Plazma do 2000zl 42'

Lendziu

New member
W telewizji N masz sygnał:
- kanały HD 1080i: 1920x540
- kanały SD: 720x576

Przy rozdzielczości 1080i telewizor HD dokłada brakujące linie poziome parzyste, a przy SD musi go konwertować do rozmiaru matrycy, czyli powiększa SD prawie trzykrotnie.
Dzisiejsze technologie zastosowane w TV FHD radzą sobie z SD nawet dobrze.
 

lay

New member
witam. jestem w tym temacie nowy i nie mam pojęcia o TV a musze kupić w tym tygodniu jakąś plazme i zupełnie nie wiem w czym wybierać. Na TV oglądanie będzie cyfra+ w normalnej rozdzielczości i czasem film divx z laptopa w odległości ok ~3m. cena jaką moge wydac to 2000zł. proszę o pomoc
 
Ostatnia edycja:

lay

New member
ok dzięki za info :) ogólnie to przesiedziałem wczoraj na forum kilka godzin i wiem juz ze chyba najlepszym wyborem bedzie panasonic 37" lub 42" z tym ze co do wielkości to nie wiem czy 42" nie bedzie za duży dla oglądania zwykłego obrazu cyfry+ i filmów w divx, dvd?
Jeżeli chodzi o modele to do wyboru są:
42C2
42C2E
42X20
42X20E
42S20
42S20E
Nie wiem czym sie różnią poza literką E w nazwie i numerami. Który będzie najlepszy?
 

Lendziu

New member
E - to jest model na Europę, czyli dla nas.. nie ma modelu bez literki, a literki są przeróżne, zależy na jaki rynek jest przeznaczony TV.

Z tych TV chyba najlepszym będzie x20e w tej cenie, chociaż przyznam, że nie widziałem c2e w akcji..
s20e akurat oglądam w domu od paru miesięcy, ale przewyższa Twój budżet o 300-400zł.. Poza tym na pewno do TV będziesz dokupował lepsze kable, więc wydasz jeszcze ok 100-150zł..

42" to minimum... Sam oglądam 42" z 2,3m, a Ty masz ok 3m.
 
Do góry