Poszukiwany - TV FHD ~50"" ~2.000pln

kapelek

New member
Drodzy użytkownicy HDTV.com.pl, chciałbym Was prosić o doradztwo w zakresie wyboru telewizora. Od 16 lat nie korzystam z telewizora w domu. Od pół roku za pośrednictwem horizonTV oglądam comedy central 'do snu'. Poniżej przygotowałem odpowiedzi na najistotniejsze Waszym zdaniem pytania.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m kw.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Leżymy, ściana na którym będzie wisiał telewizor jest 50cm przed łózkiem.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? max. 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost, chociaż chciałbym zamontować uchwyt na ścianę aby można było przekręcić obraz w kierunku wejścia.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Na prawo od łóżka jest bezpośrednio okno, skierowane na południe, średnio oświetlone i często zasłonięte.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Od 16 lat nie korzystam z telewizora
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Możliwość podłączenia UPC przez 'kartę' a nie dekoder, możliwość odtwarzania filmów z dysku, miły w obsłudze pilot
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
10.Jakie urządzenia ? Laptop, chciałbym w przyszłości dokupić konsole. Raczej będą to gry typu 'bijatyka' oraz 'golf'.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem, w laptopie mam matową i jestem zadowolony
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? comedy central
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Kupuję telewizor, ponieważ nie mam już czasu na gry online na PC i zamierzam kupić playstation4 aby po pracy móc się rozluźnić. sądzę, że 2h dziennie to max.
16.Preferencje co do marki ?
17.Preferencje co do wielkości ? Okolice 50" by mnie zadowoliły i FHD.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chciałbym przeznaczyć ok. 2.000pln, natomiast jeżeli w tym przedziale cenowym nie znajdę nic dobrej jakości to przemyślę większą kwotę.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? W ogóle nie musi tego posiadać

Chciałbym dodać, że nie chciałbym kupić 'tandety' tylko po to, żeby mieć telewizor. Telewizor będzie sobie wisieć przed moimi nogami, i jego głównym zadaniem będzie ululać mnie do snu oraz pozwolić pograć trochę na konsoli, będę na nim oglądać filmy z napisami z dysku bądź z laptopa po HDMI oraz zapewne będę mieć podłączone UPC (karta, a nie dekoder).

Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,
K.
 

digitalus

Banned
Witam
W podobnej cenie czyli za okolo 2200 zl mozesz kupic panasonica tx48as640 lub tx50as600 bez 3 d.
Z testow uzytkownikow i pomiarow wynika z w modelu as640 czern jest gleboka.Dla wielu osob to decydujacy warunek ktory ma znaczenie o kupnie telewizora.

as640 DEEP BLACKS - gleboka czern

https://www.youtube.com/watch?v=DJMyQZUzON8

panasonic as640 0.048 cd/m2
panasonic as600 0.03 cd/m2

Z przeprowadzonych pomiarow ze strony flatpanelshd wynika ze w as600 poziom czerni jest jeszcze lepszy niz w as640.Nawet lepszy niz w krzywym samsungu tzn z zakrzywionym ekranem.
Panasonic AS600 review - FlatpanelsHD

Zgadzam sie z pomiarami ze strony flatpanelshd bo nawet po dokonaniu z zrzutu z ekranu z filmu w modelu as600 czern jest gleboka.Opoznienia w grach w as600 od 30-40 ms.Wynik dobry.
kliknij na linki nizej

http://www.hdtv.com.pl/forum/1128145-post4.html


http://www.hdtv.com.pl/forum/1127285-post4.html


Ja właśnie używam tego Panasonica tx 50as600 , przesiadłem się z 40" LG full hd , mogę smiało polecić ci tego Panasonica , jest kupa ustawień obrazu , nawet na standardowym ustawieniu jest bardzo dobrze , bardzo czytelne menu , szybki procesor YouTube chodzi szybko i nie zacina , wifi też działa super . Ogólnie na razie nie widze słabych stron , ja oglądam tv z kablówki multimedia , filmy z pendriva , i gram na xbox one
 
Ostatnia edycja:

kapelek

New member
Dzięki bardzo za szybką odpowiedź. Zastanawiam się, jak ważna jest głębia czerni przy wyborze telewizora?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Extra czerń to Philips 48PFS8109 ale to nie ta półka cena.
Panasonic w swojej klasie ma lepiej niż dobrą czerń.
 

sylwio7575

New member
jaki telewizor do telelewizji naziemnej?

Witam
Poszukuje pomocy w wyborze telewizora dla osoby po-60. Beda ogladane programy

informacyjne (wiadomosci), naukowe z telewizji naziemnej. Wujek ma pare zlotych i

uparł sie na 4k ale dla mnie to bezsensu skalowanie itd.Telewizor ma miec 55-60

cali.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor 3x6
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora 3.2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu-wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć- ma wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju: okno od poludniowej strony, tv bokiem do okna
7. Jaki masz obecnie telewizor: crt
8. Co chcemy aby telewizor posiadał: jak najlepszy obraz przy ogladaniu:)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: tylko tv naziemna
10 .Jakie urządzenia:nie
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: okolo 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą obojetne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: informacyjne, naukowe
14. Czy zamierzasz serfować po internecie nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie nie
16. Preferencje co do marki brak(ma dobrze odbierac)
17. Preferencje co do wielkości-55 lub wiecej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach -???
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień, roznie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup- 5-7 tys
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne: nie

Dzieki i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To już chyba wpisywałeś w innym temacie.
Najlepiej sprawią się : Philips 65 PFS7559 z potrójnym ambilightem, Sharp 60 UQ10, Panasonic 60 AS650, Sony 65W855. Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny na modele.
 
Do góry