regards,
 
Do góry