Plazma Panasonic a PC

irek711

New member
podłączenie przez HDMI

Witam! Właśnie zamówiłem kartę grafiki do kompa z drugim wyjściem. Ze względu na płytę główną nie mogłem zamówić z HDMI tylko z DVI! Może ktoś doradzi jak podłączyć do PV80! Czy przez przejściówkę DVI na VGA ale wtedy osobny kabel do dźwieku czy z DVI na HDMI? Kabla jeszcze nie mam!
 

filcek

Member
najlepsze podłaczenie pv80 do komputera to d-sub-dsub . Po hdmi obraz jest gorszy .!!!!Pamietaj żeby przy podłaczaniu wyłaczyć z pradu kompa i tv bo kontroler moze ci paść tak miał mój kumpel z pv8
 

irek711

New member
Czyli co ? Kabel-przejściówka DVI-VGA i osobno dźwięk czy do DVI podłączyć monitor a plazmę z VGA do VGA czy to już bez znaczenia ?
 

robiplaz

New member
Witam forumowiczów, mam pytanko telewizor panasonic plazma hd ready z serii x, wrażenia super jestem bardzo zadowolony, ale do rzeczy jak rozumiem chcąc oglądać filmy z laptopa na telewizorze podłączam go złączem hdmi, gdy telewizor jest wyłączony ale czy inne urządzenia laptop dysk twardy zewnętrzny też powinien być wówczas wyłączony?
Drugie pytanko czy warto kupić wd tv media player? Czy macie Państwo pozytywne doświadczenia z tym urządzeniem?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Moje doświadczenia w podłączaniu lapka do S10 są takie, że po d-subie bez problemu plazma wyświetla rozdziałkę 1366x768 i obraz jest bardzo ładny, czyściutki, czcionki ekranowe bardzo wyraźne i czytelne.

Natomiast zastanawiam się nad dwoma rzeczami

Po pierwsze. Rozdzielczość 1366x768 ustawiam w menu telewizora i obraz jest ok, wypełnia cały ekran. Ciekawe w tym jest to, że lapek może wyświetlać rozdziałkę jaką chce np. 1024x768, a na TV i tak jest rozdzielczośc 1366x768. Natomiast jeśli przestawię lapka na 1366x768 to obraz na TV wyłazi poza ekran i nie pomaga wachlowanie trybem powierzni obrazu. Nie wiem o co tu chodzi. Dziwi mnie tylko, że laptop może mieć inną rozdzielczość, a TV (bez zmiany w kompie parametrów rozdzielczości dla monitora zewnętrznego) sam może sobie dobrać prawidłową rozdzielczość 1366x768 (albo ręcznie w menu TV). Co więcej takie same efekty występują niezależnie od trybu clonowania czy nieclonowania obrazu. Sam nie wiem co o tym myśleć. Lapek Toshiba, karta ATI Radeon 3470.

Po drugie. Może jestem głupi, ale chyba d-subem nie przesyła dźwięku, bo jest tylko obraz bez głosu. Więc dzwięk trzeba dodać z innego złącza. I dlatego zastanawiam się jak najlepiej podłączyć dzwięk do samej tylko plazmy (jeszcze jestem w fazie wyboru kina). Na razie wydumałem jedynie wyjściem słuchawkowym z lapka poprzez złączkę jack-chinch i w sumie jest ok. Ale może jest coś lepszego?

Kurde, po HDMI jest wszystko łatwiejsze, jeden kabel i zero problemów. Ale wyjście hdmi mam niestety tylko w kompie stacjonarnym, którego nie chce mi się co chwila wyciągać z zabudowy, a w służbowym lapku tylko d-sub.
 

robert514

New member
gorylla napisał:
Po drugie. Może jestem głupi, ale chyba d-subem nie przesyła dźwięku, bo jest tylko obraz bez głosu. Więc dzwięk trzeba dodać z innego złącza. I dlatego zastanawiam się jak najlepiej podłączyć dzwięk do samej tylko plazmy (jeszcze jestem w fazie wyboru kina). Na razie wydumałem jedynie wyjściem słuchawkowym z lapka poprzez złączkę jack-chinch i w sumie jest ok. Ale może jest coś lepszego?

Kurde, po HDMI jest wszystko łatwiejsze, jeden kabel i zero problemów. Ale wyjście hdmi mam niestety tylko w kompie stacjonarnym, którego nie chce mi się co chwila wyciągać z zabudowy, a w służbowym lapku tylko d-sub.
Witam, do dźwięku najłatwiej to kupić przejściówkę z małego jacka na chinch, podłączamy jacka do lapa, chinch do TV.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
robert514 napisał:
Witam, do dźwięku najłatwiej to kupić przejściówkę z małego jacka na chinch, podłączamy jacka do lapa, chinch do TV.

Czytaj ze zrozumieniem. Tak mam podłączone i to właśnie napisałem wcześniej. Jednak zastanawiałem się nad inym sposobem, ale chyba nic z tego nie wyjdzie. Z lapka mam oprócz słuchawkowego audio jedynie wyjście spdif, ale jak sobie poczytałem nie podaje ono sygnału audio, a tylko video. Więc zostaje jedynie wyjście słuchawkowe.
 

robert514

New member
gorylla napisał:
Czytaj ze zrozumieniem. Tak mam podłączone i to właśnie napisałem wcześniej. Jednak zastanawiałem się nad inym sposobem, ale chyba nic z tego nie wyjdzie. Z lapka mam oprócz słuchawkowego audio jedynie wyjście spdif, ale jak sobie poczytałem nie podaje ono sygnału audio, a tylko video. Więc zostaje jedynie wyjście słuchawkowe.
Masz dwa sposoby, albo ta przejściówka lub HDMI i nic nie wymyślisz więcej.
 

marcinjak77

New member
A kto podłączył pc do G10 i jakim kablem? Ja ponieważ mam z grafiki w pc tylko wyjście DVI, zastosowałem przejściówkę dvi-hdmi i obraz jest ok tylko nie mogę dodać dźwięku do żródła HDMI3 w telewizorze:(
 

robert514

New member
marcinjak77 napisał:
A kto podłączył pc do G10 i jakim kablem? Ja ponieważ mam z grafiki w pc tylko wyjście DVI, zastosowałem przejściówkę dvi-hdmi i obraz jest ok tylko nie mogę dodać dźwięku do żródła HDMI3 w telewizorze:(
Witam, rozumiem, że dźwięk podpinasz osobnym kablem. Spróbuj w menu dźwięk > głośność > tryb wejścia
 

marcinjak77

New member
robert514 napisał:
Witam, rozumiem, że dźwięk podpinasz osobnym kablem. Spróbuj w menu dźwięk > głośność > tryb wejścia

Wszystko już działa. Źródło HDMI3 podobnie jak HDMI1 ma opcję dźwięku analogowego.Podłączyłem kablel z boku obudowy plazmy do wejść audio i po wyborze analogowej opcji dźwięku mam obraz z przejściówki DVI-HDMI a dźwięk z kabli audio.Efekt bardzo dobry.Dziękuję za podpowiedzi.
 

zen44ek

Member
Ostatnio zaktualizowałem sterowniki karty graficznej i potrafię osiągnąć rozdzielczość taką jaką ma moja matryca w laptopie czyli 1680x1050 ale tylko jak mam ustawione klonowanie. Jest tak tylko jak mam ustawione klonowanie, jesli wybiorę zeby obraz szedł tylko na TV mam juz rozdzielczość 1440x1050.
Może warto spróbować tak jak u mnie aby osiągnąć lepsze rozdzielczośći niz 1366x768.


Mam jeszcze pytanie, czy warto inwestować w 32 calowy telewizor LCD ktory będzie służył jako monitor i bede na niego patrzył podczas pracy z odleglości ok 0,5m.
Czy warto kupic taki telewizor/monitor jesli mam w laptopie tylko d-sub?
 

czekolada

New member
Witam.
Podłączam lapka do tv przez kabek HDMI i głosu nie ma, dorzucam kabel z wyjścia słuchawkowego z lapkai złączkę jack-chinch do tv i nic z tego o co chodzi? DVD działa normalnie z głosem, laptop jakbym nie podpioł nie daje głosu na tv. TV to TX-P42C10Y.
Proszę o pomoc.

EDIT:
Z tego co czytałem to ten model nie da się połączyć z kompem:( ale czy jest jakieś obejście? Znalazłem sposób, ale nie odpowiada mi bo głos idzie z zewnętrznych głośników: laptop do tv przez HDMI a do laptopa wierzę przez mały j. i chinche:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry