Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

bitterspy

New member
Spotify - czym odtwarzać

Hej,

Nie zaglądam tu często a zamierzam kupić sprzęt audio. Bardzo ale to bardzo spodobał mi się Naim Muso i dźwięk jak na takie małe pudełko bardzo mi odpowiada ale ... po odsłuchaniu dla porównania tego samego utworu w zestawie z ampli i kolumnami zabiła mnie jedna rzecz. Szerokość sceny. Otóż mam raczej drewniane ucho i nie czułem specjalnej różnicy w jakości dźwięku pomiędzy naimem a kilkukrotnie droższym sprzętem no ale nie jestem audiofilem, za to bolało mnie bardzo to, że dźwięk dobiegający z naima był po prostu skoncentrowany na środku. Ale do rzeczy, dlaczego naim? Bo uwielbiam spotify, nie mam kolekcji muzy i naim ma rewelacyjną obsługę muzyki online, bo całosć ma świetną aplikację na smartfona. Szukam dla niego alternatywy w postaci amplitunera (choć nie wiem czy to właściwa nazwa dla wzmacniacza ze streamingiem) i niewielkich kolumn podłogwych. Budżeto ograniczony do 5k na całość. Uwaga na czym mi zależy:

1. Odtwarzanie przez sieć (kabel nie WiFi) muzy z netu w szczegołności Spotify
2. Bardzo dobra aplikacja na smartfona tak aby sprzęt w całości obsłużyć z telefonu

Dzięki za pomoc
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Witam
Proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza do plików mkv z DTS HD master audio 7.1
które mam na dysku zewnętrznym .
Jak najmniejszy i prosty w obsłudze, będzie podpiety pod amplituner kina domowego
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Dzięki
mam jeszcze pytanie o przesył z dysku zewnętrznego- producent Xtramera
pisze że dzwiek DTS HDMA jest
przesyłany do amplitunera w czystej formie (tryb passthrough)
czy to oznacza iż jesli z dysku poleci HDMA 7.1 to xtramer przesle dalej ten format do amplitunera który zdekoduje i zapoda na glosniki 7.1?
Sory za takie pytanie ale upewniam sie przed kupnem
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
producent Xtramera
pisze że dzwiek DTS HDMA jest przesyłany do amplitunera w czystej formie (tryb passthrough)
czy to oznacza iż jesli z dysku poleci HDMA 7.1 to xtramer przesle dalej ten format do amplitunera który zdekoduje i zapoda na glosniki 7.1?

Dokładnie tak. Wszystkie playery, które mają tryb passthrough przepuszczają "czysty" dźwięk, dekodowany następnie przez dowolnie wybrane urządzenie.
 

HokaHey

New member
Panowie zastanawiam się nad dwoma modelami:

1. E368 Android 5.1 za ok 500 PLN
RK3368 CPU 64 BIT OctaCore Cortex 8x1.5GHz A53
GPU PowerVR G6110
HDMI 2.0 4K@60Hz



lub bardziej firmowo ale "starsza technologia"

2. MINIX NEO X8-H PLUS Android 4.4 za ok 650 PLN
ARM Cortex-A9r4 Amlogic S812 4x1.8GHz
GPU Octa Core Mali-450 GPU
HDMI 1.4b 4K@30Hz

Nie wiem które urządzenie było by lepsze w tym wypadku bo oba są oparte na innych podzespołach i niby E368 ma nowsze bebechy bo osiem rdzeni 64bit HDMI 2.0 ale jest mniej "firmowy" i czy aby na pewno szybszy od MINIX ?

Możecie coś doradzić ?
 

radioaktywny

New member
Panowie zastanawiam się nad dwoma modelami:

[...]

Możecie coś doradzić ?

Czytałeś opinie zawarte w tym wątku na temat Android Box?
Możliwe, że nowa generacja procesorów/odtwarzaczy będzie lepsza ale to Ty będziesz naszym "królikiem doświadczalnym". Jak kupisz to zdaj relacje z działania.

Ja kupiłbym MINIX'a. Podobno RK3368 ma problemy z Kodi. Zawsze możesz oddać towar w ciągu 14 dni.

Edit:
Ja też myślę o zakupie nowego odtwarzacza. Obecnie rozważam coś na OpenELEC kompilowanego na ARM, np.: http://www.iboum.com/pr/vtlbb4k.php. Jak będzie w sprzedaży to zobaczę opinie i pomyśle.
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Ten mini PC to ciekawa opcja i chyba lepsza od chińskich wynalazków na Android, te wsparcie mają zerowe.
 
I

irek6311

Guest
Znajomy mi to polecił i twierdzi,że te na Androidzie to kiszka.
Tak niestety jest z tymi chińskimi wynalazkami na Android, zero wsparcia i jak to padnie to do śmieci bo części zamienne w Chinach ale gdzie tam tego szukać i średnio się opłaca sprowadzać do 1 odtwarzacza czy 2.
 
I

irek6311

Guest
Co do dżwięku w filmach najlepiej jak surowy format puszcza, zdekodujesz na amplitunerze, mam w ten deseń media box na Android 4.4 i jak film DD to 5.1 jest, 7.1 czy 9.1 to rzadki format ale taki amplituner wysmaży jak obsługuje.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
no tak, tylko w specyfikacji nie ma trybu passtrough przez HDMI
- mimo ze starsze i słabsze modele maja taki tryb.
jest za to:
- Audio Out:HDMI data output and audio output directly
czy to nie to samo przypadkiem?
 
I

irek6311

Guest
To jest to samo, każdy odtwarzacz ma opcję dekoduj lub surowy format, lepiej jak surowy puszcza bo dekodowanie to w media box czy innym tanim sprzęcie słaba strona lub braki w formatach DD są.
 
Do góry