Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

collider

New member
Bez reklam
Z tym wyjsciem jest tak, ze 1.4 rowniez przesyla sygnal 4K tyle ze ograniczony do 30fps. Tak naprawde w chwili obecnej 60fps przydaje sie bardziej do gier ale nie takich z Androidowego pudelka czy innego strumieniowca. Wiekszosc filmow , materialow video nie przekracza 30fps.
 

ocollus

New member
Mam takie urządzenie E368 NAJLEPSZY ANDROID 5.1 SMART TV BOX KODI 16GB kupiony na allegro. Działa bardzo przyjemnie ale jedna rzecz mnie martwi. Nie usypia podpiętego dysku co oczywiście może skrócić jego żywotność. Pytanie czy wiecie jak włączyć usypianie po pewnym czasie ? A może jest jakaś apka ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Z tym wyjsciem jest tak, ze 1.4 rowniez przesyla sygnal 4K tyle ze ograniczony do 30fps. Tak naprawde w chwili obecnej 60fps przydaje sie bardziej do gier ale nie takich z Androidowego pudelka czy innego strumieniowca. Wiekszosc filmow , materialow video nie przekracza 30fps.
Ja tylko powiem że jak dla mnie te 60fps to zbedny bajer do filmów, przecież film wtedy wygląda jak teatrzyk.
 

Stanleytli

New member
Na co wymienić Dune Prime 3.0

Witam,
Zastanawiam sie na co wymienić mojego staruszka.
Kupiłem projektor Sony Hw65 i chciałbym sobie jakieś 3D zapuścić.
Czy obecnie jedyną opcja jest co prawda juz troche stary Dune Base 3D, czy czekać na cos nowszego, przyszłościowego do obsługi 4K.
Odtwarzacze na sigmie maja podobno lepsza jakość obrazu od Realteka.
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Witam,
Przetestowałem odtwarzacz Himedia H8 trochę dokładniej i mogę napisać coś więcej.
Na plus :
- tak jak już wcześniej napisałem odtwarzacz radzi sobie dobrze z plikami video z dużym bitrate,
obraz bardzo ładny, żadnych zakłóceń
- dźwięk DTS HD MA 5.1, 7.1, DD True HD 5.1, 7.1, Dolby ATMOS - bez problemu
- połączenie wi-fi - wyszukuje sieci, dobry zasięg
- możliwości multimedialne bardzo duże, po skonfigurowaniu KODI (trzeba na to poświęcić trochę
czasu), bardzo dużo wtyczek, masa serwisów, w tym polskich
- pełna przeglądarka internetowa

Na minus :
- po włączeniu akceleracji sprzętowej (konieczne do odtwarzania bez zakłóceń plików 4K bez
zacięć) odtwarzacz potrafi gubić synchronizację audio/video w plikach z sieci i to nie takich
"ciężkich" z bardzo dużym bitrate...przy plikach z dysku nie ma zaobserwowałem takich
problemów
- nie odtwarza menu BD ISO
- do urządzenia podłączyłem kilka różnych dysków, trzeba trochę poustawiać w KODI aby
odtwarzacz je "zobaczył", dysk 2,5" - 1TB, 3,5" - 1TB, 2TB z zasilaniem,
- Himedia nie "widzi" plików z dysku 3,5" 1TB - dysk "widzi", ale nie "widzi" na nim plików, te z
dysku 3,5"- 2TB - jest OK - dziwna sprawa...

Urządzenie zaktualizowałem - najnowsze oprogramowanie 1.0.9. Na plus to, że producent dość często wydaje aktualizacje, które mają eliminować zgłaszane problemy. Teraz w Chinach Nowy Rok i po zakończeniu wolnych dni mają wrócić do pracy...

Podsumowując mam co do tego urządzenia mieszane uczucia. Z jednej strony jest to odtwarzacz bardzo multimedialny, odtwarza pliki BD ISO z dużym bitrate, dobrze wykonany nie nagrzewa się, z drugiej strony ma niekiedy problemy z dużo "lżejszymi" plikami video....

Za odtwarzacz zapłaciłem nieco ponad 100 USD i to jest jeszcze cena do przyjęcia, w Polsce kosztuje 750 zł a to już zdecydowanie za dużo.
 

jgx

New member
Bez reklam
marciniozo dzięki za fajny i przydatny teścik, u zywam Popcorna a300 z którego jestem bardzo zadowolony ale nie odtwarza 4K wiec pomału zaczynam się za czymś rozglądać...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Oczywiście, w stereo będzie miał na pokładzie Foobara2000 na wyjściu konwerter M2Tech hiFace Two i po coaxialu do DAC-a. Całość sterowana z wyświetlacza dotykowego na Pipo i dodatkowo ze smartfona poprzez aplikację foobar2000controller
 

radioaktywny

New member
Witam,
Przetestowałem odtwarzacz Himedia H8 trochę dokładniej i mogę napisać coś więcej.

- do urządzenia podłączyłem kilka różnych dysków, trzeba trochę poustawiać w KODI aby
odtwarzacz je "zobaczył", dysk 2,5" - 1TB, 3,5" - 1TB, 2TB z zasilaniem,
- Himedia nie "widzi" plików z dysku 3,5" 1TB - dysk "widzi", ale nie "widzi" na nim plików, te z
dysku 3,5"- 2TB - jest OK - dziwna sprawa...

Dzięki za info i czekamy na dalsze testy!

Dyski, których nie widzi, spróbuj sformatować z poziomu Himedia. Może coś to da.

Przy okazji informuję, iż w marcu/kwietniu Himedia wypuszcza następcę H8: HiMedia Q10 Pro (z miejscem na dysk) i HiMedia Q5 Pro (bez miejsca na dysk).
Podstawowa specyfikacja:
Chipset Model HiSilicon Hi3798CV200 2Ghz Quad Core
Chipset GPU Mali-T720
Obsługa 4K60. H.265. 10-bit. VP9. 3D-ISO. 7.1 HD-AUDIO. Dolby Vision. HiVXE 2.0

Na dniach będą nowe Rockchip RK3229, a w połowie roku Rockchip RK3399.

Także w marcu/kwietniu nowe procki Amlogic S908/S912. W szczególności S912 ma być bardzo interesujący. Obsługa 4GB RAM i GPU Mali- T830 :eek:k: Ponadto Kodi bardzo lubi Amlogic.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie. Piszę o poradę już od dłuższego czasu, i dałem sobie spokój. Znowu wzięło mnie na wymianę mojego playera Philips HMP 3000. Teraz widzę jest moda na androida i nie powiem do mojego TV philipsa by się przydał. Znalazłem coś takiego M8S+ ANDROID 5.1 4K 3D SMART TV KODI w bardzo dobrej cenie 250zł jest to nowsza wersja M8 i M8S. Głównie zależy mi na tym abym miał w końcu dźwięk w HD, philips tego nie ma i ogólnie jest strasznie ubogi i ma swoje dziwne jazdy. Co o tym sądzicie? Wiem że jest masa lepszych i dużo droższych sprzętów. Patrzyłem na zdecydowanie tańsze i praktycznie o połowę słabsze playery
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak o ta aukcję chodziło
Czyli jednym słowem znowu plan wymiany playera legł w gruzach. Co by nie było zawsze coś nie pasuje hehe, coś nie działa tak jak powinno, czegoś nie obsługuje ehhh. Z tego co wyczytałem to lepsza jest wersja M8S na Androidzie 4.4 bo ten Lollipop to niewypał
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za info i czekamy na dalsze testy!

Dyski, których nie widzi, spróbuj sformatować z poziomu Himedia. Może coś to da.

Przy okazji informuję, iż w marcu/kwietniu Himedia wypuszcza następcę H8: HiMedia Q10 Pro (z miejscem na dysk) i HiMedia Q5 Pro (bez miejsca na dysk).
Podstawowa specyfikacja:
Chipset Model HiSilicon Hi3798CV200 2Ghz Quad Core
Chipset GPU Mali-T720
Obsługa 4K60. H.265. 10-bit. VP9. 3D-ISO. 7.1 HD-AUDIO. Dolby Vision. HiVXE 2.0

Na dniach będą nowe Rockchip RK3229, a w połowie roku Rockchip RK3399.

Także w marcu/kwietniu nowe procki Amlogic S908/S912. W szczególności S912 ma być bardzo interesujący. Obsługa 4GB RAM i GPU Mali- T830 :eek:k: Ponadto Kodi bardzo lubi Amlogic.

Cześć,
Himedia H8 nie "widzi" jednego konkretnego dysku, 3,5" 1TB z zewnętrznym zasilaniem. Inne widzi, choćby podobny do tamtego tylko, że 2TB. I to nawet nie jest tak, że go nie widzi. Dysk jest w "widziany", z tym, że urządzenie podaje, że nie ma na nim żadnych plików....Formatować go nie będę, gdyż mam na nim ważne dla mnie pliki video, chociażby prywatne domowe video...Tak bardzo nad tą sprawą nie ubolewam, ale jest to dziwne, że jest problem akurat tylko z tym jednym konkretnym dyskiem.

Co do testów urządzenia, to wcześniej wrzuciłem już trochę danych z media info jakie pliki Himedia H8 odtwarza. Z pewnością jest to urządzenie smart i tu sprawdza się bardzo dobrze. Mój system stał się bardzo multimedialny i o to chodziło. Nie ma też problemu z obsługą dźwięku gęstych formatów tzw. HD, ba poszło wszystko DTS HD MA 7.1, Dolby TrueHD, Atmos.

Zauważyłem problem z kodekiem VP9 na You Tube, ale testowałem jeden plik, coś się przycinał. https://www.youtube.com/watch?v=5uv5FVJb-iA
Z tym You Tube to też jest różnie. Lepiej to wychodzi gdy wchodzi się poprzez przeglądarkę niż zainstalowaną aplikację. Poprzez przeglądarkę jest jakby to ująć - pełny dostęp video do plików w wyższej rozdzielczości - 4K. Z aplikacji wbudowanej są odtwarzane w 720p, albo ja coś źle robię.
Wbudowany odtwarzacz ma też problem z napisami, nie odtwarza txt, srt też nie z każdym kodowaniem. Na szczęście w KODI nie ma żadnych problemów.

Są też problemy z synchronizacją audio/video przy włączonej akceleracji sprzętowej kodowania. Trzeba to włączyć aby odtwarzać płynnie pliki w 4K z wysokim bitrate. Co dziwne pojawiają się wtedy problemy z synchronizacją w plikach "lżejszych" z niższą rozdzielczością i niższym bitrate. Po wyłączeniu akceleracji sprzętowej odtwarzanie tych plików jest OK". Podobno producent ma to poprawić w nowym oprogramowaniu. Zobaczymy. Dobrze, że pracują nad poprawkami i dość często wydają nowy soft.
Dla zainteresowanych zakup dokonany na Ebay z Chin za 109$ z dostawą z Europy w ciągu 9 dni.

Podsumowując, na papierze parametry urządzenia wyglądają pięknie, w rzeczywistości nie jest tak wspaniale...
 
Ostatnia edycja:
Do góry