pomoc przy doborze TV, konsola PS4

rafcio76r

New member
Bez reklam
W każdym teście powinno być info o podzespołach i matrycy. Jak widzę, że jest matryca 60hz, to od razu sobie odpuszczam i nie marnuję swojego czasu, bo wolę dołożyć i kupić z matrycą 120Hz, co jest kluczowe w TV o większych przekątnych.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dzisiaj kolegą kiki w końcu napisał, że W755C jest 100% na matrycy natywnej 50Hz. To na testach nie mógł sprostować błędnych informacji z innych forum? Żenada, gratuluje wszystkim który kupili ten model z przekonaniem ze ma 100hz.
Jakieś jaja? Przecież nawet na zagranicznych forach podają, że 755c jest na 100Hz matrycy. Wszyscy popełnili błąd w fazie testów tego TV?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Racuh z softami Sony w konsolach wcale nie jest tak kolorowo. Ps3 potrafi zdychać długi czas nim załaduje Menu konsoli podczas gry. W ps4 jest dużo lepiej ale tam tak jak w tv, dodanie nawet z pozoru prostych rzeczy przerasta inżynierów/programistów :)

Do opracowania softu powinno się zatrudniać ludzi zdolnych, a nie głąbów, bo później takie kwiatki wychodzą. Oczywiście należy pamiętać, że z pustego, to i Salomon nie naleje, więc i i podzespoły powinny być odpowiednio dobrane do celu jaki chce się osiągnąć.
 

racuh

Banned
Jakieś jaja? Przecież nawet na zagranicznych forach podają, że 755c jest na 100Hz matrycy. Wszyscy popełnili błąd w fazie testów tego TV?

Widocznie kiki albo przypuszcza albo wie lepiej, albo uważa że wie lepiej ;)

http://www.hdtv.com.pl/forum/1227619-post28.html

I dziwne bo dowiedział się tego z infolinii Sony :|

PS. To że na testach nie piszą ważnych rzeczy to jeszcze nic, na konkurencyjnym forum jak robią testy to najpierw kalibrują TV a potem testują, i wielce zachwalają jaka ta czerń jest czarna, dlaczego TV nie są skalibrowane jak już trafiają do sklepów ?:|
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
A może miał na myśli W705c tylko napisał W755c? Kto go tam wie.

może, jak wszystkie posty pisze miedzy 1 a 4 w nocy to mogło by mu się popie*****, albo specjalnie bo wtedy mniej osób jest na forum i nie ma oblężenia krytyki.

Nie obrażając płci pięknej, zachowuje się jak baba, bo nawet wszystkie posty dla siebie nie wygodne od razu usuwa (może jest, kto to wie)
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Ociec ma 43W755c i obraz HD z NC+ to miazga. Jest lepiej niż na moim D6750 który jest na 100% na 100 Hz matrycy. Nie wierzę że jest to matryca 50Hz. Do tego wszystkie upłynniacze Płynny, Standardowy, Wyraźny itp.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
No koment :) Wracając do matrycy W755C to faktycznie oprócz tego mogli by faktycznie pisać podzespoły sprzętu tak jak to robią w telefonach. Jakoś tam nikt nie ukrywa danych.
Gdyby tak było, to kto by nabywał te 50Hz? Emeryci? A tych jest jest około 70% w każdej serii. Dla mnie to w ogóle nieporozumienie co robi Samsung 10 modeli serii 5, kolejne 10 serii 6 (po co aż tyle??) 2 modele serii 7 i jeden serii 8 i dwa 9. Powinno się to segmentować w inny sposób. Niska półka średnia i wysoka i maksymalnie po 3 modele dla danego segmentu. Niska 50 HZ, średnia 100hz UHD i 200 Hz FHD, wysoka 100 Hz UHD z nanokryształami, 40 W głośnikami i innymi tego typu pierdołami. Jeszcze w 2012, 2013 i 2014 roku można było nabyć genialne modele na 200 Hz matrycy D7000, D8000, F7000, F8000, H7000, H8000, a teraz? Gdzie w serii na 2016 rok podziały się telewizory FHD na 200 Hz matrycy? Kpina jakaś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety producenci w roku 2015 obniżyli poziom jakości na maxa.Jeszcze kiedyś mieli modele 32" wszyscy 100Hz - teraz nikt.
Modele 40" wszyscy - teraz już prawie nikt.
Ale widocznie jest akceptacja kupujących. Gorzej że zepsuła się też jakość obrazu.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Niestety producenci w roku 2015 obniżyli poziom jakości na maxa.Jeszcze kiedyś mieli modele 32" wszyscy 100Hz - teraz nikt.
Modele 40" wszyscy - teraz już prawie nikt.
Ale widocznie jest akceptacja kupujących. Gorzej że zepsuła się też jakość obrazu.
Kiki, a jak to w końcu jest z odświeżaniem matrycy w W755c. Raz piszesz że 100Hz raz że 50Hz?
 

racuh

Banned
Niestety producenci w roku 2015 obniżyli poziom jakości na maxa.Jeszcze kiedyś mieli modele 32" wszyscy 100Hz - teraz nikt.
Modele 40" wszyscy - teraz już prawie nikt.
Ale widocznie jest akceptacja kupujących. Gorzej że zepsuła się też jakość obrazu.

Ludzie kupują bo czytają takie fora jak to, dlatego jak ktoś chce TV sprawdzony, wiarygodnie przetestowany, z wadami i zaletami, taki jak dostaje się prosto ze sklepu, głupie słowo "nie skalibrowana" to wchodzi na forum i oczekuje wiadomości i opinii ludzi który go zakupili, bo ja nie mogę pojąć jak można wypuścić do sprzedaży urządzenie wyświetlające obraz, które nie jest skalibrowane. To jest niepojęte. To tak jak by iść do sklepu po chleb i kupić twardy jak skała bochenek, potem moczyć go w wodzie przed godzinę, aż będziemy zadowoleni że zrobił się zdatny do spożycia.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ludzie kupują bo czytają takie fora jak to, dlatego jak ktoś chce TV sprawdzony, wiarygodnie przetestowany, z wadami i zaletami, taki jak dostaje się prosto ze sklepu, głupie słowo "nie skalibrowana" to wchodzi na forum i oczekuje wiadomości i opinii ludzi który go zakupili, bo ja nie mogę pojąć jak można wypuścić do sprzedaży urządzenie wyświetlające obraz, które nie jest skalibrowane. To jest niepojęte. To tak jak by iść do sklepu po chleb i kupić twardy jak skała bochenek, potem moczyć go w wodzie przed godzinę, aż będziemy zadowoleni że zrobił się zdatny do spożycia.
Dokładnie, to wszystko jest po prostu śmiechu warte. Nie zdziwię się jak w tym roku panele 100 Hz będą zaczynały się dopiero od 8 serii, a reszta to będzie jedno wielkie gówno.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Skoro TV nie są skalibrowane na starcie, to albo producenci są nieudolni, albo leniwi, albo robią to celowo, aby wspomóc finansowo speców od profesjonalnej kalibracji. Dla mnie również to jest chore, ponieważ na starcie kupujemy produkt niedopracowany i trzeba wykładać kolejną kasę, żeby uzyskać zadowalający efekt wyświetlanego obrazu.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Producenci rezygnują z dokładania okularów 3D w zestawie, sprzedają nieskalibrowane modele. Ciekawe co będzie dalej?
 

racuh

Banned
Producenci rezygnują z dokładania okularów 3D w zestawie, sprzedają nieskalibrowane modele. Ciekawe co będzie dalej?

Najprawdopodobniej będziesz mógł sobie kupić TV bez systemu operacyjnego, tak samo jak laptopa,
albo zwykły pilot będzie tylko opcją.

Powiem tak, sam szukam TV od listopada, ale chyba już przestane, nie dlatego że nie ma TV, owszem są ale boję się już kupować żeby znowu nie oddać.

Gdyby producenci robili coraz to lepsze sprzęty to nie było by problemu, ale jest zupełnie odwrotnie.
 

kretka

New member
[...] Powiem tak, sam szukam TV od listopada, ale chyba już przestane, nie dlatego że nie ma TV, owszem są ale boję się już kupować żeby znowu nie oddać. [..]

Nie strasz..ja szukam tydzień-dwa i witki mi opadają. Albo polecone modele nie są już w sprzedaży, albo są polecane a jednocześnie te same osoby mówią, że same ten model oddały (nie, nie mówię tego złośliwie). I też najchętniej bym sobie odpuścił, ale nie mam żadnego pudełka w tej chwili a komp powędrował z salonu na antresolę przed świętami i jest tak smutno na dole ;)
 

racuh

Banned
Nie strasz..ja szukam tydzień-dwa i witki mi opadają. Albo polecone modele nie są już w sprzedaży, albo są polecane a jednocześnie te same osoby mówią, że same ten model oddały (nie, nie mówię tego złośliwie). I też najchętniej bym sobie odpuścił, ale nie mam żadnego pudełka w tej chwili a komp powędrował z salonu na antresolę przed świętami i jest tak smutno na dole ;)

Żona tak nalegała, że w salonie musi być TV to znalazłem na OLX LG Flatrona 21 cali za 30 zł i teraz mogę szukać spokojnie. Jedynie co, to narzeka że na ekranie czasami nic nie widać :p

Mimo że w domu mam jeszcze 3 telewizory to i tak żona ma mieć swój w salonie tylko dla siebie, bo z tamtych korzystają przeważnie inni domownicy.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ja podobnie jak Wy szukam większego telewizora, ale patrząc na ten cyrk chyba się wstrzymam i zobaczę co będą prezentować nowe modele na ten rok.
 

racuh

Banned
Ja podobnie jak Wy szukam większego telewizora, ale patrząc na ten cyrk chyba się wstrzymam i zobaczę co będą prezentować nowe modele na ten rok.

nawet używanego nie ma co kupić, już miałem brać plazmę ST50 ale 3 letni TV miał więcej wypaleń niż mój piec w piwnicy, a oglądany przeze mnie Panasonic AS750 wyglądał jak by nożem w niego rzucali.

Jedyne mądre wyjście to kupić coś taniego i po prostu czekać, aż trafi się w końcu sprzęt godny wydanych pieniędzy.
 
Do góry