Producenci matryc

Karpaj

New member
Bez reklam
Wydaje mi się, że ma - do 32 i mniejszych (nie wiem jak z 40, bo nigdy nie widziałem). Te matryce są dosyć specyficzne - wyprane kolory i bardzo słabe kąty.

Funai ma tylko 2 modele w trzech wielkościach - 22" 26" i 32". Żaden z ich tv nie jest nawet FHD :p
A to jakich matryc używają - cholera wie. Nigdy nie słyszałem żeby produkowali swoje własne, choć kąty i kolory są wyjątkowe :D
 

3echo

Member
Bez reklam
Ja tam mam 3 letni model LCD Funaia 26" i pod każdym kątem jest spoko.Nie narzekam.Natomiast kolega ma jakiś starszy model LCD Philipsa z tym,że 22" i już niczego nie oglądnie wygodnie leżąc,bo na ekranie robi się "negatyw".Może do pewnego rozmiaru matryce są robione w innej technologii i dlatego u niego taki efekt.
 

swojcik1

New member
Funai ma tylko 2 modele w trzech wielkościach - 22" 26" i 32". Żaden z ich tv nie jest nawet FHD :p
A to jakich matryc używają - cholera wie. Nigdy nie słyszałem żeby produkowali swoje własne, choć kąty i kolory są wyjątkowe :D
Funai owszem ma TV większe niż 32'' i to FullHD. Wystarczy wejść na ich stronę.
 

3echo

Member
Bez reklam
W tym teście mam wzmiankę o matrycach Funaia.
Funai 32-H9323M | TV TEST
"....Jest to zgodne z praktyką firmy Funai, która w telewizorach o przekątnej do 32 cali stosuje panele LCD z Tajwanu, a powyżej 40 cali panele produkcji Samsunga. Wyświetlacz LCD podświetlono diodami LED rozmieszczonymi wzdłuż krawędzi ekranu (ang. Edge LED). Co ciekawe, Funai LED32-H9323M był wolny od nierównomiernego podświetlenia będącego plagą technologii LED i zmorą wielu użytkowników. Brawo!..."
Czyli nie jest tak źle.
 
Do góry