pomoc przy doborze TV, konsola PS4

Seizo

Active member
Bez reklam
Dodatkowo taka moja uwaga, że Sony ma wg. mnie ma gorsze rozmieszczenie łączy z tyłu TV. W Samsungu dostęp jest dużo wygodniejszy bo jest z boku. W sony jest to centralny tył telewizora.
 

racuh

Banned
Dodatkowo taka moja uwaga, że Sony ma wg. mnie ma gorsze rozmieszczenie łączy z tyłu TV. W Samsungu dostęp jest dużo wygodniejszy bo jest z boku. W sony jest to centralny tył telewizora.

Tu masz racje, Jak TV jest na stałe przymocowany na ścianie to trzeba się nieźle wygimnastykować aby szybko coś podłączyć. Jeśli uchwyt jest regulowany to nie ma tego problemu.
 

tomchem

New member
TV będzie na wysięgniku ruchomym, więc problemem nie jest trudność montażu kabli.

Reasumując z całego zestawienia rekomendujecie wybór Samsunga np. UE55J6200?
 

racuh

Banned
TV będzie na wysięgniku ruchomym, więc problemem nie jest trudność montażu kabli.

Reasumując z całego zestawienia rekomendujecie wybór Samsunga np. UE55J6200?

Bardzo dobry wybór jeśli interesuje Cie prostota obsługi i SmartTV
Ale lepszy stosunek jakości i wyposażenia do ceny ma 55H6400 z 2014, dodatkowo 3D, 2 pary okularów.
J6200 nie ma 3D ale ma Tizen'a i jest to model 2015.

Sony ma najlepszy procesor obrazu z tych wszystkich TV nie ma 3D, ale ma androida i jest o ponad 500 zł droższy.
Wybór należy do Ciebie.
 

tomchem

New member
Ok, dzięki za rady biorę Samsunga UE55J6370SU, ze względu na 120 Hz matrycę. Zobaczę jak przyjdzie, jak nie będzie spełniać moich potrzeb to oddam i wezmę Sony.
Dzięki za pomoc i porady :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca jest 100Hz ale Sony możesz wziąć od razu bo ma lepszą czerń, głębię obrazu i skalowanie. Ma teraz też lepsze wyposażenie.

Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z kalibracją i możliwością przedłużenia gwarancji Sony do 5 lat.

Samsung ciągle to samo :
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga-117.html
I nie wygląda to dobrze , a seria 6300 to słaba czerń :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...e-katow-bocznych-w-swietle-i-bez-swiatla.html
Nawet Hitachi dwa razy tańszy gra lepiej.
 

tomchem

New member
Dzięki kiki, za włączenie się do rozmowy i wątku. Śledzę już od dłuższego czasu Twoje wypowiedzi i wiem, że jesteś praktykiem tego tematu, więc tym bardziej wielkie dzięki za odpowiedź i radę :)

Z tego co wyczytałem tutaj (Jaki telewizor do sportu i filmów akcji? – TV TEST) to Sony jak i Samsung 6300 to 120 Hz, chyba że to marketingowe 120, a w rzeczywistości 100, niezależnie będzie to o niebo lepsze niż 60Hz w innych TV.

Powiedz mi proszę czy to prawda, że skalibrowanie i ustawienie Sony jest uciążliwe? Dla mnie nie ma problemu aby dołożyć 500 złotych i kupić Sony Kluczowe jest wybranie TV na minimum 4 - 5 lat, który nie będzie upierdliwy w użyciu, więc czynnik ceny nie ma tak dużego znaczenia oczywiście w rozsądnych granicach.
 

dj.doc

New member

Następny wielbiciel tematu "Gwarancja Samsunga" i wrzucania wszystkich modeli do jednego worka z napisem: "Samsung TV = Kurz na matrycy".
Dziś nad ranem zobaczyłeś fotkę jak to wygląda, coś tam skomentowałeś i teraz piszesz takie teksty.
Już raz odpisywałem jednemu kol., który jak tylko przeczytał słowo Samsung to z automatu wklejał link, napisze jesxcze raz.
W tym temacie opisane są przykłady zakurzonych matryc w modelach H z 2014 roku, z serii 6. Głównie modele H 6400 i H6700 w mniejszych rozmiarach. Jest tam lista, możesz sprawdzić.
W tym temacie kol. tomchem zastanawia się :
Po pierwsze nad modelem 55"
Po drugie napisał, że bierze model UE55J6370 SU. Model z ubiegłego 2015 roku.
Nie rozumiem więc po co ten link a już tym bardziej twój tekst: "Samsung ciągle to samo"
Nie bronie Samsunga, wypuścili na rynek tv z możliwością powstania takiej usterki, nie chcieli na poczatku naprawiać, więc krytyka im się należy. Ja też na własne oczy widziałem jak to wygląda, gdy szukałem tv dla siebie. Jednak uważam, że należy grać fair. Nikt na razie nie skarżył się na ten defekt w modelach J z 2015 roku.
Piszmy uczciwie jak sprawa wygląda a wszyscy na tym zyskają.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
dj.doc masz absolutną rację. Mój znajomy posiada już ponad rok Samsunga 48H6400 i nie do tej pory nie zauważył żadnego kurzu na matrycy. Może trafiło się kilka felernych modeli, które akurat taką usterkę posiadały, ale to czy jest jedyny i wystarczający argument aby w zupełności skreślać zakup telewizorów firmy Samsung? Jakiś żart?! Wszędzie może trafić się felerna sztuka danego modelu, czy to Sony, Samsung, Panasonic, czy to sprzęt AGD, konsola, czy samochód. Sam posiadam dwa telewizory Samsunga i zakładam, że kolejny jaki zakupię do salonu również będzie właśnie od tego producenta. W755c to również bardzo dobry model. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że Smart w Samsungu w porównaniu do tego na chwilę obecną "nieszczęsnego" androida, to niebo a ziemia.
 

tomchem

New member
Dzięki Panowie, wniosek jeden, nie warto wydawać ekstra kasy na sony, lepiej kupić Samsunga, który nie dość że tańszy to i ma swój system lepiej dopracowany niż Android.

Dzięki za pomoc i wyjaśnienie co i jak.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Najgorsze jest to, że to androidowe badziewie pakują do TV również inni producenci. Do Philipsa i Sony dołączy z tego co słyszałem Sharp.
Cieszy natomiast to, że takie firmy jak Panasonic, Samsung czy LG nie poddają się temu trendowi.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Android to dobry system ale w telefonie. Ten pakowany do TV mam wrażenie że nawet nie jest jeszcze w tzw. wersji Beta.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dzięki Panowie, wniosek jeden, nie warto wydawać ekstra kasy na sony, lepiej kupić Samsunga, który nie dość że tańszy to i ma swój system lepiej dopracowany niż Android.

Dzięki za pomoc i wyjaśnienie co i jak.
Życzę przyjemności i bezawaryjności w użytkowaniu tego telewizora.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Android to dobry system ale w telefonie. Ten pakowany do TV mam wrażenie że nawet nie jest jeszcze w tzw. wersji Beta.

W telefonie android faktycznie jest ok, jest przede wszystkim stabilny. Jednak to co producenci serwują w TV, to porażka. Kompletnie nie rozumiem decyzji Sony o wejściu w ten system. Do stabilności androida wymagane jest nie tylko dobre oprogramowanie, ale i sensowne podzespoły w TV. Jeżeli Sony przez pół roku bezskutecznie walczy z implementacją funkcji nagrywania w TV, to ręce opadają, brak słów....
 

Seizo

Active member
Bez reklam
W telefonie android faktycznie jest ok, jest przede wszystkim stabilny. Jednak to co producenci serwują w TV, to porażka. Kompletnie nie rozumiem decyzji Sony o wejściu w ten system. Do stabilności androida wymagane jest nie tylko dobre oprogramowanie, ale i sensowne podzespoły w TV. Jeżeli Sony przez pół roku bezskutecznie walczy z implementacją funkcji nagrywania w TV, to ręce opadają, brak słów....
Dokładnie, śmiech na sali. Od pół roku obiecują aktualizację. Pamiętam że miała być dostępna na jesień. W finale okaże się, że taka funkcja jest niemożliwa do zaimplenetowania i ludzie którzy zakupili ten TV zostaną najzwyczajniej w świecie wydymani.
 

racuh

Banned
Sony to jeszcze jakoś działa, poczytajcie o Philipsach, tam się dopiero dzieją cyrki, same załączenie TV, ambilighta, zawieszania. Ale dalej sprzedawcy z tego i innego forum wciskając ludziom ten szajs. Jak napisałem o problemach z PUS7600 to dostałem tutaj od "fachowców" tylko odpowiedź abym zainstalował dobre wtyczki, jak to niby ku*** miałem zrobić jak TV po aktualizacji nie chciał się uruchomić. Miałem sobie je narysować na ekranie ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dokładnie, śmiech na sali. Od pół roku obiecują aktualizację. Pamiętam że miała być dostępna na jesień. W finale okaże się, że taka funkcja jest niemożliwa do zaimplenetowania i ludzie którzy zakupili ten TV zostaną najzwyczajniej w świecie wydymani.

Najlepsze jest to, że np. taki Sony X8509C ma ponoć podwójny tuner (co powinno umożliwiać nagrywanie jednego kanału i oglądanie w tym czasie innego kanału). Jeśli klient nie będzie używał tej funkcji, to jeszcze pół biedy (choć towar niezgodny z opisem), gorzej jak tą funkcję musi mieć bezwzględnie. Dlatego też nie kupiłem tego TV w wersji 55" za 4600 zł jak był w 2-dniowej promo w MM w grudniu, bo nie mam w zwyczaju kupować kota w worku :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dopóki Android w TV nie zostanie doszlifowany tak jak to ma miejsce w telefonach, to moim zdaniem nie ma sensu pakować się w telewizory oparte na tym właśnie systemie. Żałuję, bo akurat Sony robi świetne telewizory i mogliby pójść w ślady Samsunga i wrzucać do nich soft swojej produkcji, tak jak to ma miejsce w przypadku Playstation, gdzie oprogramowanie śmiga bez jakiegokolwiek zająknięcia. Da się? Da.
 

racuh

Banned
A czy ktoś może to wytłumaczyć dlaczego jak są robione testy TV z androidem to nikt nie podaje specyfikacji, procesora, ramu itd. przecież można zainstalować benchmark, a dopiero ci co kupili dziwią się jak to pracuje skoro po sprawdzeniu okazuje się że działa on na chińskim mediateku.

Dzisiaj kolegą kiki w końcu napisał, że W755C jest 100% na matrycy natywnej 50Hz. To na testach nie mógł sprostować błędnych informacji z innych forum? Żenada, gratuluje wszystkim który kupili ten model z przekonaniem ze ma 100hz.
 

Lascar

New member
Racuh z softami Sony w konsolach wcale nie jest tak kolorowo. Ps3 potrafi zdychać długi czas nim załaduje Menu konsoli podczas gry. W ps4 jest dużo lepiej ale tam tak jak w tv, dodanie nawet z pozoru prostych rzeczy przerasta inżynierów/programistów :)
 
Do góry