Porządne kino domowe

Real_yeti

New member
Posiadam Tv samsung 42" i standardowe kino domowe w zestawie, które zreszta przestalo juz dzialac. Jako odtwarzacza uzywam konsoli ps3.
Kolo maja/czerwca kupujemy w koncu swoje 4 sciany. Mieszkam w UK wiec prosze o produkty dostepne na wyspach.
Tak wiec;

Zamierzam złozyc kino domowe do nowego domu. Planuje kupic kolumny 5.0/5.1. oraz jakis amplituner. Zestaw bedzie urzywany 20% do gier, 10% muzyka (wszystko co w radiu leci) i reszta to filmy blueray i telewizja. Problem w tym ze nie mam mozliwosci wzesniejszego odsluchu.

Salon ma wymiary 4,52m x 3.51m. Tv bedzie sie znajdowal na krotszej scianie.

Na zakupy moge wydac ok 3500zl lum 700 funtow.

Dziekuje za propozycje.
 

Real_yeti

New member
Interesują mnie przednie podłogowe a tylnie satelity.

Myślałem o jamo s608 i onkyo receiver tylko ze jamo ceny w uk są prawie 2 wyższe niż w polsce tak więc nie wiem które mógłbym wybrać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sentyzibi

Well-known member
Jeśli masz taką możliwość, to polecam najpierw odwiedziny w dobrym sklepie AV np. Richer Sound albo Sevenoaks. Tam sobie obejrzysz, podotykasz, pokręcisz gałkami, albo nawet czasem posłuchasz, a potem sprawdzisz w necie czy są gdzieś lepsze ceny. Choć i Richer ma ceny fajne i często dodatkowe promocje.


Sent from my RM-914_eu_euro1_1032 using Tapatalk
 

Real_yeti

New member
Sevenoaks jest super, tylko ceny tam są też super. Najtańsze kolumny 5.0/5.1 są za £899. Tyle niestety to nie na moją kieszeń.

W sklepach pooglądać sobie potrafię. Znaleźć takie sklepy też. Nic mi to nie da że po dotykam sobie pokręteł. Posłuchać ich jednak nie mogę. Moje pytanie jednak dotyczyło wyboru.
Kompletnie nie znam się na doborze kolumn..

Jeśli nic nie znajdę w UK to kupię za granicą, tylko że kwota na zakupy zmniejszy się o koszt przesylki (ok. £100).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Myślałem o jamo s608 i onkyo receiver tylko ze jamo ceny w uk są prawie 2 wyższe niż w polsce tak więc nie wiem które mógłbym wybrać.

Nie pchaj się w Jamo s608 na 15mkw. U mnie w takim salonie nawet s606 były za duże. Dodatkowo te kolumny są słabo ustawne i wybredne jeśli chodzi o akustykę. Co do brzmienia, to kino ok. a muzyka już tak średnio. A może coś pokroju Klipsch F10, Indiana Line Nota 555, KEF C5? Nie ma co szaleć ze zbyt dużymi kolumnami, a lepiej kupić mniejsze a lepsze i dobrego suba. Możesz też zestaw oprzeć na monitorach. Ja polecą Paradigm Monitor Mini, bo zrobiły na mnie fajne wrażenie a i basu Ci nie zabraknie.
 

Real_yeti

New member
Moge maksymalnie wyrzucic £700. Mialem przeznaczyc £500 ale postanowilem dolozyc jeszcze troszke. Wczesniej mialem zestaw za £150, wiec £700 to dla mnie bedzie radekalna zmiana.

Jamo bralem pod uwage bo czytalem troche I wielu ludzi poleca je do pomieszczen ponizej 20mkw.
 

Real_yeti

New member
Tylko ze nie mam gdzie odsłuchać. Pytałem w sklepach w Oxfordzie. Można odsłuchać tylko sprzet ktory maja na sklepie po wpłaceniu 10% wartosci. Inny mogą sprowadzić ale tylko do kupna..
 

sentyzibi

Well-known member
To są podobne klasowo kolumny i nie ma że coś jest lepsze/gorsze. Trzeba odsłuchać, bo każdemu co innego się podoba. Pisząc KEF C5 oczywiście chodziło mi o komplet 5.0 np. ZESTAW KOLUMN 5.0 KEF C5/C1/C6LCR CZARNE NOWE GWAR (4132355928) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje..



Krzysiek1980 jak zwykle bardzo dobrze prawi.

W Twoim budżecie zerknij jeszcze na

Tannoy Merkury V4/VR/VC albo Cambridge Audio S70/S30/ i central... oba bez suba...











Sent from my RM-914_eu_euro1_1032 using Tapatalk
 

Real_yeti

New member
Jeśli chodzi o suba, to czy najlepiej kupić tej samej marki co reszta głośników czy polecacie jakiś jeden konkretny do wszystkich kompletów?

Pytanko jeszcze odnośnie sprzętu:
Jaki wybrać receiver pod kolumny? Jak dobierać?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z subwooferami jest podobnie jak z kolumnami. Są tańsze i budżetowe, oraz lepszej klasy. Zależy za ile planujesz kupno? Sub nie musi być od kompletu. Musisz też rozważyć, czy ma to byc konstrukcja BR czy sub zamknięty? Ja na swój niewielki salon wybrałem zamknięty, bo łatwiej go ustawić w pomieszczeniu i ma szybszy, bardziej kontrolowany bas. Na porządny już amplituner musisz liczyc w okolicach 2k. Szkoda do dobrych kolumn kupować najniższe serie amplitunerów, które zresztą są dość ubogie. A czy to będzie Denon, Yamaha czy Onkyo, to już zależy od Nas samych. Przyjmuje się że Marantz, Denon i HK są ciut lepsze w stereo niż Onkyo czy Yamaha, ale to wszystko kwestia gustu. U Ciebie większość to kino, więc sprzęty te zagrają podobnie. Każdy na forum poleci Ci to co sam posiada i na czym się nie zawiódł, więc opinie nic nie pomogą jak sam nie posłuchasz.
 

Real_yeti

New member
Nic mi nie mówi sub-BR czy zamknięty..

Mówisz ze za receiver mam dać 2k? Amplifiera nie zamierzam narazie kupować. Mogę max 3500 PLN wydać wiec może w przyszłości. Narazie muszę sie zmieścić w planowanym budżecie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak masz kolumny 5.1, to musisz to podłączyć pod jakiś amplituner KD. Inna kwestia to taka, że za 3.5k to kupisz jedynie coś niskobudżetowego np. Jamo s426/506, Taga 606, Quadral Quintas 5000 + Jamo sub 210/260 + jakiś amplituner do 1500 - 1700zł. Możesz tez zrezygnować z kina i kupić porządne monitory i jakiś wzmak stereo? Nie wiem jakie są ceny w UK, bazuję na Polskich. O subwooferze to poczytaj w sieci, czym się różni konstrukcja BR od zamkniętej.
 
Do góry