Plazma LG 50pk350

arek810316

New member
Ja mam w ekspert1 kontrast na 70,kolor na 60 i reszta na 50..kontrast dynamiczny wylaczony ,redukcja szumow srednia.. Oszczedzanie energii na minimalne i wszystko gra..
 

jazzer

New member
kolego jazzer dla mnie plazma super,a LCD szajs..

Nie mówie że plazma to szajs, pobawiłem się trochę ustawieniami itp i jest całkiem ok, gdyby nie te "mrowienie" - chociaż na 90% siedzę za blisko, bo ok 2,5m od 50' plazmy, ogólnie bardzo fajna jakość w stosunku do ceny, niestety nabawiłem się z nią tyle, że miałem gorącą chęć wymienić ja na LCD z powodu ustawień, powidoków (które mam nawet po 5 sec wyświetlania obrazu) i dziwnego "wyblakłego obrazu" (chociaż też kwestia ustawień/przezwyczajenia do LCD).
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ale przy normalnym oglądaniu tv naziemnej czy sat nie powinieneś widzieć ''mrowienia'',JA mogę oglądać z 0.5m i nic nie widać.Widoczne jest tylko jak już ci pisałem przy połączeniu pc.
 

jazzer

New member
Ale przy normalnym oglądaniu tv naziemnej czy sat nie powinieneś widzieć ''mrowienia'',JA mogę oglądać z 0.5m i nic nie widać.Widoczne jest tylko jak już ci pisałem przy połączeniu pc.

To chyba jednak z moją plazmą jest coś nie tak, bo widzę to z 0.5m, 1m i przy tv normalnej z 2,5m.
 

don111

Banned
powodów może być kilka:
- większy ekran = większa widoczność artefaktów
- ustawiony bardzo wysoko kontrast
- ustawiona za wysoko ostrość
- źle ustawione fabrycznie tryby wyświetlania (nie chodzi o ustawienia ekranu w menu) dające za bardzo ziarnisty obraz niż powinien

najbardziej gładki jest tryb kinowy więc go sprawdź, zmniejsz kontrast na połowę, powyłączaj wszystkie ulepszacze (kontrast dynamiczny itp), jeśli dalej będzie tak źle to może zgłoś to do serwisu
ja ustawiałem siostrze LG 42PJ350 i obraz z 1,5m, mimo że to hd ready (większe piksele), nie był w ogóle ziarnisty
 

kris2k

New member
Witajcie.
Szukam fajnej plazmy do multimediow.
Czy 50PK350 odczytuje pliki MKV ?
We wczesniejszych postach ktos pisal ze Divx z napisami srt odczytuje.
A co z MKV?
 

kris2k

New member
Takie lamerskie pytanie mam jeszcze.
W jaki sposob podpiac taka plazme pod komputer?
Na 50calach byloby bajka pograc w jakies wyscigi samochodowe czy cos.
Konieczny jest odpowiednio dlugi kabel HDMI? (TV i komp po przeciwnych stronach pokoju) czy robi sie to jakos inaczej jeszcze?
 

rafalost

New member
Odczytuje mkv, mp4 i divx z napisami również.
Nie odczytuje dźwięku w formacie DTS.

Mam tego LG50PK350 i chcę dokupić do niego jakiś odtwarzacz Blu-ray.
Mam pytanie odnośnie dźwieku dts - lub jego braku w tym telewizorze.
Jeśli podłącze blu-raya który odtwarza dts + kilka innych formatów audio do tego tv po hdmi to czy bedzie dźwięk w telewizorze, czy bedzie cisza i sam obraz ? Oczywiście odtwarzajac odpowiednią płytę DVD lub blu z tym formatem.
Proszę o info bo nie wiem czy jest sens kupować odtwarzacz w takim razie. A celuje w Samsunga BD-C5500
 

pinok

New member
Ściągnąłem instrukcję do tego odtwarzacza (co również tobie polecam) i jest tam napisane:
Jeśli urządzenie HDMI (odbiornik, telewizor) nie
obsługuje skompresowanych formatów (Dolby
Digital, DTS), zostanie ustawiony sygnał audio PCM.
Czyli dźwięk w TV będzie.
Oczywiście najlepsze efekty będą jak podłączysz kino domowe obsługujące DTS.
 

mlody19881

New member
Ja mam blu ray samsunga P1600 i kino domowe samsunga pod nie podlaczone zwyklym kablem,zas BR pod telewizor kablem HDMI. Obraz,dzwiek bajka.
 

TheArt

New member
A ile wam bierze prądu ten telewizorek (PK350), producent mówi że 180W w czasie pracy i coś mi się nie chce w to wierzyć, moja plazma 42 bierze więcej, gdyby to mógł ktoś sprawdzić dosłownie z czasomierzem w ręce to dzieki
 
Do góry