Problemy z Pioneer VSX-922

kmlxaska111

New member
Witam, jak w temacie miewam problemy z moim amplitunerem Pioneer VSX-922. Pierwszym i najgorszym z nich jest to, że czasami podczas przeglądania plików muzycznych z sieci, przewijanie zacina się, trzeba kliknąć pilotem kilka razy i dopiero zaczyna przewijać ale to o kilka utworów, a od czasu do czasu amplituner całkowicie zawiesza się, np. kiedy chcę przejść między "Media server" a "Favourites". Są też takie sytuacje gdy po jednym naciśnięciu przycisku podgłaśniania, amplituner zaczyna się zgłaśniać aż do kolejnego przyciśnięcia tego przycisku lub na zgłaśnianie nie reaguje wcale. Z góry piszę, że baterie w pilocie są dobre oraz dioda na pilocie świeci się jak powinna. Już przez to przywracałem kilka razy ustawienia fabryczne lecz problemy po niedługim czasie powracały.
Czy jest to jakaś wada fabryczna i powinienem z tym iść do serwisu dopóki mam gwarancje, czy po prostu ten model ma taki "urok"?
Przepraszam że po części powielam inny temat, lecz nie znalazłem w nim odpowiedzi na moje pytanie.
 

collider

New member
Bez reklam
Jesli chodzi o media server to moze masz problem z siecia w domu. Sprawdz na innym routerze bo moze to on wymusza takie zawieszki. Sprawdzales przyciski na pilocie? Moze cos ci sie kiedys na nie wylalo lub dostal sie kurz i stad takie dzialanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmlxaska111

New member
Z pilotem raczej nic się złego nie dzieje, bo wszystko działa po ponownym włączeniu amplitunera. Jeśli chodzi o media server to fakt, że od tego też mogą być opóźnienia ale od czego te zawieszania się amplitunera, że raz działa, a za drugim razem wszystko się powoli ładuje i nie reaguje zbytnio na pilota?
 

collider

New member
Bez reklam
Jezeli router nie zgrywa sie jak nalezy z ampkiem to bedzie tak, ze raz bedzie wisial a innym razem dzialal plynnie. Pytanie tez czy po tym jak zawisnie nie naciskasz w panice po kilka razy przyciskow co jeszcze pogarsza problem. Na poczatku po takim zawieszeniu mediow zresetuj router i zobacz co sie bedzie dzialo. Czy gdy korzystasz tylko z ampka np: ogladajac film lub tv to tez ci sie cos zlego dzieje? Jesli chodzi o pilota to czasem rozne cuda potrafia sie dziac. Moze go zresetuj. Przeloz baterie na kilka sekund odwrotnie a potem wroc do normalnej pozycji. W niektorych pilotach to pomaga.

I jeszcze jedno, sprawdź jak twoje media działają na innym serwerze. Ściągnij i zainstaluj sobie np. PS3 Media Server lub jakiś dowolny inny (sprawdzony) i zobacz jak w tym układzie działa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmlxaska111

New member
Wiem już, że z pilotem wszystko w porządku na 100%. Fakt, router mam do d*py, aczkolwiek kiedy oglądam telewizje z normalnego dekodera i próbuje zgłośnić to czasami się zgłaśnia, a czasami nie. Po drugie próbowałem teraz otworzyć Home Menu, ażeby popatrzeć coś w ustawieniach, ewentualnie przywrócić domyślne, a tu włącza się niebieski ekran i nic. Włączyłem ponownie amplituner, znów Home Menu i znów cały ekran niebieski. Co jest grane? Czy to może być wada fabryczna, że tak się robi? Bo raczej w sprzęcie za 2 koła nie powinno tego być, a mam gwarancje jeszcze to wymieniłbym tylko nie wiem czy opłaca się iść, skoro mogą to być tylko jakieś ustawienia albo co.

Właśnie zresetowałem (od razu piszę w razie W)
*Przejść w tryb standby
*Wcisnąć ENTER i następnie nacisnąć POWER
*Powinno się wyświetlić RESET - trzeba wybrać opcję bodajże on lub yes, no wiadomo o co chodzi :)
I teraz śmiga
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
To ty wczesniej nie robiles resetu do ustawien fabrycznych? Jesli dalej cos bedzie sie krzaczyc to raczej trzeba oddac do serwisu.

Jest jeszcze jedna mozliwosc, ze ktorys kabel cos ci szwankuje. Odepnij wszystkie urzadzenia i sprawdzaj po kolei.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmlxaska111

New member
Already zrobiłem :)
A co do ampka to się zobaczy, może trzeba będzie dać do serwisu jak się dalej będzie psuł. A wcześniej tylko przywracałem domyślne ustawienia a teraz zresetowałem. Czyli to samo się robi czyli prawdopodobnie znów zacznie wariować i znów będzie lipa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

giera

New member
Mam podobny problem ze swoim VSX-922 i nie chodzi tylko o ściszanie, po resecie do ustawień fabrycznych niby wszystko działa pięknie do czasu.. Bez żadnej przyczyny przestaje reagować prawidło. Wszystko działa powoli np. ściszanie działa jakby się zablokował guzik w pilocie i ciągle wysyłał sygnał do czasu aż wcisnę ponownie przycisk, albo nie reaguje wcale na komendy z pilota czy telefonu. Poruszanie się po menu jest często nie możliwe bo przeskakuje o kilka pozycji. Po wielu kombinacjach zauważyłem że po odłączeniu przewodu hdmi out (wyjście na TV SAMSUNG UE40C6000RW) wszystko zaczyna działać normalnie: głośność, całe menu itd. Sterowanie po hdmi wyłączone (hdmi-cec) i w TV i w ampli. Amplituner był już dwu krotnie w serwisie gdzie stwierdzono że usterka nie występuje. Ręce opadają, nie wiem co z tym robić! Jakieś pomysły? Jeśli macie podobny przypadek z zacinaniem jaki TV macie podpięty może to jego wina?
 

elsismo

New member
Ja mam jakąś starą plazmę LG więc to raczej nie zależy od telewizora.
To "zamulanie" pojawia się bardzo nieregularnie i trudno stwierdzić od czego zależy
 

giera

New member
Tylko dlaczego zamulanie ustaje gdy odepnę TV z hdmi out? Jak podłącze muli dalej. Dlatego próbuję ustalić czy może jakiś model TV się z ampli gryzie. Spróbuję jeszcze inny TV do zestawu podłączyć i sprawdzić czy to coś zmieni, a tymczasem ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?
 

kmlxaska111

New member
Wtopa :D Reset z poziomu trybu standby czy przywrócenie ustawień domyślnych z menu ma taki sam efekt. Tzn. znów po jakimś czasie zaczęło mi się robić to samo :| W dodatku teraz nie działa obraz z dekodera po włączeniu ampka, działa tylko jak go wyłączę. Byłem w serwisie. To że obrazu nie ma to prawdopodobnie przyczyna dekodera (prawdopodobne bo dekoder z Cyfrowego Polsatu). Z kolei to że co jakiś czas trzeba zrobić reset to niestety taki "urok" tych modeli. Być może będzie jakaś nowa aktualizacja oprogramowania do VSX-922 i trzeba będzie zaktualizować.
 

collider

New member
Bez reklam
A sprawdzałeś kable? Może któryś z nich ci sieje? Miałem 920, teraz mam 528 i nie mam pojęcia co wam tam muli. Może jest coś źle skonfigurowane albo jak pisałem któryś kabel zaburza działanie ampka. Są też dwie inne możliwość, jesteście przewrażliwieni :) lub to jakaś wada fabryczna konkretnego modelu. I jeszcze jedno czy masz wgrany najnowszy soft?
 

kmlxaska111

New member
Co do dekodera - kabel łączący amplituner z telewizorem był walnięty, przez to nie było obrazu, lub były tylko jakieś zakłócenia tzn. czerwone tło, itp.
A co do softu to sprawdzałem i niby jest najnowsza wersja, ale jest taka opcja :) żeby wgrać przez pamięć zewnętrzną, tylko nie wiem skąd ściągnąć aktualizacje (o ile takowa jest).
 

kmlxaska111

New member
No to soft aktualny mam. A wracając do dekodera to jednak on był walnięty, a nie kabel o_O Także od razu alarmuje żeby w tych gównianych dekoderach cyfrowego polsatu po prostu odłączyć i ponownie podłączyć zasilanie. To pomaga.
 
Witam, jak w temacie miewam problemy z moim amplitunerem Pioneer VSX-922. Pierwszym i najgorszym z nich jest to, że czasami podczas przeglądania plików muzycznych z sieci, przewijanie zacina się, trzeba kliknąć pilotem kilka razy i dopiero zaczyna przewijać ale to o kilka utworów, a od czasu do czasu amplituner całkowicie zawiesza się, np. kiedy chcę przejść między "Media server" a "Favourites". Są też takie sytuacje gdy po jednym naciśnięciu przycisku podgłaśniania, amplituner zaczyna się zgłaśniać aż do kolejnego przyciśnięcia tego przycisku lub na zgłaśnianie nie reaguje wcale. Z góry piszę, że baterie w pilocie są dobre oraz dioda na pilocie świeci się jak powinna. Już przez to przywracałem kilka razy ustawienia fabryczne lecz problemy po niedługim czasie powracały.
Czy jest to jakaś wada fabryczna i powinienem z tym iść do serwisu dopóki mam gwarancje, czy po prostu ten model ma taki "urok"?
Przepraszam że po części powielam inny temat, lecz nie znalazłem w nim odpowiedzi na moje pytanie.


Wracając do tematu. Miałem VSX 923 który tak samo się zachowywał jak twój i kolegi giera. Nawet po aktualizacji i resetowaniu były problemy z wieszaniem się przy przeglądaniu plików muzycznych czy to z usb czy z radia internetowego. U mnie dodatkowo poza jeszcze podgłaszaniem o klika stopni, wieszał się przy zmianie źródeł dźwięku. Np. miałem wybrane DVD (na wyświetlaczu mały napis dvd) a radio fm cały czas grało i wyświetlona była stacja.

W moim przypadku poszedł do serwisu po miesiącu użytkowania. Pioneer nie mógł go naprawić i zaoferowali wymianę na nowy model, ale podziękowałem im za współpracę tymbardziej, że model 923 wybrałem w miejscę 1021 który tez poszedł do serwisu po roku użytkowania. Nigdy już Pioneera nie wybiorę. W między czasie miałem odtwarzacz Blu Ray Pioneera model 150 który też zwróciłem po miesiącu bo nie chodził jak powinien.

Tu są jeszcze inne problemy opisane na zagranicznym forum:
Pioneer VSX-923 issues (I'm in the UK)

Jestem właśnie na etapie wyboru amplitunera innej marki. Podobno Yamaha jest mniej zawodna.
 

marstef

Member
Bez reklam
Witam, jak w temacie miewam problemy z moim amplitunerem Pioneer VSX-922. Pierwszym i najgorszym z nich jest to, że czasami podczas przeglądania plików muzycznych z sieci, przewijanie zacina się, trzeba kliknąć pilotem kilka razy i dopiero zaczyna przewijać ale to o kilka utworów, a od czasu do czasu amplituner całkowicie zawiesza się, np. kiedy chcę przejść między "Media server" a "Favourites". Są też takie sytuacje gdy po jednym naciśnięciu przycisku podgłaśniania, amplituner zaczyna się zgłaśniać aż do kolejnego przyciśnięcia tego przycisku lub na zgłaśnianie nie reaguje wcale.

Podłączę się do tematu. Pioneer VSX-923 "łapie muła", tzn. zmiana głośności, przełączanie między źródłami odbywa się z opóźnieniem. Słychać, że się zgłaśnia/ścisza, ale na wyświetlaczu nic nie widać. Tak samo jest ze zmianą trybu dźwięku, słychać zmianę, ale na wyświetlaczu stary tryb (po chwili aktualizuje się wpis). Nie wiem czy to ma związek, ale to występuje po korzystaniu z media servera. Soft zaktualizowałem do wersji najnowszej. Serwis czy coś można samemu na to poradzić ?
 
Do góry