Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Slawko1

New member
Bez reklam
A jak z plikami .mov, których Philips podobno nie odtwarza?

Na stronie producenta pisze:
MPEG 1/2/4 (MPEG 4 Część 2), H.264, VC-1, H.263, VP6 (640 x 480), DivX Plus HD, DivX 3/4/5/6, Xvid, RMVB 8/9/10, RM, WMV (V9), AVI, TS, M2TS, TP, TRP, ISO, VOB, DAT, MP4, MPEG, MPG, MOV (MPEG 4, H.264), ASF, FLV (640 x 480), MKV, M4V

Wiec to samo co Asus mini czyta, jak coś nie działa a asusie to i na philipsie nie będzie.
 

mrosi

Member
Dzięki za pomoc
Pozdrowionka ;)

BTW, czy w przypadku jeśli odtwarzacz będzie miał niższą wersję softu, trzeba "przejść" kolejne wersje po kolei czy od razu instalować ostatnią (najnowszą)?
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Witam. Na innym forum jeden z użytkowników pisał o gorszej jakości obrazu z Asusa Mini w porównaniu do obrazu z laptopa podłaczonego do TV. Chciałem kupić Asusa właśnie z powodu braku chęci do ciągłego przenoszenia i podłączania lapka do TV (LCD Sharp 37") i trochę mnie to zaniepokoiło. Oglądam głównie DVD zgrane na dysk twardy (mam już dość płyt, zresztą moje DVD poszło w rozsypkę) i .mkv 720p i rzadziej 1080p. Mógłby ktoś sprawdzić/porównać obraz w powyższych konfiguracjach i rozwiać moje wątpliwości? Czy występuje jakaś różnica i (jeśli jest) na ile jest to zauważalne?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
O!Play Mini firmware update 1.14
1.Added video extension formats : m1v and m2v
2.Fixed the issue of skipping 10 seconds when playing some mp4 files.
3.Fixed abnormal display issue of txt (*.TXT) subtitle

Testować Panowie.
Czy mi się tylko wydaje czy uległa zmiana czcionki na bardziej widoczną zwłaszcza na białym tle, teraz lepiej widać.

Obsługę napisów w formacie .TXT fatyczni poprawili, ale u mnie nie zawsze napisy w formacie txt są wykrywane, nawet przy filmach w formacie .avi
Dla mnie ważniejsze jest że wyświetlanie napisów w formacie .SRT też uległo poprawie i już ukośniki / nie są wyświetlane.
Takie są moje spostrzeżenia.
 
Ostatnia edycja:

red9

New member
Krótkie pytanie

NETGEAR Stora czy Xtreamer SideWinder 2 Unicorn a może jeszcze coś innego?

Nie potrzebny mi bluray, dvd, wystarczy dysk + komunikacja dlna i odczytywanie jak największej ilości formatów.
 

d3n13d

New member
To ja może będę pierwszy...

Poszukuje odtwarzacza hdd z miejscem na dysk w środku (konieczne).
Bez chłodzenia aktywnego.

Wymagania ?
Dźwięk HD bitstream, i coś na wzór jukeboxa, (najchętniej żeby "program" sam ściągał opisy i okładki z internetu). To właściwie wszystko :)

Myślałem o Himedia hd600B, Dune HD, Popcorn c200 albo budowie htpc.

Budżet: +/- 1200 zł
 

cactusek

New member
Bez reklam
To i ode mnie pytanie... co zamiast xtreamera?
Wymagania:
-jak najwiecej obsługiwanych formatów SD i HD
-ipla, youtube itp serwisy
-brak problemów z obsługą dysków - zewn i wewn.
-dobry niewieszający sie soft najlepiej z mozliwoscią dogrywania skryptów popularnych na necie jak to bylo z XT
-cena do 400-500zł
-wyjscie audio (optyczne lub Coax)
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Czy to tylko u mnie, czy tak to jest, że napisy .srt muszą być bez polskich znaków, bo wyłażą "krzaczki"?
Coś u ciebie jest nie tak.

Ustawienia/System i tu ustawić: kodowanie tekstu na środkowoeuropejski.

Do hurtowej zmiany napisów do .SRT polecam ToSrtConverter
 
Ostatnia edycja:

mrosi

Member
Heh, to faktycznie.... ;)
Zapodałem tego 1.4. Tam "fabrycznie jest ustawione Windows1250. Poprzerabiałem, zobaczymy co z tego wyda...
Póki co dzięki za pomoc
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Heh, to faktycznie.... ;)
Zapodałem tego 1.4. Tam "fabrycznie jest ustawione Windows1250. Poprzerabiałem, zobaczymy co z tego wyda...
Póki co dzięki za pomoc

Ściągnij sobie program ToSrtConverter, tam tylko się wskazuje folder z filmami
a program sobie sam wszystko automatycznie wczyta, klikniesz i wszystkie napisy poprzerabia.
 

mrosi

Member
Już wszystko jest OK. Napisy .srt czyta z polskimi znakami. Ten program SRT samoczynnie wczytuje film z napisami i przerabia je. Także wszystko cool.

Dzięki za pomoc. Jak na razie Playerek jest extra.... :D
 

ufo000000

New member
Odtwarzacz video z dysku USB wszelakie formaty

Kłaniam się.

Nie siedzę ostatnio bardzo w tym temacie (więcej sam tworzę elektronikę niż kupuję...)

Mam PS3, netbooka, laptopa ale tak, PS3 daje radę filmom w wysokiej rozdzielczości ale wiadomo że np matroski to nie chce mu się bez konwertowania odtwarzać, i zdarzają się jakieś zwykłe xvidy które lecą bez dźwięku lub za szybko-na laptopie działają poprawnie.

Laptop z kolei niektóre filmy w 1080p przytnie trochę...

Chciałbym odtwarzacz taki że: stoi podłączony do TV kabelkiem HDMI, nie musi posiadać żadnego napędu płyt, ma odtwarzać filmy (wszselakie formaty audio oraz video) z dysku twardego USB (nie pendrive), na dźwięku 5.1 itp mi nie zależy, dźwięk będzie lecieć przez kartę creative X-FI HD USB i słuchawki sennheizer HD215. Karta muzyczna podłączona jest kabelkiem optycznym z telewizorem także odtwarzacz tego wyjścia posiadać nie musi. Pilot jednak miło jak by posiadał.

Z tego co pamiętam to jakiś czas temu ludzie polecali Popcorny, ale całkiem nie wiem co teraz można zastosować do moich wymagań, i żeby nie było to z całkiem wysokiej półki - filmy dość rzadko oglądam ale chciałbym mieć wygodną odtwarzarkę.
 

gandi77

New member
Witam
Ja mogę polecić Asusa O!Play HD-2,mam go od roku i wywiązuje się z tego co ma robić znakomicie.Szukałem czegoś do bezproblemowego odtwarzania wielu formatów filmów i napisów srt.Funkcje sieciowe mnie nie interesowały,tylko filmy i tutaj się spełnia jak oczekiwałem.Działa z dyskiem wewnętrznym 1 TB,przez kabel usb łączę go kiedy trzeba z komputerem by coś zrzucić na dysk.
Może od tego czasu wyszło coś lepszego,ale mi ten sprzęt wystarcza w zupełności.
 
Do góry