Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

brejhart

New member
Planowałem zakup Xtreamer SideWinder 2, ale zaprzestano jego sprzedaży (przynajmniej na stronie producenta) podobno ze względu na problemy z chipsetem 1185. Na luty producent planuje premierę Xtreamer SideWinder 3 z nowym softem 3.5 później 4.0 (to tak informacyjnie, miałem wcześniej pierwszego Xtreamera i wiem że ten producent jest "słowny" inaczej jeśli idzie o dotrzymywanie obietnic). Nowy soft (z androidem) będzie tylko działał na sprzęcie z chipem 1186, więc SideWinder 2 już się nie załapie.
Cena ta sama 99Euro (od marca ma ruszyć europejski sklep Xtreamera i ma być łatwiej z zakupem).

Myślicie, że warto na niego czekać?
HiMedia HD600 sprzętowo odpowiada SideWinder2 czy wiadomo coś o odpowieniku Xtreamer SideWinder 3 od Himedii?
Czy to może seria 900 ( choć bliżej jej chyba do Prodigy Xtreamera)??
 

advance

New member
Player jako dysk sieciowy oraz klient torrenta

Witam,
szukam odtwarzacza:p z wewnętrznym dyskiem i mam kilka założeń:

1. ma obsługiwać dwa TV salon(przez HDMI) i do sypialni (zwykły TV CRT leci kabel Component+audio)
2. konieczna sieć po WiFi(przynajmniej teraz, po remoncie dociągnę skrętkę)
3. ma robić również za dysk sieciowy - tak mi się wydaje
4. wydajny klient Torrentów
5. bajery netowe raczej obojętne
6. kasa - mogę wydać 400 albo i 700 jeśli będzie warto, ale im mniej tym lepiej:fool:
Po lekturze forum w oko wpadły mi:
a. Egreat R200 II Plus
b. HiMedia HD600B
c. Hyundai MBox TP01 - chyba fajny lecz podobno problemy z Torrentami
d. IcyBox MP3011plus

Poproszę o jakieś podpowiedzi, może jakieś inne modele. Oj mam straszny mętlik:blagam:
 

sspiderr

New member
Witam. Chcę zakupić jakiś zewnętrzny otwarzacz do mojego G30 gdyż nie radzi on sobie z obrazem full HD z dysku i napisy nie bardzo mi pasują.
Czy do 300 zł kupię coś dobrego? Spełnię wymagania?
1. wifi
2. android, a tym samym masa aplikacji
3. przeglądanie www
4. odtwarzanie HD bez przycięć
5. konfigurowalność napisów
6. szybkość działania
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam. Chcę zakupić jakiś zewnętrzny otwarzacz do mojego G30 gdyż nie radzi on sobie z obrazem full HD z dysku i napisy nie bardzo mi pasują.
Czy do 300 zł kupię coś dobrego? Spełnię wymagania?
1. wifi
2. android, a tym samym masa aplikacji
3. przeglądanie www
4. odtwarzanie HD bez przycięć
5. konfigurowalność napisów
6. szybkość działania

Za 300 zł z androidem ? to jeszcze z rok poczekasz na taki sprzęt.
 

maxxio27

New member
Mam podobnie wymagania, głównie 1080p 3D, fajnie było by z DVB-S2... Co powiecie na Samsung BD-C8200 ? Jakaś ciekawa alternatywa?


Witam , fajne macie wymagania za 500zł :) kurde sami napędzamy chińczykom pracy :)
ale ok może powinieneś kupić AMIKO ALIEN SHD 8900 , tuner sat z prockiem 450mhz , odtwarza divx , mkv , nie odtwarza 3d , ale linux na pokladzie i duże możliwości konfiguracji , pozdrawiam



maxxio27
 

sspiderr

New member
Myślałem że w G30 możliwość oglądania filmów z USB będzie przyzwoita, a tu się okazuje że nie obejdzie się bez kupienia skrzynki za pół tysiąca ;/ Macie jakieś propozycję z obsługą wifi, router mam za daleko od TV by ciągnąć kabel, po za tym nie chcę bawić się w acces pointy itp.
Pozdro
 

martinoo

New member
Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)

Poszukuję od jakiegoś jakiegoś ciekawego odtwarzacza, z możliwością podpięcia HDD (mam zewnętrzny dysk HDD 3,5 - mogę się podłączyć przez USB i SATA). Odtwarzacz chce podłączyć narazie do kineskopowego TV (jednak złącze hdmi jak najbardziej jest wymagane - jak zarobię na wakacjach to chcę wymienić grata:D). Ma mi służyć do odtwarzania filmów - głównie avi oraz m2ts (filmy z kamery), przeglądania zdjęć, słuchania muzyki.
Nie wiem jak wyglądałoby to od strony technicznej - ale mam głośniki komputerowe 5.1, które chciałbym też podłączyć do tego odtwarzacza. Wygodnie by było jakby miał Wifi - kablem się nie podłącze do routera - za daleko.

Macie może jakieś ciekawe propozycje? Sam myślałem nad Asus'em O!Play HD2 i WD TV Live. Obydwa mają jednak swoje zalety i wady, które do mnie przemawiają (Asus: mogę w niego wpiąć hdd, które nie będzie mi musiało leżeć obok; ale za to brak WiFi i AV na moje głośniki. WD: Ma WiFi i AV, brak slotu na hdd). Kwotowo do około 500 zł.

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc :)
Pozdrawiam!

edit: dopiero teraz się skapnąłem, że TV Live nie ma wyjścia analogowego do mojego TV :confused:
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
odtwarzacz hdd z opcją wyboru tła pod napisy ? jest taki ?

pytanie jak wyżej :)
nie spotkałem takiej opcji w testach playerów które czytełam, a trochę mi tego brakuje bo napisy są często zbyt mało czytelne w jasnych scenach bez jakiegokolwiek podkładu ciemniejszego tła (używam Arivy 110)
 

GORB

New member
pytanie jak wyżej :)
nie spotkałem takiej opcji w testach playerów które czytełam, a trochę mi tego brakuje bo napisy są często zbyt mało czytelne w jasnych scenach bez jakiegokolwiek podkładu ciemniejszego tła (używam Arivy 110)

Ewentualnie może pomóc zmiana koloru samych napisów. Kilka razy robiłem napisy np. żółte zamaist bialych, ale to w kompie.
 

don111

Banned
no zmiana koloru napisów to i u mnie w Arivie jest :)
ale to taka zabawa bez sensu, w jednych scenach lepiej widoczne są białe, w innych zółte itd, generalnie lepiej już zostawić białe
przed HD oglądało się dvd/divx i miałem prosty odtwarzacz z czarnym tłem, nawet można było wybrać półprzezroczyste tło, a teraz takie dziadostwo :)
najlepsze, że pytałem o to samo ze 2 lata temu i wtedy nie było takiego odtwarzacza, ciekawe czy dziś, jakiś player z tą opcją się znajdzie ;)
 
Odtwarzacz Multimedialny - Baza plików

Witam
W najbliższym czasie mam potrzebę zakupić Odtwarzacz HD, jednak chciałbym aby oprócz filmów BD z dysku miał dostęp do czegoś w rodzaju - bazy danych o filmach. Dostęp do NapiProject - gdzie mam opis filmu. Czy jest coś takiego w ogóle możliwe?

pozdrawiam
DB
 

Pooch

New member
Witam
Nie mogę się zdecydować, czy kupić:
1. Odtwarzacz HDD, np Ferguson HDPlayer 210 lub coś WD.
2. Terminal HP lub netbook z usz matrycą
3. Dysk NAS.

Wszystko będzie podpięte kablem sieciowym. WiFi nie jest potrzebne. TV odtwarza pliki .mkv z napisami przez DLNA. Jeśli chodzi o zużycie energii, to wygląda to raczej podobnie. Z założenia jest to ustawione pod żonkę, czyli jak najmniej klikania. Na dysku, który będzie w urządzeniu, będą zdjęcia, muzyka oraz filmy. Zdjęcia i muzyka będą odtwarzane na laptopie lub kompie, więc potrzebuje dysku, który będzie widoczny w otoczeniu sieciowym (przez mapowanie, wiadomo). A filmy albo przez DLNA w przypadku terminala i NAS, lub HDMI przy HDplayerze. Dyski posiadam, więc z tym nie ma problemu. Chodzi mi tylko i wyłącznie o łatwość dostępu do danych dla żonki. Czytam, myślę i coraz bardziej nie wiem na co się zdecydować. Wy na pewno korzystaliście z takich urządzeń, więc możecie coś o tym powiedzieć.
pozdrawiam i dziękuje
 

szymko5

New member
Proszę o radę właścicieli hd playerów z wifi

Witam. Mam do Was pytanie (użytkowników hd playerów z wifi). Chciałbym zakupić takie urządzenie, jednak nie bardzo wiem w jaki sposób działa to wifi. Czy jeżeli podepnę pod taki player (przez usb) twardy dysk (dysk bez wifi) to będę mógł za pomocą laptopa (z wifi) przesyłać na ten dysk pliki. Chodzi oto, że nie bardzo chciałbym za każdym razem odpinać dysk od hd playera i wpinać do laptopa by przegrać film do oglądnięcia, wolałbym to robić bezprzewodowo?
 

szymko5

New member
HD Playery z wi-fi pytanie

Witam. Mam do Was pytanie (użytkowników hd playerów z wifi). Chciałbym zakupić takie urządzenie, jednak nie bardzo wiem w jaki sposób działa to wifi. Czy jeżeli podepnę pod taki player (przez usb) twardy dysk (dysk bez wifi) to będę mógł za pomocą laptopa (z wifi) przesyłać na ten dysk pliki. Chodzi oto, że nie bardzo chciałbym za każdym razem odpinać dysk od hd playera i wpinać do laptopa by przegrać film do oglądnięcia, wolałbym to robić bezprzewodowo?

(Prośba do Admin/Moder -proszę nie przenosić pytania do innego wątku, tak się stało ostatnim razem, pytanie zostało wrzucone do innego wątku, którego już chyba nikt nie czyta i nie doczekałem się na odpowiedź, pozdrawiam, dziękuję).
 

rav9

New member
Jaki odtwarzacz multimedialny do internetu w tv

Witam,

Mam pytanie jaki odtwarzacz multimedialny moglibyscie polecic ktory mialby sluzyc glownie jako przystawka internetowa do ogladania telewizji internetowej typu:
itelewizja_comtv-online_strefa_pl
jakies stronki z meczami np huckenbusch_dbv_pl albo inne z soccer-live
vod_onet_pl i inne Vody
youtube itd

Zastanawialem sie nad DUNE HD TV 101 ale nie wiem czy jest sens wydawac 400-500 zl czy moge miec to co chce w innym playerze. Nie zalezy mi czy otworzy FullHD bo tv mam HD Ready a i tak wiekszosc ogladam w divx...

No i czy sie w ogole da ogladac tego typu telewizje internetowe w takim odtwarzaczu czy jedyne co mozna odtworzyc to youtube i picassa...

Aha, chcialbym zeby mial WIFI...
 
Ostatnia edycja:

Franek54

New member
Witam. Odpowiem Ci na to pytanie na przykładzie odtwarzacza Philips HMP5000/12.
Odtwarzacz ten posiada wifi do tego, że możesz wejść na takie serwisy jak Facebook, Pogoda itp ale również do odtwarzania plików z laptopa przy pomocy UPnP/DLNA. Kupiłem ten player z taką myślą, że będę odtwarzał pliki z laptopa na TV przy pomocy wifi w HD (720/1080p)

Pliki możesz udostępnić przy pomocy Windows Media Player (filmy, muzyka, zdjęcia) jeśli chodzi o filmy to jedynie divix ponieważ plików mkv (720/1080p) nie widzi. Jeżeli chcesz oglądać filmy HD bezprzewodowo więc musisz zainstalować program do serwer multimediów typu : Ps3 Media Server, Tversity, Wild Media Server itp..
Tutaj jest kilka rzeczy, których powinieneś wiedzieć odnośnie tych programów:

- jeśli chodzi o Ps3 Media Server, filmy divix odtwarza z napisami bez problemu, lecz mkv już nie. Bawiłem się tym programem i zmieniałem na wiele opcji i odtworzył mi napisy jedynie w krótkim 20min serialu (mkv) a w normalnych serialach 40min czy filmach nie ma opcji. Żadne pliki txt, srt, ssl.

- kolejnym problemem jest to, że tego typu programy transkodują filmy mkv i tracą one na jakości, u mnie to nie przeszło ale może komuś to nie będzie przeszkadzało

- oszczędzę Ci i komukolwiek próbowania innych programów typu : Tversity, Wild Media Server, Servivo bo żaden nie odtworzy napisów.

- ciekawostką jest to, że na konsoli Ps3 przy użyciu programu Ps3 Media Server w każdym filmie mkv napisy bez problemu są odtwarzane, filmy tracą również na jakości jak w HMP5000 ale przynajmniej napisy łyka bez problemu co jest dziwne bo odtwarzacz, który jest przeznaczony do tego typu rzeczy nie radzi sobie z oddzielnym plikiem txt, srt, ssl jakimkolwiek

Więc to tyle jeśli chodzi o ten konkretny player. Sam jestem ciekaw czy ten problem ktoś rozwiązał lecz nikt nie potrafił mi odpowiedzieć na te pytanie na tym forum. Za tą kasę można kupić player + dysk i odtwarzać filmy z podłączonego dysku bo jeśli chodzi o taką kombinację tego typu playery się sprawdzają w 200% bo łykają wszystkie formaty z napisami bez zająknięć z możliwością zmiany wielkości napisów, czcionki, koloru, rozmieszczenia itp.

Pozdrawiam
 

igorex007

New member
Nagrywarka kablówki analogowej z tunerem DVBT

Jako że jestem tu pierwszy raz zaczne od przywitania się :)

Mam następujące pytania:

Posiadam kablówkę analogową z Multimedi (kiedyś była to TK Marton ale Multimedia ja przejęła) i chciałbym kupić nagrywarkę PVR najlepiej z mozliwością montażu dysku sata 3,5 cala (posiadam 1TB)

Ponadto mam pytanie czy są nagrywarki które mają też tuner DVB-T abym mógł podłączyć antenę do cyfrowej telewizji naziemnej (najlepiej jednocześnie)

Dodatkową zaletą była by możliwość wpięcia jej w sieć lan i mozliwosc ogładania filmów z dysku sieciowego

jeśli jest jakiś sprzęt który posiada takie funkcję prosze o opinie i polecenie czegoś, sprzętu na rynku jest tyle ze laik nie ma pojęcia co wybrać
 

szymko5

New member
Dzięki, czyli rozumiem, że raczej nie ma możliwości skopiowania przez wi-fi (bezprzewodowo) filmu z laptopa (wyposażonego w wi-fi) do twardego dysku podłączonego pod hd player z wifi. Tak by nie musieć biegać z kablem. Wydaje mi się, żeby to chodziło to hd player musiałby mieć system i być połączony w sieci z laptopem, ewentualnie twardziel musiałby mieć jeszcze własne wi-fi.

Na razie kupiłem twardy dysk (2tb) i podłączyłem przez wejście usb w telewizorze. Problem jednak w tym że tv w ogóle nie czyta tekstów, niektórych formatów filmów jak też dts-u. Przez wi-fi jest podobnie. Pełne możliwości daje przez hdmi. Najlepszym chyba rozwiązaniem jest oglądać filmy przez laptopa podłączonego przez hdmi do telewizora (jednak to najdroższe rozwiązanie - zakup laptopa). Alternatywą jest PS3 (dodatkowo zyskuję konsolę do gier), ale z tego co czytałem to tu też jest problem z odtwarzaniem niektórych formatów. Obecnie raczej skłaniam się ku zakupienia hd playera. Pytanie tylko który, wybór jest spory a każdy ma swoje plusy i minusy. Zależałoby mi na playerze, który czyta jak największą ilość różnych formatów i miewa aktualizacje (w razie pojawienia się nowych).
 
Do góry