Podłączenie 2 urządzeń do TV z 1x HDMI

goabroad

New member
Witam,

Posiadam w TV 1 złącze HDMI ,które zajmuje mi tuner satelitarny. Chciałbym dokupić napęd Blue Ray i także podłączyć go po HDMI wobec tego rozumeim że potrzebuję jakiegoś rozgałęźnika aby podłączyć oba urzadzenie do 1 HDMI.
Czy ktoś zna sprawdzone i godne polecenia a zarazem przystępne cenowo urzadzenie które posiadają kilka wejśc HDMI i 1 wyjście?

Pozdrawiam,
 

kromasz

New member
Musisz zastosować taki przełącznik (zong nie mogę dodać linku )
Wejdź na stronę
sklep.rms.pl i po takiej ścieżce
Katalog Akcesoria Audio Video Rozdzielacze Switche HDMI
dostępu znajdziesz taki rozdzielacz jaki potrzebujesz.
 

goabroad

New member
Jak chcesz niezawodny switch HDMI to polecam Lindy Switch (przełącznik) HDMI (3xIN-1xOUT) z pilotem Lindy 38033 :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)

A czy twój tuner sat nie ma wyjscia Component ? To by było prostsze rozwiązanie :>


Panowie dziękuję za informację.

Niestety tuner to Ferguson Ariva 100E i nie ma wyjścia komponent (tyko HDMI i scart).

Zastanawiem się nad kupnem odtwarzacza BR (LG Bd560 lub 660) z tym że 560 ma component a 660 nie. W związku z tym chciałbym się zapytać czy na wyjściu component można przesyłać obraz HD? Jeżeli tak, to wtedy BR bym podpiął pod TV przez wyjście component (Y Pb Pr) a tuner by został po HDMI.

Jeśli nie, to będę musiał zakupić splitter...
Znalazłem jeszcze cos takiego: Przjeścia HDMI - Zlacze spliter HDMI 1/3 - ale nigdzie nie mogę znaleźć specyfikacji tego gadżetu...

Pozdrawiam,
 

JackS.

New member
Bez reklam
Panowie dziękuję za informację.

Niestety tuner to Ferguson Ariva 100E i nie ma wyjścia komponent (tyko HDMI i scart).

Zastanawiem się nad kupnem odtwarzacza BR (LG Bd560 lub 660) z tym że 560 ma component a 660 nie. W związku z tym chciałbym się zapytać czy na wyjściu component można przesyłać obraz HD? Jeżeli tak, to wtedy BR bym podpiął pod TV przez wyjście component (Y Pb Pr) a tuner by został po HDMI.
Daj sobie spokój z wyjściem YPbPr (component) z Blu-Raya. To wyjście pracuje w HD tylko wtedy, gdy producent płyty BD na to zezwolił. Już w tej chwili większość płyt BD ma w procesie ich produkcji ustawioną flagę ICT (Image Constraint Token), co powoduje, że napęd Blu-Ray musi ograniczyć rozdzielczość odtwarzanego materiału na wyjściu component do co najwyżej 960x540 pikseli. Taka płyta jest odtwarzana z pełną rozdzielczością tylko poprzez wyjście HDMI Blu-Raya.

Jeśli nie, to będę musiał zakupić splitter...
Znalazłem jeszcze cos takiego: Przjeścia HDMI - Zlacze spliter HDMI 1/3 - ale nigdzie nie mogę znaleźć specyfikacji tego gadżetu...
Daj sobie sposób z pasywnym switchem, bo będziesz musiał do niego podchodzić aby nacisnąć przycisk za każdym razem, gdy będziesz chciał przełączyć źródło sygnału.

W przypadku wyboru switcha aktywnego zwróć uwagę, aby nie ograniczał żadnego z formatów, z których będziesz korzystał. Chodzi nie tylko o to, aby obsługiwał 1080p, ale aby pozwalał na przesyłanie Deep Color w tym formacie, oraz, jeśli masz lub planujesz mieć TV 3D, to by przepuszczał formaty 3D. Sam korzystam z takiego switcha, i radzi sobie z 3D bez problemowo.
 

goabroad

New member
Daj sobie spokój z wyjściem YPbPr (component) z Blu-Raya. To wyjście pracuje w HD tylko wtedy, gdy producent płyty BD na to zezwolił. Już w tej chwili większość płyt BD ma w procesie ich produkcji ustawioną flagę ICT (Image Constraint Token), co powoduje, że napęd Blu-Ray musi ograniczyć rozdzielczość odtwarzanego materiału na wyjściu component do co najwyżej 960x540 pikseli. Taka płyta jest odtwarzana z pełną rozdzielczością tylko poprzez wyjście HDMI Blu-Raya.

Daj sobie sposób z pasywnym switchem, bo będziesz musiał do niego podchodzić aby nacisnąć przycisk za każdym razem, gdy będziesz chciał przełączyć źródło sygnału.

W przypadku wyboru switcha aktywnego zwróć uwagę, aby nie ograniczał żadnego z formatów, z których będziesz korzystał. Chodzi nie tylko o to, aby obsługiwał 1080p, ale aby pozwalał na przesyłanie Deep Color w tym formacie, oraz, jeśli masz lub planujesz mieć TV 3D, to by przepuszczał formaty 3D. Sam korzystam z takiego switcha, i radzi sobie z 3D bez problemowo.

Panowie, dzięki za pomoc.
Generalnie gdybym miał możliwośc to bym puścił Br---(hdmi)---Ampli--(hdmi)---TV, TVSAT---(component)----TV ale tuner nie ma componenta więc trzeba użyć switcha hdmi...

Co do switcha pasywnego to w większości byłby włączony sygnał od strony tunera bo na codzień oglądam TV Sat (90 %). Kino głównie w weekendy, wieczory itp więc przy okazji wkładania płyty do BR'a móżna przełączyć na HDMI z sygnałem z ampli/BR'a - także nie jest źle.

Myślę, że w moim przypadku switch nie musi obsługiwac 3D ponieważ gdbym zmienił TV na nowy to będzie on miał x wejść HDMI więc switcha wtedy nie będzie potrzeba.

Kwestia tylko faktycznie wyboru pasywny/aktywny... cenowo switch podany przez JackS jest dość atrakcyjny, tylko tak jak nadmieniałem w moim przypadku z pasywnym nie byłoby źle i bez dodatkowego zasilania...

Dzięki za polecenia, jesli ktoś jeszcze ma jakieś sprawdzone switche hdmi to zapraszam do podzielenia się :)
Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam,
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Dobrze myśle że jak masz 1 HDMI to pewnie jakiś starszy TV "HD READY" ?
Naprawde wystarczy Ci component nawet jeżeli tam troche ograniczy rozdzielczość czy coś. Kup BD i podłącz, jak będzie źle to pomyślisz Switchu :>
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja mam dokładnie ten: HDMI 3x1 Port Switch Switcher with IR Remote 3D Xbox | eBay

Zobacz cenę z wysyłką!

Switch jest automat - sam przełącza wejścia wg kolejności podłaczenia (czyli jak pojawi się sygnał na wejściu 2 to automatycznie przełącza na wejście 2... jak potem pojawi się sygnał na wejściu 1 to automatycznie przełączy na 1... jak potem wyłączysz źródło 1, to automatycznie przełącza na 2 lub 3 aż znajdzie sygnał).
Do tego nie potrzebuje zasilania - u mnie jest "zasilany" po kablu HDMI o długości 10m - zero problemów.
Przenosi wszystkie standardy HDMI Full/HD łącznie z dźwiękiem 7.1 - u mnie 5.1 ale PS3 widzi, że może nadać 7.1
I do tego umożliwia skalowanie obrazu do HD Ready - mam go wpiętego do jedynego wejścia w TV, który ma max 1600x1200 rozdzielczość (więc nie Full HD) i zero problemów - PS3 podaje piękny obraz i dźwięk 5.1
Naprawdę jestem zadowolony i polecam.
 

goabroad

New member
Dobrze myśle że jak masz 1 HDMI to pewnie jakiś starszy TV "HD READY" ?
Naprawde wystarczy Ci component nawet jeżeli tam troche ograniczy rozdzielczość czy coś. Kup BD i podłącz, jak będzie źle to pomyślisz Switchu :>

Tak, dokładnie tak.
W chwili obecnej DVD mam podpięty przez Component do TV a przez HDMI do ampli. Z tym, ze obraz po component wydaje mi się jakiś przebarwiony w porównaniu do tunera który z TV jest podpięty przez HDMi. Być może to wina DVD ale oba urządzenia są tej samej marki (Ferguson).

Jedynym mankamantem jest to, żę wtedy musiałbym kupić BR LG BD560 bo on ma wyjscie component ale nie ma DLNA a nowszy BR660 ma tylko HDMi ale za to ma DLNA. Pozostałe wyższe modele nie wchodzą w grę ze wzgl. na cenę.

Switch polecany przez JackS może działac pasywnie. Dostałem odpowiedź od producenta, że na krótkich odległościach jest zasilany 5V ze złacza HDMI urządzenia :)

Ewentulanie mogę kupić switch polecany przez Vaderus'a i też powinno działać przy czym koszt stosunkowo nie duży. Decyzja już należy do mnie.

Dzięki Panowie.

Pozdrawiam,
 

redlum

New member
Bez reklam
Amplituner pewnie tez ma jedno wejscie HDMI? Planujesz wymiane tv lub amplitunera? Jesli tak to wtedy taki switch przestanie byc uzyteczny. Moze poszukaj cos na rynku wtornym? Aby potem w razie wymiany go odsprzedac.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

goabroad

New member
Amplituner pewnie tez ma jedno wejscie HDMI? Planujesz wymiane tv lub amplitunera? Jesli tak to wtedy taki switch przestanie byc uzyteczny. Moze poszukaj cos na rynku wtornym? Aby potem w razie wymiany go odsprzedac.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ampli jest stosunkowo nowy i nie ma w nim problemu z wejściami HDMI ale nie chcę wszystkiego puszczac przez amplituner... Problem jest w TV bo ma 1 wejście.
TV nie będzie narazie wymieniany chyba, że się zepsuje... także kupię switcha i po sprawie.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Switch polecany przez JackS może działac pasywnie.
Switch, który używam (ten), działa zawsze aktywnie, czyli regeneruje przechodzące przez niego sygnały HDMI. A że pobiera mało prądu, to nie wymaga żadnego zasilania poza tym, które dociera do niego kablami HDMI. No i poza bateryjką CR2025 w pilocie.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Switch, który używam (ten), działa zawsze aktywnie, czyli regeneruje przechodzące przez niego sygnały HDMI. A że pobiera mało prądu, to nie wymaga żadnego zasilania poza tym, które dociera do niego kablami HDMI. No i poza bateryjką CR2025 w pilocie.

Dokładnie tak samo jak ten, który ja mam - "aktywnie" zasilany wyłacznie po kablu HDMI z regeneracją sygnału (u mnie 10 metrów)... tylko, że 4 razy taniej :)
http://www.hdtv.com.pl/forum/700089-post9.html
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Masz amplituner z HDMI i kombinujesz ze switchem ? To jakiś totalny bez sens jak dla mnie. HK255 oczywiscie nie ma standby passthrough ale i tak lepiej to tak podłaczyć, jest szansa że będzie działać normalnie.
Po co te kombinacje ?
 

goabroad

New member
Masz amplituner z HDMI i kombinujesz ze switchem ? To jakiś totalny bez sens jak dla mnie. HK255 oczywiscie nie ma standby passthrough ale i tak lepiej to tak podłaczyć, jest szansa że będzie działać normalnie.
Po co te kombinacje ?

Witam

Tak jak pisałem głównie leci TVSAT więc po co włączać amplituner za każdym razem aby oglądać TV...? Amplituner mam do kina, nie zależy mi aby np. tv biznes itp. oglądać w 5.0 itp. Ktokolwiek będzie chciał oglądać TV będzie musiał włączać Harmana co wg mnie mija się z celem. Switch załatwi mi sprawę bo jak i sygnał z tunera tak i z ampli w przypadku oglądania kina będzie po hdmi.

Pozdrawiam,
 

bagiennik

New member
Bez reklam
No to mogłeś wybrać nowoczesny amplituner który na to pozwala, tylko w takim przypadku rezygnujesz z dzwięku HD który to przynosi format BD ;>
 

goabroad

New member
No to mogłeś wybrać nowoczesny amplituner który na to pozwala, tylko w takim przypadku rezygnujesz z dźwięku HD który to przynosi format BD ;>

Nie rezygnuję z HD, sygnał poleci
Br--(hdmi)--HK--(hdmi)---TV
TvSAT--(hdmi)--TV

obecnie mam:
DVD--(hdmi)--HK
DVD--(component)--TV
TvSAT--(hdmi)--TV

W amplitunerze póki co nie brakuje mi niczego. W 3D nie idę a dźwięk jest dla mnie jak najbardziej OK.

Pozdrawiam,
 
Do góry