Porady - komputer a HDTV

ivf

New member
wg mnie powinny wszystkie LCD FullHd, a w plazmach byłoby to wskazane, jednak nie przymusowe ;)
na szybko zajrzałem do instrukcji samsunga A756 (akurat taką mam ściągniętą z modeli FullHD)
 

Attachments

  • rozdz.jpg
    rozdz.jpg
    71,4 KB · Wyś: 623

Gollum

New member
jak najbardziej jest to możliwe. DSUB (kabel monitorowy vga) był kiedyś jedynym sposobem na podłączenie monitora z komputerem i zanim pojawiły się "kable cyfrowe". Sam miałem monitor 21" z rozdziałką 1600x1200 i wszystko śmigało. Śmigać więc zatem będzie również w 1920x1080.
 

BlackC

New member
O.K tylko mówimy tu o telewizorach a nie o monitorach . Nowe modele tv zaczynają już przyjmować 1920x1080 po d-sub . Dzięki ivf , byłem "nieuświadomiony" :)
Tylko jest ich jeszcze mało . Żeby się ktoś potem nie zdziwił to lepiej czytać instrukcję przed zakupem . Starsze modele prawie wcale na to nie pozwalały . Przykładów jest wiele na tym jak i na innych portalach .
Nie mam pojęcia czemu tak było , ale dobrze że to się zmienia .
 
Ostatnia edycja:

.:Marcin:.

New member
jest taki maluch asusa N10J
Ekran:
Przekątna ekranu [cal]: 10.2
Maksymalna rozdzielczość: 1024 x 600
Karta graficzna: nVidia GeForce 9300 GS
Specyfikacja:
Procesor: Intel Atom N270
Częstotliwość [MHz]: 1600
Pamięć RAM: 2 GB
Wyjście: HDMI

Czy będzię on wystarczający do h.264 1080p?
karta wydaje mi się, że jest ok, ale mam zastrzeżenia do procka.
czy w tym wypadku to karta zajmie się obróbką?
 
Ostatnia edycja:

Hallack

New member
także mam pytanie ale trochę innej natury

zdecydowałem się na zakup laptopa Acer 5930 (2GHz, 4gb ramu, 9600GT)

jest on wyposażony w blue-ray oraz hdmi z hdcp

mam 2 pytania do ludzi siedzących w temacie

czy czytnik br w laptopie też ma ograniczenia regionalne i płyty b-r kupione w usa nie będą chodziły?

czy filmy hd 1080i z twardego dysku - będą bez problemu wyświetlane przez to hdmi na telewizorze lcd?

jeżeli to ma jakieś znaczenie telewizor - będzie to chyba JVC 42 S 90 ale nie na 100%
 

lennox2

New member
Hallack napisał:
zdecydowałem się na zakup laptopa Acer 5930 (2GHz, 4gb ramu, 9600GT)

jest on wyposażony w blue-ray oraz hdmi z hdcp

Mam analogiczne wątpliwości, tzn. też przymierzam się do kupna laptopa, za pomocą którego będę miał możliwość oglądania filmów blue-ray lub HD z dysku twardego. Dlatego czekam z rosnąca nieciepliwością, aż ktoś odpowie na Twoje pytanie, ale widzę, że na tym forum coraz częściej niestety pytania stają się kamieniami rzuconymi w głęboką wodę .

Ponawaim prośbę Hallacka o wypowiedź kogoś znającego się na rzeczy: czy powyższy laptop bez problemu poradzi sobie z płytkami blue-r. z wypożyczalni oraz czy przez HDMI prześle do telewizora (w moim przypadku LG PC 51) sygnał HD z twardego dysku? A może ktoś ma lepszą w relacji jakość-cena propozycję laptopa?

Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne sugestie.
 

ivf

New member
chyba nie uważasz, ze ktoś wypuści laptopa z wbudowanym BD, który nie obsłuży filmów BD? ;)
na wspomnianym laptopie nie powinno też być problemów z filmami z HDD, ani z połączeniem z TV

konkretnych propozycji niestety nie wskażę bo nie jestem na bieżąco z laptopami..
 

lennox2

New member
ivf napisał:
chyba nie uważasz, ze ktoś wypuści laptopa z wbudowanym BD, który nie obsłuży filmów BD? ;)

Nie uważam, fakt, ale wolałem się upewnić, bo moje "uważanie" nie ma tutaj nic do rzeczy - nie znam się na tym ani w ząb: zarówno BD jak i w ogóle oglądanie filmów za pomocą laptopa podłączonego do plazmy to dla mnie absolutna niewiadoma :( Dzięki za odpowiedź.

Ale jeszcze poproszę z drugiej strony. Kiedyś na tym forum wyczytałem, że niektóre ze stacjonarnych odtwarzaczy (być może chodziło o konkretny model jakiejś tam firmy? Nie pamiętam) mają problem w ogóle z odtworzeniem płyt CD! Ja dd czasu do czasu lubię sobie nagrać jakąś składankę muzyki do samochodu lub zrobić kopię zapasową ulubionego filmu, którą potem zabieram na wczasy, oryginał pozostawiając w domu. Czy ktoś z Was wie, czy ten laptop bez problemu nie tylko odczyta mi płytki CD i DVD, ale i w razie potrzeby również je wypali?

Pozdrawiam.
 

norman

New member
.:Marcin:. napisał:
jest taki maluch asusa N10J
Ekran:
Przekątna ekranu [cal]: 10.2
Maksymalna rozdzielczość: 1024 x 600
Karta graficzna: nVidia GeForce 9300 GS
Specyfikacja:
Procesor: Intel Atom N270
Częstotliwość [MHz]: 1600
Pamięć RAM: 2 GB
Wyjście: HDMI

Czy będzię on wystarczający do h.264 1080p?
karta wydaje mi się, że jest ok, ale mam zastrzeżenia do procka.
czy w tym wypadku to karta zajmie się obróbką?

Marcin ! Ja na Twoim miejscu nie próbowałbym na Atomie odpalać HD :/ Procki z "góry" są robione do lekkich prac biórowych więc może być problem. Ewentualnie softwareowy CoreAVC i Media Player Classic może dać radę.

lennox2 : faktycznie wygląda na to że ten lapciok wypala BD, wypala DVD ale nic nie mogę znaleźć na temat czy czyta/nagrywa CD. Ale pamiętaj że czym więcej formatów w jednym urządzeniu tym większe kompromisy !!


pozdrawiam
 

lennox2

New member
Bardzo przepraszam za off topa, ale może się komuś przydać moja, nie będąca zresztą żadnym odkryciem dla doświadczonych audiofilów, wypowiedź.

Powiedz mi Norman, po co Ci "dwie duże kolumny"? Pytam o to dlatego, że kiedyś też cierpiałem na łaknienie "dużego dźwięku z dużych kolumn". Kupiłem wielkie, 3-drożne B&W, potem 3,5-drożne angielskie Mission, z których przerzuciłem się na jeszcze większe Dali. I było coraz gorzej z jakością dźwięku w moim 30-metrowym pokoju:( Miał być solidny, głeboki i czytelny bas, czytelny środek i krystaliczna góra, a był (mimo coraz bardziej kosztowenych zabiegów wygłuszających) haos - tym większy, im większa (choć NIGDY nie ekstremalna) była głośność.

Dzisiaj mój sprzęt stoi w 22-metrowym pomieszczeniu, który bez najmniejszego trudu wypełniają dźwiękiem w zadowalającym natężeniu i jakości 2-drożne Dynaudio Contour 1,3 MK2. Przy oglądaniu filmów odpalam subwofer i dziś już wiem, że nie wrócę do kolumn wolnostojących... no chyba, że stać mnie kiedyś będzie na salon większy, niż 40 m2.

Tak więc zastanów się dobrze nad inwestycją, abyś - po dośc trudno odwracalnym zakupie - nie obudził się z ręką w nocniku:) No, chyba, że masz zadowalajacy gabarytowo salon lub możliwośc przetestowania owych dużych kolumn w pomieszczeniu docelowym - jeżeli w nim ZAGRAJĄ, to tylko pozostanie mi pogratulować Ci zakupu.
 
Ostatnia edycja:

norman

New member
lennox2 napisał:
Bardzo przepraszam za off topa, ale może się komuś przydać moja, nie będąca zresztą żadnym odkryciem dla doświadczonych audiofilów, wypowiedź.

Powiedz mi Norman, po co Ci "dwie duże kolumny"? Pytam o to dlatego, że kiedyś też cierpiałem na łaknienie "dużego dźwięku z dużych kolumn". Kupiłem wielkie, 3-drożne B&W, potem 3,5-drożne angielskie Mission, z których przerzuciłem się na jeszcze większe Dali. I było coraz gorzej z jakością dźwięku w moim 30-metrowym pokoju:( Miał być solidny, głeboki i czytelny bas, czytelny środek i krystaliczna góra, a był (mimo coraz bardziej kosztowenych zabiegów wygłuszających) haos - tym większy, im większa (choć NIGDY nie ekstremalna) była głośność.

Dzisiaj mój sprzęt stoi w 22-metrowym pomieszczeniu, który bez najmniejszego trudu wypełniają dźwiękiem w zadowalającym natężeniu i jakości 2-drożne Dynaudio Contour 1,3 MK2. Przy oglądaniu filmów odpalam subwofer i dziś już wiem, że nie wrócę do kolumn wolnostojących... no chyba, że stać mnie kiedyś będzie na salon większy, niż 40 m2.

Tak więc zastanów się dobrze nad inwestycją, abyś - po dośc trudno odwracalnym zakupie - nie obudził się z ręką w nocniku:) No, chyba, że masz zadowalajacy gabarytowo salon lub możliwośc przetestowania owych dużych kolumn w pomieszczeniu docelowym - jeżeli w nim ZAGRAJĄ, to tylko pozostanie mi pogratulować Ci zakupu.

ja rowniez przepraszam za off-a

Witam

Jesli chodzi o moj podpis to jest nieco nieaktualny. W sierpniu 2008 wykonczylem swoje dwie kolumny. Sa to trzy-drozne samorobki na przetwornikach spod znaku tesli. Zasilam je starenkim Onkyo 8830 a jako zodlo uzywam CDka technicsa. Jak narazie nie czuje potrzeby aby cos zmieniac i wydawac pieniazki. Jak dla mnie (ktoremu do audiofila daleko) graja porzadnie i mi to wystarczy.

Jakbyscie chcieli poczytac to pod tym linkiem jest dokladny opis konstrukcji :

http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=12922

pozdrawiam
 

Olleo

New member
Czy komus udalo sie zmusic Della E6400 z X4500HD do pracy z telewizorem LCD z rozdzielczoscia 1920x1080 po kablu VGA?

Wzialem lapka i wybralem sie z nim do sklepu w celu przetestowania z Samsungiem LE40A536. Tak, jak sie obawialem, nie udalo sie ustawic 1920x1080. Jedyne, co bylo dostepne, to wlasnie 1920x1440.

Teoretycznie karta obsluguje rozdzielczosc Full HD (tak przynajmniej wyswietla po wybraniu listy dostepnych trybow), ale nie dla zewnetrzengo monitora, albo przynajmniej nie potrafi rozpoznac, ze ow monitor jest w stanie z taka wspolpracowac.

Niestety nie mialem przy sobie powerstripa, zeby sprawdzic, czy sie uda taka wymusic.

Czy ktos moglby potwierdzic/zaprzeczyc, iz sie da? Bo nie wiem, czy w ogole warto kupowac wiekszy telewizor, skoro moj stary 21" kineskopowy Curtis gra i buczy.
 

Olleo

New member
Dziwna sprawa - sprawdzilem z dwoma innymi modelami Samsunga (bodajze 650 i 551) i na obu poszlo bez problemu, acz z dziwnymi cieniami (na prawo od kazdego pixela, tak z 2-3mm, byl jego lekki cien, przez co np. teksty byly mniej czytelne). Sprobowalismy wiec ze sprzedawca z innym kablem RGB (jakims najwyzszej klasy) i z tym w ogole nie mozna bylo ustawic 1920x1080 - rozdzialka konczyla sie na 1600x1200. Sprobowalem w takim razie jeszcze raz z moim kablem i to samo - brak fullHD. Zmienilem wiec na wyswietlacz wbudowany w laptop, odlaczylem i podlaczylem kabel, znow na monitor zewnetrzny i juz bylo ok. Ta sztuczka nie pomagala z tym "lepszym" kablem.
 

WolfBogard

New member
Witam, jestem nowy na forum i mam takie pytanie -
Posiadam Tv Panasonic TH-42PY8P i Laptopa o parametrach :
CPU - T7400
GPU - X1900 256mb
3.25GB RAM
HDD 7200RPM
Mam Wyjscie DVI.
I teraz pytanie : Czy kupic kabel DVI-HDMI czy DVI-RCA, czy moze cos pod S-Video.

Moim marzeniem jest ogladac Filmy x264 i pograc w gierki (ale te gry to opcionalnie)

Rozdzielczosc jaka mam w Laptopie to 1920x1200 (17")
Model Laptopa Alienware M5790

Na wczesniejszych postach znalazlem cos takiego :


Napisał mcz
Jedynym rozwiazaniem ogladania filmow w formacie H.264 (HD DVD lub blue-ray) to sprzetowa akceleracja lub dual core 3.2Ghz

Sprzetowo akceleracje h.264 zapewniaja karty ATI X1000 series z tym ze w zaleznosci od modelu obsluguja rozdzielczosci :

X1300 - 480p
X1600 - 720p
X1800 - 1080p no i oczywiscie X1900

Tyle, ze to bylo dawno temu....
Prosze o pomoc w wyborze odpowiedniego okablowania.
Dziekuje i pozdrawiam
 

Olleo

New member
Jakby sie ktos zastanawial nad kupnem Samsunga LE40A536, to odradzam - jakis lipny model Samsung wypuscil. 3 rozne kable RGB i nie udalo sie zmusic do pracy w Full HD, a kazdy inny model, czy to Samsunga, czy innej marki bez problemu dawal rade.

Przyjdzie mi jeszcze poczekac na zmiane mojego starego Curtisa - 2k zl, 40" Full HD, USB, 5 lat gwarancji i doskonaly obraz - takich jeszcze nie produkuja ;)
 

awakeman

New member
Witam

Mam problem z plynnoscia obrazu po podlaczeniu mojego LCD z laptopem.

Chodzi o to, ze podczas ogladania filmow, czy to w HD, czy zwyklym avi zripowanym z DVD na ekranie telewizora pojawiaja sie 2-3 poziome pasy. Wyglada to tak jakby na ulamek sekundy obraz w tych pasach nie nadazal nad reszta.

Czego moze to byc przyczyna?

Moj laptop to Sony Vaio z prockiem Intel Core 2 Duo T5450, 1.66 Ghz, karta grafiki NVIDIA GeForce 8400M GT GPU i 4 GB DDR2 Ram.
Wczoraj byl u mnie kolega ze swoim nowszym laptopem i podlaczajac go z LCD wszystko smigalo rewelacyjnie.

Czy jest to mozliwe zeby moj laptop nie dawal rady? W koncu nie jest to jakis dinozaur.

Telewizor LCD to Philips 42PFL5603D/10

Calosc mam podlaczone przez kabel HDMI-HDMI

Zastanawiam sie rowniez nad kodekami, moze tutaj siedzi problem?

Mial ktos z Was podobny problem? Dodam, ze w VLC mam wlaczone deinterlace.


Uffffff
Odinstalowalem wszystkie zainstalowane kodeki i sciagnalem pakiet Vista Codecs. Efekt- zajebioza!!! W koncu moge sie cieszyc moim 42'' LCD
 
Ostatnia edycja:

awakeman

New member
Tak mi sie tylko wydawalo, ze jest lepiej. Caly czas to samo...

Podczas wyswietlania przez TV jasnych i szybkich scen od gory do dolu przechodzi szeroki pas znieksztalcajacy odbior.
Nie mam wiecej pomyslow jak to zmienic. Probowalem nawet aktualizowac sterowniki do GeForce'a ale nic to nie dalo.

Ma ktos z Was jakies pomysly?
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
Czy Ktoś używa GMA 4500MHD.
Kupuję lapa do HD i sieci,chcę FHD i czy w/w sobie poradzi z 1080.
p.s.
Temat na wczoraj;)
 

freyu

New member
A ja mam następujące pytanie: jaki najtańszy czy też może średni procek musi być w laptopie żeby dźwignąć filmy HD 1080p? W komputerze stacjonarnym to wiem że wystarczy mi Dual Core E5200, ale nie wiem jak co skonfrontować z laptopami bo tam oznaczenia procesorów są inne. Poza tym dołączam do pytania poprzednika o kartę Intela 4500HD, może taka być czy lepiej szukać czegoś na GF bądź ATI i jeśli tak to jaka karta wspierałaby sprzętowo HD?
 

pdamiank

New member
Witam,

Kupiłem sobie wczoraj TV Sony KDL40L4000 Full HD i będę chciał podłączyć do niego lapa przez HDMI i chodzi mi o to czy będzie możliwość wyświetlenia na nim materiału wido w Full Hd (lap będzie obsługiwał 1080p na wyjściu i uciągnie spokojnie) bo w instrukcji przeczytałem tylko, że jest tabela rozdzielczośći PC dla HDMI i tam jest max 1280x1024 / 60Hz. Dodam, że nie miałem jeszcze stycznośći bo obecny lap nie ma HDMI, a nowego będę miał za miecha i chciałbym się wywiedzieć, czy sobie robić smaka.

Jak to jest w rzeczywistości, bo telewizor może przyjąć przez złącze HDMI sygnał wideo 1080p z różnych urządzeń, a czemu niby od kompa miałby tego nie zrobić, skoro on może i karta też może wysłać taki sygnał, czy to się jakoś konfiguruje, aby TV rozumiał, że dostaje 1080p czy jak???

Proszę o pomoc i uświadomienie:)
 
Do góry