Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

mat74

Well-known member
Bez reklam

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
I jak to sobie z tym radzi ?
Rozumiem ,że Kodi wchodzi 32-bitowe ,czy można instalować dowolne kompilacje ?
A radzi sobie dobrze. Z tym, że ja akurat używam aplikacji ZDMC. To ich wynalazek, ale na bazie Kodi. Aktualnie na Kodi 20.2. Śmiga Fen, The Crew, , VideoDevil itp. Można oczywiście zainstalować oddzielnie Kodi. Kiedyś tak miałem, ale po reinstalacji mam teraz samo ZDMC. Może jak znajdę trochę czasu i ochoty to się z tym pobawię i zobaczę jakie nowe kompilacje będą działać. Jest tutaj jeden problem w ZDMC nie odtwarzają się filmy z Dolby Vision z tych wtyczek - brak obrazu. Z HDR nie ma problemu, wszystko działa.
Sam odtwarzacz oczywiście takie pliki ogarnia i to z bardzo dużym bitrate bez żadnego problemu. Pliki z wtyczek z DV jakby co można pobrać i potem odtworzyć (przy łączu 1.2Gb moment i jest).
Mi głównie zależało na odtwarzaczu plików. Kodi/ZDMC to dodatek.
@marciniozo , czytałem, że przymierzasz się do Z20 pro. Zacząłem się rozglądać za z1000 pro ale mało używek, a muszę mieć czarny (z10 pro odpada)

warto wejść w nowy ?
Z20 pro ma nowy chipset RTD1619BPD, 4 GB pamięci RAM DDR4, nowszego Androida 11. Także jest generalnie lepiej. Ale jest dla mnie jeden problem. Okroili go z wejść USB 3.0. Jest tylko jedno z tyłu. Dwa USB 2.0 na przedmim panelu. W Z10 pro mam dwa USB 3.0 z boku a właśnie potrzebuję minimum dwa. Trochę kiepsko wyglądałby na stałe wpięty przewód na przedmim panelu.
Róznica w cenie nie jest duża, także jak potrzebujesz czarny to spoko sprzęt. O ile wystarczy jedno wejście USB z tyłu. Ewentualnie duży dysk włożony do wewnątrz max 16TB i drugi wpięty z tyłu.
 

Arek

Member
faktycznie kicha z tymi złączami USB. A jakich zewnętrznych dysków używasz? To działa tak, że zasilacz od obudowy jest w gniazdku a start / stop chodzi automatycznie wtedy gdy dostaje sygnał z usb przy włączaniu / wyłączaniu zidoo, czy nie jest tak malinowo? Analogicznie czy tak może być w Shieldzie?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Arek mam dwa zewnętrzne dyski 3.5 cala WD. Oczywiście z zasilaniem. Jednak gdy Zidoo jest wyłączone dyski nie pracują. Tak jak napisałeś start/stop jak dostaną sygnał. Wszystko działa dobrze.
W Z 10 pro mam dwa wejścia USB z boku. W Z 20 pro dali jedno z tyłu. Trochę niefajnie. No chyba, że dasz duży dysk wewnętrzny plus drugi duży po USB z tyłu. A te wejścia z przodu tylko doraźnie.
 

Arek

Member
Ok, dzięki. Po zastanowieniu chyba wolę dołożyć do nowego Z20pro (vs używany z1000pro) . bo 2x14TB wystarczy , poza tym reszta może być brana z w razie potrzeby z NAS.
Nie chcę dublować postów (zapytałem w wątku o shieldzie), ale widzę, że sporo wiesz o zidoo - można skatalogować jakoś zdjęcia i odpalać slideshow z danego katalogu plus muza ze streamingu np. spotify ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Shielda nie miałem nie pomogę.
Co do Zidoo - ma fajną aplikację Home Theatre. Super sprawa. Kataloguje Ci kolekcję filmów (po przeskanowaniu dysków), pobiera okładki itp.
Pokaz zdjęć - jest zainstalowana aplikacja image player. Ze Spotify nie sprawdzałem - słucham przez amplituner.
http://forum.zidoo.tv/index.php polecam forum Zidoo. Kopalnia wiedzy i dość częste aktualizacje można pobrać.
Tylko jakby co nie zniechęcaj się, że są tam wersję beta. Od lat aktualizuję i żadnych problemów. Na Z10 pro już kilkanaście aktualizacji pobrałem. Inżynierowie Zidoo tyrają 👍 Wrzucasz na pena i aktualizacje robisz z pliku.
 

Hanibal

New member
Witam
Chciał bym spytać wszystkich użytkowników odtwarzaczy Zidoo.
Posiadam obecnie Zidoo Z10 Pro i czy jest sens na zamianę na wyższy model ?

Myślałem nad tym, nowe modele zidoo mają wiecej pamięci ram 4GB oraz nowszy procesor, ale znowu mają miejsce tylko na jeden dysk.
Pytanie czy modele Zidoo Z20 Pro i Zidoo Z9X PRO szybciej działają, sprawniej działa Home Theater, lepiej się wczytują filmy, okładki ?
Czy jest sens zmiany, obecnie mam 18 TB dysk w Zidoo swoim i tak działa w pełni i cały jest zapełniony i widzi wszystko.
Pytanie czy będzie wczytywać wszystko szybciej na nowszym Zidoo ?
Obecnie testuje i sprawdzam czy będzie działać mój obecny zidoo z10 pro z dyskiem SSD 2,5 cala, zastanawiam się nad kupnem 8 TB i sprawdzić czy będzie sprawniej chodziło wszystko.
Czy żeby szybciej i sprawniej chodziło jest zależne od dysku czy jednak sprzęt musiał by być nowszy. A dyski talerzowe zainstalować w Nas i Raid 0 i powinno być szybciej.

Co myślicie o zmianie, może jest ktoś na forum co używa już nowe Zidoo z20 pro lub Z9X PRO i się wypowie ?

Pozdrawiam.
 

Hanibal

New member
Witam
Chciał bym spytać wszystkich użytkowników odtwarzaczy Zidoo.
Posiadam obecnie Zidoo Z10 Pro i czy jest sens na zamianę na wyższy model ?
Myślałem nad tym, nowe modele zidoo mają wiecej pamięci ram 4GB oraz nowszy procesor, ale znowu mają miejsce tylko na jeden dysk.
Pytanie czy modele Zidoo Z20 Pro i Zidoo Z9X PRO szybciej działają, sprawniej działa Home Theater, lepiej się wczytują filmy, okładki ?
Czy jest sens zmiany, obecnie mam 18 TB dysk w Zidoo swoim i tak działa w pełni i cały jest zapełniony i widzi wszystko.
Pytanie czy będzie wczytywać wszystko szybciej na nowszym Zidoo ?
Obecnie testuje i sprawdzam czy będzie działać mój obecny zidoo z10 pro z dyskiem SSD 2,5 cala, zastanawiam się nad kupnem 8 TB i sprawdzić czy będzie sprawniej chodziło wszystko.
Czy żeby szybciej i sprawniej chodziło jest zależne od dysku czy jednak sprzęt musiał by być nowszy. A dyski talerzowe zainstalować w Nas i Raid 0 i powinno być szybciej.
Co myślicie o zmianie, może jest ktoś na forum co używa już nowe Zidoo z20 pro lub Z9X PRO i się wypowie ?
Pozdrawiam.
 

morlinel92

New member
Cześć,
Od dłuższego czasu próbuje znaleźć rozwiązanie, aby puścić Atmos do soundabra samsung N950 (brak eARC) z plików .mkv na NAS po SMB/DLNA.
TV Samsung KS7000 (brak eARC). NAS stary Zyxel z SMB1.

Wydawało mi się, że kupując Xiaomi TV Box S 4k (2 gen) (MDZ-28-AA) wreszcie się to uda. Netflix 4K HRD z Atmos działa pięknie.
Problem jest z Atmos z plików mkv (DTS-HD i TrueHD). Próbowałem VLC, MX player, Kodi 20 i inne (ustawione passthrough dla dźwięku) i ścieżki są ledwo słyszalne, nie ma Atmosa. Na ścieżkach AAC jest ok.

Przeglądając forum natrafiłem na info, że w tym modelu nie działa przesyłanie DTS-HD i TrueHD poza aplikacjami VOD.

Muszę szukać wiec dalej. Czy wreszcie, ktoś wymyślił urządzenie, które:
1) Obsłuży mkv (h265, h264, AV1, VP9) z HGL, HDR10, HDR10+, DV
2) Przepuści atmosa z mkv do soundbara z Dolby Atmos, TrueHD, DTS-HD, DTS-X (opcjonalnie) i popularną resztą kodeków audio
3) Netflix 4k z Dolby Atmos
4) Będzie miał apkę do obsłużenia strumieniowania filmów ~80GB po SMB1/DLNA i nie będzie ścinał i kratkował, np. KODI, VLC
5) Obsłuży Wi-Fi w standardzie ac
6) Aplikacja YouTube będzie obsługiwać przyśpieszenie oglądania treści (niby oczywiste, ale nie wszędzie działa)
7) Obsłuży screensharing z telefonu Xiaomi przez jakiś Miracast itp.
8) Będzie obsługiwał zewnętrzne dyski w NTFS (opcja)
9) Będzie miał apkę Transmission i możliwość zapisania pobranych plików na podłączony do niego zewnętrzny dysk w NTFS. (opcja)

Niekoniecznie musi mieć port Ethernet i USB dla dysków zewnętrznych.

Polecono mi Fire Cube 3 gen.
Jest na Al****o w promce teraz za 760 zł, opłaca się?
Ciężko je gdzieś dostać więc pytanie czy może niedługo będzie nowsza wersja i jest lub w ciągu 7 mc będzie coś lepszego na rynku (Nie chce Nvidia Shield TV PRO)?
 
Ostatnia edycja:

morlinel92

New member
Wiem że nie chcesz ale nie ma lepszej opcji!
Patrząc na tabelkę i całkiem nieźle napisaną specyfikacje pod tym linkiem
https://www.amazon.com/All-new-fire...g37YhrWa8w80AGGDZ5nTkMtJH2sWo6m2_dLYJEwBWpCR4
wydaje się to sensowne rozwiązanie, tym bardziej, że obsługuje AV1 i VP9 (a z nimi chyba nie radzi sobie Shield?).

Nie bardzo tylko rozumiem, jak interpretować:
Audio supportDolby Atmos, 7.1 surround sound, 2-channel stereo, and HDMI audio pass through up to 5.1.

Content formats supportedVideo: Dolby Vision, HDR 10, HDR10+, HLG, H.265, H.264, VP9, AV1,
Audio: AAC-LC, AC3, eAC3 (Dolby Digital Plus), FLAC, MP3, PCM/Wave, Vorbis, Dolby Atmos (EC3_JOC), Dolby MAT, Dolby TrueHD passthrough, DTS passthrough, DTS-HD passthrough (basic profile),
Photo: JPEG, PNG, GIF, BMP

Czy to oznacza, że on nie robi pełnego przepuszczenia DTS-HD, tak jak dla Dolby TrueHD?

W czym Shield jest lepszy od tego cube, żeby to jednak jego kupić (grać nie będę, chodzi mi o jak lepszy odtwarzać multimedialny i ilość obsługiwanych kodeków).
Cenowo cube też lepiej wypada: 759 vs 839 zł

BTW
Czy coś wiadomo, kiedy H266 zacznie być używany?
 

morlinel92

New member
Ten soundbar obsługuje Dolby True HD ?!
  • Dekodery dźwięku HD: Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DolbyTrue HD, DTS: X, DTS Digital Surround
(chociaż wydawało mi się, że DTS-HD również, a na stronie samsunga widzę, że nie. Na innej podają, że obsługuje)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Patrząc na tabelkę i całkiem nieźle napisaną specyfikacje pod tym linkiem
https://www.amazon.com/All-new-fire...g37YhrWa8w80AGGDZ5nTkMtJH2sWo6m2_dLYJEwBWpCR4
wydaje się to sensowne rozwiązanie, tym bardziej, że obsługuje AV1 i VP9 (a z nimi chyba nie radzi sobie Shield?).

Nie bardzo tylko rozumiem, jak interpretować:
Audio supportDolby Atmos, 7.1 surround sound, 2-channel stereo, and HDMI audio pass through up to 5.1.

Content formats supportedVideo: Dolby Vision, HDR 10, HDR10+, HLG, H.265, H.264, VP9, AV1,
Audio: AAC-LC, AC3, eAC3 (Dolby Digital Plus), FLAC, MP3, PCM/Wave, Vorbis, Dolby Atmos (EC3_JOC), Dolby MAT, Dolby TrueHD passthrough, DTS passthrough, DTS-HD passthrough (basic profile),
Photo: JPEG, PNG, GIF, BMP

Czy to oznacza, że on nie robi pełnego przepuszczenia DTS-HD, tak jak dla Dolby TrueHD?

W czym Shield jest lepszy od tego cube, żeby to jednak jego kupić (grać nie będę, chodzi mi o jak lepszy odtwarzać multimedialny i ilość obsługiwanych kodeków).
Cenowo cube też lepiej wypada: 759 vs 839 zł

BTW
Czy coś wiadomo, kiedy H266 zacznie być używany?

Cenowo Fire Cube powinien obecnie wypadać lepiej na BF w Amazon UK jest po 109 funtów w Polsce też powinna być jakaś promocja.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
  • Dekodery dźwięku HD: Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DolbyTrue HD, DTS: X, DTS Digital Surround
(chociaż wydawało mi się, że DTS-HD również, a na stronie samsunga widzę, że nie. Na innej podają, że obsługuje)
Jesli jest dts: x to ma wszelkie kodeki żeby obsłużyć ma i hr 😉
 

morlinel92

New member
Cenowo Fire Cube powinien obecnie wypadać lepiej na BF w Amazon UK jest po 109 funtów w Polsce też powinna być jakaś promocja.
Nie udało mi się go znaleźć taniej niż 759 zł. (muszę mieć opcję zwrotu, żeby w razie czego móc oddać)

Wezmę go na testy i zobaczę.

Czy wiecie co w praktyce oznacza:
"HDMI audio pass through up to 5.1."
"DTS-HD passthrough (basic profile)"
?
 
Do góry