Porządne kino domowe

collider

New member
Bez reklam
Wracając do początkowego tematu pójdę w stronę:



Tylko znalazłem 3 zestawy z takimi samymi kolumnami w podobnej cenie ale z różnymi amplitunerami. Teraz mam dylemat który wybrać..
1. Denon AVR X2000
2. Yamaha RX-V475
3. Onkyo TX SR608
Proszę o pomoc co do modelu z wyjaśnieniem.

Wybór padł na Denon X2000. Zobacz sobie, że na Denona w tej chwili jest promocja. Konkurencyjny zestaw z tej strony z Pionkiem 923 jest sporo droższy.
 
Ostatnia edycja:

Real_yeti

New member
#Armanig
Znaczy ze jeśli jest 4 lata to zostaje w tyle? Używek nie chce.. Sorry.

#Collider
Na wszystkie 3 które podałem jest promocja dlatego pytam który wybrać.
Znaczy źe Pioneer 923 jest o wiele lepszy?

#Krzysiek1980
Odstaje to znaczy jest lepszy czy gorszy?

Wybaczcie ale jestem bardzo zielony jeśli o to chodzi. Na co zwracacie uwagę porównując je a nie mając szansy odsłuchu..
Z resztą łyse ze dla takiego wyrafinowanego melomanów jak ja to wszystko co nie trzeszczy i nie charczy będzie dobre. Nie chce poprostu stracić niepotrzebnie.

Moją uwagę zwrócone w/w onkyo gdyż wiele sie pisze o nim na polskich forach..
"Miliony much nie może sie mylić.."
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Znaczy, że Denon w normalnej cenie by oscylował w granicach Pionka a nawet byłby ciut droższy. Czy lepszy? Kwestia gustu. Są to bardzo porównywalne modele. Dlatego warto teraz kupić Denona.
4 lata w KD? Tak to sporo. Niektórzy powiedzą epoka inni będą polemizować.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Odstaje tzn. że jest to seria nizsza niż Denon X2000 i Onkyo 608. Do tych amplitunerów bliżej Yamaszce 675. Co do tego Onkyo 608 ( sam posiadam), to uważam że jest to bdb. sprzęt. Fakt, nie posiada usług sieciowych czy USB do podpięcia dysku, ale ma wszystkie złącza, kodeki, 3D itd. co dzisiaj potrzeba. Do tego front jest jeszcze wykonany z aluminium, a nie tworzywa jak w późniejszych wersjach. Jeżeli potrzebujesz typowo ampli pod kino, bez zbędnych bajerków to polecam. Dodatkowo obsługuje kolumny 4 Ohm, czego nie posiada Denon, i jest mocniejszy. Dziwi mnie tylko że jest jeszcze dostepny w sprzedaży? Po nim wyszły już 609, 616 i 626.

collider ja polemizuję:D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie, ja na razie stopuję:) Jeszcze tylko jakiś odwarzacz BD mnie czeka i już koniec zakupów na jakiś czas. Gdyby człowiek się nie opanował, to tak mozna w kółko nic nie robić tylko zbierać na nowszy sprzęt. Co rok wychodzi jakiś nowy ampek, więc trzeba się zastanowić czy opłaca się sprzedawać coś co dobrze gra i dokładać do nowego dołożonego bajeru? Prawdę mowiąc, to nawet w tygodniu nieraz nie mam czasu obejrzec filmu, a stereo to tylko w weekend, jak kobietę z dzieckiem uda mi się wypędzić z chaty:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
#Armanig
Znaczy ze jeśli jest 4 lata to zostaje w tyle? Używek nie chce.. Sorry.

Absolutnie nie, a czesto wrecz przeciwnie, ale nie ma reguly tutaj.
Jedynie Cie informuje, bo zaraz mogloby sie okazac ze skoro nie chcesz
uzywanych, to moze tez nie chcesz nic co jest dluzej na rynku jak (powiedzmy) rok.
Duzo tu takich uzytkownikow, byle byl najnowszy model i tryskał nowinkami, a to nie zawsze idzie w parze z tym co jest najwazniejsze.
Druga sprawa, w ogolną cene jest wliczony ten ampli, wiec miej tez na uwadze fakt, ze z natury bedzie
tanszy przy ew.odsprzedazy. Nie dostaniesz tyle, co za X2000.
 

sentyzibi

Well-known member
Wracając do początkowego tematu pójdę w stronę:



Tylko znalazłem 3 zestawy z takimi samymi kolumnami w podobnej cenie ale z różnymi amplitunerami. Teraz mam dylemat który wybrać..
1. Denon AVR X2000
2. Yamaha RX-V475
3. Onkyo TX SR608
Proszę o pomoc co do modelu z wyjaśnieniem.
Tylko pamiętaj, że za inne kolory Q Acoustic jest dopłata. No i będziesz chyba potrzebował standy do kolumn.
 

Real_yeti

New member
Tylko pamiętaj, że za inne kolory Q Acoustic jest dopłata. No i będziesz chyba potrzebował standy do kolumn.

Wiem mam już to troszkę obcykane. Standy tez już posprawdzalem..

Absolutnie nie, a czesto wrecz przeciwnie, ale nie ma reguly tutaj.
Jedynie Cie informuje, bo zaraz mogloby sie okazac ze skoro nie chcesz
uzywanych, to moze tez nie chcesz nic co jest dluzej na rynku jak (powiedzmy) rok.
Duzo tu takich uzytkownikow, byle byl najnowszy model i tryskał nowinkami, a to nie zawsze idzie w parze z tym co jest najwazniejsze.
Druga sprawa, w ogolną cene jest wliczony ten ampli, wiec miej tez na uwadze fakt, ze z natury bedzie
tanszy przy ew.odsprzedazy. Nie dostaniesz tyle, co za X2000.

Nie obchodzi mnie czy nowy czy stary. Ważne by sprawował sie lepiej niż inne.

Btw. Czym sie kierujecie w doborze amplitunera?
Btw2. Czy Q Acoustics nadają sie do stereo?
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Wracając do początkowego tematu pójdę w stronę:



Tylko znalazłem 3 zestawy z takimi samymi kolumnami w podobnej cenie ale z różnymi amplitunerami. Teraz mam dylemat który wybrać..
1. Denon AVR X2000
2. Yamaha RX-V475
3. Onkyo TX SR608
Proszę o pomoc co do modelu z wyjaśnieniem.

608 ??? model ma już z 5-6 lat o ile się nie mylę
dziś widziałem w MM nówkę sztukę 616 za 1749zł ( srebrna )
 

collider

New member
Bez reklam
Wiem mam już to troszkę obcykane. Standy tez już posprawdzalem..



Nie obchodzi mnie czy nowy czy stary. Ważne by sprawował sie lepiej niż inne.

Btw. Czym sie kierujecie w doborze amplitunera?
Btw2. Czy Q Acoustics nadają sie do stereo?

Tak nadaja sie. Subwoofer ma dodatkowo mozliwosc wyboru ustawienia do muzyki lub filmu. Tylko pamietaj o jednym, amplituner nie jest stworzony do stereo i jezeli spodziewasz sie bardzo dobrego brzmienia w stereo to mozesz byc rozczarowany.
 

Real_yeti

New member
Wiem wiem. Z czasem może dokupię wzmacniacz stereo. BTW. Czy jeśli będę chciał radia słuchać to wystarczy amplituner stereo czy wzmacniacz tez mi potrzebny?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
Mam prośbę, czytaj specyfikacje sprzętu na przyszłość.
Tak amplitunery stereo jak sama nazwa wskazuje posiadają radio a niektóre modele dodatkowo radio internetowe. Są też jednocześnie wzmacniaczem dzwięku.
 

collider

New member
Bez reklam
Oczywiście, że możesz kupić oddzielnie poszczególne elementy zestawu jeżeli kompletujesz stereo. Możesz też kupić amplituner stereo (pytałeś o to), który ma i radio i wzmacniacz. W przypadku KD tam jest all in one.
To co ty własciwie chcesz kupić bo się trochę gubię stereo czy kino domowe?
 
Do góry