Plazmy serii D8000 Samsunga

tomekb19

Member
Na wstępie powiem, że jestem możliwie najgorszą osobą do obiektywnej oceny tego TV. Po pierwsze przesiadłem się na 64" z 29" LG CRT :) A po drugie już od pół roku na niego chorowałem, tak więc nawet jakby migał/bzyczał to nie byłoby to dla mnie problemem (trzymam kciuki żeby nagle nie zaczął)...

Plusy:

- jakość 2D - pierwszy film jaki odpaliłem to Incepcja na BD (poprzez PS3) - szczęka na ziemi.
- jakość 3D - bardzo dużo zależy od źródła, ale jak dotąd każde 3D jakie włączyłem wyglądało świetnie - od bajki Tangled w mkv half SBS po gry na PS3,
- wielkość - 64" ...
- ogromne możliwości kalibracji - po szczegółowej kalibracji, odwzorowanie kolorów jest przegenialne,
- cena - w stosunku do konkurencji w tym przedziale wielkości/jakości,
- dźwięk - jest zaskakująco dobry jak na tak cieńki TV,
- design - nic dodać nic ująć, wisi na ścianie podświetlony paskiem led świecącym lekkim, przyjemnym światłem - nie wiem czy mógłbym chcieć czegoś więcej.

Minusy:

- cena ... :)
- pilot - chociaż jest dobrze zrobiony i powiedzmy, że "daje sobie radę" to jednak płacąc 10k za TV oczekiwało by się lepszego rozwiązania, choćby pilota QWERTY.
- wielkość pudła ... zajęło mi całą piwnicę :)

Jak masz jeszcze jakieś pytania to postaram się pomóc, zrobić fotki itp. Ale uprzedzam, nie jestem jedną z tych osób, które:
- siedzą 2cm od TV na wyłączonym dźwięku i wysłuchują bzyczenia,
- wpatrują się w TV z lupą w poszukiwaniu martwych pixeli,
- wyświetlają jakieś dziwne plansze w poszukiwaniu bandingu, pływającej czerni itd.
Dla mnie TV jest do oglądania i dopóki tej czynności nic mi nie zakłóca dopóty wszystko jest tak jak powinno :)

edit: dobry timing Igawron :)
 

Ryczard

New member
@Ryczard: a probowales uzywac bezposrednio Windows Media Playera? Funkcjonalnosc de facto identyczna.
Nie korzystam z Media Player'a, muszę zobaczyć. A w ten sposób można oglądać zdjęcia ? I czy korzystając w TV z funkcji Allshare (z menu Smart) zobaczę to co udostępnia Media Player ?

Pozdrawiam
Rysiek
 

lgawron

New member
Tak, TV wpiety do netu potrafi znalezc media serwery w sieci (Twoj komputer, komorka). Udalo mi sie udostepnic tresc video (zakres kodekow jest dosc ograniczony). Mysle, ze bez problemu bedzie ze zdjeciami.
 

lgawron

New member
mozna ... ale de facto ta aplikacja to powielenie funkcjonalnosci WMP 11 w duzo gorszej jakosci (pobawilem sie chwile - 2 razy zwiecha).
 

tomekb19

Member
Tak by the way, od paru dni wyskakiwało mi jakieś info o zmianach w smart hubie - coś miało być dzisiaj rano robione. Sprawdzaliście może czy przypadkiem nie pojawiła się aplikacja Explore 3D? W sumie już wszyscy to mają mogli by i nam dać :)
 

Fella

New member
lgawron -->
tomekb19 -->

WIELKIE DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ!!!

Super o to chodziło! Pomęczę Was jeszcze trochę, ale to na spokojnie. Może jakaś fotka która pokazuje realny poziom czerni w zaciemnionym pokoju. Każdemu TV można zrobić foto gdzie czarny będzie czarny i smolisty, mi chodzi o adekwatny do rzeczywistości.

Fajnie by było podpiąć Wasze odpowiedzi gdzieś na początku postu, żeby nie zginęły w wątku.

Miło się robi człowiekowi, zadał pytanie i dostał rzetelne odpowiedzi super! Szkoda, że nie ma tu jakiegoś guzika pt. "wyślij piwo w podzięce"!!! ;-)

Dzięki!

Fella

P.S.
Rewelacyjny czas odpowiedzi - rzutem na taśmę wygrał lgawron! ;-)

P.P.S
A ja dzisiaj z dzieciakiem w ogrodzie i szybko do kompa, z dzieciakiem w ogrodzie i szybko do kompa, itd... :)
 
Ostatnia edycja:

tomekb19

Member
Taka ciekawostka, wysłałem dziś maila do Samsung Polska, z pytaniem kiedy w Polsce dostaniemy aplikacje Explore 3D w Smart Hub'ie. Oto odpowiedź:

Szanowny Kliencie

W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:



Na dzień dzisiejszy firma Samsung nie planuje wprowadzenia tej funkcji
do swoich odbiorników.


Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
--------------------------------------------
Centrum Obsługi Klienta
Samsung Electronics Polska Sp. z o. o.
tel: 0 801 1SAMSUNG
0 801 172 678 (pon.-pt. 8-19, sob. 8-16)
New URL

Usa ma, Uk ma, Azja ma, Polacy mogą się bujać ...
 

masloww

New member
Bez reklam
czy można sprawdzić czy aktywna jest funkcja „Micro Dimming” i czy w ogóle ona jest w danym modelu?
na polskich stronach Samsunga nie ma słowa o tej funkcji w modelach D8000 w odróżnienie od stron niemieckich w tych samych modelach
 

don111

Banned
czy można sprawdzić czy aktywna jest funkcja „Micro Dimming” i czy w ogóle ona jest w danym modelu?
na polskich stronach Samsunga nie ma słowa o tej funkcji w modelach D8000 w odróżnienie od stron niemieckich w tych samych modelach
micro dimming to chyba był ale w LCD Samsunga serii 8000, w plazmach nie ma nic takiego
 

masloww

New member
Bez reklam

Fella

New member
Rewelacyjna recenzja Samsunga 59D8000 na CNET
http://reviews.cnet.com/flat-panel-...-6482_7-34468622.html?tag=rvwBody#reviewPage1

Samsung PN59D8000 Review - Watch CNET's Video Review

porównywany do Kuro i VT 30

tutaj test 55VT30 na CNET
Panasonic TC-P55VT30 Review - Watch CNET's Video Review

porównując tylko tabelkę testową na drugiej stronie, która jest w jednej i drugiej recenzji Samsung wypada....... ....lepiej :krol: Ale czy jest lepszy od VT30? To już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie....


tomekb19 , lgawron --> wrzucicie fotkę, jaki jest poziom czerni waszych D8000? Taką z "egipskich ciemności" dobrze odzwierciedlającą to co widzicie na żywo. Może jakieś nowe spostrzeżenia i uwagi???

Fella
 
Ostatnia edycja:

tomekb19

Member
Reprodukcja kolorów przez moją kompaktową cyfrówkę jest dość żałosna wieczorem. Na żywo tło wokół kota jest w kolorze głośników hkts 16bq, na zdjęciach no cóż ... sam chciałeś :p



W razie wątpliwości ... podświetlenie za tv jest białe, jak również i meble, ściana ciemno szara :shock:

Ustawienia TV: (z AVS forums, kalibrowany prez TiVoHD)

Cell Light 20
Contrast 96
Brightness 54
Sharpness 0
Color 50
Tint 50/50
Black Tone off
Dynamic off
gamma -1
RGB Only off
Flesh Tone 0
Edge Enhance off
Motion Light off
xvYcc off
Color Tone warm2
Digital Noise off
mpeg Noise off

Color Space
Red_r 48 39
Red_g 6
Red_b 6
Green_r 20
Green_g 54
Green_b 3
Blue_r 3
Blue_g 3
Blue_b 50
Yellow_r 53
Yellow_g 53
Yellow_b 6
Cyan_r 17
Cyan_g 52
Cyan_b 52
Magenta_r 47
Magenta_g 8
Magenta_b 57

White Balance
r-offset 26
g-offset 25
b-offset 22
r-gain 13 30
g-gain 25
b-gain 29

10-point
r1 0
g1 0
b1 0
r2 0
g2 0
b2 0
r3 1
g3 0
b3 0
r4 0
g4 0
b4 0
r5 0
g5 1
b5 2
r6 -2
g6 0
b6 0
r7 1
g7 2
b7 2
r8 -2
g8 0
b8 0
r9 0
g9 2
b9 -2
r10 0
g10 2
b10 -2
 

Fella

New member
tomekb19 -->

Dzięki stokrotne - wygląda zaj....e!

Przy prośbie o zdjęcie bardziej myślałem o czym takim:
http://www.hdtv.com.pl/forum/657919-post295.html
lub
http://www.hdtv.com.pl/forum/657975-post307.html

To zdjęcie poziomu czerni 50VT30 w kompletnych ciemnościach kolegi mmm12. Niestety testowałem Tv w półmroku, nie miałem innej możliwości, a lubię czasami oglądać bez żadnego oświetlenia jakieś klimatyczne filmiki...

Może dasz się trochę jeszcze pomęczyć i wrzucisz coś takiego? ;-) Nie chodzi o jakość, bardziej wiarygodne oddanie tego co widzisz w takich warunkach.

Jeszcze jedno czy CinemaSmooth faktycznie odczuwalnie podnosi poziom czerni? No i jeśli w wyłączysz CS żeby ją poprawić co się dzieje z ruchem na ekranie?

Thx raz jeszcze
F.
 

tomekb19

Member
Ok to po pracy wrzucę na TV jpeg'a z painta 1920x1080 wypełnionego R:0 G:0 B:0 i jakimś napisem na środku w R:255 B:255 G:255. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Co do Cinema Smooth to muszę sprawdzić, szczerze mówiąc w ogóle nie kojarzę tej opcji :p
 

Stefanon

New member
Witam

Jestem zainteresowany modelem 51 calowym i mam takie pytanka:

-Czy WIFI jest wbudowane czy też muszę sobie dokupić adapter na USB ( mam tak w LE46C650)
- Czy można podpiąć HDD na USB po TV i nagrywać (np flim_)
- Czy tv ma funkcję cofania (przewijania) oglądanego programu ?
- Jak jest z przeglądarką internetową - czy jest "otwarta" tzn czy moge sobie otworzyć dowolną stronę?

pozdrawiam
 

Ryczard

New member
Witam

Jestem zainteresowany modelem 51 calowym i mam takie pytanka:

-Czy WIFI jest wbudowane czy też muszę sobie dokupić adapter na USB ( mam tak w LE46C650)
- Czy można podpiąć HDD na USB po TV i nagrywać (np flim_)
- Czy tv ma funkcję cofania (przewijania) oglądanego programu ?
- Jak jest z przeglądarką internetową - czy jest "otwarta" tzn czy moge sobie otworzyć dowolną stronę?

pozdrawiam

hej,

- WIFI jest wbudowane
- można ale, TV musi sformatować po swojemu daną partycje i nagrywać możesz tylko sygnał cyfrowy
- to trzeba by sprawdzić przy podpiętym dysku i cyfrowym źródle sygnału,
- nie używam przeglądarki, ze zwykłym pilotem to męka i nieporozumienie :-(

Pozdrawiam
 

Fella

New member
No tak!!! Nic się nie dzieje w temacie i przyszło mi do głowy:

- Po czym poznać zadowolonych użytkowników D8000?

- Nie mają czasu na pisanie na forum tylko oglądają!!! ;-)

tomekb19 --> wygospodaruj trochę czasu na zdjęcia! :)


F.
 

tomekb19

Member
Zdjęcia zrobiłem, ale zestawu - do wątku o naszych kinach domowych.
Co do wyświetlania czarnej planszy - wygląda to dokładnie tak jak w tych linkach, które wrzuciłeś z vt30 - czerń niestety trochę świeci.
I tu wyszło jak genialnym rozwiązaniem jest podświetlenie telewizora diodami, zrobiłem 2 fotki z pierwszego ujęcia z czarnego łabędzia - jedno z diodami drugie bez - różnica ogromna (wrzucę fotki wieczorem).
 
Do góry