Prośba o pomoc LCD/LED... >5000 PLN

xisqo

New member
Witam wszystkich,
jest to mój pierwszy post na tym forum, jednak mam nadzieję, że znajdę tu pomoc.
Poszukuję telewizora do swojego mieszkania do 5000zł. Interesują mnie tylko TV od 46 cali w górę...
Wciąż zastanawiam się (pomimo przeczytania ponad 10 artykułów) czy kupić tradycyjny LCD, czy LED EDGE.. A najlepiej FULL LED ale na to mnie nie stać :)

odległość od TV: 3-3,5 metra.
nasłonecznienie pokoju: słabe, okna za telewizorem są od strony wschodu.
wymiary pokoju: 28 metrów kwadratowych
jaki masz obecnie telewizor: nie mam.
preferowana wielkość TV: od 46 cali w górę
jakie programy najczęściej oglądasz? Programy sportowe (mecze piłki nożnej) oraz filmy. Korzystam z dobrego sygnału Cyfry+
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? wieczorem od 18:00
preferowana marka? brak
jakie urządzenia będą podłączone? Kino domowe YAMAHA Kino domowe Yamaha RX-V367 + BD-S667 + Prism Onyx 100
Dekoder HD Cyfry+
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 100% TV.
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Jedna kanapa jest na wprost druga pod lekkim kątem (ok 15 stopni)
Czy ważne jest wifi? W ogóle.
ile programów HD? ~8.
ma stać czy wisieć? Wisieć.
jaka klasa cenowa? do 5000 PLN
obsługiwane formaty: Najlepiej jakby czytał MKV ale nie jest to wyznacznik. Zastanawiam się też nad 3D.

Jestem z Wrocławia więc nie ma problemu anbym podszedł do sklepu i obejrzał zaproponowane przez Was telewizory.

Czekam na podpowiedzi i dziękuję z góry za poświęcony czas.
 

Artur90

Klub HDTV.com.pl
vip
Olać podświetlenie LED EDGE.

Od razu powiem że stać cię na TV 46 cali Full LED, bo jest taki jeden firmy SHARP i wcale nie taki drogi. Sam mam TV FULL LED i to RGB z lokalnym wygaszaniem Sony 46 X 4500 i wymiata jeśli chodzi o obraz, czerń i dźwięk - 6 głośników.
Tobie polecam model :

Sharp LC-46LE705EV

A jeśli zapytasz dlaczego to już piszę.
Po pierwsze- W serii LE705EV i LE600E zastosowano białe podświetlenie Full LED ( Diody są nazywane "Białe" ale są niebieskie z modulacją częstotliwości.
W serii Sharp LC-LE705EV i LC-LE600E , podświetlenie FULL LED wykonane jest w nowatorskiej formie. Pasy z ledami podświetlającymi znajdują się na całej szerokości ekranu a nie tylko
w podświetleniach krawędziowych. Dzięki czemu uzyskuje się jednolite podświetlenie matrycy.
Po drugie - Telewizory te wykorzystują 10-tą generację paneli X-Gen z przetwarzaniem 10-bitowym. Panele te pochodzą z najnowocześniejszej na świecie fabryki Sakai. Panel X-Gen posiada szerszą aperturę, pozwalającą większej ilości światła na przejście przez panel, co umożliwia osiągnięcie wyższego poziomu jasności.
Po trzecie - Zużycie energii to ok. 89 WAT

Telewizor oczywiście posiada odświeżanie 100 Hz i można go kupić za ok. 4000 zł

Moim zdaniem to najlepszy TV w tej cenie z prawie najlepszym podświetleniem panelu. Prawie ponieważ za najlepsze uważam FULL LED RGB , ale już nawet Sony przeszło na białe diody, a Philips przestał produkować już TV - to znaczy sprzedał prawa do produkcji ich TV komuś innemu - LIPA
P.S.
Temat telewizorów LCD z krawędziowym podświetleniem matrycy jest nie wart uwagi, ponieważ same podświetlenie EDGE LED w niczym nie poprawia jakości obrazu i kolorów i czerni nie mówiąc już o równomiernym podświetleniu panelu - co widać wieczorem przy zgaszonym świetle w pokoju.
A jeśli ktoś twierdzi że jego EDGE LED w niczym nie ustępuje panelom FULL LED to ma nierówno pod sufitem. I dał się złapać na bajer. Pomijam zużycie energii bo w panelach EDGE LED jest trochę mniejsze , ale kogo to obchodzi. Tak jak kogo obchodzi grubość TV czy ma 8 mm. czy jak u mnie prawie 15 centymetrów !!! Sony 46 X 4500 Oglądam TV na wprost ok 4 metry i tego nie widać -LICZY SIĘ JAKOŚĆ OBRAZU - CZERNI - I OGÓLNIE KOLORÓW. W moim przypadku 5 lat gwarancji taż nie zaszkodziło.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb poprosiłbym o prezentację w domu :
Toshiba 46VL748
Sharp 46LE 700
Samsung 46D7000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb poprosiłbym o prezentację w domu :
Toshiba 46VL748
Sharp 46LE 700
Samsung 46D7000
 

xisqo

New member
Dziękuje za pierwsze odpowiedzi, czekam na więcej propozycji :)

Artur90:
Sony 46 X 4500 - nie ma już w sprzedaży
Sharp LC-46LE705EV - czy jest to jedyny model firmy SHARP na rok 2011 (czyt. na stronie sharp.pl) w wersji Full LED ?

kiki:
Toshiba 46VL748 - odpada
Sharp 46LE 700 - czy nie lepiej kupić Sharp LC-46LE705EV bądź innego z najnowszej oferty SHARP ? Ten o którym piszesz jest chyba starym modelem ?
Samsung 46D7000 - czy ma on podświetlenie FULL LED czy też krawędziowe ? A druga strona medalu to cena... ponad 5000 zł :( ale warto ?
 

xisqo

New member
Mam już kilka propozycji zapisanych ale liczę na jakiekolwiek uwagi i sugestie...

Moje typy:
- Sony 46EX725
- Samsung 46D7000
- Sharp 46LE705
- Sharp 46LE830
- LG 47LX9500
- Philips 46PFL8605

Który z nich to Full LED a który EDGE ?
Najważniejsze pytanie: który z nich uważacie za najlepszy i dlaczego ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Polecam D7000 Samsunga - panel jest dobrze podświetlony czernie głębokie kolory soczyste i dobra płynność w ruchu + pełna przeglądarka WWW + multimedia
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Polecam D7000 Samsunga
Popieram wybór. Zresztą za niedługo go wciągam :)

Odradzam Philips 46PFL8605 ! Dziś kumpel go kupił w wersji 55 cali.
Oglądałem go z podpiętą e"n"ką i jak dla mnie obraz jest bardzo niezadowalający.
Widać diody świecące z za ramki i poświatę na ciemnym ekranie.
 

xisqo

New member
Dziękuję za całą pomoc...
Na ostatniej prostej zostały już tylko 3 TV:

- Samsung 46D7000
- Sharp 46LE830
- LG 47LX9500

Reszta odpadła ponieważ telewizor musi jednak odtwarzać pliki .mkv, bo mój BD tego nie robi :/

Czy możecie z tych 3 pomóc mi wybrać TV, w którym najmniej widać clouding i inne minusy EDGE LED :)

Dzięki z góry !
 

komar751

New member
Dziękuję za całą pomoc...
Na ostatniej prostej zostały już tylko 3 TV:

- Samsung 46D7000
- Sharp 46LE830
- LG 47LX9500

Reszta odpadła ponieważ telewizor musi jednak odtwarzać pliki .mkv, bo mój BD tego nie robi :/

Czy możecie z tych 3 pomóc mi wybrać TV, w którym najmniej widać clouding i inne minusy EDGE LED :)

Dzięki z góry !

Właśnie ja też zastanawiam się między samsungiem i sharpem. Jesteś pewien że sharp odtwarza napisy (takie z dodatkowego pliku)?
Bo słyszałem że ogólnie sharpy nie odtwarzają napisów tylko nie wiem czy ten konkretnie model też. Może mógłby się ktoś wypowiedziec?
 
Do góry