Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

DOMEL9

New member
Bez reklam
nie czekaj bo nie ma innej opcji - plazma Panasa i nic innego - i zdjecia na HDready wygladaja bardzo dobrze,mam całe pokazy i jest super :krol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że warto wymieniać na 37".
Zapomniałem o tej szerokości w meblach na telewizor.
Ale powinieneś porównać :
Sony 37 EX 500
Sharp 37 LE 320
Panasonic 37X20
 

xXANDRZEJXx

New member
Czy warto kupić

Witam wszystkich planuje zakup plazmy LG PK350
proszę o pomoc i rade czy warto go kupować ewentualnie propozycje coś innego w podobnej cenie
 

don111

Banned
Witam wszystkich planuje zakup plazmy LG PK350
proszę o pomoc i rade czy warto go kupować ewentualnie propozycje coś innego w podobnej cenie
w podobnej cenie nie kupisz innej plazmy 50' full hd, do tego z usb
cena niska, ale obraz bardzo dobry, jedyny mały minus to brak powłoki antyodblaskowej (istotne jeśli masz jasne oświetlenie w pokoju) i dosyć mała liczba złącz
 

Hermanowy

New member
No dobra. Zdecydowalem sie na plazme. Przeszkadzam i tylko w Panasonicu 37x20 lustro:/. Znajdzie sie jakas dobra plazma Panasonica 37-42" z matową powłoką?
 

don111

Banned
matowe to są tylko LCD
jak chcesz plazmę a nie chcesz lustra to szklany ekran z ciemnym filtrem ma Panasonic 42G20, 42GT20, 42V20 ale to nie te rejony cenowe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie jest tak.
Weź latarkę idź do sklepu gdzie stoją matowe ekrany i błyszczące poświeć na ekran i się zdziwisz gdzie będzie widać więcej informacji.
Ważniejsze są powłoki antyrefleksowe.
 

Hermanowy

New member
No wlasnie chodzilo mi o plazmy Panasonica z antyrefleksem. 37x20 jest super i cenowo i w obrazie, ale ma praktycznie lustro. Szukam w necie, ale skapo informuja czy jest i jaka powloka antyrefleksowa, stad tutaj moje pytanie.
 

Telpher

New member
co kupić, 50 cali:
- Plazmę Panasa v20E,
- czekać na V30
- czy też jakieś LCD polecicie ?

telewizor ma być do wszystkiego, w salonie. Zastanawiałem się nad VT20E ale podobno nie ma automatycznej konwersji wszystkiego w 3D (46 calówka ma więc bardzo mnie to zdziwiło). Obiekcje jakie mam do tej plazmy to mętne kolory przy oświetlonym pomieszczeniu, wrażenie migotania ekranu szczególnie przy wyświetlaniu bieli. Porównywałęm oczywiście w sklepie, jednak regał włączonych plazm po prostu mruga, jak stary CRT 50Hz 8). Różnica między modelem U a V faktycznie jest zauważalna. Niestety nie mam możliwości obejrzenia jakiegoś dobrego 200HZ LCD w ciemnym pokoju więc minusy LCD znam jedynie z opisu.
 

Nevalon

New member
Cześć!

Na wstępie: Wojtek, Szczecin, lat 25 (kurde brzmi jak ogłoszenie matrymonialne...). Z wykształcenia jestem programistą, pracuję w zawodzie, ale także hobbystycznie oraz jako druga praca prowadzę sklep z latawcami pociągowymi i innymi akcesoriami do landkitingu, snowkitingu i kitesurfingu.

Przeprowadzam się niedługo na swoje nowe, własne 4 kąty. Stałem się posiadaczem PS3 (slim, 320 GB), tylko aktualnie nie mam do czego go podpiąć :wink:

A jako, że na nowych 4 kątach będę i tak potrzebował telewizora, chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym i kupić TV, który będzie uniwersalny zarówno do normalnego użytkowania (kablówka, filmy DIVX itp), jak i do grania. Będę go też czasem chciał zabrać na jakieś targi i wyświetlić filmy promujące towar którym handluję (czyli filmy sportowe, na których ludzie latają latawcami pociągowymi na śniegu, lądzie i wodzie), zatem ważne dla mnie jest, aby na mocno oświetlonej hali wyświetlany obraz był w stanie się "przebić" i zainteresować odbiorców...

Założenia: 42", wbudowane DIVXy, USB i najlepiej czytnik kart pamięci (jakoś muszę filmy na targach puścić, a PS3 ze sobą tam targać nie będę). No i żeby gry chodziły płynnie itd Fajnie też byłoby, jakby był w miarę oszczędny w poborze prądu.

Innymi słowy: Co najlepsze we w miarę sensownych pieniądzach? Moje fundusze nie są jakoś specjalnie ograniczone, nie lubię jednak wydawać 2 razy więcej niż potrzeba. Myślałem w granicach 2000 - 2500 PLN, chociaż, jeśli sensowne i uzasadnione jest wydanie kilkuset PLN więcej, to biorę to pod uwagę.

Plazma? LCD? LED? Poczytałem nieco i im więcej wiem tym trudniejszy wybór :grin:

Co z Telewizorami LED? Ktoś napisał, że nie bardzo do PS3, ale nie znalazłem info dlaczego? LED z tego co wyczytałem dobrze sprawdzają się w oświetlonych pomieszczeniach, czyli na wspomniane targi byłoby jak znalazł.

Aktualnie waham się głównie między modelami:
PANASONIC TX-P42G20 - plazma 42" polecana na forum PS3
LG 42LE5300 - podoba mi się głównie ze względu na niewygórowaną cenę jak za LED, małą prądożerność - ale nigdzie nie mogę znaleźć parametru istotnego do grania, czyli input lag?

Może jakieś inne podpowiedzi, inne modele?

Z góry dzięki za odpowiedzi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to raczej kiepski pomysł.
W mocno oświetlonej hali przebić się z obrazem ostrym jest LCD. Na targach prądożerność raczej Cię nie obchodzi.
Do prezentacji input Lag też raczej nie.
Wg mnie łatwiej będzie Cię zauważyć gdy będziesz miał większy ekran czyli 46".
W Twojej klasie cenowej ( za małej na 46") sprawdziłbym 40C650 Samsunga, 40EX 500 Sony

Docelowo powinieneś sięgać po :
Toshiba 46VL733
Panasonic 46 G 20
JVC 46S90
 

Nevalon

New member
Powiedzmy, że to ma być TV głównie do domu - filmy, TV i PS3. Targi to opcja ze dwa razy do roku, powiedzmy że można brać to pod uwagę, ale nie jest to kluczowy element wyboru. 42" absolutnie wystarczą, poza tym taki rozmiar właśnie chcę w domu postawić. Czy plazma w oświetlonej hali aż tak będzie się "chować"?

Input lag mnie interesuje ze względu na PS3.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobrze to określiłeś. Błyszczeć z pewnością nie będzie.
Chciałeś przebić się obrazem.
Ale do domu będzie ok.
 

link2jack

New member
1. Telewizor bedzie stał na szafce około 3-3,5 metra od oglądającego (na wprost)
2. Budżet to 3000zł
3. Kompletnie nie wiem co wybrać - sądzę, że minimum 46cali - ewentualnie 50
4. LCD czy Plazma?
5. Podłączenie pod kablówke (zadnego ps3 - filmy bardzo żadko - 99% wieczorem programy telewizyjne)
6. Czy wogole brać pod uwagę cos poza FullHD?
7. spore oswietlenie pokoju
Proszę mi doradzić czym sie kierować przy zakupie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry