Pokaż Fajną Fotkę

janunio

New member
Bez reklam
Bardzo ciekawa relacja. Czytam, że VOLVO ma super sukces po tym jak kapitał Chiński zreperował firmę zadłużoną i źle prowadzoną. Fakty są takie, że właściciele (ChRL) wynajmuje topowych managerów z EU/USA by ratować markę. Albo straszymy się "małymi rączkami" z Chin albo ChRL to nowy LEADER biznesu światowego. Ustalmy to ...
To chyba fotki z FSO Warszawa Praga, sprzedanej przez Polski Rząd obywatelowi ze słonecznej Ukrainy. Obecnie jest PAT i niema wyjścia co zrobić z terenami po FSO. Kolejka inwestorów jest b. długa. Od 15 lat.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bardzo ciekawa relacja. Czytam, że VOLVO ma super sukces po tym jak kapitał Chiński zreperował firmę zadłużoną i źle prowadzoną. Fakty są takie, że właściciele (ChRL) wynajmuje topowych managerów z EU/USA by ratować markę. Albo straszymy się "małymi rączkami" z Chin albo ChRL to nowy LEADER biznesu światowego. Ustalmy to ...
To chyba fotki z FSO Warszawa Praga, sprzedanej przez Polski Rząd obywatelowi ze słonecznej Ukrainy. Obecnie jest PAT i niema wyjścia co zrobić z terenami po FSO. Kolejka inwestorów jest b. długa. Od 15 lat.

Volvo ma super sukces bo chinole sporo inwestuja. Dobry PR, dobre ceny, montarz i produkcje czesci przenosza do chin. Mysle ze chinole tym wygrali, kupujac europejska marke.


Kilka lat temu na potege rozbieralem fabryki w niemczech produkujace panele fotowoltaiczne bo chinole weszli na rynek europejski z nizsza cena.
Teraz jak zaczynaja rozbrajac europe z produkcji samochodow to jednak zapala sie czerwona lampka.

Teraz zaczyna sie inwazja odlewow, stali, czy nawet cale biora konstrukcyjne niemcy przenosza do Chin / Indii. Bo taniej... w zlym kierunku to idzie. Mysle ze Trump dobrze mysli toczac wojne gospodarcza z chinami i wprowadzajac raz za razem nowe cla.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Apropo Volvo. Mam mało spotykane zdjęcie z polowania. Tutaj chwilę po tym jak duży osobnik z gatunku V90 pożywił się sarną.
939b27669b1a61c982ea6814e2debb01.jpg
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tez cos zarzuce,

Tak wygladaja mega fabryki Volvo w szwecji, efekt sprzedania sie chinolom. W tygodniu czyscilem im troche sprzetu...

Na zdjeciu tego nie widac ale fabryka z kilkunastoma halami. Robotow bylo setki jak nie i tysiace.

Dopadl mnie smutek jak widzialem te wszystkie hale.

Nad Renem jak pokupowali fabryki to pozostały tylko fundamenty :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak ci sie udaje zlapac taka ostrosc na alementach w ruchu. Nigdy nie potrafilem robic zdjec w ruchu.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
No sam nie wiem :)
Tak na serio to zrobiłem tylko jedną fotkę TEGO.... bo tak szybko jechał !
Mogę Ci napisać mały czas i już masz :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak ci sie udaje zlapac taka ostrosc na alementach w ruchu. Nigdy nie potrafilem robic zdjec w ruchu.
To tzw technika panoramowania. Podązasz na ruchomym obiektem, a tło samo się rozmywa. Wymaga to trochę ćwiczeń, by dobrać identyczną prędkość ruchu obiektywu i poruszającego sie obiektu oraz dobrania odpowiedniego czasu otwarcia migawki, ale się udaje po "kilku" próbach.
Fajna sprawa.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
IMG-20191221-WA0004.jpg


Jakosc licha, bo to klatka wycieta z video kreconego smartphonem, do tego kompresja z What'sUpa ale podmienie link jak (jesli) tylko dostane sie do zrodla.
Okazuje sie ze modliszki nie tylko dobrze tancza ale sa tez swietnymi plywakami.
"Moja" przeplynela basen 2 razy.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie moge juz edytowac poprzedniego postu (?!!), tak wiec dorzutka, bo znalazlem wlasciwa karte pamieci.
20191221-203725.jpg

20191221-203731.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry