Propaganda czy prawda?

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
A więc Perkoz1-zapraszam do Łodzi i zobacz jaki sygnał daje Toya-cyfrowa.Nie ma takiej platformy cyfrowej godnej porównania.Kupiłem g10 jako nowość a kolega lcd samsunga o 1,5tyś.tańszego i jego obraz sd to z plazmy hd,natomiast jego hd -nie mam z czym porównać.Zgadzam się że plazma ma bardziej naturalne kolory ale kontrastem ,czernią i szczegółami obrazu wali na ryj moją plazmę.Jest jeszcze kwestia predyspozycji do danego obrazu.Kiedyś wytłumaczył mi to dokładnie ;kiki;-mianowicie jedni mają predyspozycję do obrazu z lcd-ka inni do obrazu z plazmy,i myślę że właśnie dla tego ciągle trwają spory co jest dla kogo lepsze.Ja osobiście nikogo nie osądzam i pozostawiam wybór każdemu w/g jego gustu -bo raczej nigdy już nie kupię plazmy,chyba że będę s..ł pieniędzmi,to kupię sobie kuro.Pozdrawiam.
 

slimak

New member
Bez reklam
Co do czerni w zaciemnionym pomieszczeniu to żaden LCD nie ma tu racji bytu w porównaniu z plazmą.
Miałem trzy LCDeki między innymi samsunga, toshibę z serii Z, ostatnio plazmę panasonica V10, aktualnie VT20 i żaden z lcdków moim subiektywnym zdaniem nie może się równać z w/w plazmami.


Porównanie „czerni” w różnych TV. Dane na tej stronie to żadna wyrocznia tylko jakiś punkt odniesienia.

V10
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus

VT20
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus
 

Perkoz_1

New member
A więc Perkoz1-zapraszam do Łodzi i zobacz jaki sygnał daje Toya-cyfrowa.Nie ma takiej platformy cyfrowej godnej porównania.Kupiłem g10 jako nowość a kolega lcd samsunga o 1,5tyś.tańszego i jego obraz sd to z plazmy hd,natomiast jego hd -nie mam z czym porównać.Zgadzam się że plazma ma bardziej naturalne kolory ale kontrastem ,czernią i szczegółami obrazu wali na ryj moją plazmę.Jest jeszcze kwestia predyspozycji do danego obrazu.Kiedyś wytłumaczył mi to dokładnie ;kiki;-mianowicie jedni mają predyspozycję do obrazu z lcd-ka inni do obrazu z plazmy,i myślę że właśnie dla tego ciągle trwają spory co jest dla kogo lepsze.Ja osobiście nikogo nie osądzam i pozostawiam wybór każdemu w/g jego gustu -bo raczej nigdy już nie kupię plazmy,chyba że będę s..ł pieniędzmi,to kupię sobie kuro.Pozdrawiam.

Przetłumacz mi proszę z waszego na polski to co wytłuściłem bo powiem szczerze nie kumam sensu.

A teraz Kolego slimak ustosunkuję się do cię :mrgreen:.

Nie rozwijajmy już więcej tego wątku, bo zawsze w takim przypadku kończy się to jakimiś insynuacjami i nikt nikomu jeszcze nie udowodnił swoich racji. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxTak więc skończmy dywagacje o klasyfikacji jakościowo - dowartościowującej plazm Panasonica ( nędzna elektronika wewnątrz itp.) bo zaraz zacznie się burza i stan posiadania moich i twoich postów zmniejszy się radykalnie.
Ja nie zgodziłem się z Twoimi racjami zawartytmi w tych kilku punktach. Ty masz prawo nie zgadzać się z moimi. Jednemu podoba się to a drugiemu co innego. Ja osobiście telewizor kupiłem dla oglądania programów TV a nie dla brendzlowania się pikselami, mroczkami, musującą oranżadą tudzież innymi dolegliwościami. LCD ma swoje plusy i minusy. Plazma też. W/g mnie pomiędzy tymi technologiami jest absolutny remis. Różnica tylko w tym, że ja preferuję plusy plazm ( naturalność kolorów, swoiste wytonowanie obrazu jak w CRT, kąty widzenia równe prawie 180 stopni oraz wzorcową czerń) a ktoś inny preferować będzie zalety LCD-ka. Jeden preferuje blondynki a drugi brunetki. Ryżawe ostają się po środku :grin:.
Pozdro i miłego oglądania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SATORO

New member
A więc Perkoz1-zapraszam do Łodzi i zobacz jaki sygnał daje Toya-cyfrowa.Nie ma takiej platformy cyfrowej godnej porównania.Kupiłem g10 jako nowość a kolega lcd samsunga o 1,5tyś.tańszego i jego obraz sd to z plazmy hd,natomiast jego hd -nie mam z czym porównać.Zgadzam się że plazma ma bardziej naturalne kolory ale kontrastem ,czernią i szczegółami obrazu wali na ryj moją plazmę.Jest jeszcze kwestia predyspozycji do danego obrazu.Kiedyś wytłumaczył mi to dokładnie ;kiki;-mianowicie jedni mają predyspozycję do obrazu z lcd-ka inni do obrazu z plazmy,i myślę że właśnie dla tego ciągle trwają spory co jest dla kogo lepsze.Ja osobiście nikogo nie osądzam i pozostawiam wybór każdemu w/g jego gustu -bo raczej nigdy już nie kupię plazmy,chyba że będę s..ł pieniędzmi,to kupię sobie kuro.Pozdrawiam.


A tobie się wydaje że Kuro nie ma wad ? No to się mylisz.
 

grzegorz1981

New member
Plazmy mają taką właśnie właściwość że "poprawiają" sygnał o niskiej rozdzielczości za to ten w HD rozmiękczają, można nazwać to "pogorszeniem" obrazu (oczywiście nie chcę wywoływać wojny, stwierdzam tylko fakt :))
Tak samo faktem jest że dzięki temu obraz jest bardziej zbliżony do naturalnego, kinowego efektu.
Nie zgodzę się. Na plazmie jak jest HD to od razu widać, a na LCD zawsze się zastanawiam czy to rzeczywiście HD czy jednak SD i to na różnych modelach.
 

Perkoz_1

New member
Nie zgodzę się. Na plazmie jak jest HD to od razu widać, a na LCD zawsze się zastanawiam czy to rzeczywiście HD czy jednak SD i to na różnych modelach.

No to sobie Kolego nagrabiłeś totalnie. Obaczysz co się będzie działo. Gwarantuję, że tętnicę szyjną masz przegryzioną za takie bezeceńskie poglaądy :cry:. Trzym się. Jestem z Tobą !!!:eek:k:
 

Perkoz_1

New member
A więc Perkoz1-zapraszam do Łodzi i zobacz jaki sygnał daje Toya-cyfrowa.Nie ma takiej platformy cyfrowej godnej porównania.





No nie !!!!!!!!
Kolego Toya cyfrowa w Łodzi daje taki kibel,że głowa mała.
Miałem to cudo jakiś czas z dekoderem HD motoroli.
SYF.


Kolega FishRoman ma mistrzowskie predyspozycje do przeginania i podniecania się tym co sam aktualnie posiada. Bo jego Toya ciągnie sygnał z odwiertów geotermalnych księdza dyrektora z Torunia a nie z Astry i Hot Birda i dlatego "wali na ryj" wszystkie inne dziadostwo. Tylko jeszcze raz proszę kolegę FishRomana o przetłumaczenie mi na słowiański język polski tych szlachetnych złotych myśli co wytłuściłem poprzednio. Proszę, bom nie dowartościowany swoją niewiedzą:blagam:
 

airon

New member
A więc Perkoz1-zapraszam do Łodzi i zobacz jaki sygnał daje Toya-cyfrowa.Nie ma takiej platformy cyfrowej godnej porównania.


I teraz wszystko jasne :). Ktoś kogo podnieca taki syf jakim jest niestety Toya ( a wiem o czym piszę bo sam korzystam z ich pseudo usług ), raczej nie jest osobą w żaden sposób wiarygodną. Sprzedaj kolego panasa i kup sobie tego Szajsunga to dopiero będziesz mógł się cieszyć dobrodziejstwami płynącymi po kablach ToyToi :)
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zacznijmy od tego że nie jestem abonentem firmy toya ani ich pracownikiem ,i rodziną też.Nigdy nie zachwalałem tego co mam tak jak większość kolegów na forum.Jeżeli widzę coś co mnie się podoba to po prostu mówię o tym,i nie rozumiem po co się nagle obrażacie.Ja nigdy nie twierdziłem że ktoś ma coś gorszego ode mnie,ani nie próbowałem udowodnić że lcd jest lepsze od plazmy.Sygnał czerpię z N-ki i to mnie w zupełności zadowala,a to że widziałem lepszy w waszym mniemaniu okazało się grzechem śmiertelnym,mimo iż to nie mój sygnał.Myślałem że wiadomość że ktoś ma lepszy sygnał będzie obiektywna,ale widzę że trzeba chwalić tylko swoje jak ;pis;Pozdrawiam.
 

gebolek

Banned
Sygnał czerpię z N-ki i to mnie w zupełności zadowala,a to że widziałem lepszy[/B] w waszym[/B][/COLOR] mniemaniu okazało się grzechem śmiertelnym,mimo iż to nie mój sygnał.



:hmm:
O co Ci chodzi?
Jakim naszym mniemaniu?
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie chodzi tylko o to,że zbieram joby tylko dla tego że mam inne zdanie.Dziwne że ja nie krytykuję waszych opini,bo chyba to forum ma służyć poradom i wymianie doświadczeń a nie ż eby się wymądrzać-chyba że się mylę.A skoro piszę że nikogo nie krytykuję tylko piszę co widziałem,i to nie jest jasne-to pozostaje mi tylko głębokie ubolewanie że nie należę do sekty.
 

Perkoz_1

New member
Kolego Szanowny.
xxxxxxxxxxxx. Sam wsadziłeś kij w mrowisko pisząc jakieś bzdety do tego jeszcze wysoce nie zrozumiale ( plazma plazmę wali w ryj, Toya to hiper kosmos) a xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Ja napisałem, że pikne są N-ka i C+ a ty zajechałeś z budiczka jakąś Toyą. Tylko, że jam upierdliwy i sprawdziłem. Na temat twojej bogini Toyi jest kilkanaście stron tematu w dziale "Platformy cyfrowe" na tym forum. Poczytałem sobie i wiesz co ci powiem? Jaxxxxxxxxxxxxx 213,80 zeta miesięcznie za jeden wielki PROBLEM techniczny to trzeba być sado-macho aby tyle bulić.I jeszcze jedno - odpowiedz mi logicznie skąd niby taki super-hiper sygnał jest w tej Toyi? Przecież jest to zbieranina sygnałów ze wszystkich polskich platform cyfrowych puszczanych poprzez Hot Birda i Astrę. Czyli trochę n-ki, deczko C+ i ociupinka PC. A wszystko to Toya ciągnie z satelity kolego. Czyli to samo co i ja mam i wielu innych forumowiczów. Toya puszcza to po drucie i sygnał cudownie się polepsza? xxxxxxxxxxxxxxxx
Pozdro.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Antałek

New member
wczoraj odwiedziłem sklep Euro.
Spytałem o odwieczny dylemat PLAZMA czy LCD
Usłyszałem że plazmy tanieją ponieważ słabo radzą sobie z innym niż SD.
Nowe LCD sa nowocześniejsze i to jest przyszłość.
W zasadzie zdecydowałem się na 37X20 ale teraz znowu mam problem z wyborem, może jednal wziąc Samsunga C650??

W zasadzie otrzymałeś informację jakie telewizory (czytaj firmy dają) mają wyższą marżę. I jakie opłaca się bardziej sprzedawać. Oczywiście wyszło, że LCD Samsunga, czyż nie?. A na plazmie nie zarobią tyle bo plama to droższa techonologia. Ale tak, naprawdę to ja wybrałem plazmę - po wielu naradzaniach się oglądaniu wyświetlanego obrazu przez różne telewizory. Bez żadnej wątpliwości wybrałem i jestem z tego wyboru zadowolony. I coż z z tego, że LCD-ki mogą wyświetlać jaśniejszy obraz, po co mi to jak plazma w spsosób wystarczający aż nadto jasno wyświetla co trzeba. Ale jaki obraz - bajka. Jak uważasz, że LCD lepszy, to kup lepszy, a co mi tam. Mnie wzytsko jedno co kupisz, bo to ty będzie "musiał" go oglądać a nie ja.
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
I to są mądre słowa-pozdrawiam,a co do jakości sygnału platform cyfrowych i kablówek to jak poczytać na forum, to nie ma takiej na której by ktoś nie wieszał psów.Myślę że niepotrzebny spór już zakończony.
 
Witam wszystkich , piszę do tych którzy mają dylemat jaki ja sam miałem czyli LCD czyPlazma , na początku chciałem kupić lcd led i wybrałem Sharp SHARP LC 52LE705E , wcześniej miałem Samsunga 46” z serii 656 , myślałem że kupując tv na ledach będę miał lepszy obraz niż na Samsungu , niestety rozczarowanie , kąty gorsze niż na starszym 656 , obraz tak samo mimo kalibracji , jedyne co dobrego można o nim powidzieć to zużycie energii , 60-70 W tyle odnotowałem , ale co z tego jak siadając trochę z boku kolory traciły nasycenie a obraz tak bił po oczach że parę godzin oglądania i już miałem dosyć , na szczęście mogłem tv wymienić na inny i zdecydowałem się na plazmę , kupiłem Panasonic TX-50V20 i powiem że nic innego nie chcę , obraz w zwykłym SD zmiata tego Sharpa i Samsunga na pył , paleta barw , odwzorowanie kolorów , szczegółowość w ciemnych ujęciach po prostu rewelacja , na HD to już w ogóle obraz powala , dla mnie to już jest jakość referencyjna , na nowo oglądam filmy które kiedyś oglądałem i cieszyć oczy obrazem w rewelacyjnej jakości , cały czas mam podłączony miernik poboru prądu i po 70 godzinach użytkowania średnie zużycie wynosi 184 W , obraz skalibrowany , sygnał z UPC i HD z kompa , jeśli chodzi o tzw powidoki to nie zauważyłem żeby mi się coś wypaliło , fakt że długo nie oglądam jednego programu z i nie gram w gry , pokój średnio nasłoneczniony , jeśli ktoś ma dylemat LCD czy Plazma to z czystym sumieniem polecam plazmę , naprawdę będziecie zadowoleni , jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem piszcie na priv.
 

pabloski79

New member
Witam wszystkich , piszę do tych którzy mają dylemat jaki ja sam miałem czyli LCD czyPlazma , na początku chciałem kupić lcd led i wybrałem Sharp SHARP LC 52LE705E , wcześniej miałem Samsunga 46” z serii 656 , myślałem że kupując tv na ledach będę miał lepszy obraz niż na Samsungu , niestety rozczarowanie , kąty gorsze niż na starszym 656 , obraz tak samo mimo kalibracji , jedyne co dobrego można o nim powidzieć to zużycie energii , 60-70 W tyle odnotowałem , ale co z tego jak siadając trochę z boku kolory traciły nasycenie a obraz tak bił po oczach że parę godzin oglądania i już miałem dosyć , na szczęście mogłem tv wymienić na inny i zdecydowałem się na plazmę , kupiłem Panasonic TX-50V20 i powiem że nic innego nie chcę , obraz w zwykłym SD zmiata tego Sharpa i Samsunga na pył , paleta barw , odwzorowanie kolorów , szczegółowość w ciemnych ujęciach po prostu rewelacja , na HD to już w ogóle obraz powala , dla mnie to już jest jakość referencyjna , na nowo oglądam filmy które kiedyś oglądałem i cieszyć oczy obrazem w rewelacyjnej jakości , cały czas mam podłączony miernik poboru prądu i po 70 godzinach użytkowania średnie zużycie wynosi 184 W , obraz skalibrowany , sygnał z UPC i HD z kompa , jeśli chodzi o tzw powidoki to nie zauważyłem żeby mi się coś wypaliło , fakt że długo nie oglądam jednego programu z i nie gram w gry , pokój średnio nasłoneczniony , jeśli ktoś ma dylemat LCD czy Plazma to z czystym sumieniem polecam plazmę , naprawdę będziecie zadowoleni , jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem piszcie na priv.
a z jakiej odleglosci ogladasz swoja 50 ? tez chche tego kupic w najblizszym czasie ale mam tylko 3 metry i zastanawiam sie czy nie bedzie za duzy, sygnal raczej sd. a co do poboru pradu to faktycznie nie duzy, ja gdzies widzialem 340W ale skoro mierzyles i srednia jest taka to czemu Ci nie wierzyc.
dzieki za odp. pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
na początku chciałem kupić lcd led i wybrałem Sharp SHARP LC 52LE705E , wcześniej miałem Samsunga 46” z serii 656 , myślałem że kupując tv na ledach będę miał lepszy obraz niż na Samsungu

A dlaczego? Wybrałeś najtańszy model, w którym 95% ceny to podświetlenie LED i wielkość ekranu, a podświetlenie LED w tym modelu akurat oprócz cienkiego wyglądu i oszczędności energii nic nie daje.

kupiłem Panasonic TX-50V20 i powiem że nic innego nie chcę , obraz w zwykłym SD zmiata tego Sharpa i Samsunga na pył , paleta barw , odwzorowanie kolorów , szczegółowość w ciemnych ujęciach po prostu rewelacja , na HD to już w ogóle obraz powala , dla mnie to już jest jakość referencyjna

Bo V20 i VT20 to obecnie najlepsze plazmy na rynku. LCD o podobnych parametrach będą o 40% droższe i w dalszym ciągu będą miały gorsze kąty.
 

SATORO

New member
A dlaczego? Wybrałeś najtańszy model, w którym 95% ceny to podświetlenie LED i wielkość ekranu, a podświetlenie LED w tym modelu akurat oprócz cienkiego wyglądu i oszczędności energii nic nie daje.



Bo V20 i VT20 to obecnie najlepsze plazmy na rynku. LCD o podobnych parametrach będą o 40% droższe i w dalszym ciągu będą miały gorsze kąty.

Nie tylko kąty oglądania są lepsze ale także czerń, kontrast, kolory oraz efekt 3D w przypadku GT20 oraz VT20. Plazma WIN :smile:
 

Zioowo

New member
czy problemy z ruchem dla sygnału 50Hz nie przeszkadzają w tym V20 (ponoć cała seria G20/V20/VT20 ma z tym duże problemy) czy mimo tego defektu nadal nie ma lepszej alternatywy w takiej klasie cenowej ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry