Podłączenie 2 urządzeń do TV z 1x HDMI

redlum

New member
Bez reklam
Przy zwykłym oglądaniu wiadomości taki amplituner ciągnie ok 20W więc imho trochę bez sensu ten splitter. U mnie w momencie włączenia tv amplituner sam się włącza, tak samo w momencie włączenia dekodera włącza się amplituner i tv. Nie muszę nic kombinować ani mieć kolejnego pilota.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Przy zwykłym oglądaniu wiadomości taki amplituner ciągnie ok 20W więc imho trochę bez sensu ten splitter. U mnie w momencie włączenia tv amplituner sam się włącza, tak samo w momencie włączenia dekodera włącza się amplituner i tv. Nie muszę nic kombinować ani mieć kolejnego pilota.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Splittery, o ktorych tu piszemy mają co prawda pilota... ale ja na przykład ani razu nie użyłem go u siebie i nawet już nie pamiętam gdzie obecnie się znajduje, bo splitter po prostu sam automatycznie przełącza się na kolejno włączane źródła... więc żaden dodatkowy problem się nie pojawia ale za to mamy sporo zaoszczędzone, bo ampli który nie ma hdmi pass-through nie musi działać jak oglądam wiadomości. U mnie splitterek jest upchany gdzieś za szafką i zapomniany - działa i przełącza sam i prądu nie woła, bo zasila się "aktywnie" sam po kablu hdmi.
 

redlum

New member
Bez reklam
moj amplituner ma pass-through - ale nigdy z niego nie korzystam. Ostatnio jakoś amplituner się nie załączył i głos szedł z TV. Skacząc po programach miałem takie dziwne uczucie że coś jest nie tak - nawet na TVN24 słyszałem różnicę :) - chyba to że przez parę lat oglądam/słucham wszystko przez kino domowe wyrobiło u mnie lepszy słuch :) Teraz to już nie ma szans abym mógł coś oglądać na pierdziawkach z TV :)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ten temat naprawde jest bez sensu, Absurdalny problem, banalne rozwiazanie i wielkie rozterki czy wydać pare złotych w tą czy w tamtą...
 

kradam

New member
Pozwolę sobie odkopać.
W moim Samsungu LCD, który ma 2 wejścia HDMI przełączanie z HDMI2 na HDMI1 to koszmar. Trzeba 6x nacisnąć przycisk SOURCE, a po każdym naciśnięciu należy odczekać kilka sekund. Pomyślałem o automatycznym switchu. Niestety pierwszy typ z allegro automatycznie nie działał. W instrukcji doczytałem, że ma prawo nie działać, jeśli urządzenia w trybie stand-by podają napięcie na HDMI. U mnie jak się okazało, podają oba (LG BD-660 oraz Echostar 7400). Można się o tym łatwo przekonać.
Czy w takim razie są na rynku jakiekolwiek switche automatyczne, które działają w przypadku takich urządzeń? Kolejny nagabywany sprzedawca stwierdził, że jego switch powinien działać, ale nie musi :)
 
Do góry