Propaganda czy prawda?

Pabloski 79 - Tv oglądam z 2,8 m i ok.4 m , jeśli chodzi o obrazy wyświetlane w HD to spokojnie możesz oglądać z 3 m, tv wcale nie jest aż tak duży jak się może wydawać , jak kupisz np. 42" to po tygodniu stwierdzisz że jednak lepiej było wziąć 50" , ale też muszę przyznać że niektóre programy w SD lepiej mi się ogląda z 4 m , pobór prądu - 340 W czasami się pokazuje na mierniku a nawet 370 ;) ale to są momenty gdy tv na całej powierzchni ekranu wyświetla bardzo jasne obrazy , ale są też ujęcia gdy pobiera 130 W , np. Batman Początek większość filmu to 130 - 140 W , obliczyłem sobie że przy 10 godzinach oglądania wydaję ok. 1 zł na prąd .

Slimak - max co mogłem przeznaczyć na tv to 5,5tys, i w tych ramach mieścił się tylko ten Sharp (był też Philips 5605 ale podobno jak Philips to tylko 9507)

Zioowo - większych problemów z odtwarzaniem ruchomych scen nie zauważyłem , IFC - wyłączone , uważam że jeśli dla kupującego priorytetem jest jakość obrazu nie ma lepszego tv (oczywiście w tej klasie cenowej) , mój kolega ma Sharpa LC - 46LE820 (przy okazji chce go sprzedać za 4 tyś) i jak zobaczył Panasa w akcji to już nie chce lcd tylko plazmę :smile:

 

slimak

New member
Bez reklam
mój kolega ma Sharpa LC - 46LE820 (przy okazji chce go sprzedać za 4 tyś) i jak zobaczył Panasa w akcji to już nie chce lcd tylko plazmę :smile:



Zanim sprzeda niech wypróbuje te ustawienia, może trochę pomogą.

Sharp LE820 review - FlatpanelsHD

Picture mode: Movie
Backlight -10
Contrast +30
Brightness: 0
Color: 0
Tint: 0
Sharpness: 0
Color temp Low
Fine Motion advanced Low
Gamma adjustment -1 to -2
Film mode Off
Active contrast Off
DNR Off
R Gain (LO) +1
G Gain (LO) -3
B Gain (LO) 0
R Gain (HI) +4
G Gain (HI) -11
B Gain (HI) +1
OPC Off
 

don111

Banned
podajesz przykład czerni w LCD z lokalnym wygaszaniem
kontrast teoretycznie nieskończony ale tak naprawdę to bida z nędzą w porównaniu do najlepszych plazm
i taki LCD ma najniższą czerń super (nie widać ekranu) ale tylko tam gdzie są duże czarne połacie ekranu bo kolejny jaśniejszy odcień, czyli tam gdzie pojawia się coś ciemnego do wyświetlenia to świeci kilkukrotnie jaśniej niż w dobrej plaźmie
ta z kolei na razie nie jest niewidoczna w zaciemnieniu, ale wyświetla płynnie kolejne jaśniejsze odcienie od bardzo niskiego poziomu i tu jest różnica
kolejna różnica jest taka, że plazma ma pełną kontrolę nad świeceniem każdego piksela z osobna, a nie strefowo jak w led local dimming dzięki czemu nie ma żadnej poświaty (efektu halo)
YouTube - Plazma vs. LCD TV
 

slimak

New member
Bez reklam
podajesz przykład czerni w LCD z lokalnym wygaszaniem
kontrast teoretycznie nieskończony ale tak naprawdę to bida z nędzą w porównaniu do najlepszych plazm

Na digitalversus.com zawsze kalibrują TV przed badaniem, dlatego jak na razie prawie wszystkie LCD z strefowym podświetleniem, mają opcję strefowego podświetlenia wyłączoną.

Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus

LG 42LE8900 - DigitalVersus



LG LEX8 ma nowy typ podświetlenia strefowego i chyba, jako jedyny po kalibracji ma w dalszym ciągu włączoną opcję podświetlania strefowego, stąd taki wynik.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
tylko ten LG nie ma czerni absolutnej, bo by mu local dimming nie był potrzebny... więc tak naprawdę ten wynik z digital versus nic nie mówi, jaką czerń ten tv może wyświetlić poza wyłączeniem ekranu
 
Do góry