Plazma do 2000zl 42'

bapster

New member
Witam
Jestem na kupnie nowego telewizora. Wale go na sciane w odl. kolo 1.8m. Pokoj slabo nasloneczniony 4m x 3m. Intresuja mnie 40' lub 42' glownie do zwyklej kablowki, planuje takze czasem podpiac kompa i ps3. Cena do 2000zl
Wlasciwie zastanawiam sie nad dwoma modelami

1:LG 42PQ3000za 1680zl

2: Panasonic TX-P42C10Y za 1750

Ktory nada sie lepiej. Czytalem ze jesli plazma to tylko panasonic ale nie wiem jak to w praktyce. Nie ukrywam ze nie znam sie na telewizorach i niewiem ktory ma lepsza opcje.
Osobiscie bardziej przemawia do mnie LG - ze wzgledu na wyglad.

Prosze o rady bo chce kupic go juz w tym tyg :D:D:D

Jesli macie inne oferty lepsze od tych to poproszee. Przemysle wszystko co podacie ;)
 
Ostatnia edycja:

kelo1

New member
witam !!


Kolega kiki poleca model tx-p42c2e

Miałem zakładać nowy temat ale podgrzeje stary, otóż pojawił się w dobrej cenie ok 1800 zł model tx-p42c2e i ogólnie byłbym nim zainteresowany, byłem juz prawie zdecydowany na LG pj 350 lub pj 550 ale tu własnie się trafia Panasonic w tej samej cenie.

Prosze o poradę ewentualnie o sprostowanie
Czym ten model: tx-p42c2e różni się od tx-p42x20e
Dodam że do tego tv będzie podłączony tuner z polsatu SD + DVD + za jakiś czas HD player.

w modelu tx-pc2e w specyfikacji zauważyłem że panel jest pokryty jakąś płaszczyzną która zapobiega uszkodzeni (jest to dla mnie dość ważne gdyz maluchy czasem maja różne pomysły)

na bajerach typy USB, Dvix tak samo jak na Full HD mi nie zależy chodzi o TV do normalnego codziennego użytku.

Poradzcie prosze czy kupic model 42c2e, czy dołozyc troche kasy (ok 200-300 zł) i kupic 42x20e czy zostać przy poprzednim pomysle pj 350, pj 550
 

kelo1

New member
czyli wg tego porównania to te tv różnią się Vreal 4 - Vreal 5; złączem HDMI i analogowym złączem dzwięku.
model TX-P42C2E - 1890 PLN
model: TX-P42X20E - 1999 PLN

hmmm no to chyba faktycznie lepoej wziaśc x20E, dzięki za linka z porównaniem
 

kelo1

New member
no to pociągnę jeszcze ten temat, otóż jutro w końcu jest akcja sklep i zakup nowego TV.

Poprzegladnięciu wszystkich sklepów z promocjami pod uwage biore :
TX-P42X20E - 1999 PLN
i TX-P42S20E - 2560 PLN,
nie będe pisał czym te modele się róźnia, bo to mozna sprawdzić, glówną róznica jest HD Ready z rozdziałka 1024x768 i FullHD 1920x1080.

do TV bedzie podlaczony tuner polsatu SD i DVD.

i teraz pytanie czy warto dokładać 560 zł żeby mieć rozdzielczośc 1920x1080 ??

Z pytaniem zwracam sie do gości ktore maja ewentualnie możliwośc porównania jakości sygnału SD na telewizorze HD ready i Full HD. Ja niestety takich mozliwości nie mam poniewaz te TV sa w dwóch różnych sklepach.

pozdrawiam.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Trochę źle postawione pytanie. Czy warto mieć Full HD? Pewnie, że warto. Czy warto dopłacać 560zł? A to już zależy.
Jeżeli do TV podasz sygnał SD to nie warto. Przy okazji TV HD Ready także ( ewentualnie w przyszłości) wyświetli Ci sygnał HD bez problemu..., zresztą przy 42 calach i odległości 3m i tak wielkiej różnicy nie zobaczysz.
 

kelo1

New member
no to wszystko jasne, faktycznie zapomniałem dopisac ze będę ogladał TV z odległości 3,30 m to wtedy te ewentualne różnice mogły by byc nie dostrzeżone, w każdym razie wielkie dzięki za odpowiedzi, narazie jestem nastawiony na model 42x20 chyba że w sklepie nastapi jakies cudowne oswiecenie, ale przy najmniej po tym co wyczytałem z tego forum, to gośc mi byle durnego tekstu nie wciśnie zeby sprzedać wyższy model.

pozdrawiam.
 

slawko1077

New member
Wszyscy się uwzięli na tego Panasonica bo niby co Made in Japan. Ja mam LG PJ350 który kosztuje na dzień dzisiejszy 1600zł. Oglądałem różne TV i żaden nie wysunął się na czoło pod względem obrazu więc po co przepłacać za znaczek. Za LG przemawia ładniejszy desing, ładniejsze i prostsze menu. Niby te 300zł to niewielka różnica ale można za nią sobie kupić tuner HD lu HD playera.

To oczywiście moje zdanie więc się nie napinajcie :razz:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zaraz wyjdzie że ten LG jest nr 1 na świecie.
Mały Fiat to samochód i Mercedes też samochód - ja wolę prowadzić i podróżować tym drugim.
Wolę też Panasonica bo ma lepszą czerń , szybsze wygaszanie piksela, jaest lepiej zabezpieczona.
I też będę w tej klasie polecał Panasonica.
Jeśli ten LG gra dla Ciebie najlepiej na świecie - to super. Ale nie opowiadaj że lepiej gra niż Panasonic.
 

slawko1077

New member
zaraz wyjdzie że ten LG jest nr 1 na świecie.
Mały Fiat to samochód i Mercedes też samochód - ja wolę prowadzić i podróżować tym drugim.
Wolę też Panasonica bo ma lepszą czerń , szybsze wygaszanie piksela, jaest lepiej zabezpieczona.
I też będę w tej klasie polecał Panasonica.
Jeśli ten LG gra dla Ciebie najlepiej na świecie - to super. Ale nie opowiadaj że lepiej gra niż Panasonic.


A gdzie człowieku napisałem że LG gra lepiej niż Panas. Szybsze wygaszanie piksela ? podaj link do rzetelnych testów porównawczy. Nie wystarczy napisać że panas jest lepszy bo to Panas trzeba to jeszcze udowodnić.
 

kelo1

New member
Nie wystarczy napisać że panas jest lepszy bo to Panas trzeba to jeszcze udowodnić.

ojojoj slawko1077 zaczynasz mi kołowac w głowie, ja z poczatu też myslałem że LG pj 350 lub pj 550 bedzie ok, po czasie jednak szala przeniosła się na Panasa miał byc modem 42C2 (chyba) teraz mysle o 42x20.......
 

slawko1077

New member
Ze by była jasność, nie jestem zwolennikiem żadnej z firm. Na mnie nie działają znaczki. Kupuje to co uważam za lepsze lub rozsądniejsze. Jak wybrać to co najlepsze?, niestety nie jest to łatwe. Wiele osób sięga po pomoc właśnie na takich forach, niestety otrzymują w większości odpowiedzi typu "weź XXX bo słyszałem że jest dobry", "kup to bo ja mam i jest git" brakuje konkretnych odpowiedzi popartych jakimiś szczegółowymi spostrzeżeniami, linkami do testów obcych czy własnych. Jeśli ktoś już chce komuś pomóc w wyborze czegokolwiek to niech to zrobi tak że by odbiorca po przeczytaniu miał wrażenie że gościu wie o czym pisze. Powiedzmy sobie szczerze że każdy chwali swoje, na pytanie czy dokonałeś dobrego wyboru większość opisuje swój zakup jako strzał w dziesiątkę nie mając tak naprawdę porównania do konkurencji. Porównywanie np. TV ma sens jeśli weźmiemy sobie np. 2 lub 3 wybrane modele, ustawimy obok siebie i kilka dni potestujemy ich współpracę z różnymi sygnałami i ustawieniami, dopiero wtedy można powiedzieć sobie że ten model będzie dla mnie najlepszy. Ja sam nigdy do końca nie wiem czy dokonałem właściwego wyboru bo brakuje mi właśnie takich porównań. Absolutnie nie będę komuś wmawiał że mój LG to jest formuła 1 w TV, mogę co najwyżej wskazać plusy i minusy mojego modelu. Więc Panowie i Panie więcej profesjonalizmu w tym co piszecie, bo pużniej autor zapytania ma po przeczytaniu kilkunastu postów większy mętlik niż przed napisaniem tematu.

Pozdrowienia dla wszystkich tych co potrafią rzetelnie pomóc.
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
I bądź teraz szary człowieczku mądry. Naprawdę już sam się pogubiłem. Tak jak pisze slawko najlepiej sprowadzić do domu tv spośród których wybierasz (w moim przypadku, panasonic 42x20e, samsung 42c450 i LG pj550) i sobie testować. Cały czas czytam posty na temat tych modeli co tylko utrudnia wybór. Który model wybrać żeby nie żałować? ehhh....
 

digitalus

Banned
witam
problem mozna rozwiazac w prosty sposob.zabieramy do sklepu plytke dvd z plikami, najlepiej jesli beda rozne pliki ale wystarczy nawet divx i oryginalna plyta dvd.
poprosic sprzedawce o podlaczenie dvd do telewizora np przez wyjscie component lub hdmi.
na poczatek plik divx aby przekonac sie jak telewizor radzi sobie z gorszym zrodlem sygnalu, pozniej oryginalna plyta dvd.
dla niektorych osob najwazniejszy jest kolor czarny i tutaj beda roznice . to juz indywidualna ocena.komus moze bardziej spodobac sie lg, innej osobie panasonic lub samsung.
moja ocena jest taka, we wszystkich tych telewizorach tzn panasonic 42x20e, samsung 42c450 i LG pj550 jakosc obrazu sd bedzie lepsza niz w kazdym lcd bo przeskalowanie sygnalu sd do nizszej rozdzielczosci telewizora to lepsza jakosc obrazu.wszedzie mozna o tym przeczytac.np tutaj.pomylki nie bedzie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/54182-plazma-2500-2800-a.html
nawet sony na swojej stronie przyznaje ze plazma lepiej prezentuje sie w domu:)
ostatnio gdy ogladalem telewizory w sklepie slyszalem takie zdanie..dlaczego te lg-ki tzn 42pq350 i 42pq6000 maja taka mala rozdzielczosc. chcialem juz panu podpowiedziec,dobrze ze maja taka rozdzielczosc bo kanaly sd na pewno beda wygladac lepiej niz w drogim lcd. kolejny przyklad
http://www.ceneo.pl/;0156361908-10.htm
duzo osob uwaza ze jesli kupi lcd full-hd to na pewno jakosc obrazu bedzie najlepsza:)
jesli chcesz , mozesz pobrac ten plik do testow, to dobry sygnal sd , mpeg2.warunek jest jeden dvd musi "czytac" pliki mpeg2 np popularna dvd manta. kolor czarny do oceny i jakosc dzwieku z telewizora(fragment koncertu). plazma zrobi z lcd miazge, jak walec:)
http://www.sendspace.com/file/1mr0hj
 
Ostatnia edycja:

kelo1

New member
witam !!

No ja juz jestem szczęśliwym posiadaczem nowego TV, teraz juz z troche z boku patrzę na na te posty z poradami, ale sądze że dlatego ludzie pytaja "który lepszy" bo jest trudno znaleśc sklep (przynajmniej w moim przypadku tak było) żeby wszystkie modele które chcemy porównać były w jednym sklepie, nie mówiąc juz o tym zeby były na jednej ścianie. przykład sklep MM Bielsko-Biała jest tylko kilka plazm porozrzucanych miedzy LCD a częśc plazm stoi zapakowanych w magazynie, bo podobno nie ma gdzie postawić ( dodam ze kilka wolnych miejsc na ścianie było....)

Jedynie mnie zastanawia fakt, dlaczego jest w sklepach takie duze parcie na sprzedaż LCD, na jedną plazmę przypadają minimum 4 LCD i to modele 42;46;50 calowe ....
 

lukciu25

New member
moze mi ktos wyjasnic jaki sygnal jest dla telewizji z satelity..jak to sie ma do full hd? czy jest sens kupowac plazme o wyzszych parametrach dla takiego sygnalu.. sory moze to oczywiste ale ja kompletnie sie nie orietuje.
 

kelo1

New member
moze mi ktos wyjasnic jaki sygnal jest dla telewizji z satelity...


Z satelity może być HD a moze być tez SD, trzeba by napisać jaką platformę ogladasz z jakim pakietem, ja mistrzem w temacie nie jestem ale do Full HD to sie dość daleko, ( jak na dziś oczywiście). Kolega digitalus kilka postów wczesniej ładnie pisze o TV HD ready i Full HD, całkowicie się z nim zgadzam. wg mnie jak nie masz zamiaru kupowac odtwarzacza BR to wystarczy zdecydowanie TV HD Ready,
 
Do góry