Pomoc w wyborze TV.

sale el sol

New member
Chciałbym prosić o jakieś propozycję w wyborze telewizorka. Zaznaczam, że przeczytałem artykuł plazma vs lcd, ale dalej mam parę wątpliwości i nie jestem zdecydowany co będzie lepsze oraz czy niektóre plusy/minusy technologii są aktualne a nie będę dwóch tematów zakładał osobno). Tak, więc jestem otwarty również na plazmy. Prosiłbym o odpowiedź na dołączone pytania na samym dole. Proszę o wyrozumiałość :)

1. Odległość od ekranu: 2-2,5m
3. Jak duży jest pokój: ok. 13-14m^2
4. Preferowana technologia: BRAK (Dopasowana do wymagań).
5. Jaki masz obecnie telewizor: Jakiś stary kineskopowy.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Film, Sport, Discovery/National Geographic.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Przeważnie popołudniu i wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Przeważnie bez światła lub z lampką.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Dopasowana do wymagań.
12. Preferowana marka: BRAK
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabego obrazu, dźwięku i smużenia (w grach również).
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PC/laptop, głośniki.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV, 30% PC/laptop (gry, filmy).
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Na wprost oraz lekko z boku
17. Czy ważne jest wifi : Może być, ale nie musi.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej nie.
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Jeśli tak to przez podłączony komputer, ale sama możliwość mi nie przeszkadza.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: Nie.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : Nie musi (filmy głównie z komputera).
22. Ma mieć 3D: Nie koniecznie, chyba, że ogólnie telewizor będzie wart polecenia, poza tym noszę okulary i ciężko będzie oglądać w dwóch parach.
23. Ma mieć slot na karty SD: Nie musi.
24. Ma mieć tuner DVB-S: Może być, ale nie musi. Chyba na razie mało używany w Polsce?
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Komputer (HDMI), ewentualnie jakieś głośniki od PC to chyba przez mini-jack.
26. Jaki masz sygnał: Telewizja cyfrowa UPC.
27. Ile programów HD: Mam chyba same SD (mój obecny TV nie obsługuje HD).
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Średnio 3-4h dziennie.
28. Ma stać czy wisieć: Stać.
29. Rozdzielczość: FULL HD.
30. DVB-T: Tak.
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobrym obrazie cyfrowym, żeby gierki ładnie śmigały, dźwięk jakiś w miarę oraz filmy HD/BR z komputera chodziły płynnie.
32. Ile osób ogląda: 1-3. Bardzo rzadko więcej.
33. Jaka klasa cenowa: koło 2-3tys, ewentualnie minimalnie więcej.
34. Rozmiar: Z tymi wymiarami pokoju i odległością to chyba 32-40 cali ewentualnie 42, ale nie za duży będzie?

Ważne pytania:
1. Czy plazmy w dalszym ciągu są narażone na wypalenie stałych znaków w grach i podczas oglądania TV?
2. Czy po podłączeniu głośników (mogę microlaby fc330 podłączyć) dźwięk ulega znacznej poprawie? (np. w samsungu UE5000 dramatyczny jest dźwięk z tv).
3. Jak wygląda sprawa z aktualizacją softu? Jest to dość trudna sprawa czy nie? Jak byłoby najłatwiej i najwygodniej aktualizować.
4. Na nowszych plazmach granie w gry nie odbiega od LCD?

Proszę jeszcze raz o wyrozumiałość i propozycję. Z góry serdecznie dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb :
Philips 42 PFL 4007
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/83173-philips-42pfl-4007h-12-test-philips-uwaga-wracamy-do-gry.html

Panasonic 42ET 5
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/82...t5e-test-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html

Sharp 40 LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=777878#post777878

Ważne pytania:
1. Czy plazmy w dalszym ciągu są narażone na wypalenie stałych znaków w grach i podczas oglądania TV? - tylko w extremalnych warunkach .
2. Czy po podłączeniu głośników (mogę microlaby fc330 podłączyć) dźwięk ulega znacznej poprawie? (np. w samsungu UE5000 dramatyczny jest dźwięk z tv). - oczywiście że tak.
3. Jak wygląda sprawa z aktualizacją softu? Jest to dość trudna sprawa czy nie? Jak byłoby najłatwiej i najwygodniej aktualizować.- Bardzo prosta sprawa.
4. Na nowszych plazmach granie w gry nie odbiega od LCD? - nie odbiega.
 

sale el sol

New member
Ok, dziękuję, przejrzę sobie zaraz te telewizorki dokładnie. A Toshiba 40TL838? Ewentualnie Panasonic TX-P42G30E?
Ten Philips 42PFL 4007 to jest to samo co 42 PFL 4007H/12 ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak to jest to samo.
Toshiba TL 838 też jest w Twoim zakresie - tyle że trudno ją kupić.
Temat założyłeś w dziale LCD dlatego nie sugerowałem plazmy.
Ale przeczytałem jeszcze raz warunki i rzeczywiście też bym sprawdził.
Dorzuciłbym więcej tzn 46G30 - ja mam 46" przy takich warunkach.
 

tigigi

New member
Tak to jest to samo.
Toshiba TL 838 też jest w Twoim zakresie - tyle że trudno ją kupić.

U mnie stoi Tl838 w Euro za 2500zł i obok w Auchan za 2400zł w pudełkach. Ciagle czekam na test Philipsa 40PFL5007 bo jest w Euro za 2500zł, właściwie już muszę się już zdecydować a nie wiem czy 5007 jest tak dobry jak ponoć 5507 (3d nie potrzebuję a inne różnice???). Jak pracuje w warunkach słonecznych w porównaniu do Tl838? Trzymam kciuki za kiki :).
A propos. Oglądałem dziś 40pfl5507 i ramka albo była otarta albo bardzo się brudzi/plami i chyba też palcuje?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chyba "palcuje" bo jest metalowa. Ale szmatką i jest czyściutka.
W testach lepiej gra Philips . Zresztą wieczorem sprawdzisz.
 

sale el sol

New member
Byłem dziś właśnie w Auchan. Oglądałem tego Philipsa 42 PFL 4007 (2540zł) oraz Panasonic TX-P46G30E (2800zł) - ja oczywiście max 42 cale potrzebuję. Ładnie się prezentują. Zapytałem z ciekawości gościa z działu telewizorów odnośnie wypalania znaków w plazmach. Powiedział, że ten problem nadal jest aktualny - co o tym sądzicie? Polecał bardzo Samsunga UE40ES5500 - ktoś coś o nim może powiedzieć? Chociaż ja bym się nie pchał w te technologie Samsunga...

A ten Philips PFL 5007 czym się różni od 4007?
Aha już widzę, 5007 ma 400Hz i Wifi a 4007 ma 200Hz i Wifi-Ready. Czym się różni Wifi od Wifi-ready?
Ten 5007 chyba lepszy będzie, odświeżanie lepsze - co sądzicie? :)

A czym się różni Toshiba 40TL838 od 40TL933 ? :) Chyba tylko możliwością nagrywania i automatyczną regulację podświetlenia.

Lista potencjalnych TV do zakupu:

Philips 42PFL4007 // 40PFL5007
Panasonic 42ET5
Panasonic TX-P42G30E
Sharp 40LE830
Toshiba 40TL838 // 40TL933

Dalej jestem w kropce.
 
Ostatnia edycja:

tigigi

New member
Rozumiem że mając "wifi ready" trzeba dokupić jakiś dedykowany moduł na USB. PFL5007 nie ma 42 cali tylko 40, ma jeszcze DVB-S. Mi się dvb-s podoba bo mam TNK i w 5007 można by jednym pilotem obsłużyć satelite i TV (jeśli to w Philipsie zadziała, ale chyba też trzeba specjalny moduł dokupić). PFL5007 zużywa trochę mniej prądu i ma uchwyt Vesa 200x200mm a nie 400x400.
 

Since

New member
Chyba "palcuje" bo jest metalowa. Ale szmatką i jest czyściutka.
W testach lepiej gra Philips . Zresztą wieczorem sprawdzisz.

No i sprawdziliśmy wieczorem, - wniosek jest jeden: GENIALNY TV. ;]

macie jakąś naprawde ale to dobrą alternatywę na miare tego Philipa ktorego tak naprawde nie zobaczylismy ??
 
Ostatnia edycja:

sale el sol

New member
No i sprawdziliśmy wieczorem, - wniosek jest jeden: GENIALNY TV. ;]

macie jakąś naprawde ale to dobrą alternatywę na miare tego Philipa ktorego tak naprawde nie zobaczylismy ??

O którym TV mówisz genialny? Bo trochę się już pogubiłem :) Proszę o odpowiedź.

Lista potencjalnych TV do zakupu:

Philips 42PFL4007 // 40PFL5007
Panasonic 42ET5
Panasonic TX-P42G30E
Sharp 40LE830
Toshiba 40TL838 // 40TL933
Pasuję zawęzić trochę listę. Ten Philips 5007 to jest chyba to samo co 4007, ale ma lepsze parametry odświeżania (na papierze przynajmniej) i wifi. Ktoś może potwierdzić? Czy są jeszcze jakieś inne różnice? Pasuję jeden model skreślić, który?

Co do Toshiby TL933 to praktycznie też jest to samo co TL838 poza paroma zbędnymi funkcjami i 3D, które mi nie jest potrzebne. Więc chyba tutaj korzystniej byłoby wziąć model 838. Co myślicie?

Jeszcze pytanie co do 3D. Czy w tych telewizorach za 2-2,5tys to 3D to funkcjonuje na zadowalającym poziomie? Bo czytałem, że różnie z tym jest.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na wszystkie pytania :)
 
Ostatnia edycja:

pawelekkbz

New member
Byłem dziś właśnie w Auchan. Oglądałem tego Philipsa 42 PFL 4007 (2540zł)
W Euro jest za 2400 bez kilka zł

Lista potencjalnych TV do zakupu:

Philips 42PFL4007 // 40PFL5007
Panasonic 42ET5
Panasonic TX-P42G30E
Sharp 40LE830
Toshiba 40TL838 // 40TL933
Stoję przed bardzo podobnym wyborem jak Ty, ale chyba wezmę PFL5007 ze względu na WIFI wbudowane
Wcześniej byłem nastawiony na TL838, ale stwierdziłem, że prędzej korzystam z WIFI niż 3D

PLF5007 niestety ma pewną wadę: jest brzydki :/
 

sale el sol

New member
No i sprawdziliśmy wieczorem, - wniosek jest jeden: GENIALNY TV. ;]

macie jakąś naprawde ale to dobrą alternatywę na miare tego Philipa ktorego tak naprawde nie zobaczylismy ??

O którym TV mówisz genialny? Bo trochę się już pogubiłem :) Proszę o odpowiedź.

Lista potencjalnych TV do zakupu:

Philips 42PFL4007 // 40PFL5007
Panasonic 42ET5
Panasonic TX-P42G30E
Sharp 40LE830
Toshiba 40TL838 // 40TL933
Pasuję zawęzić trochę listę. Ten Philips 5007 to jest chyba to samo co 4007, ale ma lepsze parametry odświeżania (na papierze przynajmniej) i wifi. Ktoś może potwierdzić? Czy są jeszcze jakieś inne różnice? Pasuję jeden model skreślić, który?

Co do Toshiby TL933 to praktycznie też jest to samo co TL838 poza paroma zbędnymi funkcjami i 3D, które mi nie jest potrzebne. Więc chyba tutaj korzystniej byłoby wziąć model 838. Co myślicie?

Jeszcze pytanie co do 3D. Czy w tych telewizorach za 2-2,5tys to 3D to funkcjonuje na zadowalającym poziomie? Bo czytałem, że różnie z tym jest.

Sprzedawca w Auchan powiedział, że wypalanie "znaków" dalej występuję w plazmach. A Panasonic TX-P42G30E wygląda na fajny TV :(

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na wszystkie pytania :)

EDIT:
Wrzuciłem post z 1 na 2 stronę, wygodniej będzie :)
 
Ostatnia edycja:

Kpc21

New member
Ten Philips 5007 to jest chyba to samo co 4007, ale ma lepsze parametry odświeżania (na papierze przynajmniej) i wifi. Ktoś może potwierdzić? Czy są jeszcze jakieś inne różnice?
Inna matryca (w 4007 LG, w 5007 Samsung, chyba że je mieszają, ale raczej nie, bo różnią się rozmiarówką), inny kolor ramki.
 

Since

New member
O którym TV mówisz genialny? Bo trochę się już pogubiłem :) Proszę o odpowiedź.

napisałem z ironią o tym TV ktorego nie zobaczylismy, ale mimo to kiki go chwali.
mowie o tescie ktory kiki juz wstawia od niemal tygodnia i jakoś nie może.

Philips 5007/5507
 
Ostatnia edycja:

tigigi

New member
Sprzedawcy w Auchan to amatorzy!!!

O, to głębokie przemyślenie :smile:

No i sprawdziliśmy wieczorem, - wniosek jest jeden: GENIALNY TV. ;]

Kiki nie sprecyzował że "dziś wieczorem" czy też "jutro wieczorem" :) Ja za długo zwlekałem i tym razem nie kupuję, zainwestowałem w tuner dvb-t i wyrok na CRT odroczony :). A jak ładnie odbiera. Sam sobie na oko w minutkę skalibrowałem i nikt nie płacze że czerń blada i dźwięk słaby :). Życie za krótkie żeby je spędzać przed TV tępo gapiąc się na durne programy często rozwleczone do nieskończoności żeby więcej reklam wcisnąć przy minimalnej treści. Zauważyłem że TV to jedna z najmniej ważnych rzeczy w moim życiu, a ile kasy mi w kieszeni zostało :grin:

Co do różnicy Toshiby 40TL838 od 40TL933 to 933 ma zdaje się błyszczący ekran. Ja celowałem w 838 ale pojawił się Philips PFL5007 z dvb-s, podobno dobry i w niezłej cenie (choć od jakiegoś czasu uważam Philipsa za chiński badziew - prawie wszystko mi się psuje i jest kiepsko wykonane).
 
Do góry