Pomoc przy zakupie 2 LCD 32'

skylla1

Member
Bez reklam
Jak już napisałem, miałem mozliwość porównać te 2 modele na sygnale z kablówki oraz z BR. Z 2 - 3 m nie było widać absolutnie żadnej róznicy. Więc dopłacisz głownie za lepsze parametry, które niekoniecznie będziesz w stanie zauwazyć... Jesli te 800 zł nie są problemem, możesz dopłacic za swiadomość, że masz wyższy model. Jeśli masz lepszy pomysł na te 800 zł , zdecydowanie polecam v4000.
 

System

New member
mb79 napisał:
Byłem w MM i po rozmowie z bardzo miłym sprzedawcą jestem Dla rodziców chciałem 32' jeden z wyższych modeli np V4000-jak powiedziałem że sygnał słabej jakości i analogowy z kablówki to odpowiedział że Sony się nie nadaje bo nie ma systemu dostrajania się do gorszej jakości.
Oglądałem 37V4000 za 2300zł i całkiem ładny obraz wiadomo że w sklepie lecą


To ja się wtrącę, kupiłem wprawdzie Sony KDL 40 W 4500 i na razie mam kablówke na której dotychczasowy tv Sony 29 cali CRT na niektórych kanałach trochę szumiał, miałem więc obawę, że na 40 calach będzie tragicznie, ale ku mojemu zdumieniu Sony ma niezłe układy redukcji szumów (szumów na gorszych kanała prawie nie widać), zresztą dla każdego programu można ustawić różne układy redukcji szumów.

Pozdr.

System R.
 

mb79

New member
Patrząc na wyposażenie modeli V i cenę modelu W w odniesieniu do jego ceny coraz bardziej zastanawiam się na zakupem LCD innej firmy.
Niestety za te 4 magiczne litery trzeba dopłacić 15-20% ceny telewizora.

Jakie LCD innych marek niż Sony polecili byście -jak pisałem poprzednio jeden do odbioru kablówki a drugi do platformy cyfrowej ?
 
Ostatnia edycja:

bodek70

New member
Nie wiem czy pomogę ale chcę napisać kilka słów o Sony 32V4000, którego jestem posiadaczem od prawie 2 miesięcy. Wcześniej również miałem dylemat, co kupić. Zastanawiałem się też nad 32W4000. Czytając te forum wybrałem powyższy model ze względu na bardzo dobrą cenę (sklep internetowy - 1988 zł. i 5 lat gwarancji). W między czasie byłem również w MM, gdzie porównałem oba modele na sygnale SD (najprawdopodobniej wszystkie LCD przy sygnale HD dają piękny obraz). Nie zauważyłem większych różnic w odbiorze, więc stwierdziłem, że nie warto przepłacać (to samo powiedział sprzedawca ze sklepu, w którym kupiłem).
Po tym okresie użytkowania w domu (sygnał cyfrowa Vectra - nie HD), nadal jestem zadowolony, a przy niektórych stacjach, wręcz zszokowany pięknym obrazem (co to będzie jak zainwestuję w sygnał HD). Oglądam często sport (piłka nożna, siatkówka) i nie ma żadnych smużeń. Wszystko zależy od nadawanego-odbieranego sygnału (brzmi to jak kolokwializm na tym forum, bo za każdym razem jest to powtarzane) ale jest to prawda. Oglądałem film na TVP2 w analogu i obraz był beznadziejny (wszystko się rozmywało kolory postacie), przełączyłem od razu na tuner Vectry ten sam film i naprawdę byłem zaskoczony różnicą obrazu (niebo a ziemia). To samo ma się nawet do samej cyfrowej Vectry np. TVP2 nadawane programy np. przyrodnicze - odbiór rewelacja, a inne programy już nie.
Co do rozmiarów oglądanych programów to nie mam problemu z przełączaniem skali z przycisku na pilocie.
 

mb79

New member
Witam ponownie.
Z braku czasu i powodów zawodowych nie udało mi się nabyć LCD poproszę Was forumowicze ponownie o kilka wskazówek przed zakupem.

Byłem dzisiaj w RTV Euro AGD i oglądałem Sony 32V4000 który wybrałem dla rodziców. Wydawało mi się że w cenie ~1900zł będzie to dobry TV do odbioru kablówki i sygnału analogowego.

Stały na tej półce LCD Philips, LG i Sharp. Niestety Sony odbierał najgorzej. Brak ostrości i nasycenia kolorów. Najładniejszy obraz miały Sharp i Philips.

Proszę o wskazówki jaki LCD 32' będzie najlepszy do odbioru sygnału analogowego, bez podłączania DVD i sygnału cyfrowego.

Po analizie stosunku ceny do oferowanych funkcji oraz parametrów coraz bardziej odsuwam się od wyboru LCD marki Sony.
 

mb79

New member
W nawiązaniu do poprzedniego posta oraz z braku możliwości edytowania swojego posta:

Wracając z pracy poszedłem do RTV Euro AGD i obok wcześniej opisanego Sony 32V4000 oraz Philipsa stał Sony 32W4000.

Jakość obrazu dostarczonego do tych 3 LCD była tak samo słaba (obraz śnieżył).
Bardzo zdziwiło mnie to że najgorsze kolory i jasność z pośród tych 3 TV miał teoretycznie najlepszy 32W4000. Obraz ładnie wyglądał na Philips i Sony 32V4000.

Czy możliwe że słaba jakość obraz spowodowana była ustawieniami fabrycznymi ?

Ponawiam moją prośbę o wskazanie LCD 32' najlepszego wg Was do odbioru sygnału analogowego.
 
Ostatnia edycja:

d3tr0

New member
Nie, spowodowane jest to tym że SONY zapomniało że żyjemny w Polsce nie Japoni, gdzie jeszcze ponad połowa ludzi używa analogowego sygnału z kablówki. Sony nie ma dobrej opini jeśli chodzi o sygnał analogowy czy skalowanie. Lepiej radzą sobie z tym Sharpy czy Panasoniki w podobnej klasie cenowej.

Panasonic 32LX85p
Sharp LC-32RD8E
Sharp LC-32D44E
 

mb79

New member
Dziękuje za odpowiedź.

Ceny podanych przez Ciebie modeli całkiem rozsądne.
LCD dla rodziców chciał bym w cenie do 2000 zł.
Pozostaje obserwować ceny i czekać na szumnie zapowiadane wyprzedaże ;)

Kolejne wskazówki mile widziane.

Pozdrawiam.
 

d3tr0

New member
Sharpy mają problemy z kątami, a ten Panasonic z czernią delikatnie wpada w granat
Ale wydaje mi sie że czerń łatwiej przeżyć niż wyblakłe kolory z kąta 30 stopni
Decyzja należy do ciebie, nie ma nic niezawodnego każdy ma jakieś drobiazgi
Masz dostęp do testów to popatrz na JVC LT-32P80
Ciężko dostępny tak jak Panasonic LX70, ale godny uwagi
Wszędzie jest a jak zadzwonić to nagle nigdzie nie ma
 

mb79

New member
Mam kilka pytań do modelu Panasonic 32LX85P.
Czym różni się LX80 od LX85 ?
Co oznacza P na końcu symbolu ?
Czy ten model posada zintegrowany tuner DVB-T ? Na stronie producenta brak informacji o tym.

Dziękuje za odpowiedzi.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2009 Roku.
Tańszego sprzętu elektronicznego i łatwiejszych decyzji przy wyborze ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC 32 P 80 są dostępne bez problemów - tyle że nie zmieścisz się w cenie 2000 zł .
Panasonic LX 85 jest 100 Hz.
Do 2000 dla rodziców możesz śmiało sięgać po modele które dobrze skaluja sygnał SD :
Sharp 32 D 44
JVC 32 DA 9
Philips 32 4603
 

mb79

New member
d3tr0 napisał:
LX85P nie ma DVB-T

Szkoda że nie ma DVB-T bo już prawie zdecydowałem się na ten model dla Rodziców.
Czy brak DVB-T za kilka lat może uniemożliwić odbiór kanałów analogowo ?

kiki napisał:
Do 2000 dla rodziców możesz śmiało sięgać po modele które dobrze skaluja sygnał SD :
Sharp 32 D 44
JVC 32 DA 9
Philips 32 4603
Dziękuję za wskazówki, po chwili odpoczynku po sylwestrowej Nocy przyjrzę się tym modelom LCD.
Kwota 2000 nie jest sztywna i ostateczna ale uważam że dla moich Rodziców LCD za ~2 k powinien wystarczyć.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystko zależy jakie mają zapotrzebowanie i jakie doświadczenie co do dotychczasowych jakości które oglądali.
 

mb79

New member
Rodzice mają starszy telewizor CRT a odbierana są na nim programy z lokalnej kablówki a średniej jakości.
Telewizor chce kupić dla nich na kilka latek żeby odbierał ładnie kanały nadawane w średniej jakości analogowo.
Wydaje mi się że w takie sytuacji tuner DVB-T będzie przydatny, nie jest Rodzicom potrzebne FullHD gdyż nie będą podłączali ani DVD ani nie ma planów na zakup telewizji cyfrowej z kanałami HD.
Spodobał mi się model Panasonic 32LX85 ale niestety nie ma tuner DVB-T.

Czekam na gazetki Media Markt i Sony Center-może coś ciekawego się pojawi.

Może Sony 32V4500 lub któryś z modeli Sharp ?

32V4500 znalazłem w dobrej cenie w Lublinie, posiada to czego dla Rodziców szukałem.
DVB-T z MPEG-2 i MPEG-4, wejście USB żeby przeglądać zdjęcia no i jeszcze przez kilkanaście dni szanse na 5 lat gwarancji. Niestety brak 100Hz.
 
Ostatnia edycja:

mb79

New member
Czy różnica pomiędzy 32V4000 a 32V4500 polega na BE2 i tunerze MPEG-4 na korzyść tego drugiego ?
Chce kupić Rodzicom LCD w ciągu kilku dni bo promocja na dłuższą gwarancję trwa do 15 stycznia, więc już niedługo.
Byłem w Media Markt i wystawiony był 32V4000, obraz całkiem ładny, cena w internetowych sklepach ~1800zł. Warto dopłacić około 500 zł do 32V4500 ?

Może ktoś z posiadaczy w/w wymienionych modeli podzieli się opinią ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli chcesz sprawić radość rodzicom - to przedłużeniem jakości i to w najlepszym wydaniu dla ich spełnionych potrzeb będzie Panasonic 37 PV 8 Lub PV 80.
I nie załapałem po co rodzicom MPEG4 i USB ?
 
Do góry