Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

kola01

Well-known member
Bez reklam
Miałem shielda - syf straszny, bez przyczyny się restartuje w trakcie oglądania filmów. Pełno narzekań po forach różnych.

Że co?????? Nigdy mi się shield nie zrestartował czy zawiesił. Ani razu też nie czytałem na forum, żeby komuś to się działo. Nawet jak odkopiesz mi zaraz jakiś stary temat z jakimś problem dotyczącym rzekomego braku stabilności shielda to wiedz, że moja opinia jest taka: jak do tej pory NIE SPOTKAŁEM TAK STABILNEGO I DOBRZE DOPRACOWANEGO ODTWARZACZA JAKIM JEST SHIELD. A było ich nie mało. Wszystko co włączę działa zawsze, szybko i sprawnie. Może Ci się urządzenia pomyliły?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma żadnych narzekań, Shield nie należy do sprzętów które mają problemy, wręcz przeciwnie, zero problemów, to chyba jeden z nielicznych sprzętów, które ma tak dobrą opinie, a że garstce coś tam nie zadziała, to normalka w każdym jednym produkcie.
 

Szlachtus

Member
Witam wszystkich :)

A więc konkretnie, szukam playera, chciałbym aby spełniał te warunki:

- filmy z dysku 1080p i 4K wraz z napisami
- Netflix 4K, youtube, KODI
- Poprawne dekodowanie dźwięku Dolby digital plus, dts hd, true hd
- wejście ethernet
- dobrze działające wifi, gdyż router mam daleko a repeater jest kilka metrów za ścianą (ps4 łapie sygnał całkiem dobrze)
- bardzo ważne aby odtwarzanie materiałów było płynne, bez przycięć dźwięku czy obrazu a niestety co chwilę czytam że któryś player się wysypuje :(

Spotkał się już ktoś z urządzeniem a5x max lub a5x max+? Urządzenie jest dość tanie i ma bardzo dobre recenzje w necie

Z góry dziękuję za pomoc!
 

wolfikx

New member
Wytłumacz po co wejście ethernet jak chcesz podłączyć po wifi?
Dodam od siebie, że słaba jakość wifi może mieć wpływ na płynność odtwarzania i buforowanie filmów z wysokim bitrate.
 

Szlachtus

Member
Co do ethernetu - na wszelki wypadek. Czytałem ze np. xiaomi mi box ma tragiczną antenę wifi i trzeba mieć router dosłownie przy samym urządzeniu. Wolę nie mieć takich niespodzianek i w razie czego kupić długi kabel i się nim przebić do pokoju :D
 

Szlachtus

Member
Po przejrzeniu wielu wątków i recenzji zastanawiam się nad:

Ferguson Fbox Atv
Xiaomi mi box
a5x max

Wszystkie wydają się na zbliżonym poziomie i sprzętowym i cenowym
 

wolfikx

New member
Ja w zeszłym roku kupiłem Mecool M8S PRO L jednak się spalił a raczej zaczął tak przegrzewać, że co chwila zwiechy.
Odesłałem i jedzie do mnie nowy.
Miał wszystko co chciałem, nie wiem jak netflix ale to mi było zbędne. Dźwięk pass though do wzmacniacza.
Jakkolwiek ze względu na te popularne problemy z temperaturą nie kupiłbym drugi raz.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Po przejrzeniu wielu wątków i recenzji zastanawiam się nad:

Ferguson Fbox Atv
Xiaomi mi box
a5x max

Wszystkie wydają się na zbliżonym poziomie i sprzętowym i cenowym

Zdecydowanie Ferguson, ma najmocniejszy procesor (HiSillicon) i naprawdę świetne jest wsparcie tego modelu. Z obecnie dostępnych na rynku tv boksów ze średniej półki cenowej to najlepszy wybór po wieloma względami.

Xiaomi ma znane bolączki, z których najbardziej dotkliwe to słabe WiFi, i tylko jedno złącze USB, zaś A5x Max jest na dość słabawym układzie RK3328.
 

Szlachtus

Member
Netflix w tak samo dużej mierze co reszta potrzebnych rzeczy o których pisałem :) Rozumiem że ferguson nie ma certyfikatu netflixa i będzie problem z materiałami 4k?
 

mr_roba

Member
Ja mam Mecool KII Pro głównie do oglądania satelity. Dodatkowo Netflix, HBO Go, NC+ Go oraz odtwarzanie filmów 4K z dużym bitrate bez zacięcia. Mam około roku i wymiata. Po podłączeniu do TV i włączeniu opcji CEC steruje nim pilotem od TV. Na Ali do kupienia za 280 zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

towalski

Member
Szlachtus
Ja uważam, że potrzebujesz dwa urządzenia. Jedno MiBox, bo tani i dobry a drugie player z prawdziwego zdarzenia czyli Egreat lub Zidoo ewentualnie HiMedia.
 

towalski

Member
Shield jest zapewne kompromisem, ale ja tego nie używałem. Wiem z kolei, że urządzenia jak Egreat radzą sobie z każdym plikiem, każdą wersją, menu. Działają szybko i bezproblemowo. Są przeznaczone w 95% do odtwarzania filmów i robią to świetnie.
 
Do góry