Pomoc przy zakupie 2 LCD 32'

mb79

New member
Im więcej czytam o zakupie LCD tym większe mam wątpliwości i mętlik w głowie.
1) Jak wygląda sytuacja z clouding-iem w serii V i W ?
2) Jeśli kupie 2 LCD w sklepie internetowym i jeden z nich lub oba będą miały wadę w postaci "chmurkowania" to czy można to podciągnąć pod gwarancję lub wymienić na LCD wolny od w/w wady ?
3) Czy we wszystkich matrycach w serii W występuje ten problem czy zależy to od partii lub miejsca składania TV ?
 

majk!

New member
Z tego co wiem to clouding nie występuje w panelach 32". Mój 32W4000 nie ma tej wady i nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na to zjawisko w tym modelu.
 

mb79

New member
Dziękuje za szybką i pocieszająca odpowiedź.
Tak jak pisałem wcześniej: dla mnie wybrałem 32W400 a dla Rodziców jeden z niższych modeli 32' w cenie około 2000zł.
Szkoda że W4000 nie ma technologii 100Hz.
Sąsiad nieustannie namawia mnie na Samsung-a 32' LE32A656 gdyż niedawno takiego właśnie zakupił i chwali ten telewizor. Twierdzi że ten tv ma 100Hz chociaż nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć.
Jeśli informacja o braku cloudingu w 32' się potwierdzi to zostaje mi wybrać sklep i zamawiać sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

mb79

New member
Wybór jest już raczej pewny. Zakup chce sfinalizować przed świętami.
Dla rodziców wybrałem KDL-32V4000 w cenie około 1900zł a dla nas KDL-32W4000.
U rodziców HD ready gdyż nie bee oglądać nic poza średniej jakości kablówką.
Zastanowiło mnie na stronie Sony: KDL-32L4000 Nowy model a obok wyświetlony KDL-32L4000 ten sam bez dopiski nowy model.

Jeszcze tak dla spokojności-w 32' LCD Sony nie występuje efekt clodingu ?

 

skylla1

Member
Bez reklam
formatowanie

A ja dziś pobawiłem się Sony 32 w4000 i 32 v4000 i oto moje wnioski:
1. Róznica w jakości obrazu oglądanego z 2-3 metrów dla sygnału z BR oraz z kablówki SD praktycznie niezauważanla. nawet czerń w normalnie oświetlonym pomieszczeniu wydawała się identyczna. Jakość sygnału HD z BR doskonała, jakość SD zalezy wyłacznie od jakości nadawnia kanału. Róznice między kanałami są olbrzymie!
2. Nie podoba mi się formatowanie obrazu SD w odu telewizorach.
Domyslnie właczony jest tryb "smart", który zawsze obcina trochę obraz z dołu i góry (tak że nie widać przesuwających się pasków z napisami na tvn meteo np) i rozciąga obraz nieco po bokach, co zniekształca ten obraz oczywiście. Gdy program jest w 4:3 ale 16:9LB, tak jak teraz nadaje w większości np. TVN i jak lepca wszystkie prawie seriale, telewizory robią to samo, przez co zostaje połowa czarnych pasków na dole i u góry i obraz jest zniekształcony. Aby całkowicie usunąc te pasy trzeba w menu wybrać tryb "zoom". Podobnie aby mieć cały obraz 4:3 trzeba w menu wybrać 4:3. jest jeszcze 14:9, gdzie góra i dół sa jak w "smart" ale po bokach czarne paski i obraz nieznieksztacony.
Aby jednak ręcznie zmienić formatowanie, trzeba wejśc w menu i to ze 3-4 poziomy w dół. Do bani to!
Bardzo to wkurzające, bo każdy kanał SD ma obecnie inny obraz 4:3 i albo się cały czas ogląda obraz rozciągnięty po bokach - ja osobiście nie cierpię! - albo trzeba non stop zwiedzać menu.
To taka dygresja dla myslących o zakupie.
Poza tym obraz był OK, pod warunkiem, że ogladany z min 2 m. Bliżej widać niedoskonałości sygnału SD, czyli rozmycia, nieostrość, zaśnieżenie itp...
 

mb79

New member
Byłem na zakupach w Makro i na stoisku RTV wystawione były LCD Sony większych formatów. Oglądałem 40' Sony model z serii KDL-40L4000 i powiem szczerze że obraz bez rewelacji. Leciała jakaś bajka z DVD i z odległości około 2 metry obraz był jakby nieostry i trochę widać było smużenie.

Wracając do moich rozterek przed wyborem to zastanawiam się nad tym co napisano w poprzednim poście. Czy warto dopłacić różnice pomiędzy serią V4000 a W4000 (około 750-800zł) ?
 

skylla1

Member
Bez reklam
mb79 napisał:
Czy warto dopłacić różnice pomiędzy serią V4000 a W4000 (około 750-800zł) ?
Oglądałem te telewizory w sklepie Centrum Sony v4000 jest tam obecnie za 1999 a w4000 za 2699. Ja nie znalazłem żadnego powodu aby dopłacać 1/3 ceny, bo mam kablówkę cyfowa i nie będę potrzebował tunera mpeg4, który najbardziej podbija cenę. Jak już pisałem obraz praktycznie był nierozróznalny i tyle.
Jednak z powodu fatalnego jak dla mnie formatowania nie zdecydowałem się nadal na zakup, mimo naprawdę dobrej ceny, biorąc pod uwagę jaki to sklep.
 

areckis69

Member
Skyllia-1 - ale mi narobiłeś swoją wypowiedzią mętliku w głowie heh. Właśnie byłem prawie zdecydowany na sony 32 v450 lub w4000 a teraz już nie jestem pewny a poszukuje tv tylko do kablówki i dvd, żadnych ps3 czy komputerów. Czy naprawde tak kiepsko jest z tymi ustawieniami formatu w sony? np chce oglądać tvn24 gdzie napisy leca na dole, jest z tym problem spory czy mozna jakoś to ustawic bez utraty jakosci obrazu?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Żaden telewizor nie zrobi ci z obrazu 4:3 obrazu 16:9 bez straty jakości lub zniekształceń. Problrm w tym, że w Sony domyślny tryb "smart", który ma się jakoby inteligentnie dopasowywać do sygnału, robi jak dla mnie coś idiotycznego. Mianowicie zawsze obcina trochę z dołu i z góry (jak 14:9) i wtedy ginie pasek tekstu z info na dole, a dodatkowo zawsze roziciąga obraz po bokach (nie w śrdoku kadru),a to z kolei zniekształca obraz przy brzegach. Jeśli więc masz obraz 4:3 tracisz m.in pasek na dole ekranu, a jeśli masz 16:9 LB (czyli obraz 16:9 uzupeniony czarnymi pasami do 4:3), zamiast jak w Panasonicu po prostu obciąc te pasy a zostawić resztę bez znieksztaeń, obcina tylko połowę pasów a resztę obrazu rozciąga zniekształcając - absurd!.
Pozostaje dopasowywanie obrazu ręcznie, ale toz kolei siedzi w 3 czy 4 poziomie menu, więc pełno klikania.
Też miałem już kupić któryś Sony....
 

areckis69

Member
i bądż tu mądry hehe. Prędzej chyba trumne kupie dla siebie niz tv wybiore :) a porównywałes moze sony z sharpem? np: modelem 32rd8 lub 32xl8? bo ta firma jest dla mnie alternatywą dla sony, thx za info i dpowiedż
 

skylla1

Member
Bez reklam
mała poprawka

Po małej dyskusji na podstronie Sony i sprawdzeniu w instrukcji PDF, okazało się, że formatowanie można jednak zmieniać jednym klawiszem na pilocie.
Po prostu obsuga salonu Sony okazała się bardzo "kompetentna" i do tego dali mi pilota od innego modelu tv.
Problem więc nie jest aż tak rażący, choć nadal uważam, że tryb "smart" działa źle i po każdej zmianie kanału trzeba będzie dopasowywać obraz ręcznie, ale na szczęscie tylko jednym klawiszem.
 

mb79

New member
Mam kolejne pytanie ;)
Czym oprócz HD i HD Ready oraz Bravia Engine 2 i Bravia Engine różnią się telewizory Sony 32W4000 i 32V4000 ?
Różnica w cenie jest spora bo około 850-900zł.

Zastanowiła mnie różnica w LCD 37' i 40' z serii V. 37' jest taki sam jak 32' czyli HD Ready a 40' jest Full HD.

Chodzi mi po głowie czy nie bardziej warto kupić np 37V4000 zamiast 32W4000.
TV chce zakupić przed świętami więc już najwyższy czas 8)
 

mb79

New member
Od piątku w Media Markt w Lublinie będzie Sony KDL 37V4000 za 2290zł.
32V4000 w sklepie internetowym w Lublinie jest za ~1900zł.
Trochę jednak obawiam się zakupu w MM. Jest sposób żeby sprawdzić czy tv jest całkiem nowy ?
 

skylla1

Member
Bez reklam
A ja po zabawie z formatowaniem i sprawdzeniu obrazu pod kątem wracam jednak do koncepcji Panasonica 32LX85. Pal sześć nieco gorszą czerń w ciemności. Za to za mniej niż 2000 zł jest dobra solidna firma, naprawdę dobre 100Hz i świetne kąty matrycy IPS.
 

mb79

New member
Byłem w MM i po rozmowie z bardzo miłym sprzedawcą jestem w całkowitej kropce :niewiem:
Miałem wybrany jeden z modeli Sony 32V4000 lub 37V4000 ale po wydaje mi się że szczerej rozmowie Pan powiedział że w tej cenie jest wiele innych tv innych firm.
Dla rodziców chciałem 32' jeden z wyższych modeli np V4000-jak powiedziałem że sygnał słabej jakości i analogowy z kablówki to odpowiedział że Sony się nie nadaje bo nie ma systemu dostrajania się do gorszej jakości.
Oglądałem 37V4000 za 2300zł i całkiem ładny obraz wiadomo że w sklepie lecą specjalne filmy i materiały.
Po kilku tygodniowej lekturze na temat zakupu LCD wydaje mi się że im więcej czytam tym mniej wiem i mam większe rozterki przed zakupem.
 

skylla1

Member
Bez reklam
E tam, widziałem 32V4000 podłaczony do zwykłej kablówki i grał dobrze. Obraz z pewnej odległości (ok 2,5-3 m) był bardzo dobry. Ciekawe co on polecał? Pamiętaj też, że te systemy poprawiania słabego sygnału najczęsciej czynią obraz plastikowym - twarz przy każdym ruchu traci kompletnie szczegóły i staje się jednolita plamą, faktura skóry wraca dopiero po unieruchomieniu.
Inna rzecz, że jak pisałem mnie nie odpowiada formatowanie i stąd wolałbym panasonica 85LX w tej samej mniej więcej cenie.
 

mb79

New member
Jakie są różnice oprócz rozdzielczości HD Ready i Full HD pomiędzy W4000 a V4000 ?
Wg mnie V4000 w porównaniu do W4000 nie ma: wejścia USB, Bravia Engine 2, MPG4, no i HD Ready a nie Full HD.
Czy Waszym zdaniem warto dopłacić różnicę w cenie (800zł) pomiędzy tymi modelami 32' za te różnice ? :confused:
Wyczytałem gdzieś że w LCD 32' nie opłaca się dokładać do technologii 100Hz bo różnicy i tak nie będzie widać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry