Probemy "wahania jasności" (Fluctuating Brightness *FB*) w Panasonicach 2011

fish_dvb

New member
To jeszcze raz powtórzę pytanie - do posiadaczy tego ekranu - czy Panasonic ma gdzieś w menu taką funkcję: dynamic contrast/gamma/black adjustment (nazwa może być inna, bo to zależy od fantazji producenta)?
Bo to co widać to moim zdaniem w miarę normalny efekt jej działania.

VT30 ma "Tryb eco", który dostosowuje jasność ekranu do warunków otoczenia.
Wahania jasności występują też przy wyłączonym trybie eco.

Jeszcze raz powtórzę - mi wahania jasności nie przeszkadzają, bo są subtelne i występują naprawdę sporadycznie. Moim zdaniem ten TV ma większe bolączki. :(
 

arturos1970

New member
Bez reklam
po obejzeniu tego filmu mam bardzo negatywne zdanie o tym panasie ktore tu wyrazilem,ale najwyrazniej niewolno sie tu negatywnie wypowiadac o tym tv,moj post zostal usuniety,ciekawe czy ten tez skasuja?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po to jest forum aby wyrażać swoje opinie ale proszę czytać regulamin. Wszystkie wypowiedzi obelżywe, niecenzuralne będą usuwane natychmiast.
 

Fella

New member
chrup -->
"Fella - również oglądałem Samsunga 64D8000 i stwierdziłem, że to nie dla mnie z uwagi na delikatnie mówiąc nieczystą biel i duży spadek kontrastu (czerni) w świetle. Nie udało mi się (oraz sprzedawcy, który też próbował...) wycisnąć na nim w miarę satysfakcjonującego obrazu - to prawda, że w jasno oświetlonym sklepie, ale stojące obok plazma Panasonica i ten co "go leje niemiłosiernie" czyli LED 55D8000 wyglądały dużo lepiej. Jak dla mnie oczywiście:)"
Może trochę niejasno napisałem, ale dla mnie plazma PS64D8000 wyświetlała zdecydowanie lepszy obraz niż LED 55D8000. Mimo kiepskich warunków po dłuższym oglądaniu Widać byłlo w LEDzie - nierówne podświetlenie (pionowe pasy o różnym stopniu czerni/szarości), kiepskie przejścia kolorystyczne, dodatkowo słabo radził sobie przy wyświetlaniu na czarnym tle małych obiektów jak np. logo samsunga (zdecydowanie przyciemniał to logo). To z grubsza....


Nie bierzcie teraz tego w 100% na serio bo spostrzeżenia są ze sklepu
, gdzie nie ma możliwości wiarygodnej oceny, ale.... ... przy sygnale HD w PS64D8000 faktycznie zaniepokoiła mnie jakość białego koloru i coś co mają praktycznie wszystkie TV w technologii plazmowej (włącznie z moim byłym Pioneerem), i jest określane jako Line Bleeding. Filtr w Samsungu rewelacyjne rozprasza/pochłania światło, dużo lepiej niż w LEDzie D8000. Dla mnie poziom czerni jak na bardzo jasno oświetlone pomieszczenie i technologię plazmową - super (tutaj Samsung wykonał dobrą robotę, chociaż może to właśnie to rzutuje na biel). Nie zauważyłem "pływającej czerni" którą zgłaszają niektórzy w Samsungach 2011 (raczej w niższych modelach). Oczywiście w tych warunkach wrażenie czerni lepsze na LEDzie. Takie warunki są najlepsze dla LCD, w domu wszystko się zmienia o 180st.
Kiedyś widziałem w takich warunkach mojego (byłego) Pioneera i też biały nie wyglądał dobrze, a w domu wszystko było ok! W każdym razie na te rzeczy będę zwracał większą uwagę w czasie ostatecznego oglądania przed zakupem ( w odpowiednich warunkach, rzecz jasna ;-) )

Na chwilę obecną Samsung PS64D8000 to numer 1 na mojej liście zakupowej. Obraz rewelacyjny, wielkość oszałamiająca - pięknie! :)


fish_dvb -->
"Jeszcze raz powtórzę - mi wahania jasności nie przeszkadzają, bo są subtelne i występują naprawdę sporadycznie. Moim zdaniem ten TV ma większe bolączki. :("
Co w takim razie??? 50Hz??


Fella
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
To chyba nie ma co kupić.. VT30 i takie problemy.. ?! Kupiłbym LEDa D8000 jakby Samsung z łaski swojej dystrybuował w Polsce 60/65 cali, ale niee, skąd, przecież nikt tego nie kupi w naszym kraju bo za duży.. brak słów..

A tak kupie chyba plazmę Samsunga 64D8000 :)

Dodam jeszcze, że ten nie za wysoki poziom bieli w 64D8000 bierze się z bardzo dobrej powłoki pochłaniającej światło, przez co w słoneczny dzień ta plazma jako jedna z niewielu ma czarny ekran a nie siwy. Jestem zdania, ze ma ciemniejszy ekran w sloneczny dzien niz VT30.
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
moim zdaniem nie bylo w mojej wypowiedzi nic obelzywego poza stanowcza krytyka vt30 po obejzeniu filmu,na ktorym nawet slepy zobaczy skoki jasnosci,ja widze je przy kazdej zmianie sceny i powtorze to co napisalem w usunietym poscie,ani dnia bym takiego badziewia w domu nie trzymal.
 

Fella

New member
jtd --->
"A tak kupie chyba plazmę Samsunga 64D8000 :)"
Może połączymy siły przy zakupach? Zawsze lepiej negocjować! ;-)

"Dodam jeszcze, że ten nie za wysoki poziom bieli w 64D8000 bierze się z bardzo dobrej powłoki pochłaniającej światło, przez co w słoneczny dzień ta plazma jako jedna z niewielu ma czarny ekran a nie siwy. Jestem zdania, ze ma ciemniejszy ekran w sloneczny dzien niz VT30."

Mam podobne odczucia, co napisałem w poprzednim poście. Naprawdę Samsung zrobił tu dobrą robotę

pozdro
Fella
 

jtd

New member
Bez reklam
Wiec jak to sie mowi, cos za cos w 64D8000, czarny ekran w sloneczny dzien, szara biel. W nocy ten problem znika.
 

fish_dvb

New member
Co w takim razie??? 50Hz??


Fella

Właśnie artefakty związane z odtwarzaniem sygnału 50Hz, będącego standardem w Polsce.
Dokładnie chodzi o takie czerwono-zielone przebarwienia, zwłaszcza na twarzach osób w ruchu oraz
dość często w tle obrazu następuje nie jego rozmycie, ale zwielokrotnienie, co daje efekt bałaganu i wygląda to ...:shock:
Przy 60Hz jest duuużo lepiej.

Wkurza mnie też migotanie jak przy starych CRT 50Hz.

Ale najgorsze jest to, że nie mogę znaleźć alternatywy dla tego Panasonica...

Kiki pomożesz?
Jest jakiś LCD z kolorami, szybkością i czernią, chociaż w pobliżu możliwości plazm Panasonica?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
będzie model :
Sharp 52 LE 830- wkrótce w sprzedaży
Toshiba 55ZL1- wkrótce w sprzedaży
No i prezentacja w domu w porównaniu z Samsungiem
 

Fella

New member
Wkurza mnie też migotanie jak przy starych CRT 50Hz.

Mówisz o migotaniu które widzą niektórzy w TV plazmowych (coś jak niskie odświeżanie na monitorze CRT), czy też o "wahaniach jasności"?

Jeżeli to pierwsze Cię wkurza to każdy telewizor plazmowy będzie Cię irytował. Ja na szczęście tego nie widzę...


Pozdro
Fella
 

lgawron

New member
eee .. nie ma co tragizowac ... ja widze migotanie i to bardzo dobitnie. Efekt jest jedna glownie zauwazalny na duzych powierzchniach o jednorodnym kolorze i duzym kontrascie, czyli na przyklad przy podlaczonym komputerze.

przy filmach jest to pomijalne.
 

Fella

New member
eee .. nie ma co tragizowac ... ja widze migotanie i to bardzo dobitnie. Efekt jest jedna glownie zauwazalny na duzych powierzchniach o jednorodnym kolorze i duzym kontrascie, czyli na przyklad przy podlaczonym komputerze.

przy filmach jest to pomijalne.


Spoko nie tragizuje... Jetem ciekawy o którym przypadku mówi fish_dvb.
1) Migotanie obrazu na ekranach plazmowych coś jak słabe odświeżanie. Widziane przez niektóre osoby. Ja tego nie widziałem na moim Pioneerze (na innych plazmach też nie widzę)
2) "Wahania jasności" które są wadą Panasonicków w 2011

Swoją drogą nie wiem o którym migotaniu Ty mówisz. Jeżeli o drugim przypadku (o którym jest wątek) to muszę się z Tobą nie zgodzić... Efekt jest widoczny
YouTube - Panasonic VT30 neoPDP 2011 Fluctuating Gamma / Brightness bug

Fella
 

fish_dvb

New member
Mówisz o migotaniu które widzą niektórzy w TV plazmowych (coś jak niskie odświeżanie na monitorze CRT), czy też o "wahaniach jasności"?

Jeżeli to pierwsze Cię wkurza to każdy telewizor plazmowy będzie Cię irytował. Ja na szczęście tego nie widzę...


Pozdro
Fella

Napisałem przecież, że wahania jasności mi nie przeszkadzają. Chodzi oczywiście o migotanie jak w starych i dużych tv kineskopowych, niestety widzę to aż za dobrze. Na szczęście tv oglądam późnym wieczorem i przy mniejszej jasności obrazu migotanie prawie zanika. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry