Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ta zabawa z buforowaniem,pozwoli mi odpalać szybciej wrzutki EN na FEN i FEN Lite ?

Spróbuj ustawień: w EZ maintenance- bufor wyłaczony , optymalizacja pamięci wyłaczona, cache ustawiony na 0 (zero) , readfactor 20.
(ściezka dla download w FEN musi kierować na pamięć wewnętrzną -jesli nie grzebałes przy tym ,jest to ustawienie defaultowe)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Miałem wyłączony bufor i optymalizację pamięci oraz readfactor ustawiony na 20.
Jest tam jeszcze 4-ta pozycja,ale nazywa się memorysize i była ustawiona na ponad 500 baniek ;)
Przestawiłem ją na 0,ale dalej potrawi się załączyć retry.

Nic tam wcześniej nie grzebałem (to Twój backup) ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A wie ktoś,jak się tutaj zalogować (póki co,kawałki trwają po 30s/64 kbps) ?
Screenshot_20231113_123540_Kodi.png
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pacjent "Twórca" - RD ma sporo źródeł 4k "hybrid", czyli DV/HDR, ale u mnie nigdy tego HDRa nie ma, dopiero na EN na źródle z oznaczeniem HDR jest.

Na EN jest tak, jak kiedyś na RD, czyli osobne dla HDR i osobne dla DV.
Co to się porobiło z RD, bo to już któryś przypadek. Kiedyś o tym pisałem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Właśnie też dzisiaj oglądałem Twórcę odpalony z RD - bez problemu z HDR i DV. Sporo źródeł do wyboru. Inne filmy też są z HDR/DV.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kodi 21.0 - Alpha1 (20.90.101) 2023.03.27
To jest oficjal, nie ruszalem, bo działa bezproblemowo.

Ja nie mam DV, oglądam HDR i takie źródła zawsze wybieram.
Ba, wyeliminowałem nawet w wyszukiwaniach DV, tak, aby mi nie śmiecilo wynikami z DV.
Teraz, od jakiegoś czasu większość źródeł jest "hybrid" i ciężko o jakiś podział na RD, no i zazwyczaj nie ma u mnie HDR na tych źródłach.

Jednakże... ; )
Odpaliłem na Mavenie i tutaj hybrydy odpalają już w HDR.

Czyli wychodzi, że oficjal ma jakiś problem. Da się coś z tym zrobić?
Dawno nie robiłem aktualizacji, bo i po co, skoro działał.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kodi 21.0 - Alpha1 (20.90.101) 2023.03.27
To jest oficjal, nie ruszalem, bo działa bezproblemowo.

Ostatnim wydaniem "oficjalnym" jest Nexus 20.1 ;).

Jednakże... ; )
Odpaliłem na Mavenie i tutaj hybrydy odpalają już w HDR.

Czyli wychodzi, że oficjal ma jakiś problem. Da się coś z tym zrobić?

Pewnie ,że się da ;).
Maven oparty jest na Omega becie https://kodi.tv/download/android/
Tak więc możesz albo korzystać z tej kompilaccji Mavena albo z Omegi bety albo z kompilacji Quietvoid https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=371557 w którym po prostu wyłączasz DV (ma dodatkowy przełącznik w ustawieniach systemowych) i metadane są ignorowane .
W każdym z tych przypadków bedzie HDR na materiałach w DV.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Domyślam, że się da, bo działa na Mavenie ; )
Pytanie, czy da się coś zrobić z oficjałem?
Mam już tu wszystko skonfigurowane, a reszta Kodi na Shieldzie są, bo są.

Problem mam jeszcze taki, że zapomniałem hasła do RD, jak zacznę instalacje i zabawę, to już zupełnie pozbędę się dostępu, a mam jeszcze kilka msc. Jak nie uda się zalogować, to będę zakładał nowe konto.

Druga sprawa, jak kiedyś wszystko miałem w jednym palcu (konfigi i instalacje), to teraz już nic nie pamiętam. Z pół roku już nic nie grzebałem.

Edit: Ściągnąłem Nexusa v20.2 ARMV8A 64Bit z oficjalnej strony i nie chce zainstalować przez FX.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra,
Zainstalowałem adona - Kodi Android Instaler, jest tam Nexus 20.2 i Omega Beta1.

Ściągnąłem ponownie Nexusa 20.2 i tutaj też nie można zainstalować. Ten problem się powtarza, już omawialiśmy go jakiś czas temu.

Ściągnąłem Omege Beta1 i tutaj już poszła instalacja, pliki latają już ze żródeł hybrid w HDR.

Tak na marginesie, widzę, że Twórca ma lektora. Gardzimy lektorem, no, ale jest ; )
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tak się składa,że dzisiaj słuchałem lektora,ale to bardziej chciał ktoś młodszy ;)

U mnie na oficjalu ze sklepu Play i na Samie,jest HDR w hybrydach z RD.
 
Do góry