Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

maddaniel

New member
Mi Box 4k

Ja kupiłem sobie Mi Box 4k w komputroniku za 429 zł
Kodi Netflix na Android tv 6.0
Wszystko smiga pieknie
Ma wyjscie optyczne
Poczytaj na necie. Dla mnie działa super!
 

bobtong

Member
Tak odtwarza każdy ten format, ale mam dziwne wrażenie że przycina obraz na 1080 nie wiem czy to złe ustawienie kodi z dysku 2tb. Ale tak jak pisałem nie grzebałem za wiele bo czasowo słabo

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Sprawdzałeś HD audio na odtwarzaczu OS czy na kodi słyszałem że playery z s912 mają problem z kodi....może ktoś się jeszcze orientuje
 

tomwega

Member
Wiem,że był problem z s912 z libreelec ale już coś się pojawiło i coraz lepiej to wygląda.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Sprawdzałeś HD audio na odtwarzaczu OS czy na kodi słyszałem że playery z s912 mają problem z kodi....może ktoś się jeszcze orientuje

To jakieś niepotwierdzone informacje i to sprzed roku. Jeśli chodzi o SoC Amlogica, to już teraz tylko produkuje się urządzenia na S912. Wyszło kilka poprawek oprogramowania, Kodi bardzo ładnie chodzi a i nawet Libreelec śmiga (na razie w wersji eksperymentalnej) chociaż co niektórzy twierdzili, że to nie będzie możliwe.
 

bobtong

Member
To jakieś niepotwierdzone informacje i to sprzed roku. Jeśli chodzi o SoC Amlogica, to już teraz tylko produkuje się urządzenia na S912. Wyszło kilka poprawek oprogramowania, Kodi bardzo ładnie chodzi a i nawet Libreelec śmiga (na razie w wersji eksperymentalnej) chociaż co niektórzy twierdzili, że to nie będzie możliwe.
Mnie zależy na tym aby odpalić film w hdr 4k z dolby atmos lub dts ma ...i w specyfikacji niby odpali ale jak testują na zagranicznych forach to są jakieś cyrki i to są artykuły czy posty z tego roku ale o samym h96 nic nie słyszałem ..i teraz nie wiem czy dołożyć do himedia q5 czy zaryzykować z tym h96 ..Trochę to słabe że dopiero tv w tym roku będą dokodować hd audio
 

tomwega

Member
Zwróć uwagę na egreat a5 lub a10 wspiera wszystko czego potrzebujesz.Też się nad nim zastanawiam tylko wydaje mi się,że cena trochę za wysoka i brak dystrybutora w Polsce.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

RAF1977

Banned
Polecam egreat. Ja mam A5 i śmiga wszystko jak należy. Ba nawet mój stary egreat r6s Atmosa puszcza ale brak mu mocy i przycina, dlatego kupiłem tego A5 i jestem zadowolony.
 

bobtong

Member
Polecam egreat. Ja mam A5 i śmiga wszystko jak należy. Ba nawet mój stary egreat r6s Atmosa puszcza ale brak mu mocy i przycina, dlatego kupiłem tego A5 i jestem zadowolony.
Egreat a5 a10 bazuje na podzespołach z himedia q5 q10 z tym że q5 dostane 200 pln taniej niż a5 w dodatku q5 jest o wiele bardziej dostępniejszy ...r6s świetny sprzęt ale tak jak piszesz troche na dzień dzisiejszy słaby
 

tomwega

Member
Oprócz tego egreat ma kodi vidon.me xbmc z 35 letnią subskrypcją i korzystasz z wszystkich ulepszaczy w tym dzwieku hd.Ja nie mam tego odtwarzacza ale kolega RAF1977 może to potwierdzić.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ja zakupilem na aliexpress Beelink GT1 Ultimate, zaplacilem, ale jednak odwolalem zamowienie (czekam na zwrot $). Poczytalem troche o problecham z dzwiekiem HD na Amlogicu serii S.

Postanowilem zakupic Zidoo X8, drozszy o 20 $ od Beelinka. Zdam relacje jak otrzymam. :)
Oby to byl udany zakup (i bez VAT'u :))
 

bobtong

Member
Ja zakupilem na aliexpress Beelink GT1 Ultimate, zaplacilem, ale jednak odwolalem zamowienie (czekam na zwrot $). Poczytalem troche o problecham z dzwiekiem HD na Amlogicu serii S.

Postanowilem zakupic Zidoo X8, drozszy o 20 $ od Beelinka. Zdam relacje jak otrzymam. :)
Oby to byl udany zakup (i bez VAT'u :))
Z zidoo raczej nie będziesz miał problemu z hd audio mam również na oku ten sam model jeszcze zappiti 4k jest dość ciekawy tylko trochu droższy...
 

bobtong

Member
Testował ktoś mi box 4k pod względem hd audio ??? i czy orientuje się ktoś czy jakiś player na amlogic 905, 912 na pewno nie ma problemu z HD audio
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
zakupilem juz ok 20 razy na aliex... i zawsze towar otrzymalem. Fakt, ostatni zakup prawie 3 miechy szedl (sticker do ps4 pro), ale to wyjatek. Zazwyczaj max.ok 3-4 tyg i towar w domu (oczywiscie wysylka poczta). Popatrz po liczbie zakupow, cenie i komentarzach zwrotnych. Nie poddawaj sie po jednym malo udanym zakupie :)
 
Do góry