Plazmy serii D8000 Samsunga

Fella

New member
tomekb19 --->

Stokrotne dzięki! O to chodziło!!!
Zestaw piękny, obraz super - wg CNET najlepszy TV w 2011r.
Dla mnie również najlepszy TV obok VT30.
Kasa pali w ręce żeby go kupić! ;-)


Dzięki
Fella
 

krempla

Member
lgawron ---->

Gratuluje zakupu!!! Chyba jesteś pierwszy w tym rozmiarze! :)

Ten TV to nr 1 na mojej krótkiej liście zakupów! ;-) Coś czuję, że pomęczę Cię pytaniami odnośnie tego ekranu, ale na razie ciesz się i oglądaj. ;-) Poczekam, aż ugruntujesz sobie opinię...


Pozdrawiam
Fella
Lista jest pewnie b. krótka.
 

Ryczard

New member
Pokazał się nowy firmware : T-GAP8DEUC-1013.3 (z 22.06.2011) ale co wnosi i zmienia ?
Tak na oko po zainstalowaniu nic się nie zmieniło.
 

lgawron

New member
Tomku, nie mam pojecia jak udalo Ci sie zrobic zdjecia z takim poziomem czerni, ze nie odroznia sie od sciany. U mnie w totalnej ciemnosci na mocno czekoladowej scianie TV wyraznie swieci i daleko mu do smolistej czerni. Co prawda puszczam material z dekodera N a nie z BR, ale mysle, ze nie ma to wiekszego znaczenia (ustawienia mam takie, jak Twoje).

Zreszta nawet w ciagu dnia TV wylaczony nie jest czarny tylko "grafitowy". Wiec wlaczony ciemniejszy juz nie bedzie ...


Jakiej tasmy LED uzyles? Jaka dlugosc? Ile LED/1m?
Planuje kupic 5m/600 LED zimny bialy i zastanawiam sie czy nie bedzie za jasno.
 

tomekb19

Member
Tomku, nie mam pojecia jak udalo Ci sie zrobic zdjecia z takim poziomem czerni, ze nie odroznia sie od sciany. U mnie w totalnej ciemnosci na mocno czekoladowej scianie TV wyraznie swieci i daleko mu do smolistej czerni. Co prawda puszczam material z dekodera N a nie z BR, ale mysle, ze nie ma to wiekszego znaczenia (ustawienia mam takie, jak Twoje).

Zreszta nawet w ciagu dnia TV wylaczony nie jest czarny tylko "grafitowy". Wiec wlaczony ciemniejszy juz nie bedzie ...


Jakiej tasmy LED uzyles? Jaka dlugosc? Ile LED/1m?
Planuje kupic 5m/600 LED zimny bialy i zastanawiam sie czy nie bedzie za jasno.

Kupiłem dokładnie ten zestaw ZESTAW TAŚMA LISTWA LED RGB STEROWNIK 44 ZASILACZ (1569872084) - Aukcje internetowe Allegro
Natomiast jeśli chodzi o czerń, to pisałem już wcześniej - jeśli wrzucę czarna plansze w jpeg to w ciemności ta czerń świeci tak więc czerń czerni nierówna i wydaje mi się, że wszystko zależy od materiału jaki się wyświetla.
 

ADRIANNO

New member
Tomekb - a dostałeś okulary w zestawie, czy dokupiłeś jakąś parę osobno do swojej 64-ki D8000 ?
Zastanawiam się po prostu który model okularów nabyć ( który z nich jest lepszy ) do tego modelu, bo mam do wyboru SSG - 3700 i SSG - 3300 CR/XC.
Może ktoś z forumowiczów miał okazję porównać te dwa modele okularków ?
Model SSG - 3700 jest o około stówkę droższy i nie wiem czy jest lepszy.
Który model okularów byście zasugerowali i dlaczego ?

No i zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, która wynika z podanej na stronie sklepu treści specyfikacji modelu SSG - 3300 CR/XC - cytuję :
" Minimalna odległość użytkownika - * Tryb sklepowy ( od 10 cm ), * Trym domowy
( od 3 metrów ) ".
Niby sprawa jasna, ale ktoś mógłby rzucić trochę więcej światła jaka jest w realu/optycznie różnica pomiędzy tymi dwoma trybami ? Przekłada się to jakoś na jakość lub efekt 3D ?

Pozdrawiam.
 

tomekb19

Member
Dostałem w zestawie z TV model ssg-3100 i dokupiłem czarne 3300. Jeśli chodzi o wrażenia wizualne to nie ma żadnych różnic, natomiast jeśli chodzi o wygodę to bardziej mi pasują 3100 plus do tego lepiej pasują na okulary korekcyjne.
Najlepiej jakbyś miał możliwość przymiarki, bo ja chyba jestem złą osobą do takich recenzji :p po prostu mam dość duży łeb i te 3300 mnie trochę po jakimś czasie uciskają.
Co do odległości to oglądam TV z około 3m20cm - myślę że w sam raz :)
 

ADRIANNO

New member
Dzięki Tomekb za info.
Jutro nabywam ten TV i tak właśnie zastanawiam się które okularki dokupić.
Z tego co piszesz o 3300-tkach, to chyba bardziej komfortowe jawią się SSG 3700-ki, bo opisuje się je, iż zastosowano w nich materiał, który pozwala na łatwe dopasowanie się na każdą głowę, ale nie miałem okazji przetestować w boju jeszcze żadnego modelu z serii SSG i nie wiem czy w sklepie będę takową możliwość w ogóle miał, więc nie wiem czy w ciemno brać te SSG 3700-ki.

Pozdrawiam.
 

pietrz44

New member
Dostałem w zestawie z TV model ssg-3100 i dokupiłem czarne 3300. Jeśli chodzi o wrażenia wizualne to nie ma żadnych różnic, natomiast jeśli chodzi o wygodę to bardziej mi pasują 3100 plus do tego lepiej pasują na okulary korekcyjne.
Najlepiej jakbyś miał możliwość przymiarki, bo ja chyba jestem złą osobą do takich recenzji :p po prostu mam dość duży łeb i te 3300 mnie trochę po jakimś czasie uciskają.
Co do odległości to oglądam TV z około 3m20cm - myślę że w sam raz :)

Witam

Prawdopodobnie zakupie PS64D8000 ale jeszcze przegladam informacje na jego temat.

Tomekb19 - mam pytanie odnosnie ogladania sygnalow sd i filmow divix wielkosci 700-1400 Mb. Czy przy ogladaniu przez Ciebie tv z podanej odleglosci slabsze sygnaly nie widac gorszego obrazu bo oglada sie zbyt blisko? Szczegolnie chodzi mi o divixy bo tego duzo ogladam.

Pozdrawiam

krzysztof
 

tomekb19

Member
Jeśli chodzi o telewizje n to kanały pseudo hd wyglądają nieźle, reszta dość przeciętnie - wina sygnału nie odległości.
Co do filmów w divixie to za bardzo nie wiem o co Ci chodzi ... jaką rozdzielczość masz na myśli? Ogólnie nie oglądam nic poniżej 720p.
 

pietrz44

New member
Jeśli chodzi o telewizje n to kanały pseudo hd wyglądają nieźle, reszta dość przeciętnie - wina sygnału nie odległości.
Co do filmów w divixie to za bardzo nie wiem o co Ci chodzi ... jaką rozdzielczość masz na myśli? Ogólnie nie oglądam nic poniżej 720p.

Rozdzielczosc 652x304
 

tomekb19

Member
Obawiam się, że z 3m taka rozdzielczość będzie wyglądała nieciekawie na 64". Ale chyba w dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się zaopatrywać w materiały w 720p/1080p?
 

DarkMind

New member
Witam,
myślę o zakupie PS51D8000, odnośnie postów powyżej, nawet nie brałem pod uwage, oglądania filmów o rozdziałce niższej niż 720p, aczkolwiek nie mam doświadczeń z płaskimi telewizorami, bo wierzcie lub nie, ten będzie moim pierwszym :) a płąski monitor nawet mój 24 calowy pomijam.

a wracając do powodu napisania tego postu, czy koledzy którzy kupiliście już ten telewizor, również o innych przekątnych - nie żałujecie trochę? - w tym sensie, że podobno konkurent Panasonic V30? - okazał się w testach lepszy. nie czytałem bo nie mam dostepu, więc nie wiem dokładnie w czym lepszy ;)
napewno jest dorższy, ale za to oferuje okulary w zestawie, czego o samsungu tańszym powiedzieć nie mogę, przynajmniej nie w MM ani w eurortv.
ja mimo wszystko chyba kupię samsunga, aczkolwiek miałem poważniejsze chwile zawahania.

pozdrawiam

ps. odnośnie okularów też mam ten problem - który model wybrać. tomekb19 - dzięki za informację o 3100 - napewno jedne takie kupie, bo conajmniej jedna osoba przez moim tv ma okularki :)
 

panorafix

Member
Witam,
myślę o zakupie PS51D8000, odnośnie postów powyżej, nawet nie brałem pod uwage, oglądania filmów o rozdziałce niższej niż 720p, aczkolwiek nie mam doświadczeń z płaskimi telewizorami, bo wierzcie lub nie, ten będzie moim pierwszym :) a płąski monitor nawet mój 24 calowy pomijam.

a wracając do powodu napisania tego postu, czy koledzy którzy kupiliście już ten telewizor, również o innych przekątnych - nie żałujecie trochę? - w tym sensie, że podobno konkurent Panasonic V30? - okazał się w testach lepszy. nie czytałem bo nie mam dostepu, więc nie wiem dokładnie w czym lepszy ;)
napewno jest dorższy, ale za to oferuje okulary w zestawie, czego o samsungu tańszym powiedzieć nie mogę, przynajmniej nie w MM ani w eurortv.
ja mimo wszystko chyba kupię samsunga, aczkolwiek miałem poważniejsze chwile zawahania.

pozdrawiam

ps. odnośnie okularów też mam ten problem - który model wybrać. tomekb19 - dzięki za informację o 3100 - napewno jedne takie kupie, bo conajmniej jedna osoba przez moim tv ma okularki :)
Dokładnie mam zamiar kupić ten sam telewizor PS51D8000,ale cały czas męczą mnie te panasoniki.Samsung ma wszystko co bym chciał mieć,łącznie z wyglądem.Ale też liczy się jakość obrazu i nie wiem czy jako laik w ogóle zauważył bym różnice w obrazie po odpowiedniej kalibracji na kanałach SD i HD.
 
darkmind w mm sa 2pary okularów gratis a w weekend dorzucali jeszcze dvd a cena 5568 az sam nie dowierzalem konkurencja z netem?
moze ktos sie orientuje jak sprawdzić czas pracy tv?
 

DarkMind

New member
jakiś czat temu, ok 2 tygodni chyba, załozyłem wątek i wyborze tv, jednym z polecanych był właśnie PS51D8000, wtedy w MM przynajmniej u mnie kosztował 6000zł z hakiem bez okularów ;)
byłem wczoraj i zauwazyłem obniżkę, ale powiedzieli mi, że za złotówkę mogą dodać jedną parę okularów;) może w innych MM jest lepiej, a może sprzedawca nie pamiętał dobrze co akurat do tego modelu dodają, zwłaszcza, że zaczał mnie namawiać na samunsga LED za 8000zł i teraz od nowa się zastanawiam co wybrać :p
 
ja niestety tez juz mam ten problem i jeszcze ten test porownawczy z panasonikiem właściwie nie ma różnic na niekorzyść samsunga a zużycie prądu jest co najmniej 2krotnie mniejsze .....
 
Do góry