Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

wolfikx

New member
Po przeczytaniu opinii na temat Asusa zrezygnowałem z tego modelu.
Przyglądam się Evolve Balde i Infinity.
Ewentualnie HD900C.

Jakieś opinie ??
 

darekguma

New member
Bez reklam
Po przeczytaniu opinii na temat Asusa zrezygnowałem z tego modelu.
Przyglądam się Evolve Balde i Infinity.
Ewentualnie HD900C.

Jakieś opinie ??
Jak czegoś się dowiesz to daj znac, ja też rozglądam się za odtwarzaczem i waham cię przy
EGreat R300 PRO - sieciowy odtwarzacz 3D
Odtwarzacz Mede8er MED1000x3D
Evolve Infinity - sieciowy odtwarzacz 3D
Odtwarzacz Xtreamer Prodigy Black
Ten ostatni biorę raczej jako porównanie w kwesti technicznej do pozostałych odtwarzaczy, cena nieco wygórowana. Bardzo podoba mi się MeDe8er 1000x3D, specyfikacja bardzo podobna do pozostałej trójki i pasywne chłodzenie. Ekonomia przemawia za EVOLVE Infinity, jedyny minus, jak dla mnie, to wentylator. Zostaje sprawa szybkosci działanie, bezproblemowym odtwarzaniu plików i podatnosci na zwisy, a to mnie bardzo denerwuje. Może jeszcze ktoś się wypowie i naprowadzi na odpowiednie tory. Dzięki. Pozdro.
 

AstonMartin

New member
witam, szukam jakiegos niedrogiego odtwarzacza, najwazniejsze cechy to:

- płynne odtwarzanie 720p i 1080p
-zapamietywanie ustawien napisów
-by szybko reagował na polecenie pilota
-oczekuje równiez by "nie przycinał się" zeby wszystko chodziło tak jak nalezy, dzwięk obraz bez zadnych rozjazdów

w sumie minimalne wymagania

zastanawiałem sie nad

WD TV live
Egreat R6S

i byc moze ten Egreat R6A-II

czy są jeszcze inne godne polecenia ? tak do 400 zł chyba ze jakis naprawde dobry to ewentualnie moge dac wiecej ale jak pisałem zalezy mi głównie na tym by płynnie odtwazrał filmy (przez pendrive) aha i najlepiej by był mały (bez opcji zainstalowania dysku)
 
Ostatnia edycja:

MisiekS

New member
J

Witam serdecznie
Szukam urządzenia które poradzi sobie z odtwarzaniem filmów hd i zdjęć z dysku podłączonego do routera.
Zastanawiam się nad
-wd tv live hd
-egreat r6s
-asus o!play hd
-lg dp1w
Co będzie najlepsze?
i czy orientuje się ktoś czy na którymś z tych odtwarzaczy jest możliwość oglądania seriali online w serwisach typu maxvideo?
Pozdrawiam
 

yahooo8

New member
Witam, mam TV LE 46 B650. Kamera wypuszcza pliki .m2ts w jakości 1080/50p. TV jedynie czyta MKV ale te w jakości 50p skaczą, jedynie TV w jakosci 50i czyta calkiem ok.
Mam też playstation ale ten czyta jedynie dyski na fat32 czyli pliki tylko do 4 giga.

Myślę zatem nad odtwarzaczem, który odpali m2ts w najwyższej jakości 50p. Co byście polecili (fajnie aby czytało też standardowe formaty no i napisy).

Jeszcze pytanie, czy skakanie obrazu w 50p zależy od TV, czy jeśli kupię odtwarzacz też będzie skakać czy nie ?
 

grzala99

New member
Ferguson Ariva 200a vs Natec HD200

Witam,
Który sprzęt z tych dwóch byście wybrali:

Ferguson Ariva HDPlayer 200a

czy

Natec Extreme Media HD-200??

Chodzi mi o odtwarzanie wideo (jak największa zgodność z plikami a/v), funkcje sieciowe jak DLNA, Samba itp. (mam już NASa) oraz wygodę użytkowania i bezproblemowość.
Obecnie ten 2-gi jest dostępny w jednym ze sklepów internetowych w podobnej cenie co Ariva (ok 180zł) .
Który byście polecili?
Z góry dzięki.
 

nedved

New member
najlepszy player do MKV z DTS

Jak w temacie. Poszukuje playera który najlepiej odtwarza filmy MKV z dźwiękiem DTS. Czym niższa cena tym lepiej.
 

sebol81

New member
Te testy CHIPA jak i większość innych można włożyć między książki.
Ja np mam Xtreamer'a Prodigy Black i powiem tak...
Bardziej niedopracowanego bubla w życiu jeszcze nie kupiłem.
I jeśli to urządzenie ma w ich porównaniu ocenę Power równą 100, to nie chce wiedzieć co sobą reprezentują urządzenia z dolnej stawki.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Mam Fergusona ARIVA 200A HD PLAYER, dts wysyła do tv po hdmi. Do kina mam podpięte po coaxialu, dlatego nie kupiłem Philipsa HM 3000.
Na początku roku pokaszanili napisy po aktualizacji, ale w kwietniu była nowa i naprawili. Zdecydowanie polecam osobny odtwarzacz niż zakup tunera dvb-t z odtwarzaczem. Obraz lepszy będzie na osobnym odtwarzaczu. Sprawdzone na T65 też z Fergusona. Wszystko ok. :)
 

jazzy

New member
Witam,
Co wybrać:

egreat r200s pro czy himedia 910b
Głownie do odtwarzania mkv z dysku wewnętrznego.
Zależy mi na bezproblemowym odtwarzaniu bez zacięć i rozjazdów audio/video. Firmware bardzo zbliżone - które z odtwarzaczy będzie miał lepsze wsparcie ew. możliwości instalacji "custom firmware"? Brałem jeszcze pod uwagę xtreamer prodigy ale wiele narzekań na jego niestabilną pracę i restarty - interfejs chyba najfajnieszy ze wszystkich.
 

krystiano8

New member
A może Ferguson ARIVA HDPlayer 210? Na allegro można wyrwać za 280PLN w tej cenie chyba warto. Czyta większość formatów A/V dodatkowo można zainstalować dysku SATA 3,5" o pojemności do 2 TB (może nie którym to wystarczy) Podstawowe wyjścia jak: HDMI oraz coax i optyk do wyboru (pomocne jeśli ktoś ma ograniczoną ilość tych wejść w ampie) no i czyta polskie napisy TXT oraz ciekawie wygląda, jeśli żona miała by się przyczepić:)
Ariva HDplayer 210 : Ferguson : Digital Multimedia Technology
 

jazzy

New member
A może Ferguson ARIVA HDPlayer 210? Na allegro można wyrwać za 280PLN w tej cenie chyba warto. Czyta większość formatów A/V dodatkowo można zainstalować dysku SATA 3,5" o pojemności do 2 TB (może nie którym to wystarczy) Podstawowe wyjścia jak: HDMI oraz coax i optyk do wyboru (pomocne jeśli ktoś ma ograniczoną ilość tych wejść w ampie) no i czyta polskie napisy TXT oraz ciekawie wygląda, jeśli żona miała by się przyczepić:)
Ariva HDplayer 210 : Ferguson : Digital Multimedia Technology


A jak radzi sobie z materiałami 3D? Czy ten procesor nie jest jednak za słaby? Wyjścia i pozostałe rzeczy raczej podobne w każdym playerku dodatkowo hdmi na pewno jeszcze w wersji 1.3. Co do napisów to bez znaczenia konwersja do srt błyskawiczna zresztą można pobrać już bezpośrednio w tym formacie pliki z napisami. Na razie wybór padł na himedia 910b. Proszę o opinie użytkowników tego sprzętu.
 

zonk:)

New member
Witam
Jestem nowy (proszę nie bić) więc chciałbym zacząć od powitania i małej prośby.
Od jakiegoś czasu czytam wszystkie możliwe fora, strony producentów i przeróżne testy oraz porównania ponieważ poszukuję odtwarzacza który by spełniał następujące warunki:
- musi odtwarzać multimedia udostępnione przez inne urządzenia poprzez DLNA;
- musi odtwarzać multimedia udostępnione w sieci lokalnej poprzez foldery udostępnione na lokalnych komputerach lub serwery plików (NAS);
- musi odtwarzać multimedia udostępnione w Internecie z wykorzystaniem usługi VoD (interesują mnie przede wszystkim polskie serwisy takie jak ipla.tv, tvnplayer, tvp.pl/vod, itp)
- dobrze byłoby gdyby czytał wszystkie popularne formaty w tym rmvb i napisy w txt.
- komunikował się z siecią po ethernecie
zastanawiam się nad mantą DVBT05 lub HiMedia HD600 ale czy tam odpalę polskie VoD?
Mam już taki mętlik w głowie, że już się zaczynam w tym wszystkim gubić. Może ktoś ma podobny sprzęt. Poproszę o pomoc bo takich szczegółowych informacji nie mogę nigdzie znaleźć
 

chimba

New member
manty nigdzie nie kupisz a tego drugiego nie znam, najlepiej zloz sobie tani komputerek htpc na plycie xt, wyjdzie Cie kolo 500-700 zl i masz wszystko co chcesz i jeszcze wiecej.
 

aarecki1

New member
Odtwarzacz multimedialny do 700zl...

Witam.

Naczytalem sie sporo o odtwarzaczach i juz zglupialem...

Panowie prosze o pomoc w dobraniu odtwarzacza do max 700 zl.
Nie musi obslugiwac 3D ,bo nie mam takiego tv.
Zalezy mi na filmach mkv, dobrym dzwieku po hdmi ( mam denona 3312) wiec odpadaja wyjscia koaksjalne oraz zeby odtwarzal filmy z youtube...

Moj typ to Dune 301 , ale moze zbladzilem wiec prosze o opinnie tego playera oraz Wasze propozycje.

Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam.

Naczytalem sie sporo o odtwarzaczach i juz zglupialem...

Panowie prosze o pomoc w dobraniu odtwarzacza do max 700 zl.

Za tę kwotę kupisz Xtreamera Sidewindera 3 - odtworzy wszystko, jest bardzo wydajny, dodatkowo ma też 3D, Androida do zabawy i możliwość wbudowania dysku 2,5".

Z podobnej półki HiMedia HD900A (bez możliwości wbudowania dysku) lub HD900B (z możliwością wbudowania dysku). Są też nowe modele HD 910. Poczytaj, wybierz, dopytaj...
 

aarecki1

New member
Dziekuje za typy. Wszystko fajnie tylko te cholerne usb z boku :)

Ogolnie to nie wiem ale obawiam sie androida w odtwarzaczu... Wiec mam pytanie - czy android dziala stabilnie w tych odtwarzaczach tzn nie zacina i restartuje ... ?

Prosze o podpowiedz uzytkownikow.
 
Do góry