Pomoc w doborze zestawu stereo do salonu Canton, Dali, JBl inne?

Mati80

New member
No Hegel napewno klasa, ale cena dla mnie nie do przejscia.. Ja na elektronike moge wydac kolo 3 tys.. zastanawiam sie nad Rotel ra-12 ale nie mam raczej gdzie odsluchac..
 

SDman

Banned
.. Ja na elektronike moge wydac kolo 3 tys.. zastanawiam sie nad Rotel ra-12 ale nie mam raczej gdzie odsluchac..

SDman a lepszym wyborem zamiast tego Onkyo byłby harman HK3770 ?? Podobno dynamiczniejszy.. mozesz cos doradzic ? :)

Witam,
jak wspomniałem wcześniej przy obecnej cenie 2k Cambridge Audio Azur 651A jest bez konkurencyjny.
Pobiera 30-35W i ma bardzoo delikatne diody -jedne z najładniejszych nie oczoje....nych.
Ma wystarczającą -prawdziwą moc dobrą stereofonię i dynamikę oraz asa w rękawie mianowicie
wyjście na suba !
Nie jest to rozwiązanie dla każdego ale sprawdzić jak działa i wiedzieć, że jest można.

Testowałem go w lutym br. na Spendor S1 +VDH Clearwater,
to zupełnie inny poziom grania niż Onkyo 8050, HK nigdy nie miałem i pewnie nie będę miał
na testach ;)

Pozdr.
 

Nanio

New member
Witam,

a tak, byłem, potestowałem, nabyłem:) Podsumuję trochę co i jak.

Elektronika: U mnie w grę wchodziły amplitunery ze względu na potrzebne mi funkcje sieciowe, podpięcie wielu sprzętów (PS3, dekoder) i jednocześnie ograniczona ilość miejsca w szafce rtv. Zatem skazany byłem praktycznie na onkyo tx 8150, harmana 3770 lub yamahę (nie pamiętam teraz modelu). Odsłuchiwałem na wszystkich 3-ech następujące kolumny:

JBL es 90 (niestety nie było JBL studio 290...)
Dali Zensor 7
Canton Chrome 902 dc
Klipsch Refrence r-28f

Z tych wszystkich najbardziej przypadł mi do gustu Onkyo8150, ale cena nie przemawiała no i zastanawiałem się nad różnicą co do tx8050. Gość ze sklepu twierdził, że w nowym znacznie poprawili DAC i doszło trochę nowych bajerów (meega plus aplikacja na smatrfon - lepsza niż pilot - rewela - więcej opcji np sterowanie bass + treble i wyszukiwanie utworów po dlna/usb/spotify, działa po wi-fi dostępne z każdego miesca w domu). Niestety nie miałem możliwości nigdzie znaleźć i odsłuchać tx8050 no i zdecydowalem się na 8150 po obniżce :) Dostałem go za 2550.

I teraz tak, przy różnych konfiguracjach z amplitunerami dźwięk się różnił, ale w zasadzie nieznacznie. Generalnie rzecz biorąc Yamaha grała najbardziej ostro, a harman najbardziej ciężko. Onkyo powiedziałbym tak pomiędzy nimi.

Kolumny:

JBL es 90 - tragedia... Od razu odpadły, kupa basu i nic poza tym. Strasznie szkoda, że nie było studia 290 które polecał ninja, ale co zrobić...

Dali - fajne kolumny, wizualnie super, co do dźwięku sporo szczegółu i fajnie brzmiały jak dla mnie, lecz brakowało mi niestety basu. Ewidentnie chyba jestem ofiarą spaczenia gustu z młodości z podbitym basem itd. No musi być tzw. ummmmm i nie przeżyję jeśli tego nie ma. Z żalem odpadły.

Cantony - suuuper szczegółowość góra i średnica na prawdę rewelacja, ale chyba jeszcze mniej basu niż w Dali i nie bardzo dało się cokolwiek z tym zrobić.

Klipsch - Wahałem się między nimi i Dali. Ale moc klipsch wygrała :) Jest bas, o wiele bardziej kontrolowany (nie wiem jak to nazwać) niż w JBLach, może ciutkę słabszy, ale wciąż mocny. Dość ostra góra (na odsłuchu aż tak tego nie było słychać) i nieco wycofany środek. Ogólnie myślę kompromis. Wygląd też dosyć fajny, są spore.


Najlepiej jakby dało się połączyć bas z klipsch, szczegółowość cantonów i wygląd dali :) No ale nie ma wszystkiego. Wygrał pragmatyzm, bo najwięcej słucham rocka i muzyki klubowej + r'n'b i przy tej muzyce klipsche grają na prawdę bardzo fajnie. Mała uwaga, w domu zagrają na pewno ostrzej górą niż na odsłuchach (kwestia dużej ilości miękich materialów? nie wiem). Nie ukrywam, że byłem bardziej przyzwyczajony do troszkę cieplejszego brzmienia i zaczynało mnie to trochę martwić. Kombinowanie z odsłuchami w te i wewte no i zrobiłem coś za co zgani mnie pewnie grono audiofilskie tutaj, ale co tam - najważniejsze, że mi się podoba :) Recepta treble -2db, bass +4db i jest super. Zastanawiam się jak będzie po wygrzaniu i czy rzeczywiście się coś zmieni, bo mam sprzęt od tygodnia i nie był jeszcze zbyt dużo eksploatowany.

PS niestety muszę wypieprzyć większośc MP3 i przerzucić się na flac:D Słychać różnicę.

Ogólnie cały zestaw za 5200, więc myślę, że dobra cena (o ile warto było dopłacić za tx 8150, no ale tego już się nie dowiem).
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
efekt wyglądu jest ważny, dobrze, że się podoba.
Wygrzanie sporo zmieni (kolumny) pytanie zostaje czy
w dobrą stronę.

Pozdr.
 

Mati80

New member
Ja również gratuluję zakupu :)

Teraz mam ładny mętlik w głowie, czy isc w strone wzmak + odtwarzacz sieciowy (co wyjdzie sporo drozej.. ) czy wlasnie taki ampli stereo gdzie jest juz praktycznie wszystko ale pewnie gorsza jakosc dzwieku, choc moze dla mnie niezauwazalna..

Nanio napisz mi prosze troche wiecej szczegolow jak gra Onkyo w porownaniu z Harmanem.
Onkyo gra bardziej jasno a Harman cieplo? Harman ma lepsza srednice czy raczej Onkyo ?
I jak gral Harman wlasnie z Klipschami ??

SDman, no ten CA Azur wydaje sie niezlą opcją, tyle ze zalezy mi na podlaczeniu TV optykiem wiec musial by byc dodatkowy dac - nie wiem jaki.. (np. rotel ra-12 ma wejscia optyczne co zalatwilo by mi sprawe tv) i do tego w pozniejszym czasie odtwarzacz sieciowy moze nawet z CD np yamaha CD-N301 lub Onkyo N7050 ale to wyjedzie juz sporo za elektronike..
 

SDman

Banned
SDman, no ten CA Azur wydaje sie niezlą opcją, tyle ze zalezy mi na podlaczeniu TV optykiem wiec musial by byc dodatkowy dac - nie wiem jaki.. (np. rotel ra-12 ma wejscia optyczne co zalatwilo by mi sprawe tv) i do tego w pozniejszym czasie odtwarzacz sieciowy moze nawet z CD np yamaha CD-N301 lub Onkyo N7050 ale to wyjedzie juz sporo za elektronike..

Rotel jest konkurencją dla CA+ DAC np. MF V90 (mniej więcej ta sama cena) -ja w ciemno postawiłbym na CA + DAC.
Wiadomo, że aby jednak być pewnym to trzeba by jednego i drugiego posłuchać i to z Twoimi kolumnami.
Jak spinasz TV to sprawę transportu załatwi Ci np. Blu Samsunga -to najtańszy element mojego
Audio, nie ma najmniejszego wpływu na jakość dźwięku o niej decyduje cała reszta.
Wszystkie fajerwerki jakie dostajesz od Smart TV z BD są nie do przecenienia.

Oba RA12 cz CA 651 na 100% zabiją "prawdziwym dźwiękiem stereo" jakieś ampli.

Pozdr.
 

Mati80

New member
SDman dziekuje za cenne wskazówki :)

Wiec jesli chodzi o audio na podstawie wzmacniaczy są takie opcje:

1) Rotel RA-12 :cena okolo 3000, moc ok 80 Watt, zalatwia mi sprawe podlaczenia TV
2) CA Azur 651a + MF V90 :cena tez okolo 3000, moc podobna - koło 80 Watt, podepne TV no i duuuuży plus - Azur posiada cyfrowe usb pod ktore bezposrednio wepnę kompa czyli - będę mogł sluchac plikow Flac i stacji radiowo internetowych bezposrednio z kompa ??

Do boju stanie takze
3)NAD c356 bee dac ze wzgledu na podobną funkcjonalność jak 2), cena troche ponad 3tys, podobna moc, (wygląd jakoś przełknę) i tu pytanie, czy rowniez odtworze pliki Flac bezposrednio z kompa albo z usb zwyklego ?

I opcja nr 4)
Wchodzą nowe wzmaki Cambridge Audio CXA60 i CXA80..
CXA60 podaja ze cos kolo 3600, moc troche mniejsza bo 60 W i brak USB typu b..
CXA80 natomiast bedzie mial "wszystko" co bym chcial i wieksza moc, ale cena... jakies 4600 to juz naprawde sporo.. raczej dla mnie zbyt duzo.. chyba ze bym poskladal pare miesiecy i poczekal o ile warto...

Jest gdzies salon w wielkopolsce gdzie moglbym cos z tego posluchac, porównać.. ?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
CXA80 ma wszystko +XLR na przyszłość, RA 12V2 nie ma USB do kompa, Azur ma ale pewnie liche, czy NAD czy CA 651 przy zakupie MF v90 podłączysz do kompa.
NAD`a brałbym bez DAC`a + MF V90.
CAX60 nie ma USB -ponoć gra ciekawiej od CAX80 -hmm trzeba by to
sprawdzić.

Pozdr.
 

Mati80

New member
CA CXA i Rotel chyba sobie odpuszcze..

Który z pozostałych tj. NAD c356 bee czy Cambridge Azur 651a bardziej przypasuje do moich preferencji muzycznych ?
Muzyka jakiej slucham to 50% elektronika (od klasycznej Oldfield, Jarre po nowoczesne gatunki) 50% szeroko pojęty pop, rock (w tym także polski), troche poważnej (Bach, Vivaldi)..
Nie umiem " audiofilsko" nazwac dźwięku jaki preferuję, zależy mi na czystym dynamicznym dźwięku, o dosc slyszalnej srednicy, krystalicznej choć nie natarczywej górze oraz dość mocnym basie..
Żeby był poprostu "wykop" ;)

Znalazlem jeszcze taki przetwornik :Cambridge Audio Magic 100 - zbiera dosc dobre opinie, jak on sie ma do MF v90 dac ? Poza tym ze troche drozszy ale chyba lepiej by się komponował z Azurem w kwestii wyglądu ;) Moze byłby lepszą opcją do CA 651a ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy jakie kolumny wybierzesz. CA to wzmacniacz grający dość jasnym brzmieniem, odważna góra, bas dość krótki. Do kolumn, które mają dużo wysokich (jak np. Klipsch) bym go nie polecał. Ale np. do Dali Zensor mógłby być. Nad będzie miał więcej basu, będzie bardziej rozciągnięty, brzmienie będzie cieplejsze.
 

Mati80

New member
To bardziej do moich wymagań sprawdzi się NAD np z kolumnami Klipsch ? Klipsche podobno maja wyeksponowane wysokie, dosc mocny bas i lekko wycofaną średnice.
Nie wiem jak ze srednica u NADA ..
 

Mati80

New member
SDman, a Twoim zdaniem co bedzie lepsze do moich preferencji?

Troche poczytalem i rozne opinie na temat NADa sa, ze np dzwiek zamulony, przebasowany, przycieta góra pasma.. a z drugiej strony piszą ze gra dynamiczniej, żywiej niz Azur..
Azur ponoc gra rowniej i latwiej wysterowac nim wiekszosc kolumn.. Ktos pisal tez,ze ma lepsza gore i srednice.. Slychac poprostu wiecej detali..
A bas jak komus malo to zawsze mozna sie wspomóc subem..
Może ktos scharakteryzowac Nada względem Azura ?
 

SDman

Banned
SDman, a Twoim zdaniem co bedzie lepsze do moich preferencji?

Troche poczytalem i rozne opinie na temat NADa sa, ze np dzwiek zamulony, przebasowany, przycieta góra pasma.. a z drugiej strony piszą ze gra dynamiczniej, żywiej niz Azur..
Azur ponoc gra rowniej i latwiej wysterowac nim wiekszosc kolumn.. Ktos pisal tez,ze ma lepsza gore i srednice.. Slychac poprostu wiecej detali..
A bas jak komus malo to zawsze mozna sie wspomóc subem..
Może ktos scharakteryzowac Nada względem Azura ?

Witam,
oba wzmacniacze będą ze sobą konkurować w zależności od dobrania kolumn, wypisywanie tutaj,
że jedne kolumny graja tak drugie inaczej jest bez sensu, bo i tak inaczej zagrają u Ciebie w domu.
Całkiem sensowne jest postawienie na ładne monitory + CA, monitory powinny dać bardziej
precyzyjny -namacalny dźwięk, muzyka to nie tylko bas + treble.
Słuchałem monitorów Cambridge Audio Aero 2 i do Azura będą pasowały.
Jak wcześniej pisałem ten zestaw można wspomóc Subem, a i tak może się okazać, że będzie on
potrzebny raz na jakiś czas (impreza, polski rock, poważna).
Ja dostroiłem swojego nieużywanego 14 letniego suba rewelacyjnie -tak, że córka nie poznała
że jest włączony w tor. grał oczywiście CA 651 + Spendor S1.
Absolutnie nie potrzeba było włączać cały czas ale w nagraniach "cieniej" wydanych owszem poprawa była znacząca.
CA 651 nie został bo stary wzmacniacz Micromega Minium AMP2 gra bardziej kulturalnie z większą
sceną, a przede wszystkim jej głębią. To można powiedzieć zaczyna się w obecnych konstrukcjach
tak od 6 tysięcy i to wybranych.

Pozdr.
 

Nanio

New member
Panowie,

użytkuję swój sprzęt już jakiś czas, ale brakuje mi jednej rzeczy - jak odpalić muzykę bezpośrednio z komputera na Onkyo-tx8150 (ma wi-fi), w takim sensie, że działa w zasadzie tak samo jak wyjście słuchawkowe? Myślę jak to zrobić przez Wi-Fi, ale kurcze nie wiem. Jest niby opcja DLNA, ale trzeba odpalać utwory z poziomu amplitunera (poprzez pilot lub telefon), ale nie o to mi chodzi. Poza tym nie rozwiązuje to kwestii typu you-tube itd. Jakiś pomysł, podpowiedź?

Z góry dzięki.

Pozdro
 

SDman

Banned
Panowie,

użytkuję swój sprzęt już jakiś czas, ale brakuje mi jednej rzeczy - jak odpalić muzykę bezpośrednio z komputera na Onkyo-tx8150 (ma wi-fi), w takim sensie, że działa w zasadzie tak samo jak wyjście słuchawkowe? Myślę jak to zrobić przez Wi-Fi, ale kurcze nie wiem. Jest niby opcja DLNA, ale trzeba odpalać utwory z poziomu amplitunera (poprzez pilot lub telefon), ale nie o to mi chodzi. Poza tym nie rozwiązuje to kwestii typu you-tube itd. Jakiś pomysł, podpowiedź?

Z góry dzięki.

Pozdro

Witam,
poprzez wejście USB audio, a ponieważ go nie ma trzeba kupić coś takiego M2Tech HiFace Two
To nie małe pieniądze, jak to się mówi:
najpierw sprawdzamy czy wszystko co chcemy jest potem kupujemy.

Pozdr.
 
Do góry