POMOCY w szybkim wyborze telewizora 55 cali do 6000zł

kacper-24

New member
ok, jak już będę go miał to napiszę co i jak ale z tego co już wiem to ma PiP 2 i można sobie modyfikować obraz, czyli nie tylko podzielenie obrazu na dwie równe części ale można sobie modyfikować podzielenie jak żywnie się podoba ;p
 

racuh

Banned
ok, jak już będę go miał to napiszę co i jak ale z tego co już wiem to ma PiP 2 i można sobie modyfikować obraz, czyli nie tylko podzielenie obrazu na dwie równe części ale można sobie modyfikować podzielenie jak żywnie się podoba ;p

Może to głupio zabrzmi ale zrób testy na jednolitych tłach i na skali szarości, dzisiaj znowu w w sklepie zobaczyłem dziwne linie na matrycy, ale tym razem w zakrzywionym J6370. JU7000 niestety nie mieli.
 

kacper-24

New member
ok, testy zrobię ale jak już będę go mieć. Sklep mam niedaleko i 14 dni na zwrot chyba, że znajdę gdzieś dalej super promocje to zrobię szybki test w sklepie. Ale jeżeli chodzi o zakrzywione to wyczytałem na zagranicznych forach, że oprócz rozszerzonej barwy kolorów matryca jest jakościowo gorsza, ma więcej wad i większy clouding. Zobaczę jak już będę go mieć na ścianie ... mam nadzieje, że jako taki model się trafi bo tak jak pisałeś w tych czasach to z różańcem trzeba podchodzić ;p
 

kacper-24

New member
a dokładnie o jakie pasy chodzi? poziome czy pionowe? bo w zakrzywionych spotkałem dużo opinii o takiej wadzie ale chodziło tak jakby o pionowe rozjaśnione pasy co niektórzy opisywali to właśnie jako nietypowy clouding. Nierównomierne podświetlenie ale pasami pionowymi...
 

digitalus

Banned
Jesli zdecydowales sie na samsunga to wybierz taki sklep w ktorym jest mozliwosc zwrotu.W innym przypadku zostaniesz z tym telewizorem na wieki.

Samsunga sie nie kupuje bo produkuje kiepskiej jakosci sprzet.

Dzisiaj na ekranie pojawił się pionowy zielony pasek .................................................
Generalnie nic nie pomaga ............................. JEstem mega zły.
TV za 11 tyś zł i szlag go bierze po 14 miesiącach.
Czekam na serwis.


ps : to przypadek ,że w tym samym momencie pojawiły się takie problemy u innych ?

http://www.hdtv.com.pl/forum/979235-post581.html


http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/113540-ue65hu8200-problem-z-podswietleniem.html

Przeczytaj informacje w linkach nizej

http://www.komputerswiat.pl/artykul...is-probuje-naciagac-samsung-sie-tlumaczy.aspx

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga-104.html
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
a dokładnie o jakie pasy chodzi? poziome czy pionowe? bo w zakrzywionych spotkałem dużo opinii o takiej wadzie ale chodziło tak jakby o pionowe rozjaśnione pasy co niektórzy opisywali to właśnie jako nietypowy clouding. Nierównomierne podświetlenie ale pasami pionowymi...

chodzi dokładnie o taką poziomą linię wyglądającą jak zgięta kartka papieru, zazwyczaj pojawia się ok 25 cm od góry ekranu i w zależności od tego jaki poziom oszczędzania ekranu jest włączony zmienia położenie +-5 cm. Strasznie denerwujące przy stałych kolorach na ekranie i skali szarości.
 

kacper-24

New member
a jakie są dobre? :D dzięki za podpowiedź ale w tej chwili nie ma nic dobrego. Poprzednio miałem dwa pewne modele, które nadawały się do wyrzucenia przez okno i co najlepsze o szajsungu miałem właśnie taką opinie, nawet nie brałem go pod uwagę, a w tamtym czasie znajomy kupił szajsunga i działa mu do tej pory bez zająknięcia, więc jaki z tego morał? że wszyscy robią gnioty i trzeba mieć więcej szczęścia niż rozumu żeby trafić na coś dobrego. W tej chwili po prostu, chcę wykreślić TV z najgorszymi opiniami, a o tym modelu samsunga na szczęście jest dużo napisane w różnego rodzaju zagranicznych for i w cale nie jest z nim tak źle... jest nawet popularny na zachodzie i wiele osób na niego się skusiło. Tragedii niby niema. Jak go kupie to napisze więcej bo teraz jest tylko gdybanie ;)
 

kacper-24

New member
racuh jak coś takiego zobaczę to od razu napiszę i bez zastanowienia go oddam bo nie wytrzymałbym oglądać cokolwiek z taką wadą ;p
 

digitalus

Banned
Dobre sa takie ktore sa najmniej awaryjne.Do takich zaliczamy sprzet firmy pioneer i panasonic.Najlepsze byly plazmy bo w srodku zawsze znajduje sie oryginalny japonski panel plazmowy producenta telewizora.
W przypadku lcd jest juz inaczej ale z punktow serwisowych wynika ze samsung psuje sie najczesciej.Nie tylko w Polsce ale na calym swiecie.

Kliknij na link nizej.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1214647-post133.html

W samsungu psuje sie wszystko.Nawet podstawa w telewizorach samsunga nie jest trwala.
 
Ostatnia edycja:

kacper-24

New member
Jesli zdecydowales sie na samsunga to wybierz taki sklep w ktorym jest mozliwosc zwrotu.W innym przypadku zostaniesz z tym telewizorem na wieki.

Samsunga sie nie kupuje bo produkuje kiepskiej jakosci sprzet.



http://www.hdtv.com.pl/forum/979235-post581.html


http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/113540-ue65hu8200-problem-z-podswietleniem.html

Przeczytaj informacje w linkach nizej

•• Samsung H6700 - problemy z serwisem - Interwencje Komputer Świata

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga-104.html


tamten post był do tego oczywiście... nie do racuha ;) poza tym mam wiarygodne informacje, że samsung ma właśnie bardzo dobrze działający serwis co w tej chwili jest jedną z najważniejszych spraw przy tylu wychodzących gniotach. W poprzednich moich TV serwisu praktycznie nie miałem(o wszystko musiałem się wykłócać, a niby naprawy trwały nawet do 1,5 miesiąca), a jak bym miał dobry serwis to i o połowę mniej siwych włosów na głowie ;) więc trzymam się tego, że samsung serwis trzyma na dobrym poziomie...
 

kacper-24

New member
Dobre sa takie ktore sa najmniej awaryjne.Do takich zaliczamy sprzet firmy pioneer i panasonic.Najlepsze byly plazmy bo w srodku zawsze znajduje sie oryginalny japonski panel plazmowy producenta telewizora.
W przypadku lcd jest juz inaczej ale z punktow serwisowych wynika ze samsung psuje sie najczesciej.Nie tylko w Polsce ale na calym swiecie.

Kliknij na link nizej.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1214647-post133.html

W samsungu psuje sie wszystko.Nawet podstawa w telewizorach samsunga nie jest trwala.


może i tak ale zauważ, że samsung sprzedaje ilościowo najwięcej telewizorów, więc stosunkowo zepsutych jest tyle samo, a może i mniej ;p już wybrałem i zaryzykuje... tu opiszę jak będę go mieć. Może będzie to następny gniot? tego nie wiem ale sie przekonam ;)
 

kacper-24

New member
To fakt, samsung sprzedaje najwiecej telewizorow ale tylko samsung mial pozew zbiorowy w sadzie.Powodem byly takie same usterki w telewizorach .
Obejrzyj film w linku
Tajemnice korporacji odc 3 Ściemy wielkich marek - video w cda.pl
Teraz jest podobnie
•• Samsung H6700 - problemy z serwisem - Interwencje Komputer Świata

czytałem już o tym i szczerze zastanawiałem się z poprzednimi moimi TV czy nie zrobić pozwu zbiorowego. Tak mnie zdenerwowali, że zacząłem szukać ludzi z podobnymi problemami i "o dziwo" znalazłem ich mnóstwo. Do pozwu nie doszło ale było tylu chętnych, że również nie miałbym z tym problemów. O poprzednich TV już nie chcę pamiętać, a o tym modelu co chcę wybrać znalazłem mnóstwo wiadomości, również z pierwszej ręki i nie jest z nim tak źle, a jak będzie na prawdę to się przekonam... nie jest to nowość i ma go od groma osób, więc nie jest to kupno kota w worku ;)
 

kacper-24

New member
będę miał 14 dni na przetestowanie, a dokładnie 13 bo 14 w razie czego trzeba zostawić na zwrot ;) będę go "gnębił" przez ten okres w każdej wolnej chwili i jak tylko coś mi się nie spodoba albo zająknie i będzie trzeba użyć resetu to na bank pójdzie do zwrotu bo później będzie tylko gorzej. Nie dam się już naciągnąć po raz trzeci... człowiek uczy się na błędach ;)
 

kacper-24

New member
udało mi się w końcu zamówić w moim mieście, ciężko było ale jest już w drodze... pod koniec tego tygodnia albo na początku następnego będę mieć go na ścianie :) opisze go dokładnie jak minie efekt woow albo rozczarowanie ;)
 

kacper-24

New member
telewizor mam na ścianie od wczoraj i na dzień testów wygląda to niesamowicie :) w porównaniu do moich poprzednich modeli philipsa ten jest co najmniej dekadę do przodu. W sumie nie ma co porównywać bo samsung jest we wszystkim o niebo lepszy jedynie kolory na podobnym poziomie oprócz czerni oczywiście.

System działa doskonale; zero przycinek, błyskawiczna reakcja brak restartów po prostu cudo :) nie ma do czego się przyczepić.

Z matrycą żadnych problemów typu dziwne zagięcia czy nierównomierne podświetlenie. Jedynie, zauważyłem bardzo delikatne przyciemnienie narożników na bardzo jasnym tle ale jest to dosłownie 5 na 5mm i bez dokładnego przyjrzenia się niezauważalne. W bardzo ciemnych scenach... jak ogląda się pod kątem widać bardzo delikatne rozjaśnienie dwóch lewych narożników ale tylko pod kątem... gdy ogląda się na wprost w ogóle niezauważalne. Dla mnie zaskoczenie na wielki plus oczywiście.

Telewizor nadaje się do oglądania tylko i wyłącznie na wprost jedynie max do 20 stopni odchyłu inaczej kolory bledną i zmieniają odcienie (np; czarny robi się ciemnofioletowy). Jak dla mnie to nie wada bo mam go na wieszaku i reguluje sobie jak chcę w zależności od tego jak i gdzie siedzę, a czerń była dla mnie ważniejsza niż kąty widzenia (o wiele lepsze kąty na PSI), więc jak ktoś ma zamiar stawiać telewizor na podstawie i oglądać z różnych kątów to odradzam matryce va i ten TV.

Obraz po wielu próbach ustawień super :)... na początku jak włączyłem programy HD z polsatu cyfrowego to chciałem go spakować i jechać do sklepu ze zwrotem ale postanowiłem pobawić się ustawieniami i wystarczyło wyłączyć opcję "Redukcja zakłóceń MPEG" i "Czysty obraz cyfrowy" aby uff... obraz pojawił się dobry. Po długich ustawieniach kolorów, ostrości (najlepiej na niskim poziomie) i mnogich funkcjach ustawień obraz jak dla mnie super :) na programach w jakości SD widoczne są smużenia ale nie ma co marzyć, że w tej jakości obraz będzie super. W programach jakości HD obraz jest prawie idealny, przy normalnym oglądaniu... jednak przypatrując się uważnie dalej można zobaczyć delikatne smużenie (wydaje mi się, że jeszcze da się poprawić to ustawieniami) w jakości full HD i UHD jest rewelacja. Jak na razie nie zauważyłem żadnych artefaktów (choć płynność ustawioną mam prawie na najwyższym poziomie), efektu hallo, znikających obiektów czy przycinającego się obrazu itp. Jest rewelacja :). Kolor czarny ma tyle możliwości ustawień, że bez problemu uzyskuje prawie idealną jak dla mnie czerń bez straty jakości obrazu :).

Smart TV jak dla mnie spełnienie marzeń :) wszystko działa szybko. Obsługa jest intuicyjna i możliwosć podzielenia obrazu.... mogę w końcu wyłączyć laptop podczas oglądania ;) przeglądnąłem wszystkie pliki na dysku i TV przeczytał wszystko bez zająknięcia. Znowu rewelacja :)

Na grach jeszcze nie sprawdzałem bo nie podłączyłem mojego playstation
ale w niedługim czasie to sprawdzę ;p również o dźwięku nic nie napiszę bo od razu podłączyłem do kina domowego z którym działa bez zarzutu :)

Jedyne wady jakie zauważyłem to słabe kąty widzenia i jak dla mnie nie obsługiwanie Cl+ Cyfrowego Polsatu tz. programy wyszukał bez problemu ale nie są w miejscach gdzie powinny. Może jakoś da się to poustawiać ale jeszcze do tego nie doszedłem... na razie zrobiłem sobie listę ulubionych programów bo szukanie z 2000 jednego to byłaby udręka :/ jak ktoś wie jak to zrobić to byłbym bardzo wdzięczny gdyby tu napisał :)

Moje wymagania TV spełnił w 110% wybór jest w 110% trafny i jestem mega zadowolony :) teraz mam tylko nadzieje, że jest bezawaryjny i będzie działał przez długie lata bo ja nic więcej od TV nie potrzebuje od tego co ten posiada ;)

Dzięki wielkie wszystkim za sugestie i pomoc :) i jak ktoś miałby pytania czy coś do przetestowania w tym TV to chętnie sprawdzę i odpiszę. Pozdrawiam :)
 

dick89

New member
Siema,

Też rozważam zakup tego modelu.

Proszę zdaj relację z obrazu podczas oglądania sportu. Różnych typów. pilka,koszt itp Z góry dzięki
 

kacper-24

New member
miałem prośbę o sprawdzenie TV podczas oglądania sportu co zaraz opiszę i o sprawdzenie TV podczas grania na PS które opiszę ale późnym wieczorem bo muszę trochę pograć ;)

Co do sportu to sprawdzałem na moich ustawieniach jak i na fabrycznych na obydwu było bardzo dobrze ale na fabrycznych da się zauważyć lekkie smużenie i bardzo rzadko ale jednak lekkie przycinki szczególnie na powtórkach w spowolnionym tempie i jak dla mnie są za jaskrawe kolory. Koniecznie trzeba wyłączyć "Redukcja zakłóceń MPEG" i "Czysty obraz cyfrowy". Z wyłączonymi smużenie praktycznie nie istnieje i przycinek kompletnie brak, obraz w ogóle nie traci na jakości, a nawet jest lepszy. Kolory to zależy jak dla kogo ale ja wolę bardziej stonowane i naturalne, a w fabrycznych są za wyraziste.

Oglądałem poszczególny sport po około 15 min.
piłka nożna- polsat sport extra
boks- polsat sport
biatlon- polsat sport news
biegi narciarskie- eurosport 1
piłka nożna- eurosport 2
skoki narciarskie- eurosport
piłka ręczna- tvp sport
Tylko to leciało w danej chwili, więc na tych sprawdzałem. W większości w jakości HD, ale niektóre sprawdziłem również w jakości SD. Opiszę na moich ustawieniach.
Obraz w jakości HD żyleta i nie ma do czego się przyczepić. Brak przycinek, obraz ostry, płynność super, brak artefaktów, niema znikających obiektów, żadnych duchów, efektu hallo również nie zauważyłem. Trawa w piłce nożnej wyraźna i po ustawieniach kolor naturalny. Piłka w nożnej i ręcznej wyraźna i płynna. Śnieg przy skokach narciarskich, biatlonie i biegach narciarskich nie smuży i jest wyraźny, bardzo dobre cienie. Przy skokach nie znikają końcówki nart i nic się nie przycina. Po prostu jest super :) Boks bez przycięć, skóra po ustawieniach naturalna i płynność bez żadnych zastrzeżeń. Jak dla mnie jest rewelacja i znowu nie spodziewałem się aż tak dobrego obrazu ale może to wina poprzednich modeli jakie miałem... W jakości SD obraz oczywiście stosunkowo gorszy. Słabsza ostrość, trochę mydlany i kolory trochę wyblakłe ale da się podciągnąć ustawieniami i lekkie smużenie. Po dokładnym przyjrzeniu lekka ziarnistość lecz z przycinkami, artefaktami itd. również nie ma problemu tak samo jak w jakości HD. Da się oglądać bez nerwów ;)

Jak są jeszcze jakieś pytania co do sportu i nie tylko to pytać z chęcią odpowiem, a teraz biorę się za granie ;p
 
Do góry