Podłączenie amplitunera, tunera satelitarnego i TV

henek22

New member
Witam, posiadam amplituner marantz(wyjście hdmi i optyczne), tuner satelitarny(nbox-wyjścia hdmi i component), i TV samsung led. Chciałbym to jakoś podłączyć, jaki sposób podłączenia preferujecie?
I ewentualnie jakie kable hdmi (1-1,5m)?
 

henek22

New member
tak ma tylko w jaki sposób to wszystko podłączyć, bo pierwszy raz podłączam amplituner :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JackS.

New member
Bez reklam
Witam, posiadam amplituner marantz(wyjście hdmi i optyczne),
Aby słyszeć w amplitunerze dźwięk z TV i z nboxa musisz go z tych urządzeń przesłać do amplitunera. Istotna jest więc informacja jakie wejścia ma ten amplituner i ile ich jest, ewentualnie czy jego wyjście HDMI obsługuje ARC, i czy Twój model telewizora ma obsługę ARC i jakie ma wyjścia fonii.
 

henek22

New member
Tak tv i amplituner mają wyjścia hdmi (arc) oraz wyjścia optyczne, praktycznie wszystkie najnowsze bo niedawno kupiłem oba sprzęty.


" dekoder N-->hdmi-->ampla-->hdmi-->Tv
dekoder N-->optyk-->ampla
"

czyli dźwięk z nboxa masz przesyłany przez optyk, a obraz przez hdmi? Ktoś mi mówił w jakimś sklepie, że podobno przez komponent jest lepszy obraz niż przez hdmi?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

henek22

New member
podłączyłem kablem optycznym amplituner do telewizora, próbuje odtworzyć jakiś film przez usb z tv i nie ma dźwięku.
W telewizorze ustawiłem dźwięk na "dodatkowe głośniki".
 
Ostatnia edycja:

mietka

New member
jak to amplę do tv optykiem?raczej tv do ampli optykiem
jeżeli ustawiłeś w tv głośniki zewnętrzne to głos będziesz miał w ampli a nie w tv
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

henek22

New member
a jaka różnica czy amp do tv optykiem czy tv do amp optykiem ;'.
Tak ustawiłem głośniki zewnętrzne ale mimo tego nie miałem dźwięku.

A czy będzie jakaś różnica w jakości dźwięku, bo mój amplituner obsługuje hdmi(arc) i tv tak samo, jak podłączę kablem hdmi zamiast kablem optycznym?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mietka

New member
Ostatnio edytowane przez moderatora:

henek22

New member
tv samsung es7000, amplituner marantz nr1402(+głośniki quadral 5.1) i do tego jeszcze nbox.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mietka

New member
" dekoder N-->hdmi-->ampla-->hdmi-->Tv
dekoder N-->optyk-->ampla
"

czyli dźwięk z nboxa masz przesyłany przez optyk, a obraz przez hdmi? Ktoś mi mówił w jakimś sklepie, że podobno przez komponent jest lepszy obraz niż przez hdmi?
w moim przypadku optyk jest niepotrzebny ale go nie wypiąłem
a co jest lepsze sygnał cyfrowy czy analogowy?

tv samsung es7000, amplituner marantz nr1402(+głośniki quadral 5.1) i do tego jeszcze nbox.
N-ka--hdmi--marantz--hdmi--tv(arc)
a głośniki według instrukcji
tylko w ampli włącz przekazywanie dźwięku w tv włącz wewn. głośniki jak gra ampla to i tak tv nie będzie grał
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JackS.

New member
Bez reklam
Tak tv i amplituner mają wyjścia hdmi (arc) oraz wyjścia optyczne, praktycznie wszystkie najnowsze bo niedawno kupiłem oba sprzęty.
A twój nbox, to którym model?

Jeśli ITI-5800S lub ITI-5800SX, to z jakiej serii, bo od tego zależy czy dogada się po HDMI z telewizorem podpiętym poprzez amplituner.
 

JackS.

New member
Bez reklam
W przypadku dekodera z tej serii licz się z tym, że prawdopodobnie i tak będziesz go musiał kablem HDMI podłączyć bezpośrednio do telewizora, a nie poprzez amlituner. W związku z tym fonię z nboxa do amplitunera będziesz musiał przesłać kablem optycznym, bo poprzez ARC z telewizora do amplitunera w tej konfiguracji dotarłaby z nboxa co najwyżej fonia 2-kanałowa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

henek22

New member
hm, a to jest bez znaczenia, że ten tuner był przerabiany i ma oprogramowanie ENIGMA 2 ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JackS.

New member
Bez reklam
Problem, jeśli dotyka Twojego egzemplarza dekodera, jest związany z hardware'm, nie oprogramowaniem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry