Plazma LG 50pk350

qqrydza

New member
W zasadzie jest sporo stacji z dobrym sygnałem. Jestem mile zaskoczony, że na tak dużym tv obraz (sd) jest dobry i przyzwoicie się go ogląda.
 

TheArt

New member
Hej czy ten model umożliwia wgrywanie softu jak to jest w Samsungach, tam ze zwykłego TV można zrobić kombajn z przeglądarką netu i odtwarzaczem BluRay :D.
 

migusx

New member
Witam. Właśnie dojrzewa decyzja co do zakupu telewizora (żona naciska !!!)
Po odrzuceniu Panasa zastanawiam się co do Samsunga PS550 i Lg 50PK350 lub 550 z większym naciskiem na Lg.
Najbardziej zależy mi na obrazie.Bardzo proszę o obiektywne opinie/odpowiedzi w stosunku do moich pytań/spostrzeżeń. Być może ktoś przede mną miał podobne dylematy...

-W sklepie odniosłem wrażenie że Samsung (Ps430) był jakby bardziej kontrastowy od Pk350,jak bardzo duży jest zakres ustawień w stosunku do ust.fabrycznych żeby świecił nieco bardziej dla lubiących kontrastowy ekran?

-Jak Pk350 radzi sobie z SD wyzooomowanym na pełen ekran? Mam Cyfrę +, kanały SD i połączenie przez Euro...z wysłużonego Fergusona Fx7600 ,czego się spodziewać? W sklepie widziałem Divx przez USB na PK350 i wyglądał zadziwiająco dobrze jednak TVN z wbudowanego dekoderu Tv cyfrowej naziemnej już dużo gorzej... być może z racji wielu Tv podłączonych do wspólnej anteny ...

-Czy miał już ktoś okazję do konfrontacji Pk350 i Pk550? Zastanawiam się czy warto dołożyć te parę setek dla dodatkowego HDMI i 2 trybów wyświetlania obrazu. Co tak faktycznie daje tryb THX?

-Jak jest u Lg z tym poborem prądu bez trybu Eco ?Czy podawane 190W to pobór maksymalny czy po prostu uśredniony. W plazmach Panasa i Sama na tabliczce pobór maksymalny oscyluje średnio w okolicach 350 W a faktyczny średni w okolicach 200W....

Z góry dziękuję za wszelkie info.
Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
na poprzednich stronach tego tematu sa linki i zdjecie. linki do youtube - pobor energii 50pq6000. jesli w poprzednim modelu 50 calowej plazmy pobor energii nie byl duzy to w nowszym nie moze byc wiekszy.
tuner fx7600 posiada wyjscie component ,jakosc obrazu sd jest zdecydowanie lepsza niz przez wyjscie euro.
jakosc obrazu sd z 7600 przez wyjscie component jest lepsza niz np przez wyjscie hdmi z tunera hd 8800,8900, n-box.
porownywalem kilka razy bo mam taka mozliwosc. pomylka wykluczona.
 

TheArt

New member
Witam. Właśnie dojrzewa decyzja co do zakupu telewizora (żona naciska !!!)
Po odrzuceniu Panasa zastanawiam się co do Samsunga PS550 i Lg 50PK350 lub 550 z większym naciskiem na Lg.
Najbardziej zależy mi na obrazie.

Moim zdaniem Samsung ma lepszy obraz od wszelkich innych telewizorów dostępnych w tym samym przedziale i tej samej technologii. Tak jak zauważyłeś ma zdecydowanie większą jasność, z czego to wynika nie wiem, gdyż matryce konkurencji mają zbliżone parametry. Co ciekawe nawet Sony ma obraz ciemniejszy mimo że bierze matryce od Samsunga. A porównywałem LCD Samsunga LE40C530 do LCD Philipsa 42PFL i plazmy. Mnie jednak zaraz za Samsungiem podoba się obraz LG PK350, nawet w sklepie miał bardzo naturalne barwy.
 

gadzik3

New member
A jak wygląda sprawa z matrycami ? Na jednym z forów wyczytałem, ze bardzo dużo zwrotów z powodu np bad pikseli albo czarnych lini na panelu
Dostane jakiś telewizor powiedzmy w cenie do 2800 zł z jakimś filtrem antyodblaskowym nie musi mi czytać filmów przez USB?
 

robsonic

New member
A ja z kolei mam plazme LG 50PK590 juz od roku czasu i zlego slowa o niej nie powiem. Pobor pradu jest uzalezniony od ilosci swiecacych punktow na ekranie. Przy ciemnych scenach TV pobiera kilkadziesiat watt. Maxymalne obciazenia sieci to okolo 300 WATT Mam miernik mocy podlaczony bezposrednio pod tv i nie pokazuje on stalego poboru - non stop skacze w "takt" wyswietlanego obrazu. (sredni pobor noca 150 watt, w dzien 200watt).

Jesli chodzi o firmware to LG jest rewelacyjne!! Wystarczy podpiac TV za pomoca kabla RJ45 (skretka) pod router a telewizor sam sie zaktualizuje. W moim przypadku w przeciagu roku czasu firmware bylo zmieniaze juz ze 3 razy. Za kazdym razem bylo cos nowego dodawane. Na poczatku nie odtwarzal polowy moich filmow HD, teraz smigaja niemal wszystkie. Dodatkowo doszly nowe opcje w funkcji "netcast" - Mozna sluchac radia przez internet czy ogladac TV badz filmy - "streaming" - niestety odplatnie.

Obraz jest znakomity jak dla mnie. Ogladalem mistrzostwa w pilce noznej w zeszlym roku na zywo w HD. Rewelacja! Pilka to pilka , anie jak w LCD kometa z ogonem... Telewizor swietnie oddaje obraz w scenach dynamicznych. LCD sie chowa. Jedyne co lepsze w LCD to fakt, ze swieci jasniej. Mi w plazmach osobiscie nie przeszkadza, ze sa ciut ciemniejsze od LCD. Jak jest sloneczny dzien to polecam spacer a nie siedzenie przed telewizorem..:)
 

lukasz.ku

New member
Chcę wymienić swoją plazme Panasonica 37" na coś większego i 50PK350 wygląda zdecydowanie najlepiej cenowo.
Problem jest taki, że odległość od TV to 2,3m i nie wiem czy będzie to OK.
Głównie oglądam Nke i filmy (mkv i DivX).

Ktoś ogląda z podobnej odległości?
 

lukasz.ku

New member
Chodziło mi o odległość 2m30cm :)

Twój post i tak jest pocieszający. 37" wydaje mi się teraz za małe, a 46" Panasonica jest droższe od 50" LG.

Proszę o wszystkie opinie i odczucia oglądających 50" z podobnej odległości.
 

TheArt

New member
Moim zdaniem do 2m optymalnym będzie 40, do 2,5m 42 a dalej to już 46, 50. Ludzie nie przesadzajcie, każdy rzuca się na wielkość a warto też patrzeć na estetykę pomieszczenia.
 

TheArt

New member
Mam znajomych co wstawili sobie pięćdziesiątki do 20m2 i będę okrutny gorzej to wygląda niż jak mieli kineskopy.
 

TheArt

New member
Ale chyba nie jak oglądają film w ciemnym pokoju ;) Sam planuję zakup 60-siątki do pokoju o podobnych wymiarach.

O gustach się nie rozmawia, o poczuciu estetyki już można ;).

Też czaję się aż za 2200 będzie, narazie 2238 :D, za to okazyjnie wziąłem PS50B650 za 2k więc jak LG stanieje to wymienie, choć ponoć Samsung o niebo lepiejszy to jednak jego 250W w czasie pracy przerasta 170-190W w LG, choć powiem Wam że jest mega multimedialny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry