porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

don111

Banned
jasne... a jak ktoś chce mieć w domu satelitę na więcej niż jednym tv to co wtedy ? a jak ktoś chce oglądać nowe filmy ? przecież w N w abonamencie za te 54zł tym nie masz nawet jednego kanału z prawdziwego zdarzenia typu canal+, jedyna duża zaleta to większa liczba kanałów hd
 

don111

Banned
sporo boksu jest na polsat sport, w canal+ 90% to piłka nożna (liga polska, angielska, hiszpańska)
na eurosportach też lecą walki (boks, mma) ale to walki mniejszej rangi, ufc można mieć wykupując orange info
 

konrado9

New member
w cyfrze jest orange info i euro sport troche k1 jest fajnie:D cos sie dziac bedzie :)wiadomo w kompakcie polsat ponoc przy przedłuzeniu umowy zadko co dodaje tylko nie trzeba placic przez iles czasu a to tak srednio pasuje w cyfrze przy przedłuzenia umowy cos moza dzadza ciekawego bedzie tylko troche szkoda polsatów sport jak tyle jest tam piłki ale w sumie widze ze na ifno tez czsami jakis mecz leci jakies ligi takze chyba zle nie bedzie
 
Ostatnia edycja:

cshtq

New member
Witam!
Jak widać jestem tu nowy.
Panowie, już kolejny dzień szukam i przekopuję internet w celu uzyskania odpowiedzi - jaką platformę wybrać... Już brzydko mówiąc "łeb mi pęka" od ilości komentarzy.
Zaznaczę, że od kilku dni jestem posiadaczem tv Panasonic TX-P 46G20E. Jak na razie czekam na koniec remontu w salonie i jadę na I'pla przez ethernet. Nie wiem czy to istotne, ale mieszkam ok. 50 km na wschód od Warszawy (choć to chyba istotne jedynie, przy tv naziemnej).
Doprawdy nie wiem na co się zdecydować. Podejrzewam, że w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie platforma oferująca jak największą ilość kanałów w HD za przystępną cenę.
Czytałem kiedyś, że mój tv będzie miał problemy z sygnałem nadawanym przez C+.
Zależy mi na tym aby odbierać wszystkie kanały które oglądałem do tej pory na 21' tv, przez siatkę (najlepiej żeby większość była w hd).

Liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A oferty programów/cenowe przeglądałeś? Nie szalej z tym HD i nie daj się propagandzie, ważne byś miał te kanały na których ci zależy HD z czasem dojdzie we wszystkich ;)
 

cshtq

New member
Dzięki za odzew.
No cóż, do tej pory jechałem na zwykłych programach dostępnych z "siatki".
Zależy mi na:
1) jakichś kanałach popularno naukowych / przyrodniczych + kanały informacyjne (tvp info, tvn24).
2) kanały filmowe, choć tu do końca nie jestem pewien. z tego co słyszałem to nie warto ładować się w hbo czy c+, z kolei można się skupić na VOD.
3) trzecie najważniejsze: jakość sygnału. W końcu chcę nacieszyć trochę oko :D
 

Lech

New member
Bez reklam
Przyrodnicze kanały są na każdej platformie. Jakość ich jest podobna i raczej dobra. Co do filmów i kanałów fimowych to bywa różnie. Zastanów się nad wysokością opłat za pakiet filmowy i porównaj to z wypożyczalnią filmów. W moim mieście, w wypożyczalni za film płaci się od 1 do 5 zł za sztukę i dzień. Jak w takim układzie wychdzi opłata abonamentowa na naprzykład za paczkę HBO? Bo w wypożyczalni można za taką cenę mieć nawet 30 filmów w miesiącu!!!
 
Ostatnia edycja:

cshtq

New member
Panowie a co jeśli zdecyduję się na N'kę, wariant 2. za 54 zł.
Na co mogę liczyć i czego mogę się obawiać?

Dodam, że mój dom jest budynkiem wolnostojącym (jednorodzinnym) i antenkę mogę zamontować chociażby na kominie.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Co do HBO też nie polecam miałem kiedyś rok i na prawdę odbiór słabszy a i nie było co oglądać, no może z jeden czy dwa filmy w mc, nie warto było dopłacać

A co w tej N-ce Cię przyciąga?
 

cshtq

New member
co mnie przyciąga?
Pakiet 54zeta za msc., do tego opinie sąsiada i bratowej (korzystają około rok czasu) i bardzo sobie chwalą.
 

Lech

New member
Bez reklam
Ja mam Cyfrę+ - a przed cyfrą Wizję - od 12 lat i też bardzo sobie chwalę. Zauważ, że TNK za 40 PLN ma praktycznie zero do zaoferowania. To co dostaniesz w Nce za 54 złotych?

Jest jeszcze jedna grupa spraw, która dotyczy każdej platformy. Jest to cały proces od podjęcia decyzji o kupnie platformy do chwili jej oglądania. Trzeba dodać, że proces jest dosyć kosztowny. Obejmuje on zakup: stojaka do anteny, czaszy, konwentera, kabla z końcówkami, kupno lub dzierżawa dekodera, aktywację. Powiem tak - jak zliczysz te wszystkie pozycje to w pierwszym roku powinieneś cenę abonamentu POMNOŻYĆ przez dwa.
 
Ostatnia edycja:

cshtq

New member
Aj, nie potrzebny mi pakiet za 100zł. Aż tak dużo tv nie oglądam.
Te kilka kanałów w pakiecie za 54 zyla spokojnie mi starczy. Nie widzę sensu wyboru bogatszej oferty. Choć tak jak czytam Wasze opinie to nie wiem czy nie pozostać przy zwykłej siatce. W tej opcji nie ma także, tak lubianego przez moją mamę TVP2 (wiadomo dlaczego). "N" łaskawie oferuje odbiór tego programu, po kupnie modułu za... 140zł. Paranoja jakaś?!?!

Na chwilę obecną przy zakupie oferty Mini Full (54zł) antenę dostaję za 130zł, dekoder za 99zł.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W moim mieście, w wypożyczalni za film płaci się od 1 do 5 zł za sztukę i dzień. Jak w takim układzie wychdzi opłata abonamentowa na naprzykład za paczkę HBO? Bo w wypożyczalni można za taką cenę mieć nawet 30 filmów w miesiącu!!!

powiedz mi w takim razie dlaczego (tak "na oko") 15% wypowiedzi na forum dotyczy "obslugi" pirackich kopii ?!
dlaczego w kazdym temacie dotyczacym odtwarzaczy pada pytanie o obsluge pirackich formatow i czesto jest parametr decydujacy o wyborze ?!
czy zaoszczedzenie 1-5 zl ma faktycznie tak duze znaczenie w przypadku gdy za sprzet zaplaciismy przynajmniej kilka tysiecy , czy poprostu z zasady wolimy krasc ?!

mam pelny pakiet z n-ki , tak wiec trudno mi mowic o abonamencie tylko za paczke HBO, place 99zl zamiast 54 zl ,za co otrzymuje wszystkie dostepne kanaly (oprocz wiadomo ktorych) plus pelne VOD (bez premier rzecz jasna) . tak wiec za 46 zl mam wszystkie kanaly filmowe, czesc z nich (wieksza) w jakosci telewizyjnego HD.
HBO HD mozna zarzucic dwie rzeczy ktore znacznie wplywaja na jakosc i wygode odbioru, mi osobiscie przeszkadzaja bardzo ,wiem jednak ze dla duzej ilosci osob to zalety.:shock:
1.przekadrowywanie obrazu na format 16:9 - jak mozna tak katowac filmy ?!
2.sciezka dzwiekowa- albo lektor (jak dla mnie to nie wiem dlaczego katuje sie tak filmy w kanale premium ale rozumiem ,ze czesc odbiorcow moze miec problemy ze wzrokiem lub czytaniem....)
albo sciezka oryginalna bez napisow (dla mnie troche bezsens- wole obejrzec w takim razie na BD w bezporownania lepszej jakosci z chocby angielskimi napisami)
 

Lech

New member
Bez reklam
powiedz mi w takim razie dlaczego (tak "na oko") 15% wypowiedzi na forum dotyczy "obslugi" pirackich kopii ?! Dlaczego w kazdym temacie dotyczacym odtwarzaczy pada pytanie o obsluge pirackich formatow i czesto jest parametr decydujacy o wyborze ?!
Mam pelny pakiet z n-ki , tak wiec trudno mi mowic o abonamencie tylko za paczke HBO, place 99zl

1/ Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie dlaczego 15% kradnie filmy, a 85% nie kradnie. Być może takie zachowanie jest zgodne z krzywą Gaussa.
2/ Też mam pakiet z HBO i do tego Canal+, bo mam najwyższy pakiet w C+. Kończy mi się jednak umowa i rozważam pytanie: Czy celowe jest płacenie sporych pieniędzy za pakiety filmowe w płatnej telewizji?:confused:
 
Ostatnia edycja:

grim80

New member
Trudno porównywać obiektywnie platformy, skoro każdy z nas ma nieco inne potrzeby, zainteresowania, itp.
Pozwoliłem sobie jednak zebrać "do kupy" świąteczne promocje 3 platform i oto co wyszło:
- UWAGA: Porównywałem 'drugi najmniejszy' pakiet, a więc w Cyfrze - KOMPAKT, w Polsacie FAMILIJNY. "N"-ka nie ma w ramach promocji tak określonych pakietów, więc wziąłem ich ofertę za 54 zł/m-c (wg strony to 75 kanałów po polsku). W Cyfra KOMPAKT tych kanałów, łącznie z niekodowanymi jest ok. 60, w Polacie FAMILIJNYM ok. 50
- UWAGA2: jak dla mnie, liczy się przede wszystkim Sport, w związku z tym doliczyłem w Cyfrze pakiet Canal+SPORT, a w PC Sport HD. W "N"-ce wszystkie kanały sportowe (ekhm, w zasadzie Eurosport i biedne N-sport) są w wymienionym wcześniej pakiecie.

Ceny i umowy (osobno liczę średnią cenę w 1., osobno w 2.roku):

CYFRA+:
pakiet KOMPAKT: 7m-cy za 21,45zł / 18 m-cy za 42,90 zł (umowa 23 m-ce)
dodatek Canal+SPORT: 8 m-cy za 12,45 zł / 17 m-cy za 24,90 zł
dekoder (z możliwością nagrywania) PVR HD: 15 zł/m-c plus aktywacja 99 zł
koszty roczne:
1. rok -> 842,85 : 12 = 70,23 zł /m-c
2. rok -> 993,60 : 12 = 82,80 zł /m-c

Polsat Cyfrowy:
pakiet FAMILIJNY HD: 6 m-cy za 0 zł / 23 m-ce za 39,90 zł (umowa 29 m-cy)
dodatkowy pakiet (przez całą umowę jest dowolny wybór między SPORT HD, EXTRA HD i VOD, w ujęciu miesięcznym): 6 m-cy za 0 zł / 23 m-ce za 19,90 zł
dekoder z możliwością nagrywania: 5 zł/m-c plus aktywacja 49 zł
koszty roczne:
1. rok -> 467,80 : 12 = 38,98 zł /m-c
2. rok -> 777,60 : 12 = 64,80 zł /m-c

N:
pakiet 54 zł / m-c do końca trwania umowy (24 m-ce)
dekoder z możliwością nagrywania = 99 zł
koszty roczne:
1. rok = 747 : 12 = 62,25 zł /m-c
2. rok = 648 : 12 = 54 zł /m-c

Pod względem programowym górą Cyfra+ (liga hiszpańska, angielska, polska), po niej PC, N-ka na szarym końcu (jedynie LM i to słabiutko podana).
Cenowo - górą Polsat (porównanie 1. roku miażdży konkurencję).

Ale to tylko i wyłącznie moja opinia i decyzja - każdy powinien sam przekalkulować, co się mu opłaci najbardziej :)
 
Do góry