Pomoc w wyborze TV

SzymonDG

New member
Witam. Razem z narzeczoną planujemy zakup TV. Ze wszystkich modeli wybraliśmy trzy jakie nam odpowiadają cenowo. Proszę o doradzenie, który z nich jest jak najlepszy. Dodam od siebie, że obydwoje posiadamy telefony od LG stąd też wydaje nam się, że lepiej będzie wybrać TV też od LG aby była lepsza kompatybilność między tymi urządzeniami. Telewizor będzie głównie podłączony do sieci Wi-Fi czy też do laptopa dlatego zależy nam na tym aby można było bez problemu oglądać filmy np. na C D A. Czasem podłącze do niego mojego PC aby w coś pograć na dużym ekranie (nie posiadam konsoli) . Ogólnie rzecz biorąc "zwykłego" oglądania telewizora będzie dosyć mało gdyż obydwoje jesteśmy bardziej nastawieni na funkcje internetowe itd. Obecnie nawet nie posiadamy telewizora gdyż wszystko łącznie z kanałami zwykłej telewizji można oglądać przez neta(co oczywiście nie wyklucza zakupu przez nas zwykłej anteny naziemnej) Generalnie jest to nasz pierwszy wspólny TV i ma na służyć jakiś czas. Oto modele między którymi się zastanawiamy.

LG 50LF652V - ja bym brał osobiście ten ze względu chociażby na 3D (chyba lepiej jak jest bo zawsze coś tam można obejrzeć :smile:)

LG 49LF590V

SAMSUNG UE48J5600

Proszę o rady bardziej doświadczonych użytkowników forum. Jeśli macie jakieś swoje propozycję, to również poproszę. Ja osobiście mam już mętlik w głowie od oglądania tych "gadających pudełek" ;)

PS Budżet około 2500 zł
 

racuh

Banned
Witam.
Wszystko inne tylko nie samsung czyli lg.Proponowalbym sony to bardziej renomowana firma.

Ludziom się nie przetłumaczy to nie ma sensu :) ostatnio słyszałem u siebie w pracy taką dziwną teorię, że jak Polakowi Coś polecasz to on i tak zrobi odwrotnie bo uważa, że jest to podejrzane jak ktoś ma inne poglądy.

Część prawdy w tym jest, dzisiaj byłem w jednej sieciówce RTV i było małżeństwo szukające TV, standardowo sprzedawca polecał Samsunga, dokładnie zakrzywiony JU6650, facet się nie odzywał tylko obserwował, gadała tylko jego żona i pierwsze pytania jaki jest odświeżanie to sprzedawca że chyba 1200Hz ale nie jest pewny i żeby się upewnić zapyta kolegę, przyszedł z kolega i kolega że tam jest 800Hz ale nie jest pewien, i gdzieś poszli, przyglądając się spokojnie podszedłem i powiedziałem, że ten samsung ma 50Hz a te niby 1200 to chwyt marketingowy i te wszystkie co były na tej ścianie mają 50Hz, to babka się wielce oburzyła że bzdury mówię, przyszedł znowu sprzedawca a baba do niego że ja ją zniechęcam do kupna :| Ręce opadają.
 

SzymonDG

New member
Sony 43W7455
Philips 50 PFT6510

Kiki podane przez ciebie modele niestety nie spełniają moich warunków tzn. sony jest zbyt mały (interesuje mnie 48-50") a Philips jest zbyt drogi. Mój budżet to ok. 2500

Znalazłem jeszcze taki TV od SHARPA.

SHARP LC-49SFE7451E

także aktualnie myślę nad tymi dwoma

LG 50LF652V
SHARP LC-49SFE7451E

Jakieś sugestię?
 

SzymonDG

New member
Ja osobiście jestem zadowolony. Nie jestem specjalista i generalnie nie znam się na telewizorach, ustawieniach obrazu itd. ale jak dla mnie wszystko jest ok. Kilka filmów w 3D obejrzałem i tez jestem zadowolony fajnie wyglądają niektóre efekty mimo pasywnego 3D. Obraz w FULL HD też jest super. Oglądałem też piłkę nożną i jak dla mnie rewelacja. Mi w zupełności wystarczy taki telewizorek :)

Jedyne co mi sprawia problemy na razie to połączenie smartfona z TV przez miracast. Muszę jeszcze o tym poczytać.
 
Do góry