Plazmowe boje - czyli poradnik kupującego

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie jeden by się zdziwił, gdyby dowiedział się, że obie technologie są prawie tak samo stare i liczą dziesiątki lat. Każda z nich ma swoje za i przeciw. A rzucanie takich sloganów, iż plazma się już kończy... Wystarczy poczytać sobie archiwa różnych stron i tam można znaleźć właśnie takie wypowiedzi, że za 2 lata to plazm już nie będzie, że LCD to jedyna słuszna droga itp.

Obie technologie mają wady i zalety i każdy niech sam zadecyduje co mu bardziej odpowiada.

pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....nastepuje "jakieś rozmydlenie" wątku , więc przypomnę (temat):
Plazmowe boje - czyli poradnik kupującego

...a w nim subiektywny (żadna to wada) opis użytkownika konkretnego modelu (do tego ...krótki czas testu...) .

W czym jest problem?

Jak zwykle - przełożenie "prawd subiektywnych" na jakiś obiektywny obraz całości.
Wszystko jest w porządku do czasu gdy zacznie sie naginanie faktów.

Jeżeli poradnik kupującego (na forum) - to trzeba spojrzeć z róznych stron na ten sam aspekt... .;)

By nie rozwlekać z mojej strony, to np taka ciekawostka (często tutaj mylnie opisywana )
Część obecnych plazm (szczególnie Pioneera) z natury są monitorami.
Jak monitor to juz wiadomo, ze tym lepiej im lepszy sygnał "pixel w pixel".
Jednak czy aby napewno w tym przypadku? (nawet w instrukcji obsługi najnowszej PDP 5000EX jest ostrzeżenie np. o grach i nie o ustawienia tutaj chodzi)????
Dodajcie do tego samą ideę HDTV i jakości obrazu.... .:confused:

Ja naprawdę nie neguję jakości samej technologii (różnej, nie tylko PDP), ale trzeba to powiązać z praktycznym aspektem (nawet, jak ktoś ma pieniadze na wszystko - to w salonie ma stawiać dedykowany sprzet do kazdego z ogladanych obrazów????.....).


Ps - na koniec o tych duszkach....nie jest prawdą , ze np w CRT jest identycznie sprawa wypalania (choćby do zniwelowania) jakiegoś logo - przykładem choćby ostatnie mistrzostwa świata w piłce noznej - gdzie przypadków zaznaczenia logo nadawcy na PDP jest sporo ( jeden znajomy do tej pory tego nie moze usunąć = plazma ok 1,5roku ma - kosmiczna cena wtedy).
Na CRT nikt tego nie zaobserwował (choć kilkakrotnie więcej znajomych mam z tymi TV i 99% nic nie wie o jakimś "wygrzewaniu").

Raczej nadal zalecam ostrożność - po czasie rozczarowań będzie mniej. :)
 
Ostatnia edycja:

M@rtinez

New member
Dokładnie jak Kolego opisał ... trudno jest subiektywne wrażnie jednej soby przełożyć na obiektywną opinię wiekszości.... I nigdy nie będzie tak że jakaś technologia zadowoli wszystkich.
Ale moim skromnym zdaniem warto dyskutować, świadomy kupujący wie co chce i dlaczego
Konkluzią moich przemyśleń był wniosek że zdając sobie sprawę z ograniczeń określonej technologi należy samemu zobaczyć przedstawicieli określonej rodziny LCD lub Plazm
Lub zamówić prezentację u Kikiego :)

... i podjąć własną subiektywną decyzję ...bo nie to jest dobro co inni chwalą, tylko to co nam odpowiada.
Poza tym za 5-6 lat i tak wymienimy te nasze "cudeńka" na inne
 

EWI_JJ

New member
Witam
Ja jestem na etapie wyboru płaskiego TV, z opcją HD.
Pomimo iż uważam że plazmy da się ustawić tak aby przy bezpośrednim porównaniu w zaciemionym pokoju grały lepiej niż LCD, wybieram LCD.
Różnica w jakości jest wg mnie niewielka (porównując odbiorniki w tej samej klasie cenowej), a jest jeszcze coś takiego jak akomodacja oka.
Zresztą wystarczy zrobić sobie prosty test : w dużym sklepie z TV pooglądać sobie LCD bez porównywania z plazma. Potem po chwili odpoczynku popatrzec sobie na plazme (ale tak aby nie widzieć tych odbiornikow na raz).
Jeśli komuś się wydaje że ma takie same odczucia z oglądania obrazu - polecam LCD - przecież w domu nie bedą stały obok siebie LCD i plazma - a sporo można zrobić dopasowując sobieindywidualnie ustawienia obrazu.
Na plus LCD można też zapisać że nie odbijają obrazu tak jak plazmy co może być czasami denerwujące.
pzdr.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Pomimo iż uważam że plazmy da się ustawić tak aby przy bezpośrednim porównaniu w zaciemionym pokoju grały lepiej niż LCD, wybieram LCD.

wg mnie nie trzeba nic ustawiać ...
 

M@rtinez

New member
EWI_JJ napisał:
Na plus LCD można też zapisać że nie odbijają obrazu tak jak plazmy co może być czasami denerwujące.
pzdr.

Uczciwie powiem że Kolega ma wiele racji.. w tym co napisał. jeśli nie masz bezpośredniego porównania to jesteś w stanie o wiele więcej zaakceptować...
Ale tak najważniejsze jest żeby osiągnąc 100% zadowolenia z zakupu ... cokolwiek to będzie , bo i tak za 5 lat każdy z nas będzie szukał czegoś nowego
 
Do góry